Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Osobiście jeszcze nie mam orbitreka, ponieważ jeszcze trochę brakuje mi kasy (zdecydowałam się na Yorka). Dużo czytałam na temat orbitreków i z tego co wiem to lepsze są magnetyczne, chociażby z tego względu że są cichsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkamaa
Dzięki, za podpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martucha-klucha
Witajcie kochani! Nigdy nie miałam przyjemności ćwiczyć na orbitreku i nurtuje mnie jedna rzecz. Czy nogi w trakcie ćwiczenia mają być w lekkim ugięciu , czu może mają sie prostować do końca? bardzo zależy mi na fachowej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Miesiąc temu kupiłam orbitreka firmy York PlatinumX720 , niestety nie będę na nim jeżdzić, bo to nie jest sport dla mnie!Kupiłam go za 1649zł, mogę go sprzedać za 1500.Jeśli ktoś ma ochotę to mogę przesłać zdjęcia na meila.(dodatkowo mp-3 którą otrzymałam gratis z orbitrekiem, posiadam paragon)Pozdrawiam serdecznie zapalonych orbitrekowiczów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętooowooo
Ja kupiłam York'a X720!!! Jestem bardzo zadowolona. Jest może drogi ale warty swej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magijka
Zaczarowana-polano! Jak sprawuje się twój sprzęt. Ja nadal jeszcze nic nie kupilam, narazie chodzę na aerobik- tam daję upust swojej energii. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowana_polana
Sprzęt sprawuje się nieźle. Trzeba już go było dokręcać - zaczął "skrzypieć", ale pewnie dlatego, że był niezwykle intensywnie użytkowany - bynajmniej nie przeze mnie - cała moja liczna rodzinka musiała wypróbować jak to działa. Ponieważ objadałam się nieprzytomnie z wyjątkiem lepszego samopoczucia nie zauważyłam większych zmian, ale jestem teraz 3 dzień na dietce i mam cichą nadzieję, że w połączeniu z ćwiczeniami wreszcie zauważę efekty. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka79
Witajcie :)) jesli chodzi o orbiterki z "niższej " półki to nie polecam. W zeszłym roku kupiłam taki (ponad 500 zł) w praktikerze i niestety już po 4 miesiącach pękła śruba w pedale :( niestety nie było mozliwości naprawy uszkodzenia (ponieważ jak sie dowiedziałam cześci zamiennych do takich sprzetów nieznanych firm - przede wszystkim made in china itp - nie produkuje sie !!! Teraz przymierzam sie do zakupu firmowego, sprawdzonego, z renomą, profesjonalnego sprzetu, np firmy kettler. Zamierzam przeznaczyc na niego około 1200 zł (widziałam ostatnio w makro). Jak juz kupie i sprawdze co on wart, to chętnie podziele sie z wami moja opinią :) Pozdrowinka dla wszystkich orbitrekomanów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 1200 zł kettler
to chyba podróba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 1200 zł kettler
YORK sa fajne dobre i maja serwis pogwarancyjny polecam ale nawet YORK'a za 1200 zł to dostaniesz z maualnym ustawianiem obciążenia a nie z "komputerem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka79
Przejedz sie do makro jak nie wierzysz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o orbitreki firmy kettler, które można kupić w makro to znalazłam na innym forum taką wypowiedz: \"Co do Kettlerów z makro - to nie do końca są sprzęty Kettlera, a dokładniej jest to marketowa seria kettlera na rynki wschodnie. W firmowych salonach Kettlera tych modeli nie ma:), serwis też jest tylko i wyłącznie w makro - poza siecią serwisową Kettlera. Ale są całkiem przyzwoitymi sprzętami.\" Spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat tego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny i oczywiście chłopaki Mam dylemat i jeśli ktoś miły będzie mógł mi dopomóc to będę ogromnie wdzięczna za pomoc. Znalazłam na internecie stronkę sportową ze sprzętem do siłowni www.fitness-sport.pl i zainteresowały mnie dwa orbitrki tj.firmy OLPRAN 92321 w cenie 449 zł i firmy YORK BK7512 w cenie 485 zł, oba przypadły mi do gustu. Moja prośba to pomoc w wyborze jednego z nich.Śledzę wypowiedzi wszytkich i jestem przekonana,że właśnie ten sprzet a nie inny pomoże mi osiągnąś wymarzoną figurę. Może ktoś miał do czynienia z którymś z ww orbitrków albo słyszał o ich eksploatacji.Napiszcie mi coś.PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka79
N atowim miejscu zadzwoniłabym do tego sklepu i spytała o różnice między mini i o to który jest mniej awaryjny bądź o to który oni jako znawcy tego sprzętu polecają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za radę.Mam pytanie czy zakup w takim sklepie sportowym przez internet jest wiarygodne?Czy otrzymam to co zamówiłam?Jak myslicie?Wiem, że jest to kupowanie kota w worku,ale chyba nie wcisneli by mi jakąś tandetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martucha Klucha
a ja nadal nie wiem, czy jak Cwicze na tym cudzie, to powinnam móc wyprostować zupełnie nogi w kolanach?:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie_proste nogi
nie powinnaś to ma ruch eliptyczny, zeby nie obciążać stawów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie_proste nogi
miało być: to MA być ruch eliptyczny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martucha Klucha
Dzieki serdeczne za odpowiedz ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poZioma_83
Witam wszystkich Od kilku dni przeglądam wasze posty, ponieważ również chcę sobie zakupić orbitreka, mam tylko dylemat dotyczący firmy tego sprzetu. Po głowie chodzi mi maxxus i york, proszę doradzcie która z nich jest lepsza:) wakacje tuz tuz i czas by juz zacząc ćwiczyc :P a swoja droga moze ktos wie jaka role odgrywa ciezar kola zamachowego? Pozdrawiam all i zycze dobrego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guinessi
a jak dobrac koło zamachowe do osoby??? czy takie 5 kilogramowe wystarczy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAA_kaka
hej kupiłam 2-3 tygodnie temu Orbitrek Olpran BK-TE-005 za 540 PLN to jest w zasadzie ten sam model o który pyta alusiek7 tylk ow nowszej obudowie. No i powiem tak - nie jestem do konca zadowolona, bo 1. jest to sprzęt "made in china" i były kłopoty ze złożeniem bo jedna ważna śróba była wadliwa. 2. jest jednak słaby, koło 5kg to za mało, na lekkich obrotach (na minimalnym obciążeniu) ruch nie jest całkiem płynny. 3. mam wrażenie, że jest za niski dla mnie (mam 168 cm wzrostu) i rączki mogłyby być dłuższe w górę żeby można bardziej do tyłu się odchylić. 4. Fatalnie mierzy tętno. Właściwie w ogóle nie wierzę w ten pomiar bo serce mi wyskakuje z piersi, pulsują płuca i wszystko a on pokazuje 72- 95 A ja czuję ze mam tętno co najmniej 130. (jeszcze sprawdzę innym miernikem jak kupię do niego baterie) No i żeby mierzyć trzeba trzymać te metalowe płytki na nieruchomej rączce. Ogólnie jakbym miała drugi raz kupować to bym się lepiej rozejrzała i kupiła coś nawet za 800zł czywięcej ale lepszego nie z chin!!!! Ten jest firmowany jako Olpran - niezła czeska firma, a badziew totalny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAA_kaka
i jeszcze ja też mam pytanie jako początkująca na tym sprzęcie Jaką właściwie trzeba mieć na nim postawę? - czy sylwetka wyprostowana, czy do przodu pochylna, czy tak jak przeczytałam w ksiązce tego dziada co odchódza pól Hollywoodu - David Kirsch, że sylwetka powinna być lekko pochylona do TYŁU a biodra wysnięte do przodu...???? to strasznie trudno jest osiągnąć, bo pedały "ciągną' w dół i jakby jest się skazanym na pochylenie raczej do przodu Liczę na sensowne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili ze wschodu
hejka!a ja ćwicze na olpranie od 3 tygodni!i jak na razie efektów nie widać,tyle ,że waga w miejscu, uważm,że sprzęt jest ok, nie widzę sensu wydawać grubej kasy na chwilowy kaprys!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili ze wschodu
i przerwa w ćwiczeniach-złapałam przeziębienie-mam nadzieję, że to nie grypa:[,,,,,, zastanawiam się jak tam poczynania THOMASA_26, chodzi mi o sam orbitrek, jak ćwiczył i czy często, jaka dietę stosował no a przedewszystkim EFEKTY?????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_26
No witam ponownie! Widzę że post ma już niezłą brodę, ale to chyba dobrze, widać że dużo się ćwiczy na wiosnę :) Kochane Panie - waga na dzisiaj 82 kg, już zrzuciłem 10kg !!!! Orbitrek nadal sprawuje się znakomicie, aczkolwiek od czasu do czasu dochodzą od niego jakieś ciche pisknięcia - ale przy takiej eksploatacji to chyba i tak nieźle. Problem nr. 1 - nie mam się w co ubierać, moje ciuchy nawet sprzed kilku lat są za duże !!! Trochę mnie to cieszy, ale i trochę smuci, cała szafa do wyrzucenia, z drugiej strony teraz nie chcę zbyt dużo kupować skoro mam zamiar zrzucić jeszcze 10kg. Jak narazie jest super, większość znajomych osób dostrzega niesamowitą zmianę, ale co jest najważniesze - SAMOPOCZUCIE, nie przypuszczałem że będę się tak świetnie czuł, koniec gadania, lecę na basenik - POZDROWIENIA dla WSZYSTKICH !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_26
Zapomniałem wspomnieć o diecie i ćwiczeniach, a więc kilka podstawowych zasad które stosuję: 1. 5 posiłków dziennie czasami 6 - jem częsciej ale w duuuużo mniejszych porcjach, przy okazji duuuużo wody - łagodzi głód na początku, dużo warzyw i owoców, jeżeli mięso to tylko gotowane 2. ćwiczenia na orbitreku 4 razy w tygodniu po 40min, i 2 razy w tygodniu basen, pozostaje 1 dzień na odpoczynek - zazwyczaj niedziela, l-karnityna 1000mg na 45min przed ćwiczeniami, lub 2x po 500mg jeżeli nie jest dzień ćwiczeń 3. chyba najważniesza - nie podjadać - sami siebie oszukujemy 4. żadnych alkoholi - czy wy wiecie ile to kalorii - koszmar !!! 5. dodatkowo podczas ćwiczeń zakładam pas neoprenowy - można się naprawdę nieźle spocić To chyba tyle jak mi się coś przypomni to napiszę! PAPA !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kupiłam orbitreka i będę go mieć w poniedziałek. Nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAA_kaka
Tomas - Gratulacje. A ciuchami się ciesz a nie przejmuj. To jest cudowne uczucie, choć przysparza kłopotu, znam to. do lili ze wschodu: masz rację nie warto wydawać dużo na chwilowy kaprys, a taki własnie był mój zakup orbitreka - kaprys, ale jak zaczełam na nim ćwiczyć to poczułam że trochę mi brakuje komfortu i tyle. Dla koneserów i prawdziwych "ćwiczaczy" polecam się rozejrzeć za czymś lepszym i droższym niż najtanszy Orbitrek za 300-500zł. A co do ALKOHOLU to wbrew pozorom wcale nie jest temat rzeka ;-) ani tez nie kalorie są tu najgorsze na diecie. Z alkoholem jest ten problem że jesli chesz spalić tłuszcz to nie możesz pić ani grama alkoholu, bo alkohol zabiera możliwość spalania tłuszczu. najprosciej mówiąc od momentu wypicia przez ciebie pierwszego łyka do kompletnego spalenia wszystkiego co wypiłaś twoja wątroba i inne organy zajmują się spaleniem alkoholu, a zniweczone zostają twoje starania o spalenie tłuszczu czyli np. podejmowana tego dnia dieta i ćwiczenia. Nie jestem dietetykiem i nie wim jak daleko to sięga w czasie, moze się mylęmówiąc o danym dniu może to ma reprkusje na dłuższy czas. Ale mam doświadczenia i uwazam że trzeba zdecydowanie odstawić alkohol na czas odchudzania i nie pozwalać sobie na "jednego". Odchudzałam się 3 razy na diecie zakazującej alkoholu i efekty były oszałamiające, a odchudzając się "tak trochę" - czyli cwicząc i nie jedząc czego nie trzeba, ale wieczorem pozwaljąc sobie na winko jeszcze nie udało mi się nigdy schudnąc ani grama. Nie jest chwalebne że wciąż się odchudzam ale po prostu nie daje rady chodzić w rozmiarze 38, muszę nosić 36 mimo że nie jestem juz młoda (36 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×