Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szajla

Leczenie zębów pod narkozą

Polecane posty

Gość gość
Ale czemu pod narkoza? Ja miałam dłutowaną zatrzymana ósemkę w New-Dencie u siebie w Lubinie [na Nowowiejskiego – polecam bo dorby gabinet] i nie było żadnych nieprzyjemnych sensacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna ósemka to nie problem, ale jak potrzeba w krótkim czasie wyekstrahować wszystkie cztery, z czego dwie są zatrzymane to już robi różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zdecydowałabym się na taki zabieg pod narkozą. Moim zdaniem to za duża ingerencja w organizm. Zęby leczę tradycyjnymi metodami http://www.bochinska.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Moim zdaniem warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie. Boję się dentysty, ale bez przesady nie tak, żeby zęby pod narkozą leczyć. Do dentysty najczęściej chodzę tu http://www.centrumvitamed.com/ i nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentofobka
Witam. Należę do osób które panicznie boją się dentystów i wizyt w gabinecie, których niestety unikam jak ognia. Potrafię się męczyć w domu z bólem zęba, łykając tonę tabletek przeciwbólowych ale do dentysty nie pójdę... No cóż, nie jest to może zbyt mądre podejście, ale jak tylko myślę o wizycie u dentysty, strach mnie paraliżuje tak mocno, że w końcu rezygnuję. Dlatego też niestety moje zęby w najlepszym stanie nie są. Większość mam już raczej niestety do zrobienia a ból towarzyszy mi już codziennie, dlatego czas coś z tym zrobić. Z racji tego chcę właśnie udać się do dentysty w celu wyleczenia wszystkich zębów naraz pod narkozą. Widzę jedynie taką opcję, innej nie. Chcę iść raz, przecierpieć raz i mieć spokój, niż męczyć się dziesiątki razy. Dlatego też bardzo proszę o porady. Gdzie na śląsku, najlepiej okolice Bielska-Białej/Tychów znajdę dobrego dentystę, który wyleczy mi wszystkie zęby za jednym zamachem przy znieczuleniu ogólnym? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też kiedyś bałam się chodzić do dentysty, ten strach przed dentystą mam z lat szkolnych, kiedy to chodziło się do gabinetu stomatologicznego a tam pracowały starsze, niesympatyczne panie. Na szczęście znalazłam w Tychach gabinet stomatologiczny przyjazny pacjentom. Mogę ci go polecić http://www.viscardi.com.pl/ Tutaj strach przed wizytą mija. Pracują tam odpowiedni ludzie, którzy z sercem podchodzą do pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentofobka
Cześć wszystkim :) Jakiś czas temu pytałam o przychodnie w których leczą pod narkozą. Na poprzedniej stronie ktoś opisywał przychodnię Jawi Med w Rudzie Śląskiej. Zaczęłam szukać na jej temat więcej opinii i wyczytałam całkiem dobre, więc postanowiłam się tam wybrać. Wczoraj miałam wykonywany zabieg pod narkozą i szczerze polecam wszystkim! Nie wiem jak zęby będą się zachowywały z czasem ale sam zabieg jak i lekarze super! Wszystko dokładnie wytłumaczyli, mówili co będą robić i jak. Z racji tego, że miałam dość sporo zębów do zrobienia, zabieg trwał ok 3 godzin. W tym czasie miałam leczonych 10 zębów w tym jeden kanałowo oraz ekstrakcje 8 zębów i wybielany martwy ząb. Za cały zabieg zapłaciłam 3300zł ale naprawdę było warto. Wszystkie zęby mam doprowadzone do porządku. Teraz tylko czekać aż zagoją się dziury po wyrywaniu. Myślałam zresztą, że po wyrywaniu będzie mnie wszystko bardziej bolało, ale nie ma źle. Mam nieco opuchniętą szczękę ale przykładam sobie lód który nieco to łagodzi. Zarówno anestezjolog jak i pielęgniarki oraz sama Pani stomatolog super! Mili, życzliwi, uprzejmi. Pożartować z nimi też się dało :) Nawet nie wiem kiedy zasnęłam i się przebudziłam. Najpierw dostałam dożylnie coś na uspokojenie i wyluzowanie. Czułam się jak po kilku piwach :D Potem anestezjolog powiedział, że da mi środek na zaśnięcie. Po podaniu tego środka, musiałam usunąć w kilka sekund. Po przebudzeniu czułam się jeszcze nieco jak na haju i chciało mi się stać, ale przeszło po ok pół godziny. Dostałam również zastrzyk przeciwwymiotny, bo nieco niedobrze mi było i przeszło jak ręką odjął :) Także jestem w pełni zadowolona. Zero strachu, zero paniki. Po prostu zasnęłam i obudziłam się już po wszystkim :) Tak więc polecam wszystkim którzy tak jak ja, panicznie boją się dentystów. Teraz będę pilnować ząbków bo nie chcę znów doprowadzać ich do takiego stanu. Regularne wizyty co pół roku na pewno będą z ewentualnym leczeniem drobnych ubytków jak się pojawią. Tak więc podsumowując - cieszę się że zrobiłam ten krok i poszłam zrobić zęby pod narkozą. Mam wszystkie wyleczone, obyło się bez strachu i paniki, teraz tylko czekać na wygojenie do końca :) ps. Dodatkowo dla osób ze Śląska. Nie polecam przychodni Dentistry Dextra w Bielsku Białej. Byłam tam tylko na przeglądzie. Dentystka nieprzyjemna, na dodatek miało się wrażenie, że zależy jej jedynie na tym, by zedrzeć jak najwięcej pieniędzy. Za samą narkozę tam chciała 550zł przy czyn powiedziała że nie zrobi tego wszystkiego na jednej wizycie bo może tylko godzinę w narkozie mnie trzymać... Poza tym ceny leczenia o niebo wyższe. Tam musialabym wydać z 6tys jak nie więcej by zrobić to samo co tu za ponad połowę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no fajnie ale mój LINK to www.google.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam kiedyś na takim leczeniu na NFZ i powiem szczerze ze juz wole po prostu dopłacic ale isc do dobrej kliniki jak Dentist w Krakowie i naprawde miec to dobrze wszystko zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irena47CZ
Ja nigdy bym się nie dała uśpić, przecież wystarczy zwykły zastrzyk znieczulający. Ja chodzę do Pani Patrycji http://stomatolog13.pl bo jestem z Częstochowy a to w/g mnie najlepszy dentysta w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam wrażenie że większość odradzających po prostu promuje gabinety, w których nie ma takiego rarytasu, lub nie mają o znieczuleniu ogólnym zbyt dużego pojęcia. Jedynie boją się go tak jak my dentystów. Ja dzisiaj wracam z takiego znieczulenia w gabinecie w Szczecinku i polecam. W gabinecie znajdują się co najmniej trzy osoby (możliwe że były cztery nie pamiętam). Na pewno Pani anestezjolog wraz z Panią, która jej pomagała i Pani stomatolog. Wszystkie Panie super miłe i wyrozumiałe. Procedura wyglądała tak, że siadłem na fotelu, dostałem wkłucie (kaniule/wenflon) chyba było mi zmierzone też ciśnienie. Na palec dostałem jakiś czujnik, odpowiedzialny chyba za mierzenie natlenienia krwi. Panie oczywiście rozmawiały ze mną, powiedziały że zaraz powinienem poczuć zakręcie w głowie. To po chwili faktycznie nadeszło, ale było minimalne jak dla mnie. Kiedy się wyłączyłem nie pamiętam, obudziłem się już na gotowe przy zerowym bólu. W skrócie sama przyjemność. Tak to można leczyć zęby, byłem na prawdę zadowolony po obudzeniu się. Na korytarzu czekali na mnie rodzice, którzy później odprowadzili mnie też do samochodu/domu, ale ich obecność przydała się też z innego powodu. W trakcie okazało się że ząb nie do końca jest do leczenia, można próbować go leczyć na kilku wizytach (z powodu mojego problemu nie możliwe), ale koniec końców może i tak być niezbędne jego usunięcie. Żeby oszczędzić całości ząb został usunięty pod znieczuleniem ogólnym po konsultacji z rodzicami na zewnątrz, a reszta zębów wyleczona. Polecam naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Wam ze nie ma czegos takiego jak domowe sposoby na ból zęba. Jesli coś sie dzieje to jednak warto iść szybko do dentysty. Ja w Krakowie mam swój sprawdzoną klinikę Dentist w Krakowie i naprawde szczerze ja polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama wiem coś o tym. Tutaj na pewno najwazniejsze jest to zeby wybrac odpowiedni gabinet dentystyczny, Klinikę. Bedziemy mieć pewność ze nasze zęby będą ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja wyrywalam 3 zeby pod narkoza zero bolu zero stresu polecam szczecinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzgajek78
Witam wszystkich. Czy wie ktoś z Was gdzie w okolicy Poznania lub w Poznaniu robią zęby pod narkozą? Mam totalną sieczkę z zębów, generalnie 3 do usunięcia i z 12 do zrobienia. Panicznie boję się dentysty. Proszę o informację rzgajek@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luna71
Czesc. Postaram sie po krotce opowiedziec swoja historie. Szukalam kliniki we Wroclawiu, ktora wykona zabieg w znieczuleniu ogolnym. Znalazlam kilka. Ale wiadomo, tanie to leczenie nie jest. Wybralam tam gdzue bylo tanio. 500 zloty za narkoze 140 za opieke anestezjologiczną. Calkiem ok. Pierwsza wizyta to konsultacja. Gdzie zaplacilam 70 zloty popatrzyla na moje zeby, twierdzac ze lepiej wyrwac wszystkie popsute (nawet te nadajace sie do kanalowego), fakt mam bardzo slabe zeby. Ale wyszlam i stwierdzilam, ze pojde do swojego stomatologa na konsultacje (mega stonatolog, niestety na mnie nie dzialaja najwieksze dawki znieczulenia przy leczeniu kanalowym). I tak zadowolona, z opinia co trzeba zrobic umowilam sie na zabieg. Zabieg mialam 24 lutego 2015. Ogolnie lekarz ktory wykonywal zabieg to lekarz 'dojezdzajacy' dwa dni w tygodniu na dni 'zabiegow'. Przed zabiegiem placi sie za znieczulenie i opieke czyli 640 zloty. Po zabiegu za reszte. Zostalam poinformowana, ze wyrwanie zeba to 300 zloty, leczenie, usuniecie miazgi (wyrwanie nerwow) w zaleznosci od ilosci pracy. Mialam 4 zeby do usuniecia, 2 do kanalowego. Po zabiegu obudzilam sie, troche mnie glowa bolala i czulam sie slabo. Przyszla asystentka z karteczka i kwota pozostalą do zaplaty... Jak sieedzialam to tak musialqm sie znowu polozyc, bo nie uwierzylam. 2250! No jak to? Okazqlo sie ze wyrwali 5 zebow. Ok. Czylo 5x300 to jest 1500 zloty. A gdzie reszta? Doliczyli po 150 zloty za szwy za jednego zeba. Nie bylam w stanie sie klocic, ze nie poinformowali mnie o dodatkowych kosztach. Wrocilam do domu. Znieczulenie zeszlo. Bylam spuchnieta strasznie. No wyrwanie 3 zebow na dole z prawej strony w tym jednej 8, wyrwanie 2 zebow na gorze z lewej strony, rowniez jedna 8. Ale na nastepny dzien, bylam spuchnieta 3 rqzy bardziej. Okazalo sie, ze stan zapalny, antybiotyk itp. Ok zeszlo. Pojechqlam na 8 dzien na sciagniecie szwow. Bylo tez ok. Dzisiaj cos mnie zabolalo przy jedzeniu. A tam?! Wystajacy kawaleczek zeba plus czuje to ze jeszcze dalsza czesc jest w srodku. Gdyby tego bylo malo. Na dole ta sama sytuacja z tym ze tam juz nic nie widac, ze wystaje, ale 'siedzi w dziasle' - przez dziaslo widac. Zdecydowalam sie na zabieg, bo po pierwsze chcialam to zrobic za jednym razem, po drugie bez cierpienia, stresu itp. Zabieg wykonywalam na ul. Sienkiewicza Polskie Centrum Zdrowia albo Polski Holding medyczny. Podsumowanie: zabieg w narkozie polecam, bo to jest oszczednosc czasu i stresu POD WARUNKIEM DOBREGO LEKARZA WYKONUJACEGO ZABIEG. Jutro mam zamiar tam podjechac, wyjasnic/reklamowqc usluge. 2 zeby po 450 zloty.. Nie chce zeby mi poprawiali to za darmo, bo teraz sie boje milion razy bardziej, wiec skoro schrzanili niech pokryja teraz koszty mojego kolejnego leczenia...ewentualnie zwrot poniesionych kosztow. Zobaczymy jak sie zachowaja. Taka moja historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej ludzie przecież zwyczajne znieczulenie u prywatnego całkooowicie niweluje ból na co wam te narkozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berni1979
Znieczulenie działa - owszem. Masz rację. Sam miałem ekstrakcję w jednej z białostockich klinik w znieczuleniu miejscowym...ale są osoby, które nie tyle odczuwają ból, ile paraliżujący strach. I właśnie do takich osób należy moja żona. Narkoza to było jedyne rozsądne rozwiązanie!!! I udało się! Serio się udało. Ekstrakcja dwóch ósemek, leczenie kanałowe i kilka innych drobnych korekt. Polecam dla tych, którzy boją się panicznie dentysty. Jeżeli chodzi o bezbolesność zabiegów, wystarczy znieczulenie miejscowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luna moglabys podac jaka to klinika? wlasnie szukam czegos we Wrocku i nie chcialaym trafic tam gdzie Ty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luna71
Hej, to jest szpital i przychodnia na Sienkiewicza, Polskie Centrum Zdrowia. Wiem, że robią też w LiveDent czy jakoś tak, w okolicach bunkra (czyt, młodych techników) o ile dobrze pamiętam, tylko, że tam sama narkoza kosztowała 1000 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc mnie też przerażało by takie znieczulenie. Proponuję Ci, żebyś skontaktowała się jeszcze z innymi stomatologami, np. tym tutaj: http://unimedex.pl/kontakt/. Niech inny specjalista oceni czy takie znieczulenie w Twoim przypadku jest naprawdę konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra Sana
Ze względu na moje problemy z zębami jestem dość częstą pacjentką u dentysty i jeszcze nigdy nie byłam pod pełną narkozą, zazwyczaj jest to zwykłe znieczulenie. W sumie to moja dentystka jest tak delikatna, że naprawę idzie przejść kanałówkę na zwykłym znieczuleniu. Pyta, uważa itd., naprawdę ma cierpliwość :). W Warszawie jest wiele klinik dentystycznych, ale ja jestem pacjentką Odentu - http://odent.pl/. Nie ma co zmieniać czegoś co jest dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niektórzy musza pod narkoza, bo sie najnormalniej w swiecie boją... ja tak mialam jak bylam u www.truszel.pl po prostu balam sie zabiegu bez narkozy lub znieczulenia, z czasem jednak ten strach przechodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni_kita
Witam. Mój problem polega na tym ze panicznie boje się dentysty, zmiana dentysty nie pomogła. Zastanawiam się nad leczeniem pod narkozą. Czy ktoś już miał taki zabieg? jak to wygląda i ile kosztuje? i gdzie robią takie zabiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja trafiłem na Klinike Dentist i teraz w sumie chodzę z całą moją rodziną. I naprawde bardzo sobie chwale tą klinikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martum23
Witam :) Ja właśnie w poniedziałek będę miała pierwszy zabieg pod narkozą. Jeśli będę po tym żyła.. ;) ..to na pewno napiszę tu jak było, jakie są moje odczucia itp... Dla mnie to pierwszy zabiegu z kilku, na które będę musiała się udać. Pierwsza wizyta będzie kosztować 250 zł za narkozę i reszta za leczenie ząbków, łącznie 1000 zł. Dużo? Nie interesuje mnie to, mimo iż nie jestem człowiekiem z walizką pieniędzy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja powiem tak, lepiej iść na narkozę i zrobić co trzeba niż przytakiwać tym co sie nie boją i nigdy nie iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×