Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość eweliza
madzica Fajnie,że chlop wrócil. Zawsze to raźniej w domu jak jest. madzia 68 Widzisz strach ma wielkie oczy. Super, że dobre masz wiadomości, dzisiaj pewnie spokojnie położysz się spac i rano wstaniesz uśmiechnięta. Cieszę się z Tobą i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza Jestem pewna ze twoja z czasem tez bedzie lepiej wygladala. moja do roku byla bardzooo czerwona i bardzo widoczna. Jesli ktos jeszcze chce to moge wyslac wam moja blizne :) (teraz bedziemy wymienialy sie bliznami) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweliza
sylwia jutro wyślę Ci zdjęcie swojej blizny ;-) tylko usiądź jak będziesz otwierać tą fotkę hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza Haha jestem pewna ze nie bedzie tak zle :) pomysl ze jedna dziewczyna z ktora kiedys gadalam na innym jest po 2 operacjach ktora miala usunieta tarczyce 2 razy (raz jeden plat potem drugi) i ponad 120 wezlow chlonnych (miala przerzuty na 117) no ale ona jest ''przypadkiem'' szczegolnym. ma taki rodzaj raka tarczycy ktory jest bardzoooooo rzadko spotykamy (nawet nie pamietam jak sie nazywal ale nie jest to zaden z tych 4 rodzaji ktory my znamyl) nie widzialam jej blizny ale mowila ze wyglada okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzica30 U mnie wszystko ok :) teraz mam te lepsze dni bez martwienia sie i powiem ze teraz juz prawie wogole sie nie martwie :) kiedys jak bylam tylko co po operacji bylam zalamana martwilam sie i plakalam codziennie (przez rok) !! teraz juz jest ok wiem ze bedzie dobrze :):) a najbardziej ciesze sie z tego ze juz przestalam o tym wszystkim myslec i ze sie tak nie martwie :) Do jutra :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opiszę swoją sytuację. W razie pytań chętnie odpowiem na pytania. Mam 19 lat, na tarczycę zaczęłam leczyć się w grudniu 2010. Okazało się, że mam niedoczynność, dokładnie Hashimoto. Przyjmowałam niewielką dawkę hormonów ( Euthyrox 25 ) i robiłam podstawowe badania. Na usg wyszło, że mam guza o rozmiarach 5 mm, moja pani doktor kazała mi zrobić biopsję, nie nastawiając się na nic poważnego. Jak się okazało z wyników, które otrzymałam w maju 2011 był to rak tarczycy ( pęcherzykowata wersja raka brodawkowego ) .. Przekierowana zostałam do Gliwic. Tam, w okolicy czerwca - lipca potwierdzono raka. W sierpniu (16) miałam już wizytę u chirurga, na operacje czekałam 3 tygodnie z kalendarzem w ręku. W międzyczasie czekała mnie jeszcze jedna wizyta w Gliwicach ( ekg, prześwietlenie płuc, badania krwi) a w swoim mieście miałam załatwić laryngologa. Na oddział trafiłam 5 września, 6 byłam operowana. Natomiast, tu chyba miał wiadomość, 8 była już w domu. Po operacji nie mogłam nic pić i jeść ani wstawać z łóżka przez niecałe 24 godziny. Panie pielęgniarki okazały się wyrozumiałe, oczywiście raz bardziej, raz mniej. Z perspektywy czasu myślałam, ze będzie dużo gorzej, jednak rana ładnie się goi, ból już tez w miarę możliwości ustąpił, czasami tylko coś strzyknie jak się naciągnę. Buły oczywiście osoby, które znosiły to dużo gorzej, ale jak to mówią chcieć to móc. Teraz przyjmuje 125 Euthyrox, usunęli mi jeden płat tarczycy. W 2013 roku mam przyjęcie na oddział terapii izotopowej. Przed swoją operacją dużo szukałam na ten temat, wiec po postanowiłam pomóc. Cieszę się, jeśli mi się to udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweliza
carolinaaa00 fajnie, że do nas napisalaś i podzieliłaś się swoją historią. Mam do Ciebie pytanko.Powiedz czemu przy raku usuneli Ci tylko jeden płat tarczycy i co z jodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joamatka
Witam Czy któraś z Was mogłaby mi polecić jakiegoś endokrynologa, najlepiej ze szpitala na Szaserów. Na fundusz obdzwoniłam i nigdzie dostac się do końca roku nie ma mowy. Jestem po biopsji i potrzebuję konsulatacji z lekarzem który pracuje w szpitalu bo raczej będzie potrzebna operacja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia25
kobietki co oznacza tsh 100 tg 0,55 tg-anty 30 .AURELIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia068
Czesc Kochane! Dziekuje za zdjecia, swietne z Was Babeczki. Odeslalam oczywiscie juz swoje. Od wczoraj chodze po wiele bardziej pozytywnie nastawiona, dzis w koncu odwazylam sie nawet zrobic przeswietlenie pluc no i wyszlo, ze wszytsko w normie, wiec po raz kolejny kamien spadl mi z serca. teraz nieco podbudowana czekam juz tylko do 2 na operacje. Trzymajcie sie cieplutko i dzięki za wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza : mój guz miał 0,5 cm. Lekarze wyjaśnili mi, że guzy powyżej cm 'kwalifikują' tarczycę do całkowitego usunięcia. Drugi płat nie był zmieniony. Na chwilę obecną nie podano mi jodu. Jak pisałam w 2013 mam przyjęcie na Oddział terapii Izotopowej, będą mnie jodować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
weszłam na to forum i przeczytałam posta ANIUSIA25/Aurelia. AURELIO - ty masz tsh 100? Nie pomyliłaś się? sprawdź wynik ew, napisz czy jesteś po operacji tarczycy czy na jakim etapie leczenia jesteś? Takie wartości tsh miewają osoby po operacji tarczycy, nie biorące euthyroxu (np. jeszcze nie biorą lub nie biorą przed jodem). Jeżeli jesteś świeżo po operacji i jeszcze nie bierzesz hormonu, lub odstawiłaś hormon przed jodem, możesz mieć taką wartość tsh, ale NIGDY w innych sytuacjach. Pisz szybko, skąd ten wynik i czy nie pomyliłaś się z zerami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia25
po raku tarczycy brodawkowaty złosliwy;(( 100 pisze jak byk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweliza
joamatka Wiesz co ja chyba się zdecydowałam na endo ( jestem juz po operacji ) na dr czertwientyńską małgorzatę. Chyba nie pomyliłam nazwiska. Slyszałam o niej bardzo dobre informacje i napewno pracuje w centrum onkologi ( 100 % ) . Mozesz się umówić do niej w Warszawie przyjmuje w Centrum damiana na wałbrzyskiej. Sprawdz sobie jeszcze nazwisko mogłm cos pomylic. pozdrawiam i napisz cos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Co slychac u Was? Dzis dostalam pismo ze szpitala i badanie scyntygraficzne mam 2 listopada, dobrze,ze nie bede musiala czekac tyle. sylwia Dobrze bedzie,teraz juz po wszystkim.Teraz moze byc tylko lepiej:) A co z tym sniegiem?Faktycznie bedzie u Was sypalo? Tu jeszcze jesien,ale snieg moze w kazdej chwili spasc,wystarczy zalamanie pogody i gotowe. Dziewczyny a co to za dieta?Moze ja tez powinnam zaczac sie odchudzac?Brzuch nie wyglada za ciekawie,wymawialam sie na ciaze i porod,ale troche czasu minelo i ta wymowka juz troche dziwnie brzmi:) Pozdrawiam goraco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panienki :) widze ze nas coraz wiecej :) musze troche nadrobic w czytaniu :) carolinaa00 jakos dziwnie bylas leczona. mialas 2-3 rodzaj tego raka a usuneli Ci tylko polowe tarczycy. nie mialas jodu ? (to dopiero mnie zdziwilo BARDZO) pisalas tez o przeswietlaniu pluc i jak wyszlo ? Madzia068 Super :) Ciesze sie razem z Toba :) pamietam jaka ja poczulam ulge jak dowiedzialam sie ze nie mam przerzutow na pluca :) aniusia25 Pisalas kiedys ze mialas operacje w 2009 i do dzisiaj nie bierzesz hormonu ? to nie mozliwe nie przezylabys tyle czasu. madzica30 Wiem ze bedzie dobrze :) Boze nic nie mow mi o sniegu hehe jak narazie nie pada (za to leje deszcz :/) no ja to sie martwie bo za 2 tyg chce zmienic opony w samochodzie i nie chce zeby przed wymienieniem padal bo bede sie bala jezdzic :) no i na halloween nie chce zamarznac :) (w mojej krociutkiej sukience) A na koniec dodam WYNOCHA Z TYMI REKLAMAMI !!!!!!!!! (raz w zyciu bylam u wrozkii mi starczy hihi) :) :) :) wiecie co mi powiedziala ze mam dluga linie zycia i bede dlugo zyla :) ze po chorobie bedzie juz tylko ok i zebym sie juz tym nie martwila :) potem powiedziala mi ze zaloze firme :) a najlepsze jest to ze po mnie poszedl moj chlopak (ona nie wiedziala ze jestesmy razem) i tez mu powiedziala ze zalozy firme z partnerka :) (a do wrozki poszlam tylko temu ze bylam na imprezie u ciotki i ona zadzwonila po dwie wrozki (cyganki) hihi to pomyslalam ze pojde i zobacze co mi powie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza :) Dzieki za foteczki :) wydaje mi sie ze masz duze poczucie humoru co ? (nie wiem ale jakos takie mam wrazenie) :) A co do blizny... Kochana wydzialam gorsze i wieksze :) (na internecie) jest tak samo czerwona jak u mnie przez rok. jestem pewna ze to z czasem zniknie i bedzie jeszcz ladniejsza :) mowilas ze dziwnie sie goi mi sie wydaje ze wyglada bardzo dobrze :) zostalo tylko czekanie az zrobi sie jasniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia068 Dzieki za fotki :) Super wygladasz :) tak patrze na te wasze pociechy i zaczynam Wam zazdroscic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweliza
Sylwia trafiłaś z tym poczuciem humoru. Jestem duszą towarzystwa. Czasami uśmiech nie schodzi mi z twarzy, ale dzisiaj tak nie jest. Po południu dowiedziałam się, że zmarła ciocia ( siostra mamy ). Też chorowała na raka. Sorki, że wam to pisze, chyba chciałam się wyżalić. Ciocia miała raka na narzadach kobiecych i była dzielna. Walczyła ponad 4 lata. Dziwnie jest usłyszeć, że ktoś umiera na raka jak samemu sie na to dziadostwo choruje. Wiem, że to inny rodzaj ale jakoś naprawde mi jest dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweliza
madzia068 do mnie nie dotarły twoje foty!!! Czemu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza BARDZO mi przykro :( tak to juz jest z tym naszym zyciem :/ zyjesz sobie a tu nagle takie cos :( wiem jak sie czujesz u mnie ciocia tez choruje i rokowania nie sa dobre :/ dlatego my powinnysmy dziekowac ze mamy wlasnie takiego raka nie innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm. Moja endokrynolog już na samym początku 'ostrzegła' mnie, że będę miała usuwany tylko jeden płat, wiec gdy każdy z chirurgów potwierdzał jej słowa w ogóle mnie to nie zdziwiło. Dostałam tylko do podpisania .. ( i tutaj brakuje mi słowa! - oświadczenie ? ), które mówiło, że w razie gdyby podczas operacji lekarzom 'nie podobał' się drugi płat to ramy operacji zostaną rozszerzone do usunięcia także jego. Na pierwszej wizycie kontrolnej - miesiąc po operacji, lekarze powiedzieli, że drugi płat był czyściutki i,że w trakcie badań ambulatoryjnych (kontrolnych) będą mnie informować co dalej, w kwestii odstawienia Euthyroxu przed Jodem, ale na to jeszcze mamy czas, potwierdził datę na 2013 rok (byłam zszokowana takim odstępem czasu) i powiedział, że na jodowanie mam czas do 2 lat po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweliza
carolinaa00 wiesz co nie jestem lekarzem ale jakos dziwnie. Z tego co wiem przy mikroraku no mogli ci zostawić ten drugi płat. Ale mając jeden plat tarczycy nie powinnas dostac jodu bo jod go zniszczy. Tak mi się wydaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza : wiesz, powiem Ci szczerze, że możesz mieć rację. Nie do końca wiem o co chodzi z tym przyjęciem na ' Oddział Terapii Izotopowej ' .. Może to nie koniecznie będzie Jod ? Nie pytałam lekarza, bo, miał rację mówiąc, że jeszcze kupa czasu do tego, a po za tym tak rozpierała mnie radość, że nawet nie pomyślałam, żeby o to pytać. Myślisz, że tu może chodzić o jakąś inną, jak to nazywają, terapię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carolinaa00 wiesz co zgadzam sie z eweliza. jakos tak dziwnie Cie leczyli i z tym jodem to tez dziwne. ja mialam usunieta cala tarczyce ale przy podaniu jodu dowiedzialam sie ze mam jeszcze resztki tarczycy (nie widoczna dla oka) i wlasnie dostalam jod po zeby te resztki zniszczyl. jak ma sie usuniety jeden plat to raczej nie mozna dostac jodu bo drugi plat zostanie zniszczony. nie wiem ale wydaje mi sie ze powinnas pogadac o tym z twoim lekarzem :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweliza
carolinaa00 napewno chodzisz na kontrole do endo czy innego lekarza, więc dopytaj o co chodzi z tym oddziałam co mają Cie przyjąć w 2013 roku. może faktycznie nie o jod tutaj chodzi, bo nie mozliwe by Ci go podali przy jednym płacie tarczycy. Ale fajnie, że juz wszystko wporządku i cieszysz się zdrowiem. zaczełam czytać to forum od początku hihi właśnie jestem na 41 stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×