Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Ja właśnie nie znalazłam żadnej takiej dobrej gin-endo w jednym więc chodzę oddzielnie, ale póki co sobie nie przeszkadzają i np w kwestii bromergonu się zgadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
i to najważniejsze, że sie zgadzają, bo masz przynajmniej potwierdzenie z 2 źródeł, że tak ma być i jest dobrze :) ciekawe co tam u naszych dziewczyn zafasolkowanych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lula 27
madziusiek30 dzięki za odpowiedź. Moje wyniki to: TSH - 5,665ulU/ml normy : min:0,55 max 4,78 Prolaktyna 42,42 ng/ml normy: min 2,8 max 29,2 Bromergon biore 2 razy dziennie po jednej tabletce, dzisiaj czuje się lepiej, ale nadal nie super. Moja gin zdziwiła się jak jej powiedziałam ze miesiączkę mam regularnie co do minuty i jak zroiłam testy owulacyjne to pokazywało że owu jest. Więc sama już nie wiem co i jak. Płodne dni dopiero na początku marca więc jeszcze troche czasu, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lula uwazam ze zupelnie niepotrzebnie bierzesz bromergon... z tego co sie orientuje powinnas najpierw wyregulowac tarczyce a dopiero sie zastanawiac nad prolaktyna... gdy tsh na dluzej spadnie prolaktyna powinna tez spasc a przynajmniej u mnie to sie faktycznie sprawdzilo... a mialam ta prolaktyne prawie 60... gdy tsh na dluzej spadlo do 2 to prolaktyne ostatnio mialam 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobietki na forum. Od jakiegoś czasu staramy się z moim P o dzidziusia i niestety nic z tego... Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić sobie podstawowe hormony. Wszystko w normie poza tak naprawdę najważniejszą na początku: prolaktyną... Przy idealnym wyniku między 3 a 15, mój wynosi aż 75!!! :( Poszłam zaraz do mojej gin, dostałam bromergon 2 razy dziennie po jednej tabletce. Tyle się wcześniej naczytałam o jego działach niepożądanych, że bałam się go wziąć, ale na szczęście poza lekko przytkanym nosem nic mi nie jest, żadnych omdleń, wymiotów, mdłości. Przeczytałam na tym forum, że bromergon pomógł już niejednej parze, tak bym chciała, żeby u mnie też się w końcu poszczęściło... Wszystkie tu jesteśmy z tego samego powodu - trzymam za Was i za siebie kciuki, aby nam się powiodło, nasze dzieciaczki na pewno będą bardzo kochane, bo tak bardzo wyczekane! Pozdrawiam dziewczyny i do napisania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
cześć Lula masz strasznie wysokie TSH, PRL też mogłaby być niższa. Ja w październiku miałam ok 30 PRL, ale próbuje żyć bezstresowo i już od kilku cykli próbuje zbadac PRL, ale zawsze mi coś wypada, albo źle się czuje i przekładam w koło badanie. Całe szczęście, że skierowanie 6 miesięcy ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula skoro docelową dawkę miałaś dwie tabletki dziennie to przez pierwszy tydzień powinnaś brać po pół, aby organizm się przyzwyczaił, ale teraz to już za późno, ale całe szczęście że lepiej się czujesz:) Mam nadzieję, że się szybko przyzwyczaisz. a jak nie to poproś o zamiennik bromergonu, podobno ma mniej skutków ubocznych. TSH wolno spada, ale jak bierzesz euthyrox to powinno być lepiej niedługo:) Najlepszy wynik to ok 1 dla kobiet starających się o dzidzię. Ja mam teraz 2,5 i gin mówi że jest też ok. Prolaktyna faktycznie wysoka, wiec teoretycznie nie powinno być owulacji no ale dobrze, że jest:) A no i hormony tarczycy i prolaktyna są ze sobą związane, więc jak wyrównasz jedno to i drugie się unormuje:) Właśnie, co u naszych fasolinek?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
cześć Madziam87 to trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za powitanie :) To naprawdę ważne, żeby wspierać się w podobnym problemie... Wszystkim życze powodzenia! Będę tu zaglądać regularnie i pisać o moim leczeniu, mam nadzieję, że szybko uda się ujrzeć upragnione dwie krechy :) Chociaż tyle razy już się zawiodłam, że ciężko mi czasami uwierzyć, że takie szczęście może mi się przytrafić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MadziaM my tutaj wszystkie czekamy, np prawie wszystkie bo są nasze kochane brzuchatki:) Naprawdę zrozumienie i wsparcie kobiet z podobnymi problemami pomaga:) Dopisz się do naszej tabelki jak chcesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZYPOMINAM TABELKĘ nick.......................termin @/porodu....................czas justa27a.(32lata).........Fasolka -20-05-2013 (obecnie 23tydzień)........ ponad 2lata stokrotka(24 lata).......Fasolka -22.06.2013 spontan ale ok 1,5 roku od slubu jestemfit...................Fasolka - 15.09.2013 - 17 msc starań Endi86......................07.02... po 8 mc. cp. zakaz starań aż do hsg. gocha-04 (27,5)...........13.02.....8 m-cy madziorkus (27)..........13.02 ........1,5 roku( I cykl z bromkiem, 6 miesięcy temu poron.) madziusiek30(30l)..............14.02.........12 msc starań marysia (25 lat)...........15.02....4 m-ce(I cykl z brom. udany i poron. w 8tc)...3 m-ce AniaeS28 (28 lat..........16.02 .....3cykle z bromkiem i dupkiem kejtinarapie(26lat)...... 13.02 ..3msc(2cykl z dup i brom.) paulisia1985 (27)..........20.01 natie75.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lula 27
Moja Gin powiedziała mi, że prolaktyna jest skutkiem tarczycy, tez mi się wydawało że powinnam brać tylko ten lek na tarczyce, a najlepsze jest to, że labolatorium w którym robiłam badania pomyliło mi badania. Zamiast FSH zbadała mi TSH, tylko te pierwsze badania miałam zrobić w 21-23 dniu cyklu a te co mi pomylili 3-5 dzień cyklu. Za pierwszym razem jak robiłam te badania TSH 5,665 a w 5 dniu cylku jak mi pomylili wynik był 1,8 ?? I o co tu chodzi ?? Nam juz tak brakuje dziecka, że wariujemy i niestety ale nie potrafie zrozumieć tekstu "WYLUZUJCIE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że się dopisuję :) nick.......................termin @/porodu....................czas justa27a.(32lata).........Fasolka -20-05-2013 (obecnie 23tydzień)........ ponad 2lata stokrotka(24 lata).......Fasolka -22.06.2013 spontan ale ok 1,5 roku od slubu jestemfit...................Fasolka - 15.09.2013 - 17 msc starań Endi86......................07.02... po 8 mc. cp. zakaz starań aż do hsg. gocha-04 (27,5)...........13.02.....8 m-cy madziorkus (27)..........13.02 ........1,5 roku( I cykl z bromkiem, 6 miesięcy temu poron.) madziusiek30(30l)..............14.02.........12 msc starań marysia (25 lat)...........15.02....4 m-ce(I cykl z brom. udany i poron. w 8tc)...3 m-ce AniaeS28 (28 lat..........16.02 .....3cykle z bromkiem i dupkiem kejtinarapie(26lat)...... 13.02 ..3msc(2cykl z dup i brom.) paulisia1985 (27)..........20.01 natie75..................... madziam87 .........termin @ 28.02 ............... kilka miesięcy, pierwszy cykl starań z bromkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
ale mamy w tabelce Magdalen :) im dłużej się staram tym bardziej odległe wydają mi się II kreski, nie wiem, ale jakies to takie nie realne mi sie wydaje, że ja Gośka mogę mieć bejbi swoje. A dziś mi się śniło, że zobaczyłam II kreski, ale fajne uczucie. Skoro tak mi się śni to raczej to nie jest mój czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lula 27
nick.......................termin @/porodu....................czas justa27a.(32lata).........Fasolka -20-05-2013 (obecnie 23tydzień)........ ponad 2lata stokrotka(24 lata).......Fasolka -22.06.2013 spontan ale ok 1,5 roku od slubu jestemfit...................Fasolka - 15.09.2013 - 17 msc starań Endi86......................07.02... po 8 mc. cp. zakaz starań aż do hsg. gocha-04 (27,5)...........13.02.....8 m-cy madziorkus (27)..........13.02 ........1,5 roku( I cykl z bromkiem, 6 miesięcy temu poron.) madziusiek30(30l)..............14.02.........12 msc starań marysia (25 lat)...........15.02....4 m-ce(I cykl z brom. udany i poron. w 8tc)...3 m-ce AniaeS28 (28 lat..........16.02 .....3cykle z bromkiem i dupkiem kejtinarapie(26lat)...... 13.02 ..3msc(2cykl z dup i brom.) paulisia1985 (27)..........20.01 natie75..................... madziam87 .........termin @ 28.02 ............... kilka miesięcy, pierwszy cykl starań z bromkiem Lula 27............... 22.02 ..... 3 lata starań... pierwszy cykl z bromkiem i euthyroxem (chyba was wszystkie przebiłam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lula 27
nick.......................termin @/porodu....................czas justa27a.(32lata).........Fasolka -20-05-2013 (obecnie 23tydzień)........ ponad 2lata stokrotka(24 lata).......Fasolka -22.06.2013 spontan ale ok 1,5 roku od slubu jestemfit...................Fasolka - 15.09.2013 - 17 msc starań Endi86......................07.02... po 8 mc. cp. zakaz starań aż do hsg. gocha-04 (27,5)...........13.02.....8 m-cy madziorkus (27)..........13.02 ........1,5 roku( I cykl z bromkiem, 6 miesięcy temu poron.) madziusiek30(30l)..............14.02.........12 msc starań marysia (25 lat)...........15.02....4 m-ce(I cykl z brom. udany i poron. w 8tc)...3 m-ce AniaeS28 (28 lat..........16.02 .....3cykle z bromkiem i dupkiem kejtinarapie(26lat)...... 13.02 ..3msc(2cykl z dup i brom.) paulisia1985 (27)..........20.01 natie75..................... madziam87 .........termin @ 28.02 ............... kilka miesięcy, pierwszy cykl starań z bromkiem Lula 27 ................. 22.02.......................3 lata starań ... pierwszy cykl z bromkiem i eutxyroxem... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lula 27
pokazywało mi że nie wysłało tej wiadomości a tu 2 razy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
Lula czasem kafe tak ma, a po 10 min wchodzi wypowiedź. Ustawiamy się według terminu @ (miesiączki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula, dziwne to laboratorium. Tsh nie zmienia się tak szybko. Lepiej jakbyś miała wynik 1,8:) A kiedy masz zrobić ponownie wyniki? Z tym wyluzowaniem to ciężko niestety:( Wczoraj moj m rozmawiał z koleżanką, ktora niedlugo rodzi i ona powiedziała że też wiele lat się starali i wreszcie się doczekali:) I my się doczekamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha ja ostatnio leżałam i tak sobie myślałam gdzie np łóżeczko by stało i jakie i jakby to było wziąć swoje dzidzi na ręce i jakoś nie mogłam sobie tego wyobrazić:(:( ja się chyba psychicznie zblokowałam A Magdalen sporo:) Faktycznie to imię w moich czasach było popularne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lula 27
poprawione :-) nick.......................termin @/porodu....................czas justa27a.(32lata).........Fasolka -20-05-2013 (obecnie 23tydzień)........ ponad 2lata stokrotka(24 lata).......Fasolka -22.06.2013 spontan ale ok 1,5 roku od slubu jestemfit...................Fasolka - 15.09.2013 - 17 msc starań Endi86......................07.02... po 8 mc. cp. zakaz starań aż do hsg. gocha-04 (27,5)...........13.02.....8 m-cy madziorkus (27)..........13.02 ........1,5 roku( I cykl z bromkiem, 6 miesięcy temu poron.) madziusiek30(30l)..............14.02.........12 msc starań marysia (25 lat)...........15.02....4 m-ce(I cykl z brom. udany i poron. w 8tc)...3 m-ce AniaeS28 (28 lat..........16.02 .....3cykle z bromkiem i dupkiem kejtinarapie(26lat)...... 13.02 ..3msc(2cykl z dup i brom.) paulisia1985 (27)..........20.01 natie75..................... Lula 27 ................. 22.02.......................3 lata starań ... pierwszy cykl z bromkiem i eutxyroxem... madziam87 .........termin @ 28.02 ............... kilka miesięcy, pierwszy cykl starań z bromkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......................termin @/porodu....................czas justa27a.(32lata).........Fasolka -20-05-2013 (obecnie 26tydzień)........ ponad 2lata stokrotka(24 lata).......Fasolka -22.06.2013 spontan ale ok 1,5 roku od slubu jestemfit...................Fasolka - 15.09.2013 - 17 msc starań Endi86......................07.02... po 8 mc. cp. zakaz starań aż do hsg. gocha-04 (27,5)...........13.02.....8 m-cy madziorkus (27)..........13.02 ........1,5 roku( I cykl z bromkiem, 6 miesięcy temu poron.) madziusiek30(30l)..............14.02.........12 msc starań marysia (25 lat)...........15.02....4 m-ce(I cykl z brom. udany i poron. w 8tc)...3 m-ce AniaeS28 (28 lat..........16.02 .....3cykle z bromkiem i dupkiem kejtinarapie(26lat)...... 13.02 ..3msc(2cykl z dup i brom.) paulisia1985 (27)..........20.01 natie75..................... madziam87 .........termin @ 28.02 ............... kilka miesięcy, pierwszy cykl starań z bromkiem Lula 27 ................. 22.02.......................3 lata starań ... pierwszy cykl z bromkiem i eutxyroxem... ja u siebie tez zmienilam... kurcze tak niedawno zakladalysmy ta tabelke a poprawilam sie o 3 tygodnie do przodu ;)) niewiadomo kiedy ten czas leci ja od wczoraj wieczora leze w wyrku. hhehe chyba wizyta w pracy tak na mnie zadzialala ;))) jak to czlowiek szybko sie odzwyczaja. Wieczorem przeszlma katusze... doslownie zlapalam jakies duznosci ze ciezko bylo mi oddachac. nie wiem czy maly mi gdzie uciskal czy co ale jak to maz stwierdzil "zapiesz jakbys niewiadomo co robila ;)) a ja poprostu nie moglam zlapac powietrza. nie moglam znalesc sobie miejsca a do tego Maluch mial chyba czkawke przez wiekszosc nocy i ze spania byly nici. Takze dziewczyny cieszcie sie przespanymi nocami bo juz niedlugo i Wy bedziecie tak narzekac ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lula przesylam jeszcze raz Twoja poprawiona nick.......................termin @/porodu....................czas justa27a.(32lata).........Fasolka -20-05-2013 (obecnie 26tydzień)........ ponad 2lata stokrotka(24 lata).......Fasolka -22.06.2013 spontan ale ok 1,5 roku od slubu jestemfit...................Fasolka - 15.09.2013 - 17 msc starań Endi86......................07.02... po 8 mc. cp. zakaz starań aż do hsg. gocha-04 (27,5)...........13.02.....8 m-cy madziorkus (27)..........13.02 ........1,5 roku( I cykl z bromkiem, 6 miesięcy temu poron.) madziusiek30(30l)..............14.02.........12 msc starań marysia (25 lat)...........15.02....4 m-ce(I cykl z brom. udany i poron. w 8tc)...3 m-ce AniaeS28 (28 lat..........16.02 .....3cykle z bromkiem i dupkiem kejtinarapie(26lat)...... 13.02 ..3msc(2cykl z dup i brom.) paulisia1985 (27)..........20.01 natie75..................... Lula 27 ................. 22.02.......................3 lata starań ... pierwszy cykl z bromkiem i eutxyroxem... madziam87 .........termin @ 28.02 ............... kilka miesięcy, pierwszy cykl starań z bromkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lula 27
Wyniki mam zrobić po 8 tygodniach. Mam nadzieje że będą zbędne. Ja zwariowałam do tego stopnia że dzisiaj kupiłam 2 łożeczka, byłam na wyprzedazy w takiej jednej firmie i kupiłam je na handel a mój partner stwierdził, że mam jedno zostawić :-) ale ja nie chce. bo to podobno pecha przynosi. Ja znam sporo osób które starają się dłużej niż ja. Znam też takie co starały się 10 lat i się doczekały, dlatego nie trace nadzieji. Moja gin powiedziała, że wyniki się różnią poneważ robiłam je w innych dniach cyklu. Zobaczymy co ma być to będzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
też mam ostatnio takie obawy, że może teraz psychika ma duże znaczenie. A co do meblowania to ja mam druga sypialenkę, tylko narazie moja sis z nami mieszka. I wiem jak bym tam poustawiała rzeczy, a tak naprawdę to łóżeczko, bo szafa wnękowa i sofa już są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lula 27
Wszystkie się doczekamy dzieci....... za kilka lat wrócimy na to forum i będziemy gadały o tym jak sięzabezpieczyć żeby ich więcej nie mieć :-), mój brat ma już 4 cudownych maluchów, już nie wiedzą jak sięzabezpieczać bo nawet spirala nie daje rady. I gdzie ta sprawiedliwość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój m też wymyślił już gdzie będzie wszystko stało, projekt fajny ale ja tego nie mogę sobie wyobrazić, że tak będzie:( Justa a tak narzekałaś na brak dolegliwości:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
o Justa, a co odczuwasz jak maluch ma czkawke? ty też masz czkawcze czy co? hehe ale głupie pytanie, aż sama się z niego śmieje, ale w ciąży nie byłam to nie wiem :D Noo czas to zapiernicza ostro i tylko sie czeka od @ do owu, od owu do @ i tak naprawdę to z wami gdzieś od wakacji jestem (lipiec chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
a z kupowaniem rzeczy dla dziecka to też jakieś zabobony słyszałam, że żeby nie zapeszać to sie nie kupuje. Ewentualnie jak już blisko finału. Ale o ciążowych ubraniach dla siebie to nic nie słyszałam i mam zamiar zamówić sobie taką koszulkę jak Masziusiek i Anias kiedyś linki podrzucały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×