Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość Piniuśkaaa
Witam troche mi głupio ,że tak sie wcinam w wasza rozmowe ale potszebuje jakiejkolwiek pociechy z waszej strony!! a wiec 3 tygodnie temu staralismy sie o dzidziusia miałam cykl akurat 30 a mam 26-28 nie wiem czy to ok ale wszystko było ok. zaczełam robić test owulacyjny przy cyklu 30 w 13dc wyszedł już pozytywny a 14dc bolały mnie jajniki przytulaliśmy sie 26 godz. od testu pozytywnego a 15 dc jeszcze troche bolały mnie jajniki . Czy mogłam mieć już owulke zawsze testy wychodziły mi albo ujemny albo niejednoznaczny a tu wziełam na luz i odrazu pozytywny!! długo na to czekałam bo aż 8 cykli!! PROSZE NAPISZCIE CZY MA M JAKIEŚ SZANSE BY BYĆ W CIAŻY ?? PROSZE ODPISZCIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) Powiedzcie mi jeszcze cy jak miałyscie pierwsze usg to dopochwowo czy nie ??? na poczatku ciazy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teściarka
hej! monikk - po 1 Wszystkiego naj... z okazji rocznicy :) Piniuśkaaa - ja myślę że prawdopodobieństwo jest i to duże :) trzeba być dobrej myśli :) Anica35 - no szkoda że przyszła wredna @ - ale uszki do góry wszystko przed Tobą/Wami :) A u mnie dziewczyny masakra - całe dnie mnie mdli - już boję się pić lub jeść.. humor - zgroza :) senność straszna.... Ale pozytywnie do tego podchodząc to chyba wszystko ok :) :) A mam do Was pytanie -na wizycie i ginka dostała skierowanie na serię badań krwi i moczu - jest tego tyle że zastanawiam sie ile za to zapłacę??!!! badania podstawowe krwi i moczu, grupa krwi, glukoza, mocznik jon potasu, ABS, USR, przeciwciała, HIV, HCV, IgG+ IgM i toxoplazma mogłam zrobić jakieś błędy w nazwach - bo troszkę niewyraźnie napisane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki długo sie nie odzywałam bo czasu za mało.... ja czekam na moją @ jak narazie jej niema miała byc wczoraj- dzisiaj no ale narazie nic... jedyny objaw zbliżającej sie @ to bolące piersi i nic nadal czekam... no a jak tam czują sie brzuchatki? no i staraczki oczywiscie też? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 Gosiaczek82..27..........6.........22.07......Małpolskie ...............0 xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie.. ................0 Ancia........35..........2..........03.08.09.....Dolnośl askie..........0 becia86........23..........3.......05.08.....podkarpack ie..............0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BOBOLKA.....25..........3........14.09........Dolnoślas k ie............2 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............18.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............11.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25...........11.............6.... ...........23 luty MONIKKK..............23...........7.............18..... ..........26 marzec teściarka.............28...........6..............3..... ............24 marca zaktualizowalam tabelke bo neistaty dzis przyszla @ niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anica wsparcie zawsze jest pomocne :) i Ty mi pomogłaś tym wsparciem :D wczoraj wieczorem lekko plamiłam a dziś sie to chyba rozkręci porządnie :D pierwszy raz sie ciesze że mam @ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkarpackie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pomorskie.....1 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 Gosiaczek82..27..........6.........22.07......Małpolskie ...............0 xxxasiaxxx....24.........24........29.08.......Łódzkie.. ................0 Ancia..........35............2........03.08.......Dolnoślaskie.............0 becia86........23..........3.......05.08.....podkarpackie..............0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpacie............0 BOBOLKA.....25..........3........14.09........Dolnoślaskie............2 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............18.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............11.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25...........11.............6.... ...........23 luty MONIKKK..............23...........7.............18..... ..........26 marzec teściarka.............28...........6..............3..... ............24 marca kolejny cykl... kolejna @... no i wyszły równe 2 lata starań :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anica35
xxxasiaxxx cieszę się razem z Tobą, teraz jest to przesilenie wiosenne to i organizm płata nam figla. Ja np. mam trzeci dzień @ i tak jakby mi się kończyła, a normalnie mam 7-8 dni. Ale trzeba być pozytywnej myśli a wszystko się ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anica 3 dni @ to moje marzenie :D tez zawsze miałam jakieś 7 dni, no ale co zrobic ;) zbliża się i moja rocznica ślubu :D wiem napewno, że bede robic kolacje na te okazje tylko problem co ugotowac? rok temu był to kurczak w pomidorach i winie, a teraz nie mam pomysłu co zrobic... tzn bedzie na pewno zapiekanka ziemniaczana, ale z tym duzo roboty nie jest jak sie ma odpowiedni sprzet wiec chciałabym jeszcze coś do tego zrobic. najlepiej jakby to był kurczak (a raczej jakies czesci z kurczaka:D) bo mój maż uwielbia :D szukałam juz w sieci przepisów ale tu tylko jakies kurczaki po wietnamsku itp :O a mnie chodzi o coś prostego, nie wymagającego dużo czasu i finansów :D może macie jakies przepisy na dobry drób? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam "fajny" przepis Składniki: 4 udka kurczaka olej 1 szklanka płatków kukurydzianych posiekana natka pietruszki sól, pieprz 30 dag mąk 150 ml wody mineralnej 200 ml mleka 1 jajko 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia ½ łyżeczki chili 2 łyżki octu Sposób przyrządzenia: Udka umyć, osuszyć, przyprawić solą i pieprzem, odłożyć w chłodne miejsce. Mąkę przesiewamy do miski, dodajemy proszek do pieczenia, ocet i sól. Mieszamy mikserem wodę z mlekiem, jajkiem, chili i octem. Powoli wlewamy do mąki z dodatkami. Mieszamy aż powstanie gładkie jednolite ciasto. Odstawiamy na kilkanaście minut. Płatki kukurydziane mieszamy z natką pietruszki. Przyprawione udka moczymy w przygotowanym cieście, pozwalamy aby nadmiar obciekł i obtaczamy w płatkach wymieszanych z natką pietruszki. Smażymy ąz mięso będzie miękkie, a panierka pięknie się zezłości. tylko jak bedzie smakowac kurczak z maka i octem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neri 30
xxxasiaxxx ocet dodaje sie po to, aby ciasto (np. na paczki) czy panierka nie "wpijala" tluszczu podczas smazenia :) zamiast 2 lyzek octu dodaj 1 tez bedzie dobrze-ocet bedzie mniej wyczuwalny ;) Ja swoja 2 rocznice slubu bede obchodzic za 2 miesiace...(a o dziecko bede sie starac juz teraz 5 cykl) tylko ciekawe czy we dwoje czy we troje... nigdy nie przypuszczalam, ze zajscie w ciaze jest takie trudne.... Wierze, ze wszystko sie Tobie ulozy ;) zaczynasz wychodzic "na prosta" ;) wiec byc dobrej mysli :) Prawda jest, ze psychika odgrywa tu duza role... wiec trzeba wrzucic "na luz" i starac sie o tym nie myslec :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neri dzieki za rade :) co do zajścia w ciązę to naprawde jest trudne, aż sie czasem dziwie że sa "wpadki" ;) tez bym tak chciała "wpaśc" :D tylko po ślubie a nie przed :D i jaka jest tajemnica kobiet które maja duuużo dzieci? co one takiego maja czego my nie mamy? :O 3 jajniki czy co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neri 30
wiesz co? tez o tym wlasnie mysalam :) znam jedna, ktora do 30-ki urodzila 7-ke .... i to w tym jeszcze blizniaki :)teraz to juz nie wiem ile ich ma- bo nie mieszkam w Polsce ...pewnie na 7-ce sie nie skonczylo ;) mi by wystarczylo jedno na poczatek :) pewnie Tobie tez ;)(choc moj maz kiedys zartowal, ze on to by chcial 6-ke :) bo ich razem ich jest szescioro rodzenstwa 4 siostry i 2 braci :) musimy sie wziasc za sposob...starac sie o tym nie myslec, ze sie o tym mysli ;) chyba tiko ma wlasciwosci czarodziejskie wiec by moze nas zaczarowala...??? ;) kazdy sposob jest dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściarka
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Gosiaczek82..27..........6.........22.07......Małpolskie ...............0 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie.. ................0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BOBOLKA.....25..........3........14.09........Dolnoślas k ie............2 Ancia........35..........2..........03.08.09.....Dolnośl askie..........0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............18.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............11.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25...........11.............6.... ...........23 luty MONIKKK..............23...........7.............18..... ..........26 marzec teściarka.............28...........7..............3..... ............24 marca aktualizacja tabeleczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anica35
Szkoda, że mam @, gdyby nie to pomyślałabym, że mam objawy ciąży. Właśnie sobie popłakałam, bez powodu, a może jednak jakiś powód jest. Chyba mam jakiegoś dołka. Miłego wieczorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny, naprawde chcialabym was jakos pocieszyc. Swiat nie jest sprawiedliwy, tyle jest niechcianych dzieci i tyle kobiet co bardzo by je chcialy miec a nie moga. Wydaje mi sie wieszosc w koncu zachodzi w ciaze, niektore po paru miesiacach a inne latach, medycyna nam sprzyja. Trzeba duzo cierpliwosci a nie kazdy tak potrafi. Dzis na youtubie ogladalam male dzieci i byl tam filmik o adoptowanej Mai, prawie sie poplakalam, dziewczynka rosnie na piekna kobiete i jest taka radosna, jej rodzice rowniez. I rok pozniej jej mama sama zaszla w ciaze i urodzila chlopca, niesamowita rodzinka. Niech tylko Tiko wroci to znow ktoras zaczaruje ;), swoja droga ciekawe co tam u niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba po owulcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze aktualizacja: STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Gosiaczek82..27..........6.........22.07......Małpolskie ...............0 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie.. ................0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BOBOLKA.....25..........3........14.09........Dolnoślas k ie............2 Ancia........35..........2..........03.08.09.....Dolnośl askie..........0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............18.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............12.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25...........11.............6.... ...........23 luty MONIKKK..............23...........7.............18..... ..........26 marzec teściarka.............28...........7..............3..... ............24 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neri mój tata chciał miec druzyne piłkarska kobiet :D ale los sie inaczej potoczył i jesteśmy tylko dwie ;) mnie by w zupełności jeden bobasek narazie, że tak powiem, wystarczył :D ja zawsze mówiłam ze chciałabym miec dwoje dzieci, ale z moimi problemami z jajnikami to bede sie cieszyc jak bede miec chociaz jedne dziecko... ale juz rozmawiałam z mężem i stwierdzilismy, że jak sie uda miec jedno dziecko to zaraz po skonczeniu karmienia cyckiem jade do gina i lecze sie dalej zeby miec drugiego maluszka :D a drugie leczenie zazwyczaj jest dłuższe... :O falbanaaa dużo jest takich małżeństw, które nie mogą miec dzieci, zaadoptują sobie małego brzdąca, a za pare miesiecy kobieta zachodzi w ciążę :) i w takim przypadku trzeba sie cieszyc bo bedzie miec dwoje dzieci :D a Tiko niech wraca i czaruje, bo 10 wrzesnia mam wizyte u gina :) niech mi zdrowe jajniki wyczaruje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam FAlbanaaa powiedz mi jakie miałas pierwsze usg jak poszłas do ginekologa na pierwsza wizyte w ciazy ??? i inne dziewczyny które sa powiedzcie jak was badali ?? bo juz sie o to pytałam ale nie dostałam zadnej odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neri 30
Witajcie dziewczyny :) Chcialam sie was poradzic, co Wy byscie zrobily na moim miejscu.... gdyby nie udalo mi sie zajsc w ciaze w przeciagu pol roku-(teraz bedzie moj 5 cykl) czy ja powinnam udac sie do mjej ginekolog i wymusic na niej jakies badania? Przeciez ja nawet nie wiem na czym stoje i czy wszystko ze mna ok:( ta niepewnos mnie troche dobija :( ( ona mi powiedziala, ze badania to po roku czasu starania sie o dzicko) czy ja mam tak dlugo czekac w niewiedzy ??? No chyba ze Tiko kiedy wroci mnie zaczaruje :D....ale by bylo :D Pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neri badania robi sie dopiero po roku, czasem nawet po półtorej roku... ale jakbys poszła prywatnie to moze dostałabys skierowania na jakieś badania podstawowe,np hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neri 30
Dzieki xxxasiaxxx za odpowiedz :) Jeszcze sie wstrzymam ktorys cykl... a jak nie zajde w ciaze to pojde do prywatnego ginekologa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek82
Neri ja mam podobnie teraz mam 6 cykl i moja gin powiedziała mi że jeżeli do września nic nie zdziałamy to zaczynamy badania. Tyle że ja mierze tempke i badam sluz i szyjkę żeby wiedzieć czy mam i kiedy mam owu. Moja gin powiedziała ż niema na co czekać po co... lepiej wiedzieć wczesnije niż później, lub dowiedzieć się że wszystko jest ok i przynajmniej tym się niestreować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neri- ja na twoim miejscu bym wymusiła na ginie badania albo co kolwiek.... opowiem ci jak ze mna bylo... ja także starałam sie długo az w koncu kupiłam testy owulacyjne i zaczełam je stosowac No i o dziwo wszystkie testy od 10dn cylku wychodziły mi pozytywne i ciagle były pozytywne nie kiedy nawet do dnia przed @. wiec zaczeło mnie to zastanawiac . Wybrałam sie do ginki i opowiedziałam jej wszystko Ona niby powiedziała mi ze to nie mozliwe zeby ciagle testy o. wychodziły pozytywne a na koncu powiedziała ze mam w nie nie wierzyc. wiec jej troszke nagadałam... ona powiedziała mi ze najpierw musze męża na badanie nasienia zaprowadzic a potem zabierzemy sie za mnie. Przepisała mi jedynie duphaston na wyregulowanietych hormonow, bo stwierdziła ze testy dlatego pozytywne moga wychodzic. no i w nastepnym cylku z duphastonem zaszłam w ciaze...:):) wiec zobacz sama tak nie wiele potrzeba ..... moim zdaniem powinnas juz reagowac na to ze masz problemy z zajsciem.... bo nie potrzebnie ty sie denerwujesz a tak moze przepisze ci jakies tabletki i juz nie bedzie problemu:) trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze aktualizacja: STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Gosiaczek82..27..........6.........22.07......Małpolskie ...............0 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie.. ................0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BOBOLKA.....25..........3........14.09........Dolnoślas k ie............2 Ancia........35..........2..........03.08.09.....Dolnośl askie..........0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............18.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............12.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25...........12.............6.... ...........23 luty MONIKKK..............23...........7.............18..... ..........26 marzec teściarka.............28...........7..............3..... ............24 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikkkk bo nie bardzo rozumiem pytanie ;) Pierwsze usg robilam w 11+1 tygodniu i bylo to zewnetrzne usg przez brzuch majace na celu okreslenie terminu i czy wymiarowo wszytsko z dzieckiem jest dobrze i dodatkowo badanie na wykluczenie niektorych chorob genetycznych, ktore polegalo na zmierzeniu faldki na karku dziecka a potem dodatkowo na pobraniu krwi. Ogolnie to usg to pobtanie roznych pomiarow no i dodatkowo atrakcja w postaci ogladania dzidziusia z kazdej strony. Jak jeszcze masz pytania to wal smialo ;) Tak mi sie wydaje ze jakby mi sie nie udawalo zajsc w ciaze przez 5 miesiecy to bym poszla do lekarza i naklamala ze od ponad roku sie staramy, przeciez to "dobre" klamstwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki falbanaa :) chodzi mi o to czy jak sie dowiedziałas ze jestes w ciazy to poszłas do ginka i co ci robiła badanie na samolocie czy dopochwowo usg ??? czy jak ?? pamietasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Gosiaczek82..27..........6.........22.07......Małpolskie ...............0 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 xxxasiaxxx....24.........23........30.07.......Łódzkie.. ................0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BOBOLKA.....25..........3........14.09........Dolnoślas k ie............2 Ancia........35..........2..........03.08.09.....Dolnośl askie..........0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............20.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............22.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............18.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27............12.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25...........12.............6.... ...........23 luty MONIKKK..............23...........8............18..... ..........26 marzec teściarka.............28...........7..............3..... ............24 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×