Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość Neri 30
Dzieki Fabanaaa za odpowiedz ;) Ja juz staram sie o tym nie myslec...jestem w ciazy, czy nie jestem....oto jest pytanie... (prawie jak w Hamlecie Szekspira ;) ) Jak nie w tym cyklu to w nastepnym-kazda z nas ma jakies swoje przeznaczenie... Tobie to chyba udalo sie za pierwszym razem-super :) fajnie, ze piersi Ci troszke "odpuscily" moje rowniez-dzis jest lepiej ;) Pozdrawiam i zycze milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Monik- tu kilka porad dla Ciebie "Wykazać należy, iż przepisy kodeksu pracy przewidują tylko ochronę w przypadku pracownicy w ciąży. Kobieta w ciąży zatrudniona na jeden miesiąc, której umowa na czas określony uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży - przedłuża się do dnia porodu (art. 177 § 3 k.p). Kobieta otrzymuje uprawnienie do zasiłku macierzyńskiego, ale nie ma prawa do urlopu macierzyńskiego, ani wychowawczego, gdyż urlopy te należą się tylko pracownicom pozostającym w stosunku pracy (umowa o pracę musi obowiązywać)." oraz na podstawie art 177 par. 3 Kodeksu Pracy "Pracownica zatrudniona na czas nieokreślony podlega ochronie przed rozwiązaniem umowy o pracę od początku ciąży. Może zatem korzystać ze zwolnienia, jeśli stan zdrowia tego wymaga. Inaczej jest z pracownicami zatrudnionymi na czas określony. One są chronione dopiero po upływie 3. miesiąca ciąży ("Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu".). Utarło się więc, że do końca 3. miesiąca pracownice nie przyznają się do tego, że są w ciąży, aby pracodawca nie rozwiązał z nimi umowy przed upływem tego okresu." ogólnie możesz iść na zwolnienie L-4 tylko sprawdz, w którym miesiącu będziesz w momencie końca trwania umowy.z tego co piszesz to będziesz już spokojnie po upływie 3 misiąca, więc luzik;) nie martw się- możesz iść na zwolnienie- ta data przez to się nie przesunie na twoją niekorzyść;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Monik ale na zwolnieniu i tak bedzie napisany kod ciąży B, więc jeśli jesteś pewna że koniec umowy jest po Twoim 3 miesiącu ciąży to i tak powinnaś pogadać z pracodawcą i wyjaśnić mu skąd Twoje zwolnienie- może pracodawca przesunie Cię na inne stanowisko, które nie będzie cię tak męczyć? musisz to przemyśleć;)ale nie martw się niczym i tak bedziesz miała przedłużoną umowę do dnia porodu;) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu on napewno mnie nie przesunie bo ma same slkepy spozywcze wiec nie ma szans. A jesli chodzi o zwolnienie to nie wiem czy jeszcze pójde ale nie chcem sie meczyc na spozywce u nas nie mam ani klimatyzacji w sklepie a sklep jest duzy towaru tez jak najedzie paletami to trzeba szybko rozwozic na sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam pytanie czy po zapłodnieniu zmienia się śluz u kobiety? czy są jakieś zmiany w organiźmie, że jest to ciąża? dziekuje z góry za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny;) monikk dziewczyny maja racje nie martw sie napewno przedłuzy ci umowe... ja na twoim miejscu poszłabym na zwolnienie bo po co masz sie meczyc i przesilac W spozywce jest ciezko.. ciezkie kartony itd. Byłam dzis u lekarza i znowu widziałam malenstwo juz ma 3,6 cm:) pytałam sie o te bole wiec powiedziała mi ze mam sie nie martwic bo to bole ktore swiatcza ze mały rosnie;) ale jestem szczesliwa;) pozdrawiam was;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady kaka
hej dziewczyny....nie mam sie do kogo zwrocic a do gin nie chce biec bez potrzeby takze licze ze Wy mi pomozecie...otoz jestem 4,5 miesiaca po porodzie....pierwszy okres dostalam po 6 tyg....drugi ponad 50dni po pierwszym a teraz juz ponad 30dni po drugim i nic....czy takie wahania sa normalne??nie mam za wiele czasu bo moja dzidzia zaraz sie pewnie obudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolita, no i po strachu, super ze z dzidzia dobrze, zazdroszcze ci tych usg ;) Ja odliczam dni do mojego. W ogole to ciagle mysle czy to chlopak czy dziewczynka, ciekawosc mnie tak zzera ze szok, tak juz bym chciala wiedziec, ehhh, ale mi sie dluzy... Lady K nie znam sie ale slyszalam ze okres wlasnie tak nieregularnie wraca, co kobieta to inaczej ale wg mnie wszytsko jest ok. Jeszcze pytanie do ani bo widze ze zna sie na rzeczy, czy kobiety pracujace na nocki po zajsciu w ciaze maja prawo czy obowiazek by pracodawca dal je na dniowki czy to wybor ciezarnej? A wicie moze jak medycyna ma sie do ciezarnych pracujacych nocki? Czy to bardzo szkodliwe czy nie? Dobranoc spiochy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadddd co do zwolnienia to nawet na okresie próbnym możesz iśc. koleżanka zaczęła prace tez w sklepie, zaszła w ciązę i od razu poszła na zwolnienie bo to była ciąza wysokiego ryzyka. szef musiał ja "trzymac" az do rozwiazania. oni i tak na tym chyba nie traca bo płaci ci zus. ja wczoraj wziełam ostatnia tabletke na ten cykl i czekam na @... potem jeszcze 2 opakowania tabletek, 2 @ i zobaczymy czy owulka bedzie juz wywoływana... oby taaaaak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam wczoraj poprawic tabele, zaczal sie 11 tydz. Co z dziewczynami z poczatka tabelki? Bo jesli juz ich tu nie ma (okres na kwiecien i maj) to moze powinnysmy ja odswiezyc? Co do kwestii prawnej to juz znalazlam odpowiedz, a co do kwestii medycznej to tylko ze kobiety pracujace na nocki maja przedwczesne porody co raczej mnie nie spotka bo ide na macierzynski 2.5 mies przed porodem. Ale wasze opinie mile widziane ;) Xxasiaxx, trzeba byc dobrej mysli, a najlepiej to mysli porzucic i poprostu dzialac ;) Teraz smigam spac, dobranoc:P STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Gosiaczek82..27..........5.........22.06......Małpolskie ...............0 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie.. ................0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BOBOLKA.....25..........3........14.09........Dolnoślas k ie............2 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............18.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............11.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25...........10.............6.... ...........23 luty MONIKKK..............23...........6.............18..... ..........26 marzec teściarka.............28...........6..............3..... ............24 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anica35
Cześć dziewczyny,a ja taka jakaś dzisiaj jestem śpiąca,że koszmar. W sumie 02.08. lub 03.08. mam dostać @, może dlatego tak się czuję. Poza tym jest mi strasznie gorąco, wczoraj mierzyłam temp. i było 37,1 st.,pod pachą, poza tym strasznie swędzą mnie piersi. Nie wiem o co chodzi. Może to kolejny mój wkręt, że to objawy ciąży. Wszystko możliwe, w końcu przytaliśmy się od 11 dc do 14 dc. A ostatni cykl miałam 29 dni. Jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Anica ja ma podobne cykle co Ty, tak od 29-30 dni i powiem Ci,że mi dni płodne wypadały ok 16-19 dc, bo czułam jak mnie jajnik kuł...ja też czekam z niecierpliwością do @.. życzę Ci powodzenia i trzymam kciukasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anica35
Hej Korina, dziękuję za odpowiedź. Powiem Ci szczerze, że w tych dniach "płodnych" nie pamiętam czy mnie kłuł jajnik, ale pamiętam, że miałam śluz, mówią, że jak jest ciagnący to jest płodny. A ja taki właśnie miałam, pewnie się nakręcam jak co miesiąc. A co do tych moich cykli to różnie, bo ostatnio miałam właśnie 29 dni, wcześniej przez 2-3 miesiące były 26 dni a jeszcze wcześniej miałam 25 dni. Także trudno tu wyczuć o co chodzi. W każdym razie czekam na ten @. Mam wszystkie objawy wskazujące na @, ale ponoć podobne są właśnie przy ciąży. Tobie również życzę upragnionej dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Falbana- jak znalazłaś odpowiedz to dobrze, a ja ze swojej strony dodam, że to dot. art. 178 Kodeksu Pracy, który stanowi, iż "pracownicy w ciąży nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej. Nie wolno także bez jej zgody delegować poza stałe miejsce pracy(...)" oraz art. 178' "pracodawca zatrudniający pracownicę w porze nocnej jest obowiązany na okres jej ciąży zmienić rozkład czasu pracy w sposób umożliwiający wykonywanie pracy poza porą nocną, a jeżeli jest to niemożliwe lub niecelowe, przenieść pracownicę do innej pracy, której wykonywanie nie wymaga pracy w porze nocnej; w braku takich możliwości pracodawca jest obowiązany zwolnić pracownicę na czas niezbędny z obowiązku świadczenia pracy". ja skończyłam 18 tydzień ciąży i tym samym zainaugurowałam początek 5-tego miesiąca ;) byłam dziś u gin i nie oglądałam maleństwa, ale słuchałam jego tętna i wali jak szalone;) ogólnie wszystko oki i za jakies 2 tyg wybieram się na usg 4D, żeby bliżej przyjrzeć się mojemu maleństwu i poznać wreszcie jego płeć;) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki aniu za odpowiedz. A podczas twojego ostatniego usg nie mozna bylo jeszcze okreslic plci czy poprostu maluszek byl wstydliwy? ;) Co do syndromow ciazowych przypominajacych odczucia jak na okres to sie zgadza ale u mnie czulam je juz kilka dni po zaplodnieniu (3-4 dni) no i chyba piersi inaczej bola ale to pewnie co kobieta to inaczej. Powodzenia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
wiesz co, moje ostatnie usg bylo w 13 tyg i wtedy jest za wczesnie zeby cokolwiek zobaczyc, dopiero teraz w 21 tyg bede ogladac plec, bo tak to widzialam, ale to przy 7 cm rozmiaru calego ciala, to latwo o pomylke, więc pani dr powiedziala, że wygląda na chłopca, ale żeby się nie nastawiać, bo wszystko jeszcze możliwe;) kolezanka lekarka opowiadała mi, że z pewnej perspektywy i chłopcy i dziewczynki wyglądają na wczesnym usg tak samo- oni to nazywają "efektem hamburgera" u dziewczynek, więc łatwo o pomyłkę;) ale nie ma co liczyć na to że zobaczysz cokolwiek do usg w 13 tyg bo wcześniej to raczej nic nie widac, a płeć kształtuje się do 10 tyg, więc teraz raczej nici z oglądania;) ale ja myślę, że zleci ci tak szybko, że ani się obejrzysz a już będzie połowa ciąży- u mnie to za 2 tyg a ja nie wiem kiedy to zleciało... no ale teraz będzie się pewnie dłużyć, bo brzuch zaczął rosnąć:( pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściarka
Witam! u mnie koniec 6 tygodnia...nudzę sie jak mops...bo mam wolne. Za co sie nie zabiorę to zmęczenie bierze górę, aż boje sie pomyśleć co będzie dalej... poza tym martwię się...powiedzieliśmy Rodzicom - moja mama szaleje z radości - najchętniej reklamę by puściła żeby pochwalić sie całemu światu że będzie babcią, a ja jej zabraniam "puszczać pary z ust" :) :P bo to dopiero początek i nie chcę żeby tak rozpowiadać wszystkim... nudności dość mi dokuczają-tzn. nie mam wymiotów, ale stale jest mi niedobrze i za co się nie złapię "staje mi w gardle" zaczęłam parzyć imbir w proszku i pić - troszkę pomaga Anica35 - wiem że to dziwne bo jak się chce być w ciąży to można sobie wymyślać i doszukiwać się objawów Ale ja tak na 2 tyg przed terminem @ miałam straszne mdłości i taki lekki ból w dole brzucha, potem to ustąpiło. A na kilka dni przed @ miałam takie objawy jak zawsze - czyli ból w brzuchu.. jeszcze bardzo bolało mnie w dole kręgosłupa. Ale nie wiem czy te objawy można traktować poważnie czy ja sobie je "wyszukałam na siłę" Monkikk co u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anica35
Teściarka jak czytam to co napisałaś to widzę, że mamy podobne objawy, i ten ból kręgosłupa, zapomniałam o nim powiedzieć. Tyle, że nie jest za częsty, raz na jakiś czas. Za 2-3 dni się przekonam czy to objaway ciążowe czy na @. Wcale się nie dziwię Twojej mamie, moja pewnie też szalałaby z radości, ale wiem, że ponoć lepiej nie zapeszać. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korina 2983
Hej dziewczyny, ja to chyba nie mam żadnych objawów :((...tyle tylko,że mnie kłuje jajnik co jakis czas...ale to chyba nie objaw..w sumie do @ jeszcze 1,5 tyg..więc może...może... Tesciara moja mama jak by się dowiedziała,że jestem w ciązy to zaraz by siedziała w sklepie dla małych dzieci...pewnie wykupiłaby caly sklep jak ją znam haha..:), także rozumiem Twoją:) To nasz 2 próba, ale powiem Wam dziewczyny,że jak sie nie uda to ja nie wiem...nie jestem cierpliwa, nie potrafię czekac długo na coś bo mnie to strasznie wkurza...ale cóż tak juz mam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojutrze jadę na wakacje, to odezwę sie dopiero ok 10-11 sierpnia do Was..:) i dam znac jak to z tym moim @...lepiej żeby nie było :)! pozdrawiam wszystkie staraczki i brzuchatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anica35
Korina ale Ci fajnie, że jedziesz na wczasy, odpocznij sobie, taki odpoczynek dobrze robi, ja dopiero idę za tydzień na urlop. Już się nie mogę doczekać. Wcale się nie dziwię, że nie masz cierpliwości, ja mam to samo. Człowiek się stara a tu ta wredna @. Ale damy radę jak nie teraz to następnym razem. Pozdrawiam serdecznie. Będę w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek82
Hej dziewczynki:-))) Tesciara zazdroszcze ci świętego spokoju ja mam urwanie głowy praca, dom i jeszcze dziś jadę na imprezę urodzinową siostrzenicy mojego męzusia do teściów więc weekend też czeka mnie pracowity. To już mój 10 dzień cyklu i cierpliwie czekam na jakiekolwiek objawy mówiące że musimy sie mocniej starać. Niestety narazie nic na to nie wskazuję ani tempka, ani sluz. Fajnie macie Brzuchatki że jestescie juz z maleństwami. Ja przez to czekanie wpadnę w depresję bo staramy się już przecież pół roku i nic.. Kochane nie nazekam juz wiecej miłego weekendziku odezwę sie w niedzielę:-))) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Gosiaczek82..27..........5.........22.06......Małpolskie ...............0 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie.. ................0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BOBOLKA.....25..........3........14.09........Dolnoślas k ie............2 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............18.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............11.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25...........10.............6.... ...........23 luty MONIKKK..............23...........7.............18..... ..........26 marzec teściarka.............28...........6..............3..... ............24 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciara tak samo ja :) lubie sprzatac krzatac sie po kuchni a teraz tak mi sie nic nie chce ze szok !!! ogróg cały juz mi zarasta zielskiem ! mdłosci nie mam ale jak rano wstaje to mi nie dobrze musze czegos sie napic wtede mi przechodzi :) a czasami mam takie zachcianki !! najczesciej na jakas rybke i owoce duzzzo owocówwwwwwww :) mniam mniam :) ide własnie cos przekasze bo własnie wstałam :)a pózniej do roboty i jutro wiec sie pewnie nie odezwe :) pozdrawiam dzewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niesamowite Monikkk, mam dokladnie taki sam apetyt :D Tzn mialam bo teraz do tego doszlo grilowane miesko i sery... Mi przesuneli usg z pon na wt, chyba sie nie doczekam... Od wczoraj znow mam mdlosci, jakby kolek w gardle, blehhh Pozdrawiam was wszytskie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam aja falbana aaa jutro ide do ginka :) mam nadzieje ze cos juz bedzie :) pozdrawiam do usłyszenia jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×