Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szajla

Leczenie zębów pod narkozą

Polecane posty

Gość psychotropy
no bo to jest rodzaj fobii taki strach przed dentysta,czy moze nie lepiej udac sie najpierw do psychoterapeuty???zeby poznac skad sie bierze taka reakcja????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce Ci pomóc
Do bardzobojesiedentysty. Wejdź na stronę forum.dentonet.pl na forum dla wszystkich i odnajdź wątek wstyd i strach przed dentysta(bardzo długi). najlepsza terapia i grupa wsparcia. Przeczytalam ten wątek cały i człowiek pozytywnie sie nastawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valdi
Ja ;d nie boje sie akurat samego bólu u dentysty mam problem natury innej;/ mój jezyk jest strasznie wrazliwy;/ i delikatne nawet tracenie powoduje odruch wymiotny;/ nie wiem moze to psychika trudno powiedzieć ale mam problem zeby do 4-5 lecze bez problemu ale jak trzeba leczyc 6-7 a w przyszlości 8 i zwlaszcza na dole to robi sie straszny problem co chwila zamykam ;/ jest na to jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnessylwia
witam :) Panicznie boje sie wizyt u dentysty z powodu nadwraliwości na metale (gdy metak dotyka zebow mam odruch wymiotny i wrazenie szczękościsku), słabo mi sie robi od zapachu kliniki stomatologicznej i z deka wrazliwa jestem na ból. Mam do wyleczenia kilka zębów i 1 do wyciecia z dziasła, bo nie wyszedł a juz sie psuje i boli (osemka). Znieczulenia miejscowe nie wchodza w gre przy leczeniu zebow (ostatnim razem po otrzymaniu znieczulenia wstałam z fotela i ucieklam z kliniki), wraz wszystko czuje. Sedacja równiez nie wchodzi w gre, bo raz juz bylam i dentysty na srodkach uspakajających(probowal leczyc to wraz bolalo i zdecydowalam sie na wyrwanie zeba - nie bolalo). Bardzo mi zalezy na wyleczeniu conajmniej trzech zebow i wyrwaniu osemki ale pod narkoza. Czy ktos mieszka w Siedlcach(woj. mazowieckie) i wie, gdzie i za ile mozna poddać sie narkozie dentystycznej??? Z góry bardzo dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łapiczek
agnessylwia, ja mam podobnie jak Ty, też uciekłem pare razy z gabinetu, i nie moge wytrzymać, jak mam coś robione z zębami, a szczególnie nie znosze wiercenia. a ile masz lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnessylwia
wiercenie, metal,smród i to wszystko to masakra !!!! mam 22 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja rowniez mega boje sie dentysty i tych wszystkich zabiegow tak wiec... Czy ma ktos namiary na dobrego specjaliste z Gdań(ska lub okolic ktory robi zabiegi w narkozie? Bede baardzo wdzieczna za odpisanie i rade... Ja jestem zdecydowana na ten krok, chocby nie wiem co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubelaczka
Dwa miesiące temu byłam w Suchej Beskidzkiej,moje wrazenia bardzo pozytywne,jestem bardzo zadowolona zarówno z wykonanego zabiegu jak i protezki.Bez bólu i strachu (no moze mały strach przed wejściem na zabieg)mogę się w końcu uśmiechać "pełną buzią".Bardzo polecam wszystkim którzy cierpią na dentofobię.Zainteresowanych zapraszam na gg ,odpowiem na wszystkie dręczace pytania 5705594

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nananananannanan
hey mam pytanie, bede miala leczone zeby pod narkoza w lubelskim hospicjum. mam juz badania i wszystko jestem osobą pełnoletnią. Czy na zabieg musze przyjsc z kims? wiem ze powinnam ale niestety nie mam takiej mozliwosci, czy jest mozliwe ze wypuszcza mnie taksowka do domu ew. wynajme pokoj w hospicjum zeby przesiedziec tam noc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-pacjent
byłem w MDS i zdecydowałem się na zabieg z gazem rozweselającym i rewelacja, czułem się wniebowzięty i nawet odgłos wiertła mi nie przeszkadzał, najlepsze ze po zabiegu wstałem i jakby nigdy nic, haj przreszedł i mogłem funkcjonowac normalnie, polecam aha MDS to http://www.magicdentalstudio.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabrzanin
Tak sie sklada,ze bylam w poczekalni u Ryszarda Pelc a tego z Zabrza w czasie gdy kobiecie wyrywal w narkozie zeby.Weszlam po tym zabiegu do srodka,a tam dym z papierosow!On lub anestezjolog malili papierowy po zabiegu przy klientce!Szkoda gadac.Ponizej przecietnej ten gabinet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojaźliwa
skoro ktoś odświeżył temat to się przyłączę. Też panicznie boję się dentysty ale o narkozie nawet nie myślę bo nie mam kasy na taki luksus. Nie mam nawet na zwykła plombę a zęby mam tak popsute że nie wiem czy choć jeden jest bez ubytku. Nie orientujecie się co można zrobić na NFZ? Najbardziej chodzi mi o zęby z przodu mam strasznie zepsutą trójkę górną i boję się że w końcu mi się złamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shauni
Widzę, że nie tylko ja panicznie boje się dentysty. Jestem w stanie oddać całą wyplatę za leczenie zębow pod narkozą :/ Mam 6 w fatalnym stanie (nie wiem czy nie nadaje się juz do wyrwania nawet :/), ale moj uraz z dziecinstwa jest silniejszy i po prostu buzi nie otworzę!! :(:/ Pytanie. Czy ktoś w okolicach Katowic zna gabinet, ktory leczy ząbki pod narkozą ALE ma tez podpisaną umowe z NFZ. Wiem, że za narkoze nie placi nfz, ale chociaż leczenie zębow chcialabym miec troszku tańsze. Pomocy!!!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabryska2
Ja także raczej odradzałabym narkozę... Jednak to nie jest byle co, tylko całkiem spora ingerencja w organizm. I różne są efekty uboczne. Ja raz miałam podaną narkozę przy zabiegu na kolano, później cały dzień wymiotowałam:/ Co do narkozy, ostatnio w gabinecie Tarabuła podali mi jakieś nowe znieczulenie, the wand się nazywało i nawet tym najbardziej bojaźliwym polecam! Sam moment wbicia igły prawie niewyczuwalny, cienka igła, a wprowadzanie płynu znieczulającego w ogóle bezbolesne. Nie wiem jak to jest z nfz, ale ten gabinet we Wrocławiu coś takiego oferuje, możesz przedzwonić do nich i się spytać, z Katowic w sumie daleko nie masz. Powodzenia Dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojaźliwa
dzieki gabryska2.Sprawdzałam mają stronkę poczytałam i chyba do nich podejde bo akurat jestem z wrocka. Dzieki raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabryska2
Cieszę się, że w jakiś sposób pomogłam. Byłaś tam u nich? Mam nadzieję, jeśli zdecydowałaś się na zabieg u nich, że ten the wand spełni Twoje oczekiwania:) Jak nie, to winę biorę na siebie, że Cię do tego namówiłam;) A tak poważnie pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnessylwia
shauni ja tez wlasnie jestem tego ciekawa czy tak robią gdzie kolwiek, ale zalezaloby mi na wawie. te 15 lat temu to jechal, juz nie pamietam do jakiego miasta, robili ci zeby pod narkza za free i tylko za te lepsze plomby sie placiloa teraz dupa... przez to, ze boje si dentysty i mam kilka zebów popsutych i osemki nie wyrosniete do konca nie moge jesc i schudłam juz 10kg w nieduzym okresie czasu...boję sie czy ta psychiczna przypadlosc nie wpedzi mnie w anoreksje...masakra:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Miałam wczoraj zabieg pod narkozą. też bardzo się boje. Zdecydowałam się zacząć leczyć ale tylko pod narkozą i... to wcale nie jest takie proste.. Zęby które są do leczenia kanalowo, nie ma możliwości wyleczyć całkowicie na narkozie, ponieważ chcąc nie chcąc potrzebne jest 2 razy założenie trutki i na trzeciej wizycie dopiero plomba. Ja mam tylko zaczęte leczenie ,ale 2 następne wizyty są już normalnie. Oprócz tego miałam 7 zębów do usunięcia, a do tego szczerze polecam narkozę bo mimo,że narkoza nie jest całkowita to ja poprosiłam o 'końską dawkę ' i obudziłam się po wszystkim ;) Ceny są różne,w zależności od gabinetu, w moim narkoza kosztuje 400 zł i za wyrwanie po 100 zł od zęba. Leczenie kanałowe ok 300 zł. najgorsze już mam za sobą ;)Trafiłam na bardzo miłą panią doktor, która widziała jak przeżywam każdą wizyte i obchodzi się ze mną jak z jajkiem. Szczerze polecam jestem z małopolski ;)Życzę powodzenia wszystkim bojaźliwym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubulka
Jestem dentofobką do potęgi n-tej! Nie bylam u dentysty 15 lat! Wiedziałam,że muszę doprowadzić swoje uzębienie do porządku i jedyną opcją, którą brałam pod uwagę był zabieg w narkozie. Przeczytałam wszystko co się da na tan temat w internecie i mimo, że opinie były różne, przeważnie negatywne zdecydowałam się. Znalazłam przychodnię stomatologiczną, gdzie wykonywane są zabiegi pod narkozą i poszłam na konsultację. 14 ubytków! Na szczęście tylko 1 do leczenia kanałowego. Miałam wykonane 2 zabiegi w odstępstwie tygodnia czasu. Trwały po około 2h. Narkoza całkowita, podana przez wenflon, zostałam zaintubowana (oczywiście po zaśnięciu).Obudziłam się z już wykonanymi wypełnieniami. Również leczenie kanałowe zostało przeprowadzone w trakcie trwania narkozy podczas jednej wizyty. Żadnych trutek! Po obudzeniu musiałam przez godzinę pozostać w przychodni, w tzw. pokoju wybudzeń. Drzemałam sobie na kozetce. Po tym czasie mogłam opuścić gabinet pod opieką osoby towarzyszącej. Troszkę kręciło mi się w głowie, miałam problemy z utrzymaniem równowagi. Stan podobny do tego, który pojawia się po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu. Można przeżyć. Na drugi dzień absolutnie żadnych dolegliwości. Tylko zdrowe ząbki. Zabieg był wykonany 5 miesięcy temu. Do dziś moja zęby są w idealnym stanie. Jedyny mankament to cena. Ponad 5 tyś złotych. Ale nie żałowałam tego nawet przez chwilę. Polecam wszystkim bardzo bojącym się dentysty. Tylko wybierzcie dobry gabinet. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnessylwia
bubulka jak ja Ci zazdroszcze...tez mam pewnie tyle ubytkow, tylko ze ja nie bylam u dentysty ze 4-5 lat a zeby narazone mialam na niebezpieczenstwo przez ciaze, oslabily mi sie i szybko lapaly pruchnice. tylko skad tyle kasy wziac :/ nie mam zadnego zeba do leczenia kanalowego ale za to do wyciecia 4 ósemki w czym 3 siedza jeszcze nieprzebite a jedna do polowy wystaje:/ masakra...skad mam kase wziac? w totka cos szczescia nie mam - pomoglcie sie za mnie zebym wygrala chociaz na leczenie zebów albo trzymajcie mocno kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj BUBELKA Mam pytanie, gdzie zrobili CI wszystkie ząbki pod narkozą? Pytam z ciekawości. Wiesz, troszkę Ci zazdroszczę tego ,że już masz po wszystkim. Problem Twój polega na tym,że teraz jak znowu będziesz miała coś do zrobienia z ząbkami to co zrobisz, znowu narkoza? Ja też nie byłam u dentysty 15 lat, tak się bałam ,na samą myśl robiło mi się słabo. Na dzień dzisiejszy czuję się WOLNA, chodzę co parę dni do dentysty, nie czuję już strachu i jestem z siebie DUMNA! Najgorsze mam za sobą, skończę leczenie kanałowe jeszcze jednego ząbka i zacznę leczyć małe ubytki. Najważniejsze to się przełamać, a przynajmniej próbować, Jak nie odpowiada mi ten stomatolog to idę do innego. Bardzo dużo zależy od podejścia dentysty. Ludzie, nie dajcie się zwariować, Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nigdy więcej nie poszłabym już pod narkozę, bo to nie ma sensu. Jeszcze pare wizyt i bedę mogła powiedzieć, ze LUBIE fotel w gabinecie ;) Pozdrawiam i trzymam kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnessylwia
Ja obym poszla po narkoza wyleczyc wszyskie zeby to pozniej bym chodzila juz normalnie, przelamalabym sie na leczenie malych ubytków ale najgorsze jest to co jest teraz, bo dłutowanie ósemki czy borowanie zeba, z ktorego wypadła mi plomba i jest glebsza dziura to mnie przeraza. Za duzo razy pod narkoza leczyc to jest nie zdrowo i raczej nie wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teranova28
Ja tez sie bałam dentysty ale uważam że narkoza to ostateczne rozwiązanie. Leczę swoje zęby w dentari w czestochowie i tam stosuja znieczulenie. W sumie z mojej perspektywy wyglada to tak że pan dentysta grzebie mi w buzi ;) a ja nic nie czuje dla mnie może być i jest super. Myslę że w sumie o to chodzi ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnessylwiaJa jestem własnie umówiona na usunięcie ósemki i nie moge sie doczekac... - ósemki i inne żeby można normalnie usunąć bezpłatnie bo to refunduje NFZ. Nic nie dopłacasz. Na przykład u mnie w Łodzi można usunąć zęby w Instytucie Stomatologii. Leczenie zebów od 1- do 3 tez mozna tez zrobic na NFZ. Są też rozne gabinety prywatne co maja podpisą umowe z NFZ, trzeba sie popytac tyle , ze niektore nieraz pobieraja oplate tylko za znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnessylwiaJa jestem własnie umówiona na usunięcie ósemki i nie moge sie doczekac... - ósemki i inne żeby można normalnie usunąć bezpłatnie bo to refunduje NFZ. Nic nie dopłacasz. Na przykład u mnie w Łodzi można usunąć zęby w Instytucie Stomatologii. Leczenie zebów od 1- do 3 tez mozna tez zrobic na NFZ. Są też rozne gabinety prywatne co maja podpisą umowe z NFZ, trzeba sie popytac tyle , ze niektore nieraz pobieraja oplate tylko za znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agessylwia
ale z normalnym znieczuleniem idziesz czy pod narkoza??? ja juz jestem w rozpaczy ale do dentysty nie pojde, za chiny,nawet jakbym miala w anoreksje popasc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strachajka
Dziwi mnie, ze osoby z dentofobia maja aż tyle zębów do leczenia. Ja tez strasznie boje sie dentysty dlatego bardzo dbam o zeby zeby nie miec co leczyć. Miałam kiedyś ząb zepsuty tak ze podszedł ropa. Nie bolal mnie a o próchnicy zorientowałam sie właśnie dlatego, ze była kulka z ropa. Dentystka była obca bo mojej nie było. Posmarowala mi tylko takim zelem który sie daje pod znieczulenie i go wyrwała. Nie bolało w ogóle. Co do narkozy to myśle, ze bym sie zdecydowała zwłaszcza na wyrywanie ósemek, które może mnie czeka, ale pewna nie jestem. Narkoza nigdy nie miałam chociaż mój gabinet oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolona z narkozy
Chciałabym wam polecić bardzo dobra klinikę w Warszawie na Targówku. Klinika DENTIS na kondratowicza i dr Karpińskiego - leczenie w narkozie. rewelacja wszystko zrobione na 1 wizycie, b dobra opieka i troska o pacjenta w trakcie jak i po zabiegu. 1 wizyta i stomatolog z głowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacjentowo
Czytając wasze posty zdecydowałem się na leczenie w narkozie. powiem szczerze ze rewelacja, bez bólu i strachu, nic się nie czuje. wybrałem jak pani zadowolona z narkozy tą samą klinikę. dr Karpiński jest rewelacyjnym lekarzem, pani od narkozy też... atmosfera przy zabiegu albo raczej przed zabiegiem calkowicie zniosła moj strach towarzyszacy mi po wejsciu do kliniki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukiwany poszukiwana
poszukuje dobrego gabinetu w warszawie, najlepiej okolice targówka która wykonuje zabiegi w narkozie??!!! czy mógłby mi ktoś polecić??!! dość pilna sprawa??!! czytałem już o kilku gabinetach, ale chciałbym poznać opinię osób które może już miały narkozę i mogą kogoś polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×