Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość Ninjaa
Dziewczyny, w którym dniu cyklu zaczynałyście brać bromergon? Bo ja go odstawiłam, ale muszę brać go nadal.. Wcześniej brałam na 12 dc przez 12 dni, a teraz mam brać cały czas. Wy też tak go zażywacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULKA_23
ja bromka dostałam na 20 dni przy podwyższonej prolaktynie 10krotnie,juz go nie biore i jutro mam badania na prolaktyne i sie okaże czy musze go brać znowu. aczkolwiek jak go odstawilam mam bule w dole brzucha i lekkie tak jakby skurcze a nie wiem czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
ANULKA_23 - ja miałam takie same objawy jak Ty z tym, że dodatkowo krwawiłam między miesiączką. Okazało się, że mam zespół policystycznych jajników. Nie wiem po prostu, kiedy mam zacząć brać bromergon, bo lekarz mi powiedział, że obojętnie kiedy, ale jestem teraz przed miesiączką więc nie wiem, czy się nie wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzulka
maryna oj maryna, dzieki za odpowiedz :) Ja własnie biorę tydzień bromergon na zbicie prolaktyny ale muszę wziąć też Luteinę na wywołanie @ bo inaczej nie dostanę :( I tak bałam się mieszać... Ninjaa, ja zaczęłam brać bromek obrazu po wykupieniu leków, w sumie nie kazał mi gin. brać w jakimś konkretnym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzulka
Ninjaa, jeśli Cie to pocieszy to ja też mam PCO i jeszcze jestem za granicą i nie mam zaufanego gina :( Czasami ręce już opadają!! Bez leków nie mogę dostać miesiączki i chodzę jak balon!! Na Twoim miejscu poczekałabym na @ i po skończeniu zaczęła brać bromek, przynajmniej nie będziesz się męczyć z powodu okresu i tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULKA_23
ja bromka zaczełam brać od razu po wykupieniu mniej wiecej w polowie cyklu,bralam go w czasie miesiączki i powiem wam ze strasznie ją zniosłam.ginek mi powiedzial ze jak wykupie mam zaczac brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
dzulka - Ja też nie miałam zaufanego ginekologa i właśnie go zmieniłam. Ten wcześniejszy mówił, że jak najbardziej wszystko jest ze mną w porządku mimo: strasznie wypadających włosów, nadwadze, braku owulacji, nieregularnych miesiączek (bądź ich braku) i tym że strasznie jestem nerwowa. Po badaniach wyszła mi lekko podwyższona prolaktyna i jej zdaniem to było powodem. Teraz poszłam do innego lekarza i okazało się, że mam PCO :( Jak na razie mam tylko zażywać bromergon, ale nie wiem, czy on jest odpowiednim lekiem do tego co mi jest. Ty prócz luteiny i bromergonu zażywasz jeszcze jakieś inne leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzulka
hej Ninjaa, to fakt z lekarzem to ciężko, ja też na różnych trafiałam :) Jedna to mi powiedziała, że mam książkowe jajniki itp. a, że okresu nie mogę dostać, to minie po ciąży... Tylko jakoś trzeba zajść w tą ciążę. Przez4 lata brałam tabletki anty. postanowiłam więc skończyć z nimi bo ile można się truć. No ale niestety jak był nieregularny tak jest.. w sumie bez luteiny to bym chyba musiała czekać miesiące!! Dopiero zaczęłam brać bromek, zobaczymy co będzie się działo.. no i luteiną muszę wywołać okres jak nie dostanę jeszcze do końca miesiąca. Nie biorę żadnych innych leków, tylko powiedział mi lekarz, że jeśli się zdecyduję na dzidziusia to muszę przez miesiąc pobrać kwas foliowy i zrobić stymulację jajników.. ahhh..... uroki pco..... ahh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
dzulka - ja też dość długo brałam tabletki antykoncepcyjne z tym, że ja je brałam, aby wyregulować cykle. Luteinę też zażywałam, ale to było dość dawno i brałam ją na wywołanie okresu, bo pół roku nie miałam. Co to jest stymulacja jajników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzulka
Hej Ninjaa, ja tez tabletki anty brałam na wyregulowanie, ale ile można ... Luteina tak jak mówisz, głownie brałam na wywołanie okresu. jak będę pewna, ze chcę dzidzie to mam wziąć tabletki od 3 do 5 dnia cyklu aby za stymulować jajniki do produkcji pęcherzyków, które zawierają komórki jajowe. Teraz mam brać bromergon na obniżenie prolaktyny i za tydzień idę na badanie, jak będzie dalej wysoka to zwiększyć dawkę mam, jak nie to nadal brać po pół, tylko cholera nie wiem jak długo to mam brać... Muszę chyba pójść do gina za granicą aby mi doradził.. A czy któraś z Was miała jakiś termin podany? Czy jak raz się uda zbić prolaktynę to wystarczy? Nie mam pojęcia ... W sumie to mało wiem na ten temat bo dopiero zaczęłam brać to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. jestem w 35 dniu cyklu.dzisiaj robiłam test, wynik negatywny. Miesiączki nadal nie mam. Sama nie wiem kiedy miałam owulację i czy wogóle była. Wg obliczeń książkowych powinna być 27 grudnia ale nie widziałam śluzu płodnego w tym cyklu. Natomiast po obserwacji szyjki sądzę że owulacja była między 30-01 stycznia. Szyjka była wtedy wysoko i otwarta ale jak wspomniałam śluzu nie bylo. licząc 2 tygodnie od owulacji jeśli była 1 stycznia to wczoraj powinnam dostać @. dziś robiłam test i nie wiem czy to może za wcześnie? Jak myślicie? Popadam w paranoję i mam ogromnego doła. czasem pobolewa mnie podbrzusze jak na @ i piersi są nabrzmiałe ale to standard przed @. dodam jeszcze że testuje testami z allegro ( te po 1,50) znacie je? są wiarygodne? pozdrawiam i niecierpliwie czekam na posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sassetka
Witam wszystkie Panie. Dawno mnie tu nie było. Toola- dziękuję za pocieszenie:) Biorę już bromka od 2 miesięcy. Pierwszy miesiąc po całej tabl. teraz po pół, bo nie wyrabiam już (okropnie się czuję). Pod koniec stycznia idę do gina to sprawdzę co i jak wygląda. A powiedzcie, bo \tego co czytałam t lepiej nie zachodzić w ciążę, jak prolaktyna jest wysoka, bo grozi poronieniem. Wiecie coś o tym? Pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamuśki i te co już są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Sassetka, ja tak słyszalalm, ze jak prolaktyna jest wysoka, zbyt wysoka, grozic moze to poronieniem, ponoc jak sie zachodzi w ciaze, to ona jeszcze skacze w gore, jak masz podwyzszona to moze ci bardzo podskoczyc i doprowadzic do straty dzidziusia. ale to pewnie zalezy od tego jaka mialas wyjsciowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rela
2 lata staran 6 miesiecy brania dostineksu jedno poronienie to wszystko przezylam i jestem w 4 tym tygodniu ciazy - zastanawiam sie czy juz odstawic lek czy jescze zazywac go przez jakies dwa tygodnie Modle sie codziennie zeby nie poronic.3 miesiace temu poronilam w 8 tygodniu :(( Pozdrawiam wszystkich i trzymam za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rela
Wit. B6 – stosowana w dużych dawkach zmniejsza poziom prolaktyny. Nie jest w tym celu stosowana leczniczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sassetka
ehhh to mnie nie pocieszyłyście dziewczyny.... Jutro rano kolejny "bobo-test" robię- OBY POZYTYWNY! Bo już tracę nadzieję...Od tygodnia źle się czuję, mdli mnie i mam okropną zgagę. Wrrrr...okropne. Zobaczymy jutro, trzymajcie kciuki kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
u mnie kolejny m-c nieudany, dostałam okres a wszytskie badania mam dobre prolaktyna od 2 m-cy w normie nie wiem dlaczego co może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sassetka
Niestety negatywny:(I znów probujemy od nowa... Pozostaje nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa13
Dziewczyny dacie rade nie załamujcie się:)!! ja mam dopiero 21 lat i wierze że mi się uda zajść w ciąże:] głowy do góry bo steres też jest przyczyną poronień i zmian hormonalnych!!! Trzeba wierzyć że kiedyś się uda i będziecie nosić ślicznego maluszka na rękach;) Ja wczoraj byłam na rezonansie i wyniki będą w piątek :) zobaczymy jak tam po leczeniu bromkiem przez 9 miesięcy:)w środe mam wizyte umojej gin więc zobaczymy co i jak ale trzymam za Was wszystkie kciuki i wierze że będzie dobrze :) ps. jak byłam w szpitalu to widziałam śliczne bliźniaki dopiero co urodzone mówie Wam będzie dobrze!! bo kobieta była po leczeniu prolaktyny:]tak mi powiedziała moja gin;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULKA_23
witam dziewczynki u mnie znowu wynik ujemny:( juz nie wiem co mam zrobic zeby poczac fasolke:(juz nawet nie mysle o tym ze sie uda,pomalu trace nadzieje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnUsia 1988
Witajcie ... mam problem i mam nadzieje, ze moze wy mi pomozecie :( od 6 miesiecy biore bromergon, bo mialam baaardzo nieregularne miesiaczki nawet czasami co 4 miesiace i wysoki poziom prolaktyny. ale odkad zaczel;am brac bromergob, okres mialam co rowne 28 dni,wiec bylam szczescliwa ze wszystko sie unormowalo :) ale w tym miesiacu, miesiaczki nie mam juz 15 dni :( i problem w tym,ze nie wiem czy znow miesiaczki mi sie rozregulowaly czy moze jestem w ciazy?:( boooje sie :( przeczytalam, ze podobno przy bromergonie powinno sie uzywac bardzi skutecznej antykoncpecji, czy to prawda czy biorac bromergon bardzo latwo zajsc w ciaze. postanowilam poczekac jeszcze tydzien,ale nie pozniej zrobie test. Z góry dziekuje za odpowiedz co o tym myslicie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzulka
Anulka_23: Przykro mi, ze się nie udało. Jeśli bierzesz już 6 miesiąc bronek i nadal nic to może powinnaś wybrać się do lekarza skoro tak bardzo zależy CI na zajściu teraz. Na pewno są jakieś inne sposoby. Choć z drugiej strony wiem, ze niektórzy dłużej się starają i dopiero po jakimś czasie się udaje :) Nie możesz tracić nadziei, musisz być dzielna a na pewno wszystko się ułoży powoli. Głowa do góry a będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzulka
Anusia 1988- powinnaś zrobić jak najszybciej test, bo może faktycznie jesteś w ciąży :) Najważniejsze aby nie wpadać w panikę, bo nerwy czy stres akurat nam prolaktynką nie służą :) A może byłaś ostatnio narażona na jakieś stresujące sytuacje, jakaś nagła zmiana... Zrób test a wtedy się wyjaśni co i jak :) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzulka
Przepraszam za błąd w tekście :) powinno być prolaktynkom :) Pośpiech w życiu też nie popłaca :)hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnUsia 1988
Dzulka dziekuje Ci za odpowiedz :) a problem w tym,ze straaaasznie boje sie robic ten test :( boje sie ze wynik bedzie pozytywny :( ja wiem,ze wiele osob zrobiloby duzo zeby zobaczyc pozytywny wynik testu,ale ja nie, jeszcze nie teraz :( a co do stresu to faktycznie ostatnio moj narzeczony wyjezdzal za granice na 3 miesiace i baaardzo zle znioslam to rozstanie :( hmm moze to przez ten jego wyjazd rozregulowala mi sie miesiaczka ... i na dodatek na studiach duzo nauki, w piatek mam wazny egzamin i nie chcialabym zmienic sobie zycia o 360 stopnie wynikiem testu, ale obiecuje sobie,ze jesli do soboty okres "nie przyjdzie" zrobie ten test, bo im szybciej tym lepiej. Jak cos sie wyjasni napewno napisze. Pozdrawiam wszystkie Prolaktynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
faktycznie Anulka wiele z nas chciałoby zobaczyć wynik pozytywny na teście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADA049
Witam. Już od jakiegoś czasu czytam co piszecie na forum i bardzo się cieszę, że ono istnieje. Ja tez mam kłopoty z zajściem w ciąże. U mnie problem zaczął się kilkanaście lat temu. Od samego początku miesiączkowania moje cykle były bardzo nieregularne, na co lekarz przepisał tabletki antykoncepcyjne stwierdzając, że po ich odstawieniu wszystko wyreguluje się. Po 2 latach brania tabletek odstawiłam je na jakiś czas, bo nie miałam potrzeby ich zażywania i chciałam sprawdzić, czy rzeczywiście podziałają tak jak lekarz mówił. Okazało się, że niestety tak się nie stało. Miałam robione badania w kierunków prolaktyny i hormonów. Okazało się, że prolaktyna jest wysoka. Już od kilku lat biorę bromergon z małymi przerwami. Teraz od roku staramy się z mężem o dziecko, niestety bezskutecznie. Ostatni wynik prolaktyny okazał się bardzo dobry- w dolnej granicy. Zaczęłam chodzić do innego lekarza, który zaczął monitorować cykl- okazało się, ze są one bezowulacyjne. Dodam jeszcze, że miesiączka pomimo dobrego poziomu prolaktyny nie pojawia się samoistnie, tylko dopiero po luteinie. Teraz codziennie zażywam po pół tabletki bromergonu profilaktycznie i przez 3 dni po 2 tabletki luteiny po 36 d.c. Lekarz stwierdził, że lepiej poczekać parę dni dłużej, żeby pobudzić organizm do działania a nie odwalać za niego brudną robotę. W ostatnim cyklu brałam tez po 2 tabletki clostylbegytu od 2 do 6 d.c. - lek wywołujący owulacje. Niestety na usg ciągle wychodziło, ze pęcherzyki nie rosną. Cykl monitorowany był w okresie świątecznym i miałam 10 dniowa przerwę w badaniach usg. Robiłam w tym czasie testy owulacyjne i według wychodziło, ze owulacja wystąpiła, natomiast lekarz mówił, że on nic nie widzi. USG miałam robione 27 grudnia a następne 5 stycznia. Według testu owulacja wystąpiła 31 grudnia. Czy to możliwe że lekarz na usg nic nie widział, albo czy test podał błędny wynik? Jak to możliwe? Bardzo proszę o jakąś odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda81
koliberek999 i co u Ciebie? Ja tez zastanawiam sie co jest grane. Biore bromek pol roku i od pol roku @ mialam jak w zegarku. 29-30 dni. Dzis mam 35dc. Kilka dni temu robilam test wieczorem test i wyszla 1 krecha. Wiec chyba marne szanse na ciaze. A @ nadal nie ma. Pewnie znow sie cos pochrzaniło. W srode ide do ginka i znow bede badała poziom prolaktyny. Mam nadzieje ze z kazdym miesiacem jestesmy coraz blizej celu... Trzymam mocno kciuki takze za wszystkie starajace sie prolaktynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADAO49 u mnie klapa. też myślałam że bromergon wyregulował mi cykl. ale niestety. jutro ide na usg bede wiedziała jak z owulacją . trzymam za ciebie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×