Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Nitta80, nie denerwuj się, każdy organizm ma inaczej. Jedni za pierwszym razem jadą 5 a inni 20min. Odnośnie spinania mięśni to proponuję wyjeść opakowanie KALDYUM (to jest wg mnie najlepiej przyswajalna odmiana potasu- kapsułki zawierające małe, wolno uwalnialne kuleczki) i MAGNE B6 (wypróbowany przeze mnie przez wiele lat magnez). Po opakowaniu każdego i skurcze mają ustąpić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitta80... organizm przyzwyczai się do orbiego w ciągu tygodnia, myślę, że za tydzień po codziennych treningach napiszesz, że jedziesz 20 lub 30 min:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ul1234
Nitta 80 - jak zaczynalam to tez bolaly nogi i mialam nieplynny ruch ale jak sie pozniej okazalo to wynikalo z tego ze stopki mialam przykręcone za blisko raczek i faktycznie mialam za krotki krok. z tego co widze na zdj Wasz orbi ma nozki przymocowane na srodku kola zamachowego wiec mysle ze moze to miec wplyw na ruch, ale mimo to po jakims czasie powinniscie sie przyzwyczaic i wyrobic sobie plynnosc a nogi tez przestana bolec;) Agunia - nie, bo tak jak powiedziala Mila86 orbitrek nie sluzy do przyrostu masy miesniowej ale do splania tkanki no chyba zeby sie robilo treningi z programami a ja przy prawie stalym obciazeniu mykam a i przy dobrym stretchingu widac ze mam miesnie ale tylko takie zarysowanie;) a jak by nie bylo miesnie spalaja wiecej kcal;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila86
Nitta80 Ciężko powiedzieć co jest powodem takiego stanu rzeczy,bo tak jak napisałaś: albo macie słabą kondycję tzn mięśnie nie przyzwyczajone(a na forach wiele osób pisze,że na początku wytrzymywali 5 minut,więc nie jest to nic dziwnego :)),albo orbitrek jest zrobiony''na sztukę''.Moim zdaniem najprostrzym sposobem na sprawdzenie tego będzie wybranie sie na siłownię i przejechanie się na profesjonalnym orbitreku .Jeśli problem będzie taki sam to znaczy,że to wina mięśni,a jeśli przejedziesz na nim z 30 minut to wina Waszego orbitreka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wickedqueen
Wczoraj przyszedł mój orbitrek, po dość skomplikowanym procesie składania go poćwiczyłam 5 minut i klop! Koło zamachowe blokuje się jak pedałuje do przodu, a jak robię do tyłu, to idzie płynnie... Miał ktoś z Was może kiedyś taki problem? Jak go rozwiązać? Pooomóżcieeee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila86
Może został źle złożony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wickedqueen
no tak, właśnie do tego doszliśmy :) za mocno był skręcony przy pedałach i przy pedałowaniu do przodu jeszcze bardziej się dokręcało. Dzisiaj pierwsze 20 minut już za mną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmi23
Witajcie :) mam małe pytanie... ćwiczę już od 4 tygodni 5-6 razy w tygodniu po 40 mnut a waga jaka byłą taka jest... cm też nie ubywa... moze ja coś źle robie... oczywiście czuję w dotyku ze cało jest inne i delikatne mięśnie łydek mi się zrobiły, ale nic poza tym. Nie wiem sama c myśleć... może m usze dłuzej poczekać na efejkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila86
Moim zdaniem za dużo jesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmi23
Czy ja wiem... jem ok 4 posiłków dziennie, słodycze ograniczyłam, staram sie nie jesc co najmniej 2 godziny przed pojsciem spać. Diety żadnej nie mam to fakt, ale... sama nie wiem, a jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis zrobilismy z męzem po 15 minut i było calkiem fajnie, była pomiedzy nami taka mała rywalizacja ile damy rade zrobic :D Zreszta to jego słowa: " ... Dzis rano zrobiłem 10 minut i było ok, nawet czułem ze jeszcze bym mogł ale nie chcialem tak odrazu naraz. Jak wstałem teraz wieczorem (bo ja w dzien spie gdyz pracuje w nocy) zrobiłem 15 minut, moja zona tez i była naprawde ok. I wogole jakos teraz mi sie wydaje ze ruchy sa bardziej płynne i jest fajnie. Wydaje mi sie ze to nie była wina orbitreka tylko tego ze poprostu moje nogi nie byly przyzwyczajone nie tyle to takiego wysiłku, bo przeciez biegałem a jeszcze do niedawna jezdzilem na rowerku treningowym (ktorego sie pozbyłem dwa dni temu). Powodem było to ze chyba poprostu moje nogi nie byly przyzwyczajone to tego konkretnego ruchu. To tak jak bym jezdzil na rowerku treningowym na stojąco, to zupełnie inna bajka. Teraz juz jest duuuzo lepiej i mysle ze juz w przyszłym togodniu bede robil 30 minut. Wiecej i tak nie zamierzam, bo ja jakos nie umie robic dluzej jednego i tego samego cwiczenia niz 30 minut, na rowerku tez przewaznie jezdzilem po 30 minut. Zawsze po orbotreku bede robil A6W a w dni wolne od orbitreka siłownia - czyli pakowanie. Tak wiec orbitreka mam zamiar traktowac jako uzupełnienie, tak jak to bylo z rowerkiem. Ponad to z tego co wiem mniejwiecej na orbitreku po 20 minutach treningu dopiero zaczyna sie palic tłuszcz, czyli jesli ktos cwiczyc 30 minut, znaczy ze tylko przez 10 minut palił tkanke tłuszczową. Poniewaz ja cwicze na czczo po przebidzeniu, sytuacja wyglada zupelnie inaczej. Gdy sie cwiczy na czczo po przepudzeniu, organizm niemalże natychiast zaczyna wykozystywac tkanke tluszczwoą jako żródło energi ze wzgledu na defizyt glukozy we krwi. Jesli moj ostatni posilek jest okolo godziny 7 rano a wstake o 18:00 i cwicze o 18:30 to po 11.5 godzinach głodówki poziom glikogenu jest niemal ze zerowy a skąds ta energia musi isc do pracy miesni. Tak wiec jak osiagne wymazone 30 minut to na tym sie zatrzymam :) A wogołe trening - wysiłek fizyczny to tylko niewielka czesc sukcesu, najwazniejsza jest dieta, a to mamy z żoną, dieta to jesli dobrze pamietam az 70 % sukcesu, 20 % trening i 10 % suplementacja...." Tak wogóle to dzięki dziewczyny za wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMAANTOŚKA
Witam, Zgubiłam zasilacz do orbitreka HMS ktoś poradzi gdzie dokupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia1307
Agniesia.. oprbitrek wyszczupli Ci najbardziej portfel :)))) A tak serio dobrze używany ( na odpowiednim obciążeniu) wyszczupli w sumie całer ciało... u mnie nie pomógł jedynie na ręce... tam urosły mi mięśnie, ale i to lepsze niż galareta przed..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karennnn
a powiedzcie ile minut dziennie ćwiczycie na swoich orbich ? ja kiedys ćwiczyłam po 60 minut teraz juz nie daje rady aż tyle, jak wam idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmi23
ja ćwiczę ok. 40 min. dziennie 5 - 6 razy w tygodniu, czasem jak mam dobry dzień to więcej. A z jaką prędkością ćwiczycie na najmniejszym obciążeniu? Bo tak sobie myślę, że moje słabe wyniki mogły być spowodowane tym, że z małą prędkością ćwiczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim, już jakiś czas zastanawiam się nad kupnem orbitreka, mam możliwość pożyczenia od kumpeli na trzy tygodnie, mam nadzieje ,że w tym czasie się z nim oswoję i przekona mnie ze warto go mieć w domku:) Mila86, mam pytanie ile ważyła twoja kuzynka zanim schudła 7 kg w ciągu 5 tyg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałam orbitrek jako "dobitka" po bieganiu i rowerku na siłowni :) tyle że na bardzo wysokim biegu - po 10 minutach już ledwo ledwo oddychałam. Ale połączenie tych wszystkich ćwiczeń dało efekt - moja mama np woli chodzić na fitness, bo spotyka się z innymi ludźmi, i jest generalnie weselej niż samotne śmiganie na orbi ;p ale myślę że też fajnie zapisać się na fitness, w sumie w Fitness Park na Warszawiance non stop są jakieś zajęcia dla kobiet, jak ktoś dopiero zaczyna to tak na pewno jest raźniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnnnnnnnmmmmmmmmmmm
a jaki orbitrek polecacie,bo cholera jest mase tego na allegro:( i nie wiem czym się różnią.np jak kupie tansza wersje bedzie ok? poleccie mi cos dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też bym pochodziła do klubu, ale niestety nie mam teraz mozliwości , wiec musze sobie to zorganizowac w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ul1234
do nnnnnnnnnnnmmmmmmmmmmm przy kupnie warto zwrocic uwage zeby nozki nie byly przymocowane na srodku kola zamachowego, po drugie zalezy ile kasy masz na niego ja osobiscie wole elektro magnetycznego ale to wlasciwie chyba tylko moja zachcianka bo w mechanicznym tez tylko wystarczy przekrecac sobie koleczko;) jednak jak by nie bylo elektryczny jest wygodniejszy. kolo zamachowe nie powinno byc za duze bo wtedy nie daje wlasciwego efektu. dosc istotna jest tez dlugosc nozek i mozliwosc ich regulacji czyli przesuwania do przodu lub tylu bo masz mozliwosc regulacji dlugosci kroku. ja mam spokey sirius i jestem z niego bardzo zadowoloona bo poza tym ze mam wszystkie rzeczy na ktorych mi zalezalo to nie jest jakos nieziemsko drogi. poza tym pasuje mi do pokoju:P:P:P no i ma 5 lat gwarancji. firma nie jest jakos bardzo znana ale w sklepie sportowym gdzie pytalam widzialam ze sami mieli sprzet tej firmy. nizej podaje jego linka;) http://www.nokaut.pl/orbitreki/orbitrek-magnetyczny-sirius-spokey.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrottka
cześć :) jestem tu nowa i jeżeli pozwolicie, to chciałabym dołaczyć do grona "orbtrekomaniaków". Właśnie dzisiaj zakupiłam sobie taki: http://www.sklep-presto.pl/product-pol-12974-Orbitek-magnetyczny-HS-40E-Hop-Sport.html Może ktoś ćwiczył na takim i powie mi o nim słówko? Do tej pory wyciskałam na teperku, rowerku, trochę nordic walking no i oczywiście twister na boczki :) Steper mi się znudził trochę, idzie zima to rowerek na powietrzu już nie jest przyjemnością, a poza tym dzień coraz krótszy i szybko robi się ciemno :( Czekam z niecierpiwością na mój nowy zakup, podobno ma być we wtorek i do dzieła :) Ccę jeszcze zjechać z 5 kg i oczywiście utrzymać wagę :) Do tej pory za pomocą w/w maszyn i mocno ograniczonego edzenia spadłam z wagi 11 kg, sukces. Czuję się z tym doskonale :) Pozdrawiam wszystkich i życzę przyjemnego wieczoru :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wickedqueen
Witaj stokrottka! Ja mam od 10 dni orbitreka z Hop Soprtu, model tańszy od tego na który Ty się zdecydowałaś (z mniejszym kołem zamachowym) i jestem bardzo zadowolona. Solidny sprzęt, ochoczo dźwiga moje 95 kg żywej wagi, liczniczek wszystko elegancko mierzy, chodzi bezszelestnie, także myślę że sprzęt z hs jest godny polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś pożyczyłam orbitreka, własnie z niego zeszłam, 15 minut i koniec , chyba mam słaba kondycję, ale spoko dam rade, zobaczę co bedzie po 3 tygodniach, mam nadzieje , ze wytrzymam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeataFinnlo
Witam Was wszystkich baaaardzo serdecznie :) Ja też dałam się skusić i kupiłam "sprzęcicho" fajne :) Dostałam co chciałam, ale okazało się, że .......moje nogi nie wytrzymują nawet trzech minut :((((((( Miałam taką werwę a tu kondycha - MASAKRA :(((( PROSZĘ PORADŹCIE JAK ZACZĄĆ, BY SIĘ NIE ZNIECHĘCIĆ ZBYT SZYBKO... Może ktoś też zaczynał od 3 minut???? Buziaczki i wielkie pokłony dla tych, co wytrzymują godzinę :):):) JAK WY TO ROBICIE ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrottka
cześć :) Dotarło moje cudo, fajniutki jest :] Zaliczyłam pierwsze 20 minut, wysiłek zupełnie inny niż rower czy steper. Pot sie ze mnie lał, ale nie zaprzestanę. Nie chciałam przesadzić jak na pierwszy raz, stąd moje tylko 20 minutek. Jutro będzie dłużej :) Pozdrawiam, dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja zaczelam od 15 minut, ale dzis juz po 15 zrobilam chwile przerwy i zrobilam jeszcze 10, BeataFinnlo, czas zalezy od kondycji , kazdy zaczyna od tylu minut ile da rade, ale wiem napewno , ze za tydzien bedzie juz duzo lepiej, wazne zeby nie zwatpic, a beda efekty !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×