Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość tikotiko
Ashia - tak ci gin wyliczył ? czy sama ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
witam dziewszyny przyszła @w nocy :(:(:( już nie wiem co robić !!! mój mąż już dzwonił kilka razy z pracy jaj się czuję !! on wie najlepiej jak ja to przeżywam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
to co tiko pomożesz mi jakoś z tych moich obliczeń ?? jeszcze ten cykl będę liczyć notowac itd a jak się nie uda to do lekarza pójdę !!! jeszcze się zaszczepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
monikkkk - spróbuję to jakoś przeanalizować. Owulacja następuje po dniu szczytu śluzu płodnego czyli prawdopodobnie 17 dc - skoro ty zaobserwowałaś śluz płodny 16 dc. Moim zdanie może problem tkwi u ciebie w tym,że masz dość mało tego śluzu płodnego i plemniki nie przetrwały do następnego dnia w którym była owulacja. Jak sluzu jest dużo to plemniki mogą przetrwać aż 3-5 dni ale jak jest go mało to może to być tylko kilka godzin. Nie pamiętam czy ty bierzesz wiesołka na poprawę śluzu ? jesli tak to może u ciebie nie skutkuje i może zamień go na siemię lniane bo ono podobno jest jeszcze bardziej skuteczne tylko ,że mniej smaczny niestety. Do tego najlepiej w dniach płodnych pić większe ilości wody. Skuteczność zarówno wiesiołka i lnu pojawia się dopiero po 3 miesiącach. Jeśli testy owulacyjne nie pokazują owulacji to najlepiej wybrać się do gina w okolicach owulacji wtedy gin podpowie kiedy owulacja powinna być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
dzieki tiko tez tak liczyłam a może to dlarego ze wcześniej przytulaliśmy sie już kilka dni i może plemniczki były za słabe ?? biorę wieska był to mój pierwszy cykl z nim. A testów nie robiłam owul. w tym cyklu będę robić Wiecie co zaczełam czytać o tych urządzeniach do mierzenia temp. np. Bioself jest takze ladycomp niby pokazują owulację i nawet ciążę po 18 dniach ale nie sa tanie słyszałyście o tym ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
monikkk - nic nie czytałam o tych urządzeniach. Ale skoro sa drogie to może lepiej zainwestować na razie w o wiele tańsze testy owulacyjne bo z tego co czytałam to są rzeczywiście skuteczne. Tak plemniki mogły być też za słabe jesli przytulanki były za często najlepiej tak co 2-3 dni aby miały czas na regenerację :) Mysle, że jak bedziesz nadal brała wiesiołek i zastosujesz testy to cykl może być tym razem owocny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
dzieki tiko :) dzisiaj cały dzien zmarnuję na czytanie o tych udządzeniach :) ale sobie poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Co z wami dziewczyny ???? Wszystkie pouciekałyście ??? Ja niedawno zrobiłam test owul i jest juz pozytywny więc dziś będziemy działać :D Podjęłam taką decyzję - co ma być to będzie :) A więc dziś już się nie odezwę. Ale jutro będę - mam nadzieje,że wy też i sobie pogadamy. Trzymajcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa jestem tutaj-amerkat
hej dziewczyny:) monikk ja myslę, ze to bez sensu kupować takie urządzenia. One chyba i tak Ci nie zastąpią Twojego umysłu, przecież one na pewno wszystko oceniają na podstawie takich samych obserwacji jakie sama robisz więc ja nie wiem czy to jest sens. Myślę, że to bardziej taki bajer. Musisz koniecznie sprobowac z testami. A jeszcze chciałam się zapytać Was czy obserwujecie też szyjkę maicy? Podobno jak już się człowiek pozna to to jest niezawodna metoda, bo nie zalezy od niczego tak jak temperatura czy sluz. Chocby czlowiek byl chory czy na kacu;) to szyjka będzie się rządzić swoimi prawami, nie tak jak śluz albo temperatura które zależą od wielu czynników. Ale ja jeszcze tego sie nie nauczylam, chociaż i tak robię postępy bo już umiem tą szyjkę wyczuć:) Kiedyś nie wiedziałam wogóle gdzie jej szukac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze chcialam powiedziec Monikk, że pierwsze wystąpienie śłuzu płodnego to jeszcze nie jest owulacja więc faktycznie jak zaczeliscie sie przytulac z mężem na od razu jak ten sluz wystąpił to może jak już była owulacja to plemniczki nie były wystarczająco silne. Myślę, że koniecznie test kupić musisz:) A Tobie Tiko udanego staranka życzę:) pozdrawiam wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKKKKK
DZIĘKI ZA podpowiedzi :) szczeże mowiac to sie troszkę napaliłam na ten sprzęt ale szybko mi mąż to z głowy wybił :) i jak wy też tak mówicie :) to racja :) a co do testów owu. mam 29-30 dniowe na to wychodzi cykle więc z tego co wiem to około 12 dnia cyklu mam robić czy jak ?? czy lepiej jak się pojawi ten śluz rozciągliwy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Witajcie dziewczyny :) amerykat - witaj :D Zgadzam się z tobą co do tego urządzenia. Myśle,że najpierw trzeba popróbować z testami i jak one zawiodą to można się pokusić o coś takiego. Ja nie obserwuję szyjki bo się nie specjalnie na tym znam. Staranka były - zobaczymy czy owocne :) Dziś też robie test i zobaczymy co pokaże. W ostatnim cyklu miałam tak,że przez @ dni wychodził mi test pozytywnie (takie same dwie grube intensywne krechy) wiec jestem ciekawa jak dziś bedzie. Ale powiem wam,że w tym cyklu nie mam tyle śluzu jak w poprzednim kiedy nie było staranek - jak na złość :O No ale z drugiej strony - co ma być to będzie :) Przez te moje wahania, nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia żeby się udało. Poddam się losowi.... Ten śluz mnie zastanawia - myslałam,że im dłużej będę brała wiesiołek tym sluz będzie lepszy lub chociaż będzie się utrzymywał na takim poziomie jak w poprzednim cyklu. A tu nie.... Ashia, monikkk, jolita, basia i inne dziewczyny - co z wami ???? Czyżby topik umierał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
monikkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKKKKK
wiem że w pudełku jest 5 testów czy wam tyle wystarcza czy zużywacie wiecej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKKKKK
tiko wszystkie zajęte chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKKKKK
tiko będę trzymać kciuki :) za te twoje staranka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
monikk - ja mysle ,że najlepiej jak kupisz sobie więcej tak z12 sztuk i zaczniesz od 10 dc wtedy na pewno nie przegapisz owulacji. Ja zaczełam od 11 dc (przy cyklach ok 29 dniowych) i z dnia na dzień wychodziła mi coraz mocniejsza kreseczka. Zostawiłam sobie te testy dla porównania i widać jak hormonu który wskazuje na owulacje z każdym dniem przybywa. Ale koniecznie rób o tej samej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKKKKK
a na temat szyjki to też słyszałam ale nie wiem ! bo ja nie umiem okteślić jaka ona jest kiedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
monikkk - chyba tak. Wszystkie zajęte. Ale Ashia po tyłku dostanie ;)bo się ładnie odzywała a teraz coś milczy. Możesz na początek kupić na allegro są tańsze i sprzedają na sztuki. Wiele osób zachwala więc może tobie się też sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKKKKK
aaaa...tiko no właśnie pamiętam ze sa dwie kreski i zazwyczaj jedna jest jaśniejsza mam nawet te testy stare i tak samo jest jak mówisz czyli tak naprwadę kiedy mam sie przytulać jak będą takie same te kreseczki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
tak tak dopiero jak kreseczki będą takie same albo nawet ra druga kreseczka (testowa) będzie ciemniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKKKKK
juz własnie czytam bo jak mówiłam mam jeszcze jakieś stare testy i są reż tam ulotki więc juz wiem a ty tiko kupiłaś w aptece czy na alegro ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
a przed tem najlepiej się wstrzymać się z tydzień od przytulanek żeby plemniki były silniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Ja się troche zawiodłam na tych z allegro bo kilka miałam uszkodzonych, nadderwanych i nie pokazały mi owulacji. I teraz kupuję w aptece 5 szt. został mi tylko jeden i go zużyję dzisiaj. Ale nie chcę cię zniechęcać do tych z allegro bo naprwdę duuuużo osób było zadowolonych i okazały się skuteczne. No i te na allegro są o wiele tańsze bo 2,5zł za sztukę a w aptece ok 25zł za 5szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKKKKK
tiko niby tansze ale trafiłam na stronkę gdzie dziewczyny piszą że używały i nie było deugiej linii i to napisała nie jedna dziewczyna może asha bedzie cos wiedzieć bo ona chyba mam z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Wiesz monikkk to pewnie jak się trafi. Można trafić tak jak ja i te dziewczyny ale można też trafić dobrze. Na innym topiku czytałam jak dziewczyny je zachwalały i kilku udało się dzięki nim zajść w ciąze. Więc nie ma reguły. Kiedyś rozmawiałyśmy z Ashią na temat tych testów z allegro i ona była zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKKKKK
a jaki to topik pamiętasz może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
O nie wiesz - czytałam to kilka miesięcy temu i zupełnie nie pamiętam. Coś o staraniach taki dośc długi topik ale więcej nie pamiętam. Ale jak wpiszesz testy owul. to pewnie wiele topików ci poszuka na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKKKKK
a ha oki :0 u mnie piękna pogoda :) słońce świeci :) jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Tak u mnie też dziś ładne :) Niedługo idziemy na spacer i zakupy na obiadek zrobić. Będę popołudniu. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×