Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majaa

Clostilbegyt-dziewczyny brałyście te LEKI?

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny ile czasu przed braniem leku starałyście się o dzidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kataharyna
hej jestem tu "nowa" biore clo od 3 mcy -staramy się z mężem o dzidzie od 3lat, najpierw brałam bromergon (bo za duza prolaktyna) a na usg okazywało się że jajeczkuje -nieregularnie, ale nie obyło się bez zrobienie drożności. Mój gin już się poddał bo co mógł zrobić to robił. Po clo moje jajeczka mogłam sprzedawać bo po 1 miesiącu było ich 5 najwiekszy miał 38mm ale dzidzi jak nie było tak nie ma. Wiem że żołnierzyki są słabe , ale tego już mężowi nie przetłumacze... to tyle z mojej historii nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale na własną rękę odstawiłam clo :/ powodem tej decyzji było nastawienie , świadomość tego że za każdym razem i tak jajeczkuje i jest owu, oraz zmiana w miesiączce.. najpierw mi się skróciła , a ostania była aż brązowa i takiej prawdziwej miesiączki było z dwa dni a później tylko plamienia... wiem że piszę dość chaotycznie ale tak mi łatwiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katharyna - masz słabe miesiączki bo pewnie clo uszkodził śluzówkę macicy czyli endometrium - bardzo zle na nie wpływa i je pocienia. Nie dostałaś estrofemu przy cło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kataharyna
niee... tylko clo :( czyli źle zrobiłam że odstawiłam clo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czytam i to tak: 1. Clo bierze sie od 2-6 dnia nadzór 5-9 tak jak ustali lekarz po 2. Ok 10-12 dnia cyklu idziesz do ginekologa na usg lekarz sprawdza czy jest odpowiednie jajeczko i mówi kiedy mniej więcej sie kochać daje zastrzyk na pęknięcie które robicie sobie same w domu i mówi kiedy dokładnie macie go zrobić po 3. Ok 16 dnia cyklu idziecie znowu na usg sprawdzić czy komórka jajowa sie uwolnila( jajeczko pękło) Jesli lekarz wasz nie chce monitoringu cyklu mogą wam sie porobić torbiele i nie jest wskazane brac clo w kolejnym cyklu. Jesli wasz lekarz tak nie postępuje zmieńcie go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja bralam tylko jeden cykl i sie udalo odrazu zaciazyc..Jak narazie to dopiero ok 7tydz ale sie udalo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaGata25
Witam to co jeśli mój lekarz kazał mi przyjsc za 4 miesiace jesli nie zajde w ciąże to mam go zmienić. Bo wypisał mi recepte na te wszystkie leki i nic nie mówił ze po CLO trzeba kontroli za pare dni. Jesli chodzi o niego to 80% kobiet do niego chodzi bo mówią że jest swietnym specjalista nie wiem co mam robic ? mam do niego zadzwonic i powiedziec mu ze rozmawiałam z wami i czemu mi nie powiedział o tych kontrolach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lek Clostilbegyt Proszę o odpowiedź wszystkie dziewczyny które zażywały ten lek. Czy Wam się po nim udało zajść w ciążę? Mam ten lek przyjmować od tego miesiąca 3 dniu cyklu 12a 13 dniem muszę zgłosić się do ginekologa.Proszę Was o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dor
W grudniu przyjmowałam 1/2 Clostilbegyt miedzy 5 a 10 dc. 11dc podczas kontroli okazało się, że z dobrego endometrium (5mm w 5dc) zrobiło się za cienkie 6mm. Dostałam estradiol 2x2 dziennie. 14dc przeprowadzono inseminację z zastrzykiem Pregnyl. Pęcherzyk miał aż 26mm. Inseminacja się nie powiodła a cykl miałam wyjątkowo dłuższy o kilka dni. Razem z okresem wydaliłam jakiegoś dziwnego farfocla. Podejrzewam, że mogła być to torbiel. W kolejnym cyklu (na drożnym jajowodzie) mam zwiększyć dawkę Clo do 1xdziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dor
LaGata25 To zależy ile czasu się starasz. Mi lekarz też kazał poczekać pół roku, ale nie dostałam żadnych leków. Czy miałaś robione jakiekolwiek badania? Zrób na początku badania tarczycy i hormonów, morfologię, usg w czasie owulacji, no i przede wszystkim badanie nasienia. Jeśli nie znajdziesz przyczyny, to będziesz próbować na cyklu stymulowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, mam 26 lat i pcos. Z mężem staramy się o dziecko od paru lat a od roku pod ścisłą kontrolą lekarza. Obecnie biorę clo od 3 do 7 dc i inofem a od 16 do 25 duphaston. Na monitoring zawsze jadę w dniach 10-13 dc. Teraz jestem w drugim cyklu z clo i nic, brak owulacji. Podczas pierwszego cyklu z clo były ładne dwa pęcherzyki i endometrium ale nie udało się. Biję się że nigdy nie zajdę w ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaką dawkę przyjmowałaś? Może pęchyrzyka nie było na usg, bo już pękł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Clo brałam po 1 tabletce a teraz mam zwiększone do 2 dziennie od następnego cyklu. Raczej wcale owulacji teraz nie miałam bo nic nie czułam a w pierwszym cyklu bardzo źle się czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pęcherzyk urósł w pierwszym cyklu z clo i zaszłam w ciąże ale poroniłam a na tą chwilę pęcherzyki rosną do około 15mm i się zatrzymują nie wiem co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może pęcherzykom pomoże większa dawka. W wypowiedziach dziewczyn często zdarza się, że zaszły w ciąże przy 2 tabletkach. Ja czekam właśnie na okres, który powinien byś dzisiaj, ale pewnie bęzie jutro, albo pojutrze i zaczynam też 2 tabletki dziennie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w żadnym z cykli na clo nie wyhodowałam pęcherzyków, 1 cykl po 1 tabletce, 2 i 3 po 2 tabletki dziennie, na mnie ten lek kompletnie nie działał, zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu po leczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość. Z 17:15 po jakim leczeniu zaszłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja z 17.15 zaszłam po zakończeniu leczenia clo w cyklu bez żadnych leków, taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mam jeszcze pytanie czy na clo w ogóle nie urósł żaden pęcherzyk? Bo u mnie jak pisałam rośnie do okolo. 15 mm. Brałam. 1 tabletkę. Bardzo Ci gratuluję. Jaka była u Ciebie przyczyna braku owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami zbyt wysoka prolaktyna może być przyczyną nierośnięcia pęcherzyków... Ja dziś mam 1dc i jutro zaczynam Clo 2xdziennie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 2016.02.16 P gość 2016.02.16 pęcherzyki nie rosły, nie było dominującego, miałam monitoring przyczyna braku owulacji nieustalona, pomimo szerokiej diagnostyki w szpitalu, w karcie wpisali niepłodność wtórną, niewydolność jajników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej to ja gość z 14.02.2016. Ja po pobycie w szpitalu na badaniach mam napisane niepłodniść pierwotna, pcos i zaburzenia funkcji osi podwzgórze-przysadka-jajnik. I teraz z moją panią doktor próbujemy to wszystko lekami załatwić. Może powinnaś poszukać jakiegoś innego lekarza który Ci pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie wyniki badań potwierdzają PCOS? Ja mam mikrotorbiele na jajnikach, ale lekarka powiedziała, że jeśli mam regularne miesiączki to nie jest PCOS... Staramy się od dwóch lat. Miałam dwie inseminacje. Wszystkie wyniki dobre, oprócz wysokiej prolaktyny, którą zbiłam Mastodynem... Wydaje mi się, że mogę mieć PCOS z uwagi na torbiele, i inne objawy jak: skąpe miesiączki, nasilony trądzik, nadmierne owłosienie , przerzedzone włosy (tzw. zakola)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam pco, dostałam clo, mam zacząć brać w 1-3 dzień cyklu a później między 2 a 6 dniem cyklu po skończonym opakowaniu mam isc na usg. Zastanawiam się czy to możliwe bo przecież wtedy będzie okres, wiec robi się usg wtedy?? Zastanawiam się czy dobrze zrozumiałam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opakowanie Clo ma 10szt. Może masz przyjsc jak skończysz opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pcos objawia się trądzikiem, nadmiernym owłosieniem, dużymi jajnikami z licznymi obwodowo ułożonymi pęcherzykami i oczywiście bardzo nieregularnymi miesiączkami. Na początku wszyscy mówili o podejrzeniu pcos a teraz już mam stwierdzone bo w ciągu paru lat nic się nie zmieniło i dwa razy leżałam w szpitalu na badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dniu spodziewanej miesiączki bolał mnie brzuch jak na okres i już cieszyłam się, że zacznę przyjmować Clo.... Minęło 7 dni z takim lekkim okresowym bólem, ale bez krwawienia... Jedynie po stosunku kilka kropli krwi pociekło... Jestem za granicą i trochę utrudniony mam dostęp do ginekologa, ciągle mam wrażenie, że okres za chwilę się zacznie... Dziwnie że aż 8 dzień się to ciągnie :( Czy to może być spowodowane przyjmowaniem Clo pod koniec grudnia - 2 cykle temu? Miałam kłopoty ze spaniem i ze stresem. Przyjmowałam też Melatoninę (niestety dopiero teraz zauważyłam, że obniża poziom progesteronu i estrogenu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może po prostu jesteś w ciąży:) Ja dopiero dwa cykle biorę clo i duphaston ale jak na razie to wszystko jest na czas choć przy pierwszym cyklu z clo tuż przed okresem też bardzo dziwnie się czułam. Powinnaś jak najszybciej skonsultować to z lekarzem, jeżeli nie możesz iść na wizytę to chociaż zadzwoń do swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszłam do lekarza, wydałam 200zł, skierował mnie na usg i oczywiście w drodze na badanie dostałam okres :) Cysty brak i jutro zaczynam CLO taralalala A jak u Was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość 2016.02.22 Opakowanie Clo ma 10szt. Może masz przyjsc jak skończysz opakowanie? Tak właśnie:) przekręciłam troszkę:)w 1-3 dniu cyklu mam zacząć brać, 1x1 tabl do konca, a pozniej w 2-6 dniu po skonczonym opakowaniu pojsc na usg:) to jest pierwszy lekarz, ktory w jakikoolwiek sposob dziala w kierunku, zeby spr czy nie bedzie problemow z zajsciem w ciąze. Po usg się okaze, jesli cos pomoze to ok za pare miesiescy zaczynam starania o dzidziusia, a jesli nie no to jeszcze jest czas na leczenie. Ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Przy pco tylko faszerowali mnie hormonami, a moze nie potrzebnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×