Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość anka_anka5
a na jakim obciazeniu cwiczysz? ja na najmniejszym i u mnie wszystko ok, nogi nawet mi zeszczuplaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis ;)
Dzis zaliczone 65min, 400 kcal, 29km :D Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Dołączam do Was :) Zaczęłam po raz kolejny od noworocznego postanowienia, żeby zacząć znowu trochę ćwiczyć. Zwykle kończyło się na tym,że zaczynałam ćwiczyć brzuszki i takie tam.....w marcu. W zeszłym roku ćwiczyłam przez jakieś 3 miesiące ale po moich ćwiczeniach na nogi i pośladki z tyłka zrobił mi się taboret a nogi umięśniły się trochę zwiększając jeszcze bardziej w obwodzie:( W tym roku siekło mnie jak nigdy, żeby coś z tym cholernym cellulitem zrobić. Mąż zaczął chodzić na siłkę/ mamy taką prywatną/ no to ja z nim, ale postanowiłam sprawić sobie orbitreka,ale takiego porządnego-z prawdziwego zdarzenia. Porównałam ceny i parametry na allegro, trochę poczytałam na waszym Forum i zgłebiłam na ten temat wiedzę. No i kupiłam potężnego KETTLERA z 19 kg kołem zamachowym, co prawda używany i bez jakichś tam programów ale na początek wystarczy. No i muszę przyznać,że jest świetny a ruch naprawdę jest bardzo płynny. Jestem BARDZO ZADOWOLONA, żeby było lepiej MĄŻ TEŻ i wspomaga się aerobowo ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagna 55 Nie przejmuj się,że po 8 tygodniach ćwiczeń i diety, waga nie rusza. Mój mąż odchudził się 3 raz / ale już mu zapowiedziałam,że jak znowu się tak zapuści nie będę go odtłuszczać/ Pierwsze dwa razy wyglądały tak,że chudł w ciągu 3 mięsiecy 9 kilo przy zastosowaniu mniej więcej twoich metod /ogólnie stosowaliśmy dietę śródziemnomorską, ale teraz oboje wiemy,że wyrobienie sobie zdrowych nawyków żywieniowych na stałe to najlepsze co możemy zrobić,zwłaszcza jeśli ma się tendencję do tycia/ - co przy jego siedzącej pracy 12 godz niemalże dzień w dzień było nie lada wyczynem. Później powracał do normalnego żarcia i zaglądania przed północą do lodówki, mówiąc przy tym,że wszystko jest pod kontrolą. No i dorobił się efektu jo-jo, Teraz odchudził się trzeci raz / w zasadzie zaczął w styczniu ubiegłego roku/ i przez 3 miesiące WAGA NIE CHCIAŁA RUSZYĆ!!! ANI DRGNĘŁA! Był już nieźle wkurzony, kiedy w końcu zaczęła powoli spadać. Więc głowa do góry i powodzenia. Trzymaj się tego, co zaczęłaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zaczęłam od początku lutego biegać. Kondycję miałam zerową, więc na początku zaczynałam od 10 minut, później ciut dłużej. Teraz od prawie tygodnia mam orbisia i stwierdzam,że to jest lepsze, jak dla mnie, bo mogę zrobić trening dłuższy i jest on mniej męczący,co,jak się okazuje ma niemałe znaczenie w spalaniu tkanki tłuszczowej. Potrafiłam bez większych problemów ćwiczyć tuż po zakupie 30 albo 35 minut, ale teraz ćwiczę rano na czczo, bo chcę się jeszcze skuteczniej odtłuścić a rano -jak wyczytałam- taki trening powinien wynosić maksymalnie 30 minut/ organizm jest w stanie głębokiego katabolizmu i szybciej zaczyna spalać tkankę tłuszczową -oczywiście przy odpowiedniej intensywności/, więc robię sobie tak 20 lub 25 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diunaXX
Dziewczyny, jak Wy to robicie??? 65min i 400kcal?! Ja przy 60minutach biegu przebiegam 22km i 120kal. Ale daję radę. Czytam Wasze dopingi i biegam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manaika
diunaxx zalezy na jakim obciążeniu ćwiczysz, jeśli na najlżejszym, to tyle kalori spalisz. Ja ćwiczę na 2 albo 3 im cięszy poziom tym więcej spalasz. Najlżejsze obciązenie jest zazwyczaj do wyrobienia kondycji. Ja robie 60 min ok 360 kalori, na 2 obciążeniu :) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha3891
Anka_anka5 no niestety zaczełam na najcięższym i dopiero się doczytałam żeby zaczynać na najniższym sierotka ze mnie ale od tyg. zaczełam cwiczyć na tym najlżejszym i w sobote miałam przerwe, wczoraj i dziś sobie też zrobie a od jutra zaczynam porządnie na tym najlżejszym po godz. może mi się uda wytrzymać bo ćwiczyłam po 15 max 20 min ale to mało. mam nadzieję że jeszcze uda mi się z tych nóg zjechac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DIUNAxx
W moim orbitreku moge ustawić 16 poziomów obciążenia. jak ustawię sobie Vpoziom, przebiegam przez 60min ok 22km-tak jak czytałam u kogoś tutaj. Ale kalorie mój pokazuje duuużo mniej . Ale to tak przy okazji. Generalnie ćwiczę aby ćwiczyć-czytaj :wyrobić kondycję, poruszać się oczywiście zrzucić wychodowane "tu i tam" i lepeij się poczuć. Dziasiaj 30minutek przed śniadankiem i pracą. Fajne uczucie -włazisz na machinę zaspana a schodzisz zziajana ale wybudzona i pełna energii na cały dzień :) pozdrawiam wszystkich orbitrekowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmos23
Posiadam od grudnia orbitrek Kettler CosmosXT. Kupiłam używany ( z Niemiec) i nie mam instrukcji obsługi wyświetlacza. Może ktoś posiada instrukcję, będę bardzo wdzieczna za informację i udostępnienie. A orbitrekiem jestem zachwycona. To jest właśnie TO, czego było mi potrzeba. Staram sie ćwiczyć minimum 3 dni w tygodniu po godzinie. Specjalnego ubytku wagi nie zauważyłam, ale trening doskonale wpływa na moje samopoczucie. I wierzę, że w końcu zgubię te kilka zbędnych kilogramów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha3891
no ja mam taki zwykł1y za 4 stówy nic specjalnego jest tam jakis wyswietlacz ale co do poziomów to mam zwykłe pokrętło na plus i minus i przekrecam nim ale czuc ze + do końca i idzie ciężej. mam go chyba od 1,5 roku a dopiero od miesiaca tak porzadnie zaczelam na nim ćwiczyć... to się nazywa lenistwo hehe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość san-mania
no ja tez ćwiczyłam na 3 obciążeniu i nic mi z ud nie zeszło i tak jak koleżanka mam wrażenie ze mi się masywniejsze zrobiły ale od dzisiaj zaczęłam na 1 zobaczymy jak będzie a waga 84.6 nie wiem od czego to zależy ze to się tak waha jeden dzień mniej a na drugi więcej i tak cały czas chyba zacznę się ważyć co tydzień:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E_wcia
Do vstyna lub fausti ja mam identyczny model od miesiąca na nim ćwiczę i w sumie początek był ok po 2,5 tyg zaczęło troszkę się luzować więc dopiero parę dni temu z mężem nasmarowałam go i dokręciłam i raz jest ok a czasem coś skrzypi więc może jak go dokręcę (może po smarowaniu się już dotarł) to będzie ok ale to nie jest nie wiadomo jaki hałas, filmy spokojnie przy nim oglądam, a kupiłam go ze względu na cenę i chciałam sprawdzić jaka będzie moja motywacja ale jest ok choć tak jak większość Was mam powoli małego doła 1 miesiąc ćwiczeń i brak utraty wagi i cm podobnie jak jagna 55 ale mam nadzieję że damy radę i tak jak pisze smagliczka jednak organizm musi się przestawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E_wcia
do madlen88krk z tego co wcześniej czytałam masz taki sam model z allegro a jak tobie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do cosmos23 Hej, mam model Cosmos Gt, tez kupiłam używany bez instr ale obejrzałam twój model na zdjęciach i jego wyświetlacz, może jest podobnie jak u mnie: plusem i minusem zmieniasz po prostu parametr, który Cię najbardziej interesuje na dużym wyświetlaczu. jak czcesz np. kilojule to wciskasz plusem / przesuwasz się po kolei po parametrach do przodu/ lub minusem / do tyłu/ aż na dużym wyświetlaczu pojawią się kilojule , jak chcesz puls to wyświetl puls. U mnie jest jeszcze ikonka obiegu i wtedy na dużym wyświetlaczu pokazuje mi się wszystko po kolei: kilojule, czas, km i puls, a żeby wyłączyć tą opcję wciskam SET - środkowy guzik. I nic tam więcej się nie obsługuje oprócz tego,że klipsem do ucha możesz zmierzyć sobie puls, jeśli oczywiście włożysz wtyczkę, bo wiziałam,że ten model tak ma. Nie wiem tylko co to jest skrót RPM Ja jak wsiadam na swojego "rumaka" to wyświetlacz sam się włącza i zaczyna wszystko mierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smagliczka dzięki za wskazówki. Spróbuje jutro pokombinować. Własnie zakończyłam godzinny trening i ...... czuje się rewelka. Pozdrawiam wszystkich orbitrekowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos23 Jeśli mogę Ci jeszcze coś doradzić dla lepszych efektów - z tego co się naczytałam ostatnio duuuużo- to : lepiej już ćwiczyć 4 razy w tygodniu po 40, 45 min niż 3 x 60 ideał to codziennie... ja się postaram codziennie lub 6 dni i 1 dzień przerwy ale czytałam własnie wczoraj świetne dwa artykuły- ktoś podał linki ale teraz nie mogę znaleźć /później podam/i tam było napisane,że dwa razy w tygodniu nie ma sensu, cztery razy to już ok, a jeszcze lepiej to np.6 dni. Wiem,że z czasem i organizacją bywa trudno ale lepiej regularnie niż zniechęcić się po miesiącu czy dwóch z braku efektów... Ja nie zamierzam Hejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jak tam wasze treningi?? :) Ja raniutko znowu 23 min - pokazało 850 kilojuli. A u Was? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E_wcia
zaliczone kolejne 60 min oby tak dale :) Trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki jak u was cwiczycie? ja nieustannie zrobilam sobie przerwe w niedziele 1 dzien troche odpoczelam w piatek znowu wazenie jak co tydz zobaczymy mam nadzieje ze cos ubedzie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha3891
hejka ja wczoraj poszalałam 45 min ale dłużej już nie mogłam:-( musze się pochwalić że nie palę od września i nie przytyłam albo moja waga kłamie ale odstawiłam cukier czasami cos skubnę słodkiego ale musze mieć napad i naprawde polecam jeśli któraś cukruje herbate czy kawke to zrezygnujcie przy tym ćwiczcie ćwiczcie i jeszcze raz orbitkujcie:-) zobaczycie spadek pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość san-mania
ja jeżdżę 6 razy w tygodniu po 50 min dalej nie widzę żeby moja waga się specjalnie ruszała :( zastanawiam się czy nie zacząć tez jeździć wieczorem jakieś 40-45min ze 3 razy w tygodniu myślicie ze to dobry pomysł ??? ze to coś da i nie będzie zbyt wyczerpujące dla organizmu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak ktoś już pisał wcześniej nie ma co oczekiwać cudów po 3 tygodniach. Myślę,że przy tak regularnych ćwiczeniach po dwóch miesiącach będzie już widać efekty a po 3 waga zacznie lecieć w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość san-mania
ja nie mówię ze nie widzę efektów pupa mi się podniosła ciało zrobiło mi się takie bardziej napięte sprężyste i oponka mi się zmniejszyła bo oprócz tego ze jeżdżę to wcześniej robię 3 serie po 40 brzuszków tylko ta waga nie chce ruszyć i to mnie najbardziej wkurza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha3891
ja strzeliłam dziś znowu 45min. plus 20 brzuszków. i wcale się nie zdziwie jak mi kg przybędzie bo od dawna wiadomo że mięsnię ważą więcej niż tłuszczyk ale już lepiej na nie patrzeć niż na tłuszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaczySpec
Hej, co myślicie o tym e-booku, w którym jest ujawniony rosysjki sekret uzyskania dodatkowych centymetrów wzrostu niezależnie od wieku ? http://wzrostmax.pl/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela_19_19
Hej jeśli można to się przyłącze do was:) Ja mam zamiar od jutra rano 1 h i po południu 1h :) dzisiaj było 20 mni na orbitku i po 15 mnin hula hopem po każdej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlaśnie, tak jak pisze agniecha3891 mięśnie też ważą i nie wiadomo jaka będzie nasza docelowa waga po miesiącach!!! ćwiczeń. Ale mnie najbardziej cieszy fakt,który zauważyła też san-mania i inne dziewczyny,że moje nóżki się robią bardziej napięte i jakieś takie jędrniejsze :) Mam DOSYĆ CELLULITU !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×