Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość kwiat20
No przemywaj koniecznie narazie 3 razy dziennie, polewaj płynem od góry i poruszaj delikatnie kolczykiem w góre i w dół, żeby płyn dostał się do środka, wiem że to szczypie ale jak bedziesz dobrze przemywała to szybciutko Ci się zagoi:) pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
Kwiat20 : no ja tak samo robię :P tyle że mnie nic nie szczypało może w 1 dzień jak przemywałam to troszeńke ale potem już nic:):) i teraz fajnie bo mogę sobie spokojnie już spać na brzuszku ;] nie mogę się doczekać kiedy go sobie wymienię na jakiś wiszący bo bardzo mi się podobają takie, ale że jestem cierpliwa dosyć to poczekam aż się wszystko pięknie zagoi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzol
z tego co doczytałam to: najlepiej przebić kolczyk zimą lub wiosną przemywać go nie wolno się z nim kąpać w jeziorze ciężko się schylać Jest tu ktośkto przebijał kolczyk latem??;p;p bo mam zamiar sobie przebić ale tak jakoś odkładałamxD wizytę w salonie i już chyba za późno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat20
No jak niema narazie takich upałów to na uparetgo możesz przekłuć sobie, chodzi o to żeby pępek się nie pocił bo wtedy słabo się goi ale jak bedziesz często przemywała to może nie bedzie tak żle, ja przekłułam sobie na początku kwietnia i teraz jest już załkiem zagojony:) i włąśnie sobie wymieniłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat20
Laryss: mnie to przez 2 tygodnie ostro piekło przy przemywaniu, moze dlatego że naprawdę dogłęgbie przemywałam ale jak piecze to dobrze bo to znaczy że płyn dostał się do środeczka:) no cóż jak się chce być pieknym to trzeba cierpieć :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi15
a po 2 tygodniach sie już bym mogła w jeziorze kąpac ?? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASnusia
A więc . 3 dni temu przekłułam sobie pępek. Samo przebijanie bolało malusio. Nic mi się nie babra.:) trzeba tylko dbać. Mi to nawet nic czerwonego nie wyszkoczyło. Płaciłam 70 zł u kosmetyczki. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzolek
a po jakim czasie można się kąpać w jeziorze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzolek : to zalezy od stanu Twojego pępka. Bo każdej goi się w innym tempie i inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat20
No przez pierwszę 2 tyg raczej niebardzo a potem to jak ci się nie babra to ewentualnie możesz tylko po każdej kąpieli odrazu najlepiej oczyścić pepek płynem dezynfekuuącym, ja po miesiącu od przekłucia pływałam w basenie i nic się nie stało (odrazu po wyjściu zdezynfekowałam) także dziewczyny według własnego uznania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
no tak każdej z nas pępek goi sie inaczej wiadomo każda ma inne ciało i jednej szybko i ładnie sie zagoi a inna będzie musiała dłużej poczekać ..... u mnie jak narazie wszystko ładnie się goi czerwone ślady przy kulkach już zanikają i są prawie niewidoczne a to bardzo dobry znak :D oznacza to, że jest coraz lepiej ;] no tak trzeba być cierpliwym, ale czego sie nie zrobi dla wspaniałego kolczyka :P ech ja nie potrafie sie nim nacieszyć tak strasznie mi sie podoba, że to masakra jest hehe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avrilomanka
Mam pytanie. Pępek przebijałam w ten poniedziałek i narazie mam zaczerwienione wokół górnej kuleczki i leci mi troche ropa gdy przycisne dziurke u góry. No więcz czy moge tą dziórke przyciskać i tą rope zbierać jakimś wacikiem czy lepiej nie, niech sama w końcu wyleci. Z góry dznx za odpowiedź. P.S Pępek przemywam herbatą rumiankową i czasem smaruje maścią ALANTAN. Pozd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam tak gdy w uszach miałam ropę. i pomogło(miałam wtedy ucho spuchniete). Ucho powróciło do dawnego stanu. Myślę, że jak delikatnie i nie za dużo będziesz tak robić z pępkiem to też będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia pp
laryss : ja mam ze specjalnego tworzywa ... :P:P z moim kolczykiem narazie ok ale wczoraj tak nie chcaco reka zachaczylam ...o kurcze ale bolalo ;/;/ no i dzis druga noc spalam w plastrze na wszelki wypadek ... boje sie spac bez ... :/:/ i dzis rano jak zdjelam plaster to tam gdzie byl przyklejony to swedzialo mnie ... ale juz nie swedzi ... normalnie przemywam tym co babka mi dala i mam nadzieje ze szybko sie zagoi bo dzis jest drugi dzien i nie moge nim ruszyc bo mam jeszcze rane i jak rusze to boli ... po ilu dniach bede mogla normalnie ruszac tym kolczykiem ????? pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
Andziu to zależy jak Twoje ciało reaguje na ten kolczyk ..... mnie osobiście już nie boli jak ruszam, ale wiem, że rana nie jest do końca jeszcze zagojona także muszę spokojnie czekać aż sie zagoi ;] Avrilomanka: zbieraj ropę patyczkiem kosmetycznym albo rożkiem husteczki higienicznej w ten sposób dbasz o ranke i ją oczyszczasz;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia pp
UUUPPPPPSSSSS !!!!!!!!!! hehe a ja nie ruszalam jak kolczykiem jak na niego lalam ten plynek ale od dzis zaczne !!!! hehe ojoj .... pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia pp
o LOL ja tak z nudow co chwile patrze na to forum no i kurcze zauwazylam ze na tej stronie jest najwiecej mioch wiadomosci !!!! pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość invisible0
no niewątpliwie od Ciebie jest ich najwięcej i większość niekoniecznie "mądrych". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat20
Eeej dziewczynki nie badżcie złośliwe :/ dajcie sie cieszyć Andzi z kolczyka... a na początku cieszyłam się jak murzyn bateryjką, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat20
tzn. "ja" a nie "a".....hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat20
Aha i apropo tej ropki to najlepiej zwinietym rożkiem husteczki zbierać ale można też delikatnie naciskać, żeby wypłynęło a nie zalegało w srodeczku:) no i przemywać oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia pp
hehe nie madre mowisz ???? ja to pisze z nudow ... :P:P pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia : wiem o co Ci chodzi. Tez miałam taki czas ze co chwile wchodziłam na to forum xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość invisible0
no cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrOfEsJoNaLiStKa
Pępka nie wolno przemywać wodą utlenioną ani spirytusem salicylowym!!! Najpierw rozmaczają skórę, a później ją wysuszają, co może doprowadzić do migracji (wypchniecia kolczyka przez ciało). I żadnych maści. Są tłuste, a kanał przekucia powinien oddychać. Tribiotic - owszem. Ale tylko jeśli dość długo wam się paprze. Tribiotic jest maścią na bazie antybiotyku, a antybiotyku zapobiegawczo się nie stosuje. Należy przemywać pępek solą fizjologiczną, a potem psikać Osceniseptem (22-26zł). A poza tym trzeba być kompletną idiotką żeby przekuwać sobie samej pępek!! Po pierwsze - zakażenia, aids itd. Po drugie - jeśli przebijesz skórę za płytko, kolczyk się wyrwie, razem z nią. Jeśli przebijesz skórę za głęboko, możesz przebić sobie otrzewną! Co w najlepszym przypadku grozi pobytem w szpitalu, a najgorszym - śmiercią. I żadnej kosmetyczki!! Jak sama nazwa "kosmetyczka" wskazuje, zajmuje się kosmetyką, a to ma się do kłucia jak Pudzian do baletu (bez urazy). TYLKO w profesjonalnym studiu tatuażu, gdzie zajmują się piercingiem! A i baseny, morza, jeziorka, rzeczki itp, a także solarium - dopiero po 2 miesiącach. A najlepiej jak do końca się wygoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boytle
sory bardzo ale czasem nie ma innego wyjscia jak isc do kosmetyczki ... np.w moim miescie nie ma zadnego studia tatuazu i piercingu tylko kosmetyczki !!! a nie bede zapieprzac np. do warszawy zeby zrobic sobie kolczyk koniecznie w studiu i zabulic 120 ,- ... zgadzam sie z tym ze przebijanie samemu lub przez kolezanki jest totalna glupota ... ale jesli chodzi o kosmetyczki to najleppiej sie dowiedziec ktora jest dobra i sprawdzona przez znajomych i do niej isc ... bo czasem kosmetyczka zrobi ci lepiej niz w tym calym studiu tatuazu etc ... dziekuje za uwage ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
a ja używam wody utlenionej soli fizjologicznej i maści i nic nie wskazuje na to, żeby skóra była wysuszona a kolczyk robił "pa pa" xD hehe mój pępek wygląda bardzo fajnie i to już wg uznania ja używam tych środków i wszystko jest ok ;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie dziś zrobiłam sobie kolczyka. jestem bardzo zadowolona, ale przekluwanie bolalo;/ najbardziej jak igla wchodzi i wychodzi ze skory. ale tak to jest spoko:) nawet moge sie schylac. miejmy nadzieje, ze wszstko bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
wiecie dziewczyny tak odchodząc troszke od tematu.... ja nie wiem jak Wam sie wydaje ale mnie strasznie denerwują testy typu "kolczyk w pępku nie jest modny itp" echh wiele razy spotkałam sie już z takim tekstem i uważam to za totalną głupotę, bo ja robię to na co mam ochote a nie patrzę się na to co gadają wkoło ;] mnie naprawde guzik interesuje czy to modne czy nie modne podoba mi sie i tyle ;P hehe troszke sie rozpisałam dziękuję za uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boytle
w zypelnosci cie popieram ... wkurzaja mnie teksty ze kolczyk w pepku nie jest juz modny ..,. czy ja go robie dla kogos czy dla siebie ?!?!?! ;DD przecierz to nie musi byc na pokaz, nie? :D z reszta skad to powiedzenie ze nie jest modny skoro wciaz tyle osob sobie robi ?:D:D to zalezy od gustu nie od mody ... :] ale niektorzy ktorym rodzice np. nie pozwalaja na kolczyk lub z innego powodu nie moga miec zeby sie podbudowac wymyslaja takie rzeczy zeby i innych zniechecic ;DDD (taka moja mala opinia, ale nie musi sie nikogo tyczyc [przynjamniej nie wsyztskich]) ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×