Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Ja Hammera.:) No cóż-niech liczy jak chce ważne aby cm spadały:P Będę tu wpadać i zdawać relację. Może w końcu i waga ruszy w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elunia252
Witam Ja na moim orbitreku ćwiczę od 2 tygodni. Teraz wytrzymuje 40-45min.(staram się codziennie zwiększać o kilka minut) przy prędkości ok 14-16 km/h. Ćwiczę na najmniejszym obciążeniu. Tylko jest jeden problem drętwieją mi palce u nóg i muszę na chwilkę schodzić. Czy ktoś też tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam takich objawów, ale gdzieś już tu czytałam, że dziewczyny miały takie przypadłości. Może magnez pomoże. Ja odczuwam ból lewego kolana. Dziewczyny macie czasami takie coś, że Wam się "nogi mylą"-ciężko to opisać, jakby tracę nagle rytm w ćwiczeniach i mi jedna noga " wypada":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elunia prawdopodobnie masz za mało magnezu, kup taki dla sportowców, np z guaraną, będzie dodatkowy plus. Ja miałam podobnie ale magnez pomógł. może tak być jeśli pijesz dużo kofeiny i intensywnie ćwiczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziak000 dzięki za te informacje. Ja właśnie jestem po grypie i pewnie dlatego, że nie brałam witamin w czasie ćwiczeń. Osłabiłam mocno organizm i stąd to choróbsko. Chociaż robię często przerwy, jednak godzina intensywnego treningu obciąża organizm. Ale warto to robić dla efektów, jakie można otrzymać :). Ciało pięknie się rzeźbi. Dziewczynki, to naprawdę działa:). A nic się samo nie zrobi! Śmieszą mnie zapytania znajomych, co zrobiłaś, że schudłaś. Gdy mówię, że ćwiczę 60 min. dziennie i Ty też tak możesz, to zaraz jest koniec rozmowy. Bo najlepiej dla takich osób by było, gdyby znalazł się jakiś cudowny specyfik, dzięki któremu można by leżeć przed tv z paczką chipsów i chudnąć:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny zamierzam kupić orbitreka może macie na oku jakiś sprzęt do 600zł ?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbbasia412 musisz sama szukam, my za ciebie nie odwalimy roboty. Za tę cenę kupisz lepszy używany albo gorszy droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniks77 co do spalonych kalorii to napewno ma jeszcze znaczenie wielkość koła zamachowego ja mam 12kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniks 77 mi też noga wypada, jakby kolano w bok wyskakiwało, elunia, czasami na drętwiejące palce u nóg robię coś takiego: w trakcie ćwiczeń przesuwam stopy do tyłu i staram się intensywnie ruszać palcami i po chwili odrętwienie przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agarozm40 ćwiczysz tyle co ja 60 min dziennie, a możesz mi powiedzieć ile dni w tygodniu i jaki dystans osiągasz? tak dla porównania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Ja cwicze na orbim od paru miesiecy, jade 60 minut a dokladniej okolo 63 minut tak zeby zawsze bylo 30km. Ogolnie to tak 28-29km/h Wiem ze to duzo, ale tak mi pasuje. Przy mniejszym nie czuje ze cwicze. Jade a pierwszym i drugim obciazeniu. ^ minut na pierwszym obciazeniu i 3 na drugim itd. Ogolnie to cwicze dwa dni pod rzad i jeden przerwy, znow dwa dni i jeden przerwy.Chyba ze wychodzi mi niedziela to mam przerwe bo pracuje. Dziewczyny cwiczycie jeszcze cos innego? ja jeszcze brzuszki daje co drugi dzien. Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Madziak000 za porady super ze napisałas o tym mleku, bo ja oczywiscie od tygodnia wpadłam na,,genialny" pomysł i w reklami widziałam jedz płatki 2 razy dziennie i jadłam z mlekiem;))cały czas i nic nie schudłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foczka84
Witajcie! Od tygodnia cały czas śledzę to forum i szukam dla siebie orbitreka. W moim mieście niestety nie ma zbyt dużego wyboru, fundusze też mam ograniczone. Będę na nim ćwiczyć ja- 74 kg oraz mój mąż -90 kg. Dziewczyny pomóżcie bo już rozpoczęłam dietkę i chciałabym zacząć ćwiczyć oraz dołączyć do forum. Co sądzicie o tym modelu???? http://allegro.pl/orbitrek-programowalny-chrono-kolo-13-kg-do-135kg-i2216639980.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaki
Monik 77 - ja też tak mam z tą nogą wypada z rytmu:) Ja ostatnio przez tą ciepłą pogodę pozwoliłam sobie na za dużo najpierw lody litrowe ale na szczęście na spółkę:)... pyszne były! a potem dalej poszło masa tofi z herbatnikami itd.. także waga poszła troche w górę:( Na szczęście opamiętałam się i dalej ćwicze na orbisiu żeby osiągnąć cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEST!!! Dzisiaj z rana dostarczono mi moj sprzecik. :)) (po tygodniowym opoznieniu) Pierwsze wrazenie - super, podoba mi sie. Cwiczylam na najnizszym obiazeniu 10 minut, spalilam 54 kcal i przebylam 3,5km wg mojego wyswietlacza. Moglabym jeszcze troche ale moj Maz kazal mi schodzic bo powiedzial, ze na pierwszy raz zeby nie przesadzic. Pare razy jeszcze dzisiaj wchodzilam i cwiczylamm po 5, 10 minut. Ciesze sie, ze mi sie podoba. Od jutra zaczynam regularnie cwiczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foczka84, orbitrek wygląda na stabilny sprzęt, fajnie że ma koło zamachowe o dużej masie (13 kg), to sparwi że ruchy na nim będą płynne. Niestety nie znam tej marki, nigdy o niej nie słyszałam/nie czytałam, więc nie mogę się wypowiedziec co do jakości sprzętu. Ja mam BH fitness, koło zamachowe 7 kg, a zapłaciłam za niego 1 800 zł i jestem zadowolona. Kobietki, teraz chciałam się pochwalić efektami :D Ćwiczę już drugi tydzień, 5x tyg. i nie stosuję żadnej diety, jedynie zjadam mniejsze porcje. A ponieważ pracuję od rana i wracam do domu ok. 16-17, stąd zjadam obiado-kolację. Ćwiczę po godz. 19-tej. Ubyły mi 2 kg, a moja sylwetka staje się coraz smuklejsza. W pierwszym tyg. ćwiczyłam 30 min. dziennie, teraz 40 min., w następnym mam zamiar 'orbitrekować' 50 min. Ćwiczę na 2 poziomie obciążenia, oglądając tv :) Jestem orbim zachwycona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aNileWe_ Ja w pierwszym dniu wytrzymałam zaledwie 5 minut, więc się nie przejmuj :) Teraz 40 min. i jest fantastycznie :) Owocnych ćwiczeń życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziak000 - Powiem szczerze troche mnie przeraziło to co napisałas od dietetyka. 5-6 -o.k tez tego sie trzymam płatki ryzowe, owsianka-ja codzinnie zjadam o.k -tyle ze ja dla odmiany z jogurtem-czyli bład-bo mleko Cukier-nie mam go(no chyba ,ze na cos sie skusze ale to 2 razy w m-cu) Tłusz -uzywam do smazenia mies-nie zawsze ale spozywam-bład Nabiał- biały serek- o.k., jajko- wiecej musze zaczc jesc. Orbi czas mam tylko wieczorem- 1 dzien przerwy-,mam Trening siłowy-nie stosuje.chyba brak weny.(za to robie sobie co jakis czas jako dodatek na orbim -fat brum lub interwał. Czyli jestem przypadkiem nie do naprawienia-nie moge całkowice przejsc na diete ale wiecej wskazówek bede wykorzystywała.!!!!! Majac rodzinie i dzieciaki trzeba im obiady gotowac a czas u mnie na wage złota wiec nie chce tam tracic czasu. Generalnie cos waga drgneła znowu ale to o 300 gr. Mam nadzieje ze bedzie lepiej. Pozdrawiam wszystkie orbitreko maniaczki-bedziemy piekne do lata napweno!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj rano wskoczyłam na orbiego i zrobilam 10km w 32 minuty, pokazalo mi 144 spalone kalorie :) ogladalam ddtvn i jakos poszlo, chociaz z ciekawosci patrzylam co chwile na wyswietlacz. Z poczatku po 4 minutach zaczelam sie zastanawiac jak wczoraj dalam rade 10 min, ale sie zapatrzylam w tv i 10 min minelo, to potem postanowilam do 100kcal, minelo i mysle sobie a to do 10km i na tym poprzestalam :) Uzylam pasa na brzuch i ubralam bluze takze troche sie wypocilam :) Nie mam zakwasow, jeszcze tak mysle, zeby przed na rozgrzewke poskakac na skakance :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaiw
hmmmm..ja cwicze na programie weight loss poziom 2 i w ciagu 30min spalam ok 260 kalorii .Mam maszyne york202 wiec jak widac rozne maszyny roznie licza...nie wiem czy warto sie tym sugerowac..jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaiw
aha i przejezdzam tez ok 10km:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabis - jesteś mistrzynią! taki piękny efekt od 1 czerwca! ja też tak chcę! będę Cię gonić bo obrałam podobny do Ciebie styl ćwiczeń. Ćwiczę 6 dni w tygodniu ale jeszcze nie z taką prędkością co ty - u mnie 26 - 27 km/h i ćwiczę zwykle godzinę lub trochę więcej aby zrobić równa porcję kilometrów. Jeszcze nie tak dawno wytrzymywałam max 24 - 25 km/h ale to dla mnie już za wolno. Muszę tak gonić, bo podobnie jak ty wtedy dopiero czuję, że ćwiczę no i wchodzę na dobre tętno. york 202 12 bardzo mi się podoba to określenie orbitreko-maniaczki - celnie trafione! foczka dołączaj się i pisz jak ci idzie pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej znów ćwicze dzis 30 minut :) na sniadanie zjadłam kromkerazoweo pieczywa, potem jabłko, na obiad rybe z kapusta na kolacje bedzie jajko + jogurt naturalny:))0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turra
Dziewczyny, przymierzam sie do zakupu orbitreka... czytam Wasz watek, cofam sie coraz dalej - i jestem przekonana, ze to jest sprzet, na ktorym chce cwiczyc ogladajac telewizje :) Mam duza nadwage, do zrzucenia co najmniej 20-25 kg. Ale i 10 na poczatek baaardzo mnie ucieszy. Siedze drugi dzien na allegro - i wciaz nie wiem, co powinnam kupic. Nie moge wydac za wiele, najchetniej nie wiecej niz 600-700 zl, moze 800, ale wiecej to juz bylby problem. Czy mozecie polecic cos w takiej umiarkowanej cenie w miare porzadnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaaannnaaa
no właśnie też chciałabym kupić sobie orbitreka, jednak jakoś nie mam ochoty wydawać na niego tak dużo. Max 300zł. Ale nie wiem czy to jest realne... Szczerze mówiąc liczę na jakie super oferty w biedronce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziaiw ja mam az 32 stopnie oporu i jak cwicze na 1 i pokazuje spalanie kalorii bardzo wolno, a wystarczy ze zmienie na kilka wyzej i w mgnieniu oka zmieniaja sie rzekomo spalone kalorie jutro moze sprobuje na wyzszym poziomie tylko takk sie boje zeby mi sie miesnie nie wyrabialy bo tyle tu bylo o tym zeby cwiczyc na najnizszym oporze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×