Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość mamuska3232
Po tygodniu zalozylam plaszcz i nadal w niego nie wchodze....masakra...ale nie poddaje sie kiedys musi na mnie wejsc...gorzej jak wyjdzie z mody hahaha ciaza to piekny stan dla kobiety gorzej jest tracic te kilogramy ja nabylam ich 26 i spadlo niewiele bo 10 a gdzie reszta o mamo moze mi sie uda bo zalamie sie ...milej niedzieli zycze bo ja mam dzis jeden dzien przerwy...nie chcialabym ale miesnie tez musza czasem odpoczywac...nic na sile a najbardziej zaluje ze zjadlam dzis dwa ciastka bo maz ma urodziny i musialam zeby sie nie smucil hahahahaha...zle mi z tym ale myslami jestem juz o poniedzialku i cwiczeniach....pozdrawiam i papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
.....prosze obliczcie mi jakie powinnam miec tetno aby schudnac...mam 31 lat to ponoc jest potrzebne do obliczen....masakra...z gory dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczyłam sobie zakres tętna ze wzoru na optymalne tętno. I tak: Mam 25 lat, moje tętno spoczynkowe=70 uderzeń na minutę Tętno maxymalne =220-wiek=220-25=195 195-t.spoczynkowe70=125 70% * 125= 87,5 87,5+70=157,5 dolna granica tętna: 157,5-15=142,5 górna granica: 157,5-10=147,5 Z tego wynika, że przedział tętna, w którym najefektywniej spalam tkankę tłuszczową zawiera się pomiędzy 142,5 a 147,5 uderzeń serca na minutę. W moim przypadku jest mara, ponieważ przy moim standardowym tempie jazdy mam 160 uderzeń na minutę, czego nie dam rady obniżyć. Po prostu tętno wchodzi na taki poziom i dopiero jak schodzę z orbiego, to zwalnia. nie wiem czy to dobrze, ale nic mi się złego nie dzieje:) pozdrawiam Koleżanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
.......wielkie dzieki agunie :) pozdrawiam i dzis wieczorem biegam....caluski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
mialo byc agunia hahaha ...papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monopol
co lepsze Orbitek czy wiolarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Witam dziewczyny i chlopaki....mnelo juz dwa tygodnie moich cwiczen na orbitreku a mi przybylo juz dwa kilo...czy ta waga bedzie spadac ?????? Kiedy ?????? Cwicze na najnizszym poziomie z naciskiem na pietki by pracowaly posladki i tylna czesc ud .... prosze pocieszcie mnie ze to minie bo juz mam dola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZUKASIA
mamuska3232 badz cierpliwa,dwa tygodnie ćwiczen to zbyt krotko ze by zaobserwowac jakies zmiany.Jezeli po dwoch miesiacach nic sie nie zmieni to wtedy mozesz zaczac sie dopiero troszke martwic co robisz zle,narazie zycze ci wytralosci w cwiczeniach bo wiem ze to jest bardzo trudne.Ja musze zjechac 10 kg albo i wiecej,wiec wspierajmy sie nawzajem:-))) pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Szukasia ja tez mam do zrzucenia sporo bo jakies 15 kg po drugiej ciazy...najgorszy jest moj brzuch i biodra ...masakra...dzis cwiczylam 40 minut non stop bo kondycja coraz lepsza ale moj orbitrek chyba wysiada bo to stary szmelc w dodatku nie jest magnetyczny ale schodze z niego mokra jak szczur wiec na razie musze na nim walczyc...cos tu zero ludzi nikt sie nie wspiera wiec szukasia chyba tylko nam pozostanie wspierac sie nawzajem...a ty dlugo cwiczysz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinqa
Ja prawdopodobnie wybieram się po zakup orbitreka w piątek ;) - lecz znając życie, nic nie jest pewne na 100%. A Wam życzę samych sukcesów w ćwiczeniach i wytrwałości, oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sentinel099
Witam, przeczytałam kilkadziesiąt stron tego wątku... i też chce orbitreka :) Niestety czytałam początkowe strony, z 2007 r., no i nie ma już tych modeli na allegro. Kupował ktoś z Was ostatnio (wśród jeszcze dostępnych na allegro modeli) orbitreka i może go szczerze polecić? Siedziałam wcześniej na allegro i już doprawdy nie wiem jakiego mam kupić. Na pewno magnetyczny. Fajnie byłoby mieć taki z programami. No ale cena... Taki z programami można mieć za ok 1200 zł, z tym że nie bardzo mnie stać na jego kupno (zapłata z góry bądź raty), bo nie wiem jak długo będę pracować ani jak długo szukać nowej pracy. Myślałam o czymś tańszym ale w miarę solidnym, tylko no właśnie, jak taki poznać, w kwocie do powiedzmy 700 zł. Jakie marki możecie polecić? Oprócz Thorna i Kettlera - za drogie dla mnie. Co polecacie? Póki co mam na oku te modele (jeśli finansowo uda mi się sprostać, w co wątpie): THORN 860P - 1160 zł THORN 707 - 1150 zł HERTZ BY410BE - 1000 zł Z tańszych może: Hornet (firmy Koweline) - 750 zł Z jeszcze tańszych... pojęcia nie mam... :( Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Dziewczyny ja chyba nigdy nie schudne:(wczoraj zero cwiczen ...moze dzis ale jak tu cwiczyc z dwoma diabelkami w domu....napiszcie mi czy jak cwicze po 40 minut o 21 ;lub 22 a czasem nawet o 23 to dobrze tak czy zle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinqa
do mamuska3232 - a może rozłożyłabyś to i ćwiczyłabyś np 20 min rano i wieczorem? No sama nie wiem.. Ale jak byś ćwiczyła o tej porze co podałaś, to może i będziesz widziała jakieś efekty :). W końcu w ćwiczeniach liczy się przede wszystkim systematyczność, prawda? ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinqa
Tym razem to ja mam do Was pytanie: Czy któraś z Was posiada orbitreka domyos ve 490? Właśnie przymierzam się do zakupu tego sprzętu, tylko póki co nie ma go na sklepie ;). Odbiegając od mojego pytania.. Widzę, że (niestety) coraz mniej osób tu wchodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Niestety rozlozyc tego nie moge bo ja mam czas tylko wieczorami i te nieszczesne pory...co do orbitreka to nie wiem bo sama mam jakis powojenny i chyba najgorszy z tych wszystkich co tu pisza....ale jakos daje rade ...juz go nasmarowalam i wsiadam smigac kolejne 40 minut....pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Przymierzam się do zakupu orbiego od jakiegos miesiaca... dzisiaj bylam w sklepie sporotwym(sieciowka) i widzialam ciekawe sprzety, najlepszy kettler w przecenie z 2500 na 1999 :/ zastanawiam sie nad zakupem i spac nie moge :), początkowo chcialam przeznaczyc do 700pln...jednak poczytalam wiele na temat sprzetu i zwiekszylam limit :D chcialam tez kupic tego THORN 707 - 1150 zł, ale wacham sie ze bedzie to jakis szmelc i panel dotykowy sie zaraz popsuje :/w koncu to tez chinszczyzna, ma ktos ten sprzet w og óle, bo nie ma opini na jego temat:/ kinqa tez przestudiowalam allegro ale boje sie kupowac przez neta.... w razie awari mam sie bawic w odsylanie:/ lipa... postanowilam wiec poszukac w sieciowkach i moge powiedziec ze nalezy unikac sprzetu z tesco i reala :D plastik fantastik :D podobno super ceny maja w makro, ale nie mam karty, wiec lipa:/ w go sporcie drogo, chociaz maja teraz niezle obnizki straszny dylemat... kupic przez neta czy na miejscu placac 200pln wiecej:/... hepl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elephant
do mamuślka3232 - ćwicząc dopiero po ok 20 minutach zaczynamy spalać tłuszcz, więc pod żadnym pozorem nie rozbijaj ćwiczeń na części !! :) i ćwicz na najniższym poziomie, wtedy nie wyrabiamy sobie tak mięśni :) tez jestem posiadaczką orbitreka - kettlera :) ćwiczę w sumie na nim od niedawna więc jeszcze efektów nie ma. trochę mnie przestraszyłyście pisząc że ćwiczycie na nim a waga wam rośnie :/ dlaczego tak się dzieje, wie ktoś ?? a tak wgl to WITAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinqa
Droga joggi - ja nie mam zamiaru w ogóle kupować orbitreka na allegro ;). W niedzielę pojadę rozejrzeć się po sklepach, może sobie coś upatrzę. Ale raczej będę czekała na ten model, którego obecnie w sklepie nie ma xD. elephant - czytałam bardzo dużo stron na tym forum. Rzeczywiście, niektóre osoby wypowiadały się, że zamiast im ubywać kg na wadze przybywa.. ALE, mówiły, że ubywa im w pasie i udach..:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Witajcie ...cwicze od prawie 3 tygodni i rzeczywiscie mam 2 kg wiecej ale podobno pozniej cos sie ruszy bo na poczatku wyrabiaja sie miesnie dlateko waga rosnie ... chcialam zazywaz l-karnityne ale znajomy trener mi mowil ze ponoc siadaja bardzo stawy kolanowe i generalnie masakra wiec zrezynowalam a na dodatek karmie piersia wiec wzystko chyba odpada co wspomaga odchudzanie i mam troche ciezej i pod gorke z tymi wspomagaczami...natomiast ja zauwazylam ze zginely mi boczki tzn na pleckach i cialo jakos tak bardziej sie ksztaltuje jest bardziej jedrniutkie no i ten celulitis...zanika:)...generalnie samopoczucie swietne choc nie zawsze mam ochote cwiczyc(zawsze mysle jak fajnie sie czuje po cwiczeniach i dzialam)a tu sporo do zrzucenia... kupuje sobie gazete Super Linia i wyczytalam swietny artykul o dziewczynie ktora schudla 36 kg i tylko dlatego ze jej celem nie bylo zrzucenie konkretnych kilogramow 10,20 czy tych 36 lecz wszystko dla dobrego samopoczucia i wlasnie dla zdrowego trybu zycia... i wiecie co ?? Ja mialam zalozony cel zgubic okolo 15 kg ale teraz inaczej na to patrze...kiedys do tego dojde wolnymi krokami ale dojde...a juz wiem ze dobrze sie czuje i wcale nie mysle zeby zgubic te konkretne 15 kg...grunt to dobty i zdrowy tryb zycia...cwicze bo lubie i chce a nie musze...reszta przyjdzie z czasem...powodzenia zycze wszystkim odchudzajacym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
.............co do orbitreka to wiecie jak ja marze o czyms nowym ale na razie nie mam funduszy na cos fajnego i solidnego wiec mecze sie jak juz wspominalam na moim starym,poczciwym orbim a wy tu macie takie modele ze glowa boli...no coz moze i ja kiedys napisze tutaj ze kupuje etra orbitreka ... a na razie dzialam na tym...wazna jest tu bardzo wasza pomoc i wsparcie bo ja w domu niestety tego nie mam tylko smiechy z tego jak to niby smiesznie wygladam jak pedaluje ale jak schudne to wtedy inaczej pogadamy hehehe ...wiec kinqa jakiegokolwiek bys nie kupila orbitreka to i tak bedzie lepszy od mojego i tu sie pociesz hahaha...powodzenia i dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska3232 nie wazne na czym cwiczysz, wazne ze masz zapal ! tak trzymac:) ja dzisiaj kupilam swojego 1 orbiego W KONCU!!!! wybralam KETTLERA RIVO P w super cenie jak na te marke bo utargowalam cene :D, chlopak mnie prawie z mieszkania wyrzucil jak dowiedzial sie ile wydalam ;), noo ale mam i sie ciesze, znowu spac nie moge :D, a skrecanie sprzetu to niezla zabawa! zaprosilam znajomych mojego boba i ze 2 h to skladalismy :D fuuunnn :) Jak na razie malo sie z nim obeznalam, ale jak dla mnie rewelacyjna opcja jest automatyczne zmienianie oporu i wgrane programy :) jutro rano przed praca go wyprobuje pierwszy raz na powaznie, dam znac jakie wrazenia :) AAA TAK W OGÓLE TO MEGA SIE CIESZE ZE JEST TUTAJ TEN WATEK :) oby mój zapał nie ostygł.... Dobrej nocki, ide czytac instrukcje :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzita2
Hej dziewczynki :) Tak jak wspominałam wcześniej mnie też przybyło kilka kilo no ale boczki się zmniejszyły i samopoczucie się poprawiło :) Natomiast jest problem z tymi udami :( Jak myślicie może powinnam ćwiczyć na większym obciążeniu żeby nogi bardziej pracowały?? sama już nie wiem, przez te kilogramy i nogi odechcialo mi się ćwiczyć i już od 4 dni nie weszłam na orbiego :( żle się z tym czuje ale nie mam mobilizacji na ćwiczenia...pomóżcie dziewczynki i zachęćcie mnie do ćwiczeń bo sama nie mogę się zmobilizować... Wam życzę wytrwałości i pozdrawiam Was serdecznie, buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) dzisiaj zaliczyłam pierwsze 30 min na własnym sprzecie :D wyniki mało zachwycajace, ale nie chce sie przetrenowac 1 dnia: 30minut, ok 16 km/h, dystans: 7,5km, kalorie:60 mam do was pytanie bo nie wiem czy mam sie niepokoic... zaczeły mnie bolec kolana w trakcie cwiczen:/ i drętwiec stopy pewnie to temu ze sie wcale nie ruszam a moze cos robie nie tak...hmmm madzita2 podbudowala mnie twoja informacja o boczkach:D na tym szczegolnie mi zalezy. mnie sie wydaje ze jak zwiekszysz obciozenie to tylko zaczniesz miesnie rozbudowywac i jeszcze ci cm przybedzie, ale moge sie mylic, bo jestem swieza w temacie :) ja wyczytalam plan treningu z instrukcji i tam jest napisane ze pierwszy tydzien powinno sie cwiczyc na najnizszym obc. i zaledwie po 5-10min dziennie!( ja wole wiecej) pozniej powinno sie wybrac lub ustawic odpowiedni progr. mnie osobiscie najbardziej podoba sie fat burning :)(ale jeszcze nie mam kondycji na niego). coś cicho na tym forum czyta nas ktos w ogóle:) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
madzita2 ja po 3 tygodniu cwiczen mam malutkie boczki i prawie nic celulitsu co bylo widoczne nawet jak stalam byla MEGA POMARANCZA a teraz nic no cos jest ale bombowo sie patrzy na nogi bez tego czegos feeeeee :D Ja nie wchodze na wage tez przybralam ale widze ze jest mnie mniej bo to miesnie sie wyrabiaja i to samopoczucie WOW ...dzis sprzatalam caly dzien caly dom przed swietami i jestem padnieta ale na orbitka weszlam HURRRRRRA 40 minut i wiecie co ?? uwielbiam na nim chodzic na tym moim starym,poczciwym ramolu hehehe...jutro pewnie znow sporo pracy ale cwiczen nie odpuszcze :)Tak wiec madzita2 nikt nie ma wagi na czole i nikt nie widzi ile ty wazysz ale zapewne efekty widac i to rzuca sie w oczy nie cyferki wiec lepiej dalej cwicz a waga zacznie z czasem sama spadac zobaczysz...grunt to zeby efekt byl widoczny...motywuje sie bardziej jak tu jestem a w chwili zwatpienia przypominam sobie ze wieczorem tu zajrze i co ja wam napisze jak nie bede chodzic ...wole inna opcje CODZIENNIE 40 MINUT...pozdrawiam i wytrwalosci a efekty beda papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Do joggi...tak kolezanko boczki ladnie znikaja i ja moge to smialo napisac...co do kolan to mnie tez bola i to okropnie i na dodatek pod stopami takie silne mrowienie ...na te kolana doradzam okolo 10 minut cwiczen rozciagajacych przed lub po chodzeniu na orbitkua na co ja nie mam juz czasu ...troche tam sie rozciagne ale to okolo 2 minut a to malo....co do tych dretwiejacych stop to nie wiem mnie tez to dopada i nie umiem sobie z tym poradzic podobno ma to zwiazek z krazeniem krwi .... no to chyba tyle ... do jutra dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich. mam nadzieje ze pozwolicie mi dolaczyc do Waszego forum :-) kilka tygodni temu szukalam informacji jak wyszczuplic nogi i tak oto trafilam na Wasze forum.. przecytalam prawie cale .. napalilam sie i mam o to od 2 dni w domciu mojego orbiego. mam nadzieje ze codzienna praca pozwoli mi osiagnac wymarzone szczuplejsze nogi oraz pozbyci sie celulitu. czy ktos z was ma model kettler vito xl. ja wlasnie taki posiadam .kupilam uzywany ale wyglada jak nowka. niestety nie mam instrukcji. nie wiem jak obslugiwac komputer. sciagnelam tylko instrukcje 24 strnicowa niestety nie ma tam mowy jak cwiczyc oraz jak uzywac komputerek. bede wdzieczna za pomoc. mam nadzieje ze bedziecie czesciej wpadac'' na to forum. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj znowu z rana 30 min na H.R.C, teraz lece po choinke i mam nadzieje ze uda mi sie jeszcze wieczorkiem wskoczyc na orbiego :) samopoczucie super, ale to dopiero 2 dzien :D peace :) cwiczaca tez mam kettlera ale inny model, patrze na komputerek i tez mam inny:/ chyba jakis nowszy model bo wyswietlacz swieci na niebiesko, co do tego jak cwiczyc mam 2 strony w instrukcji, duzo o pulsie napisali jak najefektywniej cwiczyc, jest rowniez plan treningu na pierwsze 2 tygonie, w sumie nic specjalnego... to model magnetyczny czy elektromagnetyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×