Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majaa

Clostilbegyt-dziewczyny brałyście te LEKI?

Polecane posty

Gość Aluska22
Anulkaa87 gratuluje! Super wiadomosc! Dzieki za odpowiedz ;) mam nadzieje ze nam tez sie uda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita03285
Hej dziewczyny, u mnie okresu nadal brak (leci trzeci miesiąc ) a mój lekarz nie odbiera tel. Możecie polecić mi jakiegoś lekarza dobrego w Poznaniu albo okolicy bo już nie mam sił na tego mojego. Dor trzymam kciuki i dawaj znać na pewno się uda :) Zresztą za was wszystkich trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzik_d
Aluska22 ja na zestawie z clo+duphaston zaskoczyłam w zeszłym roku w pierwszym cyklu i też bez monitorungu . Współżyłam wtedy jak pamiętam od 9 dnia cyklu co drugi dzień (zależy jak długie są cykle, ogólnie jajniki już w 5 dc podejmują pracę przy 28 dniowych cyklach) również używałam testów owulacyjnych( Rossman, sper-pharm, z allegro są do kitu ) w dniach kiedy przypadała owulacja współżyłam codziennie i potem jeszcze poprawiałam co 2 dni do 18 dc.( niestety tą ciąże straciłam) i od marca wszystko od nowa. Nikita śrubuj możne poszukać lekarza przez znanylekarz.pl. Ja szukając lekarza w tym roku sprawdziłam prawie wszystkich lekarzy z mojej miejscowości zanim się zdecydowałam do kogo iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzik_d
miało być *spróbuj*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dor
Dzięki dziewczyny! Nawet nie liczę dni cyklu ( nie wiem jakim cudem, ale nie mam pojęcia który to dzień :) bo nie chcę się stresować i wyczuwać czy idzie okres itd. Starałam się oszczędzać i nawet poodmawiałam spotkania ze znajomymi, żeby się nie napinać zbytnio :) Magdzik dziękuję :* Nikita dziękuję :* i trzymam kciuki za kolejnego lekarza. Nie dość ,że zmagania sa bardzo ciężkie, to jeszcze te przeprawy z lekarzami... Bądź dzielna!!! Aluska22 A może wcześniej to nasienie zbadajcie? Prosta sprawa a może dużo wyjaśnić. Ja to bym już za te 3 miechy zbadała na Waszym miejscu. Anulkaa84 a jak się czujesz w podwójnej ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Ja też jestem na etapie starań o maleństwo. Od kilku lat miałam zdiagnozowane PCO , Hashimoto i prolaktynemie. Od marca brałam clo, najpierw dawka 1,5 tabletki raz dziennie między 5 a 9 dniem cyklu,niestety pęcherzyki nie rosły, dopiero przy dawce 3 tabletek coś zaskoczyło,ale nic z tego nie wyszło. Przy większej dawce clo dostawałam też estrofen na endometrium, bromergon na zbicie prolaktyny i luteine. Na początku września miałam robioną laparoskopie, kauteryzacje jajników, drożność jajowodów i wycięcie torbieli, dzisiaj dostałam @ i czekam już z niecierpliwością na przytulanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulkaa87
Do tej pory czułam się świetnie, ale od kilku dni zaczął mi twardnieć brzuch przy chodzeniu i staram się więcej leżeć. Maleństwa też już swoje ważą i kopią tak, że brzuch tańczy. Wyszła mi też cukrzyca ciążowa więc 5 razy dziennie sprawdzam cukier i trzymam dietę. No i znajomi nie poznają mnie na ulicy, bo okropnie....schudłam :) mam brzuch jak piłka do nożnej ale straciłam uda i tyłek, wyostrzyły mi się rysy twarzy (do wagi startowej brakuje mi nadal ok 1kg a to już 28tc). Ale lekarka mówi, że nie ma się czym martwić. Trzymam za Was wszystkie kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dor
A1986 a próbowałaś brac od 2dc Clo? Od 5dc to moze co najwyżej wyhodować jeden pęcherzyk który juz jest, a skoro ty nie masz w ogóle, to od 2dc trzeba by go wywołać. Anulka to odpoczywaj i jedz warzywa. Sezon jest to można przebierać w dyniach i reszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulkaa87
Al1986 wydaje mi się, że Dor ma rację. Ja zaczynałam brać 3 dc a moja gin mówiła, że później to już bez sensu. Dor, kiedy będzie wiadomo co u Ciebie? Z dietą nie jest tak źle, musiałam wprowadzić tylko trochę ograniczeń i jest ok. Jem nawet jabłka, które uwielbiam czy kostke czekolady, ale muszę pilnować kiedy mogę je zjeść i potem iść na spacer albo zakupy i cukier nadal mam dobry :) tylko krzywa cukrowa była dla mojej trzustki za trudna do pokonania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Już dawno nie pisałam. Muszę nadrobić zaległości :). Aaanetaa, jeśli chcesz schudnąć może zacznij liczyć kalorie za pomocą aplikacji FatSecret . Nie jedz słodkiego i może jazda na rowerku stacjonarnym. Aplikacja naprawdę wspomaga. Mój mąż tak dużo schudł. Madzik, super! Ważne, że jajowody drożne. Dor, gratulacje i powodzenia. Tyle było nerwów… Nikita, chyba rzeczywiści musisz poszukać lekarza. Nie myślałaś o wywołaniu okresu? Ja brałam CLO od 3 do 7 dnia (5 dni) po jednej tabletce. W ulotce było napisane, że między 11 a 15 dniem cyklu powinna być owu. Ja miałam owulacje raczej 15-tego dnia. We wrześniu czy w październiku mieliśmy zrobić badania mężowi. Jednak postanowiliśmy poczekać do okresu. Dostałam receptę na następny cykl z clo. Stwierdziłam, że kupię też jak dostałam okres. Okazuje się, że nasz 4 cykl z CLO (a trzeci z owulacją – w pierwszym pęcherzyk nie pękł) zakończył się owocnie. Zrobiłam 3 testy. Wszystkie pozytywne. Dziewczyny, polecam mierzenie temperatury. Codziennie rano przed wstaniem, a nie testy owulacyjne. Dzięki temu wiedziałam kiedy była owulacja i czy idzie okres. Przepraszam, że tak się rozpisałam. Życzę wszystkim i sobie też powiedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy brałyście pregnyl? Jak się czułyście po zastrzyku? Ja jestem juz tydzień po zastrzyku i nawet mnie piersi nie bolą jedynie trochę brzuch jak na okres i parę dni temu kuly mnie jajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A1986
Ja po Pregnylu umierałam przez kilka dni,wymiotowałam,miałam biegunkę i okropny ból brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meegann: Aaaa! Jak wspaniale! Czyli który to tydzień? Jak sie czujesz? Super, ze napisałaś. Często dziewczyny jak im sie udaje to juz nie zaglądają na forum i takie wrażenie jest, ze większości sie nie udaje... Ale sie cieszę :) Ja tez wychwalam mierzenie temperatury (nie nazywając tego jakas technologia). Zawsze mi dobrze pokazywało ze owulacja, albo ze za dwa dni bedzie okres. Dla mnie to delikatniejsza forma, niż czekanie na wynik testu jak na wyrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meegann
Dor, teraz koniec 5tego. Do lekarza ide prawie za 2 tygodnie. Czuję się dobrze. Nic mi nie jest. Może jeszcze za wcześnie na jakieś objawy. Tylko tyle ze nie mam okresu. Jednego dnia sie przestraszylam bo pojawila sie nitka jasnej krwi. Było to w czasie spodziewanej miesiaczki. Skontaktowalam sie z lekarzem. Powiedziala że tak może się zdarzać właśnie w trakcie spodziewanej miesiaczki i ze mam obserwować. I jakby miało być wiecej krwi to do szpitala. Jednak już wiecej nic nie bylo. Ja sie już tak przyzwyczaiłam do tego foru, że ciagle sprawdzam czy ktoś coś nowego napisał i co u Was słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meegann gratuluję! Jak miło przeczytać taki wpis. .:) Dwa dni twmu oddzwonił ten mój były lekarz i mu mówię że okres tak bardzo mi się spóźnia a on czy test zrobiłam, jak tyle czasu człowiek się stara to logiczne że test zrobi tak, no ale ok. I mi mówi że trzeba by było wywołać miesiączkę lekami odczekać ten cykl i dopiero w następnym brać clo. To ja na to że ok i jak mam wywołać te miesiączkę, czy mam jechać na wizytę czy co. A on że mam brać duphaston i już. Bez większego już tłumaczenia uciął rozmowę wiec powiedziałam do widzenia i tyle. Był tak nie przyjemny podczas rozmowy że nie pojadę już więcej do niego a na każde moje pytanie tylko coś odpieprzyl przez zęby, że nawet nie rozumiałam co mowi. Czy ja na prawdę tak dużo oczekuje od lekarza, chce żeby mnie leczyli a oni nie chcą. Zawsze na pierwszej wizycie jest super a z każdą kolejną coraz gorzej. Płace nie małe pieniądze a oni olewają mnie jak tylko można. Zero zaangażowania w to co robią. Nie chodzi mi żeby byli dostępni całą dobę i głaskali mnie po głowie ale jeżeli zaczynają leczyć to niech robią to do końca. Przepraszam za tak długi i haotyczny wpis ale musiałam z siebie to wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo :) Nikita, Ty masz przejścia z tymi lekarzami. Musisz poszukać kogoś innego. Twoje koleżanki nie polecały Tobie kogoś? Ja jestem bardzo zadowolona z mojej Pani doktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia7894
Cześć ... Jestem tu nowa i tez biorę clo...i staram sie z mężem o dzidzi prawie rok dziś byłam u ginekologa na usg i jest pęcherzyk ma 19,6 i mamy sie starać myśle ze wkoncu sie uda :} pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam na okres i znow clo chociaz wolalabym dwie kreseczki zamiast niego ale wszystko mnie boli jak na okres wiec pewnie nic z tego. Progesteron zrobilam aale na wynikach sie nie znam czy sa ok:) diete zaczynam od pon o u mnie tylko w to wchodzi w gre, zadne specyfiki nie Zdzialaja cudow. Kobietkom ktorym pokazaly sie DWIE kreseczki zycze zdrowka a nam walczacym o to, cietpliwosci wierze w sukces. Kmom u ciebie jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aluska22
Jak na razie poczekam sobie na @ moje cykle sa bardzo nieregularne wiec nie wiem kiedy zaczne brac clo ;( raz mam cykl 33 raz 60 dni... Madzik_d przykro mi ze nie udalo sie utrzymac ciazy :( i dzieki za rady co do dni wspolzycia. Jak tylko rozpoczne cykl z clo to bedziemy sie starac ile sie da, mam nadzijee ze sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzik_d
Megan super wiadomość:) gratuluje!!!. Takie wiadomości dodają otuchy i siły:) Nikita czym prędzej zmień lekarza, nie lubię lekarzy, którzy uważają, że są "panem i władcą sytuacji" w dodatku za naszą kasę. Aluska , tak pisząc ten wpis "kiedy najlepiej współżyć po clo" zaczęłam się sama zastanawiać.. co dalej robić... od marca do sierpnia na clo (od maja z monitoringiem) i nic. teraz dwa cykle bez clo( przerwa na badanie żeby jajeczka za szybko nie urosły i trochę po to żeby się nie przestymulować). Teraz czekam na okres i powrót do clo... zastanawiam się nad sensem monitoringów, bo może warto spróbować bardziej na luzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzik_d
do gość z zapytaniem o pregnyl... u mnie po zastrzykach nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w którym dniu miałaś owulacje? Właśnie 16 dnia lekarz kazał Ci zrobić badanie? Ja badałam progesteron w 20-21 dniu cyklu. Przy owulacji okolo 15tego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam tuz po owulacji:) kazal to zrobilam:) bede na wizycie to zapytam o wyniki narazie czekam na @ i kolekmy cykl z clo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita idź do kliniki niepłodności. Tam spotkasz fachowców a nie ginekologów którzy udają ze znają się na leczeniu niepłodności. Zobaczysz jaka jest różnica. Zapisz się na wizytę wstępna. Trzeba czekać pewnie z miesiąc na nią. Cenowo tez nie jest wcale drożej niż jak zwykły ginekolog. Mi trochę psycha siada momentami. Obudziłam się w nocy i zaczęłam płakać ze boje się ze się nie uda. Mąż na szczęście ukoił moje lęki. Potem śniło mi się ze dostałam okres. Okropne jest to oczekiwanie. Ja tez się przyzwyczaiłam do fora. Zawsze wpisy na forach takie bezosobowe się wydawały, a tu mam wrażenie ze już dobrze się znamy :) Także rozpisujcie się śmiało dziewczyny i nie przepraszajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulkaa87
Dor ile tej niepewności jeszcze przed Tobą? Kiedy będziesz wiedzieć, że się udało? Trzymam kciuki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dor dzięki za radę, na pewno skorzystam. Już nawet znalazłam coś w Poznaniu i faktycznie cenowo wychodzi jak zwykła wizyta u gin. Co do twojej psychy to jestem pełna podziwu że tak świetnie dajesz sobie radę, myślę że teraz ta sytuacja to było kumulacja emocji i musiałaś jakoś z siebie to wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×