Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość lili ze wschodu
mam taki model jak Thomas Bk coś tam przeczytaj wczesniejsze strnki to dojdziesz, a co do tego że nogi nie bolą tzn, ze chyba masz obrą kondycje, bo ja np.jak ćwiczyłam po pól godz to też mnie nie bolały, akolezanka ktora dawno sie nie ruszała po 10 min wymiękała a dnia nastepnego skarżyła sie na zakwachy!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Chce sobie kupić orbitrek, jednak po przeczytaniu rożnych opinii na forach zgłupiałam i nie wiem jakiej firmy kupić. Może wy mi coś doradzicie? Potrzebuję coś co będzie ciche, miało opływowe ruchy, nośność do jakiś 120 kg no i dobrze jak by nie zajmowało pół pokoju w mieszkaniu :) Planuje na niego wydać nie więcej niż jakieś 700-800 zł. Będę bardzo wdzięczna za jakieś opinie, rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majulita
witam wszystkich orebitrekowiczów. ja wlasnie wczoraj nabylam model DOMYOS VE630 ktory sprzedawany jest s decathlonie. jest bardzo solidny i mam nadzieje ze bedzie donrze mi sluzyl. do Biedronki... ja po zlozeniu mam taki sam problem ale z tego co sie dowiedzialam poprostu zlozenie nie bylo prawidlowe - tzn kabelki nktore reguluja obciazenie magnetyczne nie zostaly zlaczone prawidlowo wiec musze jgo jeszcze raz rozebrac i pozlanczan na nowo kabelki. powodzenia mam nadieje ze juz poradzilas sobie z pronblemem. wszystkich pozdrawiam i zycze powodzenia i wytrwalosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqsia29
Witam! Mam pytanie : o co chodzi z tym kołem zamachowym? Bo nie bardzo wiem o co chodzi.Jaka jest różnica między 5,6, a 7 kg?Jakie wybrać najlepiej? Proszę o odpowiedz :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten temat umiera
j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeza od niego mozna dostać
Rany boskie, ale macie kondychę, albo macie inne orbitreki albo ja taka babcia jestem, dosłownie po minucie na orbitreku wymiękam. Maks dla mnie to trzy minuty !!!!!Może mam za duże obciążenie albo to przez to że rówocześnie poruszając nogami macham rękoma jak przy jeździe na nartach biegówkach. Jak czytam że inni jeżdżą po pół godziny to myślę, że ja juz dawno padłabym na zawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widocznie wlasnie obciazenie za duze.Ja tak mialam na poczatku jak zaczynalam cwiczyc i nogi byly nieprzyzwyczajone.Musisz sie przemoc,zacisnac zeby a nastepny dzien bedzie juz lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeza od niego mozna dostać
No coś Ty Ola, próbowałam wielokrotnie i wiecej niz na 3 minuty nie starcza mi sił. Zupełnie tracę oddech. Może za szybko pedałuję, sama nie wiem. Wydawało mi się że to takie proste ćwiczenie, lightowo jak na rowerku a tu taki klops !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość --MONIQUE--
Witam Wszystkich serdecznie!!mam pytanko:ile spalacie kalorii jadąc 20-22 km/h w ciagu 30 minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj.....
o mamusiu, 20-22 km w coiagu 30 minut???ja w ciagu 45 minut przejade co najwyzej 15-16 km... no i spalam przy tym jakies 370 kcl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zeza:zobacz jak masz ustawione obciazenie,byc moze masz na maksa i dlatego jest tak ciezko.W kazdym razie mowie Ci wytrwaj bo warto naprawde.Ja mialam taka zalamke po kupnie,ze zaraz na allegro chcialam sprzet sprzedawac.Przemoglam sie i teraz bez problemu jezdze codzinnie po pol godziny.Pozdrawiam .Odezwij sie jak tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeza od niego mozna dostać
Będę próbować hmmmm może pojutrze ....jutro w planach godzinka na rolkach. Dzięki za rady Olu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeza od niego mozna dostać
Faktycznie, na minimalnym obciążeniu jest inaczej. Wytrzymałam 25 minut, mogłabym dłużej ale trochę już mnie nudziło. Tylko że bez oporu te pedały tak trochę dziwnie opadają, nie wiem czy to nie zaszkodzi mi na kolana. Chyba mam jakiś lipny ten orbitrek, na większym obciążeniu działa ok na minimalnym mam wrażenie że elipsa, po której poruszają się pedały jest nienaturalnie krótka i nogi pracują w jakiejś nienaturalnej pozycji. Ruch nie wydaje się płynny tylko taki skokowy. Mam orbitreka Body Sculpture. Może ktoś też ma taki i ma podobne spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_tralala
__________BŁAGAM POMÓZCIE!!!!!!!!!________________ CZY KTOŚ POSIADAJĄCY ORBITREKA MIESZKA W BLOKU?czy może mieszkacie w domkach i nikomu to nie przeszkadza?boję się zę w bloku będzie hałasował!nawet nie że skrzypiał czy coś bo zamierzam kupić YORKA ale boję się że podłoga będzie od niego "chodziła"-chyba wiecie o co mi chodzi!u mnie są cienkie ściany i stepper było słychać-ale moze orbi jest bardziej stabilnym sprzętem?!chcę już teraz zarz kupić sobie ten sprzęt ale obawiam się że wszytskie ściany będą od niego latały!!!!!!!:((( i jeszce 1 pytanie-czy ćwiczenia na orb.poszerzają klatke piersiową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeza można od tego dostać
Bez przesady, klatę to można sobie poszerzyć jak się ćwiczy lata na wioślarzu a nie na orbitreku.....Bo czy np na nartach biegówkach klata sie poszerza ? Raczej nie.....owszem można ujędrnić ramiona ale na wielkie przyrosty nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_tralala
dzięki;)a Twój orb. hałasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeza od niego mozna dostać
Trochę hałasuje, chociaż bez obciązenia jakby mniej. Mam ten niemagnetyczny (bo zapomniałam jak się nazywają ....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusieńka
nie możliwe nie wierzyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim:) orbitrek to super sprawa, jak na razie schudlam sobie 9 kg:D, generalnie ciezko jest mi sie przybrac do jazdy na orbitreku kiedy juz sie wtarabanie na niego idzie z gorki;), jezdze okolo 40-45 min na srednim obciazeniu, w taka pogode jak dzis czyli upal schodze z orbitka mokra jak szczur, ale pozytywnie zmeczona:D, teraz tez wskakuje i pedaluje, pozdrawiam wszystkich orbitrekomaniakow i zycze owocnych cwiczen, wyrobienia kondychy ewentualnie zgubienia nadprogramowych kg:) p.s moj sprzecior nalezy do tych z nizszej polki, ale nie narzekam na niego, mam go od roku i tfu tfu na razie jeszcze nic sie nie zepsulo:), tylko troche zgrzyta, ale nie jest to dla mnie problemem, muzyka przy cwiczonkach zaglusza skrzeczenie orbitreka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_tralala
dzięki za odp:* a osoby ktore posiadaja orb.magnetyczne-jak u Was z hałasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam normalny taki tez z nizszej polki i halasuje ale da sie wytrzymac.Pytanie do Naris w jakim czasie schudlas te 9 kilo i z jaka dieta?Ja narazie miesiac intensywnie trenuje i zauwazylam moze ze dwa kilo mi zeszlo i mam jedrniejsza skore.Pozatym nie potrafie jezdzic dluzej niz 30 minut .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_tralala
olafasola-dzięx:)a trzymasz go w bloku i sąsiedzi nie zgłaszają pretensji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary-cherry
witam,ja tam nie czuje ze schudlam,waga tez pokazuje raz nizej raz wyzej-znajomi tylko zauwazyli ze schudlam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammaminka
czy w ciąży można ćwiczyć na orbitreku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_26
Ello piękne i zgrabne panie :D Z ciekawości tutaj zaglądam, żeby zobaczyć Wasze osiągnięcia i co widzę - co niektórym brakuje wytrwałości !! Dalej kobietki nie poddawajcie się, ale również nie przesadzajcie - ja chyba troszkę zaszalałem bo się nabawiłem anemii, także polecam po kuracji wizytę u lekarza i zrobienie sobie podstawowych badań! Co do głośności to mogę z pewnością swierdzić że magnetyczne są praktycznie bezgłośne, ponieważ nie ma czynika który by hałasował (np. taśma na kole zamachowym w orbirekach mechanicznych). Życzę wszystkim powodzenia i trzymam za Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamminka ja sie tez zastanawialam nad tym.A co do wytrwalosci Thomas to czasami troche ciezko,.Juz miesiac jezdze i wydaje mi sie ze tyje a nie chudne .Musze do sierpnia zrzucic ze 4 kilo.Poradz cos!Pozdrawiam orbitrekowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anecia81
Witam wszystkie kobitki :) Chcę kupić orbitreka i cały czas się zastanawiam, jaki kupić. Napewno będzie magnetyczny. Jakie ciężkie musi być koło zamachowe ważę 57kg i wzrostu 161cm. I jeszcze proszę wziąć pod uwagę, że mój mąż też ma zamiar ćwiczyć na nim a jego gabaryty są troszkę większe tzn. 184cm i 93 kg wagi. Mam na oku taki fajny z kołem zamachowym o wadze 20kg, Czy on będzie odpowiedni dla mnie. Jaki kompromis wybrać abyśmy mogli korzystać z niego wspólnie?? Pozdrawiam Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammaminka
No właśnie zeszłam z mojego nowego orbitreka!!! 20 minut, przerwa na 20 brzuszków i znowu 10 minut. Po tych 30 min wyświetlacz pokazał mi ze spaliłam 511 kalorii!!! Czy to naprawdę możliwe żeby spalić aż tyle??? I drugie pytanie: wiem że aby spalić tłuszcz należy ćwiczyć minimum 30 min. A jeśli ja będę sobie robić przerwę po 20 minutach, tak dosłownie na 2 minuty to czy to jest ok? Bardzo proszę o odpowiedź, tak bardzo mi zależy żeby zchudnąć jakiś 4 kilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, aja dalej walcze z kg na orbitreku:), ktos tu mnie pytal w ciagu jakiego czasu chudlam i na jakiej diecie- otoz moim problemem jest to ze nie jestem konsekwentna, raz tyje raz chudne, do pewnego czasu mialam bardzo db wage, potem zaczelam przyjmowac hormony i teraz trudno mi wrocic do stabilnego ladnego wygladu, stosowalam kopenhaska, ale najlepsza dieta to popularna MŻ:D,do tego cwiczonka i efekt murowany:),w 8 klasie podstawowki ladnie schudlam(13 kg) na wyzej podanej diecie plus skakanie na skaknce-tez polecam, zmykam dziewczyny ide sobie pojezdze na orbitku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×