Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Mnie w górnym zębie nie bolało.. A w dolnym myślałam,że z fotela spadnę. Tylko trochę dziwne jak dla mnie. Nie to,ze tak krótko.. Tylko jak mi zajechał wiertłem w dolną siódemkę to myślałam,że umrę tak zabolało. Zatruł ząb i było ok. To trwało krótko. Nie musisz nic tam wiercić. A truje ząbek gdy nerwy nie obumarły. Tak zrozumiałam to co do mnie mówił :P a skoro Ty nie czułaś tzn,że te nerwy jednak u Ciebie były martwe. Więc powinien je wyczyścić, założyć lekarstwo.. A to trwa trochę.. z 40 minut. Ja miałam takie długie nerwy,że 4 godziny mi to robił. Byłam na 4 wizytach z tym zębem, bo nie mógł dotrzeć do tych nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greko
Sluchajcie juz 3 miesiace chodze do dentystki i dzisiaj robie ostatniego zeba 2 tyg. temu pani doktor wsadzila mi tzw. fleczer to chyba truta nie znam sie , dzisiaj o 11 mam isc do niej ona ma mi wywiercic zatrutego zeba i wsadzic plombe mysle ze z 100 zl wezmie ale naszczescie juz koniec :) a co do kanalow to nic nie boli tylko jak dotknie nerwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greko
wizaz888 sluchaj mi tez robila okolo 10 min. poniewaz te nowe sprzety szybko wierca zanim poczujesz bol oni juz dokopia sie do nerwa ;p ja mam taka sama sytuacje .. napisze jaki bedzie final ;d dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kanały mi chodziło,a nie o nerwy :P że kanały takie długie miałam i dentysta nie mógł się tam dostać do nich. Bo trzeba je wyczyścić. A on nie mógł się z tym uporać. A zęba się truje jak nerwy nie obumarły. Jeśli obumarły to tylko lekarstwo się wkłada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może ja podzielę się własnymi przeżyciami :) Pewnego dnia zrobił mi się okropny , wstrętny ropień - ból niesamowity , więc udałam się do dentystki sadystki która bez znieczulenia (bo ponoć i tak by nic nie dało :o) rozwierciła mi ząb i próbowała wyciągać nerwy :o Przepraszam bardzo czy tak się robi ? Medycyna XXI wieku :o Stchórzyłam, nie wytrzymałam bólu zeszłam jej z fotela... U drugiej dentystki dostałam trutkę :) i ząb się zatruł :) ale dostałam od niej takie opier. że mi się odechciało do niej chodzić :o Za trzecim razem po miesiącu trafiłam do bardzo dobrego dentysty :) wszystko wyleczone bezboleśnie, ząb martwy... nawet nie wiedziałam kiedy mi te igiełki wsadził .... ząb przeżył :) Dzisiaj pobolewa mnie górna lewa jedynka... gdy dotykam czuje niesamowity ból :o... tak to tylko delikatnie ćmi... nie dopuszczę się już do takiego tragicznego stanu i o 19 idę do dentystki :) Tylko właśnie nie do mojego :o a ufam tylko mojemu. Nie mam ropnia, bynajmniej go nie czuje.. zdjęcie rtg robione 3 dni temu też nie wykazało stanu zapalnego. Trochę mnie to martwi.. jeszcze to jedynka :( jakieś depresji od tych zębów można dostać normalnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też ostatnio boli 1 i 2. Byłam u dentysty, przyjął mnie bez kolejki. Zerknął na oba zęby ale nic tam nie zauważył podejrzanego. 15 marca mam wizytę, zobaczymy co mi powie. Mówił,że jeśli boli to pewnie kanałówkę będzie trzeba zrobić, ale chce go porządnie najpierw obejrzeć. A ja też miałam bez znieczulenia leczenie kanałowe.. masakra. Prawie zemdlałam z bólu :O to było straszne. Teraz chodzę do świetnego stomatologa i jestem zadowolona w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie ja umieram o czym wy mowcie wczoraj miałem robionego zeba kanałowo a dokładnie czyszczenie do tej pory ketonal nie pomaga umieraj jeszcze 2 godziny i jade na pogotowie go wyrwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek żyjesz? trzeba było antidol kupić. Albo solpadeine. Mnie ketonal nie rusza. Nie działa na mnie kompletnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umieram do tej pory a wizyta w czwartek co mozna kupic zeby pomogł na ten ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie boli ciągle jedynka i dwójka.. wizyta we wtorek. Smaruję je amolem. Jeśli masz w domu to próbuj Kup tabletki Antidol. Są tanie. I jak dla mnie najlepsze. Ketonal na mnie nie działa. Solpadeine to też bardzo dobre tabletki. Podobne do Antidolu. Z domowych sposobów to wacik nasączony wódką.. Albo goździk. Jak miałam dużą dziurę w zębie to namoczyłam wacik denaturatem i wkłądałam w ząb - pomagało. Raz to nawet popiłam denaturat :D tak mnie bolało ze nawet nie pomyślałam :D chciałam to łyknąć na bok,żeby na ząb poleciało. Matko - myślałam,że mi pysk wykrępie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolinamew
Amol dobra sprawa,ale jesli chodzi o zęby to nie stosuje już domowych metod:) Tylko dentysta. Zaliczyłam w swoim życiu parę kanałówek - generalnie nic przyjemnego, szczególnie jeśli ma się tak jak ja wadę zgryzu co wpływa na to,że kanały nie niesamowicie cienkie. Przez źle przeprowadzone leczenie straciłam jednego zęba i bardzo się nacierpiałam. wszystko przez dentystę, który niedokładnie oczyścił kanal. potem miałam robione leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu. Nic nie bolało i nie mam żadnych problemów. Nie wszędzie jeszcze mają mikroskop( w Krakowie np a alfa-dental jest),ale jeśli macie tylko taką możliwość to zdecydujcie się na tę opcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GregoryyS
Witam ostatnio poszedlem do dentysty bo mialem wielka dziore w jedynce ;/ po wiercila z 15 min bolalo nie milosiernie i wsadzila mi trutke do zeba i kanala przyjsc za 3 tygonie . Wiecie moze co teraz bd mi robila z tym zebem?i Czy bedzie bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz cie mi czy w przy leczeniu kanałowym moze sie pojawic ropa w zebie jezeli kanała sa wyczyszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GregoryyS --> Nie będzie bolało :) nawet bez znieczulenia mógłby Ci robić, bo nerwy są uśmiercone i nie będziesz nic czuł :) i będzie Ci teraz tylko plombę zakładać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz cie mi czy w przy leczeniu kanałowym moze sie pojawic ropa w zebie jezeli kanała sa wyczyszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, wydaje mi się,że nie powinna.. MNie sie coś zrobiło koło zęba.. takie białe.. wyglądałam jakby mi tam coś spleśniało :D mój dentysta się tylko śmiał :) A masz teraz już założoną plombę czy lekarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beru
Błagam pomozcie mi od 4 dni walcze z zebem nie wiem nie znam sie na nich gorna szczeka z tylu.Zaczne od tego ze jest w nim dziura nie duza , nie mala taka srednia dziurka, powiem tak abol jest tragiczny nie moge wytrzymac placze z bolo tupie nogami co mam zrobic zeby chociaz moc zasnac? jutro rano odrazu ide do dentysty aa dodam ze poaga mi tylko lodowata woda gdy trzymam ja w ustach nie boli jak wypluje to bol jest taki ze placze normlanie i tupie nogami odrazu. jezeli nabiore znowu ale naprawde lodowatej wody to przestaje , wiec jezeli nie bede plukal to nie zasne CO ROBIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pycia17
witam, was ja mam problem byłam w wtorek u dentysty ponieważ w zime bolał mnie z 3 dni ząb, Dentystka obejrzała i powiedziała że jest mała dziurka i jak chce to może mi wyleczyć, pierwszy raz spotkałam sie z wyborem chce czy nie chce. Pani bardzo rozwierciła tą stara plombę, nałożyła białe ,,coś'' powiedziała że pół godziny nie mam jeść i zapisała mnie za 2 tygodnie, kurde stresuje się że kanałowo będzie mi leczyć;/ dentystka stwierdziła że miałam głęboko założoną plombę i dlatego bolało, najgorsze że wieczorami boli troche ten ząb i ta biała masa wykruszyła sie. proszę o poradę, ja regularnie chodzę do dentysty nawet nie miałam usuwanego zęba i bardzo sie stresuje bo nie wiem jak boli kanałowe leczenie a na necie krąży opinia że to jest straszne. __________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjjkjjkjkkkjjj
Nic sie nie bój:) wlasnie leczylam . opisze wiec poznasz wroga i sie uspokoisz;) siadasz,dostajesz znieczulenie. geba sztywna:P,nic nie czujesz. napierw zwykle borowanie .w tym czasie lokalizuje kanaly,bierze cieniutka igielke wklada w kanal i kreci(lepsze od borowania bo nic nie czujesz-robi to recznie) w ten sam sposob kilka razy czysci,przeplukuje róznymi plynami.potem za pomoca podobnej igielki mechanicznie umieszcza specjalny preparat do kanałow.po wypenieniu plombuje ząb i do domu. generalnie nuda😴 glupoty pisza i tyle. nie boj sie i powodzenia:) ps. w sprawie tego bialego co sie wykruszylo-zadzwon do niej lub podjedz.ząb powinien byc zamkniety fleczerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dziwne, że cie nie poinformowała, że bedzie leczyc kanałowo... To "coś białe" to tak potocznie zwana trucizna... Mojemu chłopakowi owa trucizna w jednym zębie sie wykruszyła 3 razy i 3 razy miał zakładana nową... A jak poszedł na dalsze leczenie to sie okazało, że trzeba założyć znowu tą truciznę, bo go ząb bolał nadal... czyli sie nie zatruł. Ja miałam kanałowo leczonego zęba pod znieczuleniem, to nic nie bolało.. a znieczulenie 10zł kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noth
A ja wam powiem przez pół roku ponad chodzę do dentystki ze swoim zębem 6 u góry po lewej stronie paskudna sprawa bo co chwile jak dentystka odsyłała mnie do domu to do następnej wizyty już mnie bolał :P, więc nie wiem jak to do końca jest ale myślę że najtańszym rozwiązaniem jest poprostu wyrwanie chwasta i wstawienie koronki :P bo za każdym razem jak mi laserami lekarstwami szprycowali ząbka to niestety wymiękał najgorzej jak jest całkowicie zakryty czuje w nim przepływającą krew i wogóle wielki ból :P Doktor któraś prywatna z kolei stwierdziła że to beztlenowce jakieś bakterie głęboko siedzące w tym moim zębie, jutro miałem iść na wizyte ale rezygnuje ide na nfz wyjebać tego dziada bo jeszcze troche i ten jeden mały hujek bedzie mnie kosztował więcej niż samochód :P Rwaaać drani :!!!! xD i się nie czaić :) ot co Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beru
oj bylam i nie ciekawie, jest to 7, na wstepie diagnoza ze kanalowka, dentystka rozwiercila zeba, momentami bolalo, potem takim wiertlem dlugim mi wiercila troche , momentami bolalo, potem cos wlozyla, i kazala przyjsc za tydzien, jednak wieczorem jedzac zab pekl, od razu do dentysty sie zglosilam jednak nic sie nie dalo juz zrobic, i zab do usuniecia, jeszcze do tego 6 obok zepsuta jest, bylam dzisiaj z nia i scianka od 7 jest cala zzepsuta, na szczescie nie trzeba usuwac , dentysta zalozyla mi plombe i jest okej, wystraszylam sie juz i bylam od razu na przegladzie i mam jeszcze do leczenia 4 dolna , i cos z gorna 1, dziwnie sie czuje bez tej 7 tym bardziej zae jest to moj pierwszy brak zeba ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebakaw
Po przeczytaniu wielu waszych postów tutaj ogarnia mnie przerażenie. Do jakich wy dentystów chodzicie? W co 2 poście czytam o zakładanych truciznach bądź trutkach przed leczeniem kanałowym (jak je tutaj określacie). Przecież od dawna zębów się nie powinno zatruwać bo to jest juz prehistoria w stomatologii i relikt przeszłości! Zaden dobry, podkreslam DOBRY stomatolog NIE zatruwa zebow przed leczeniem kanalowym bo jest to kompletnie niepotrzebne w dobie obecnych znieczulen. Potocznie zatrucie zeba wielokrotnie przynosi wiecej szkody niz pozytku. Jest dosc duza od dawna znana liczba roznorakich powiklan poczawszy od niepotrzebnego dlugotrwalego bolu takiego zeba po porazenie innych nerwow w tym trojdzielnego co objawia sie pozniej porazeniem czesci twarzy, pojawiajacymi sie nagle bolami roznych zebow, utrata czesciowa wzroku itp. itd. Jak dobrze poszukaci eto znajdzieci eobszern eopracowania na ten temat w literaturze branzowej dla stomatologow. Nie bede wnikal tutaj w szczegoly lecz aby usunąć miazgę i unerwienie zęba przed leczeniem kanałowym wystarczy podać odpowiednie znieczulenie i od razu przy pierwszej wizycie zalatwic sprawe CALKOWICIE BEZBOLESNIE. Nie wiedziec czemu glownie starsi stomatolodzy wciaz z uporem maniaka zatruwaja zeby!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syntia5
sebakaw ja również jestem tego samego zdania. mnie bolała 4 górna poszłam do przychodni na ubezpieczenie babka próbowała zatruć go 3 krotnie do tego przy wierceniu ból niesamowity wkurzyłam się i wybrałam się do jednej z najlepszych stomatologów w mieście i tam okazało się że nic nie trzeba truć tylko od razu czyścić kanałowo dostałam takie znieczulenie przez które przestałam się bać dentystów po prostu bąba. Na pierwszej wizycie borowanie i czyszczenie , druga wizyta wypełnianie kanałów i zdjęcie trzecia wizyta pląba i wszystko bez stresu i bólu!!! tylko cena zabójcza 250 zł za jednego ząbka ale warto było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romimimi
Nie ma co latać z zębami na nfz....zniczulenie młotkiem co najwyzej.. dlatego profilaktyka uchroni nasze kieszenie:) Wiem, ze każdy z nas się boi, ale lepiej pójść dwa razy do roku na konrolę, bo jak coś dopiero zaczyna się dziac, nie kosztuje wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninini
Potrzebuję stomatologa ze specjalnością w kanałowym. Miałem jeden taki "zabieg" kiedyś i to był koszmar. Mieszkam w Krakowie, nie wiem, gdzie i kogo szukać. Pomóżcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsfsfs
Martwie sie o moje zęby, Pare lat temu mialam leczona gorna 5, po paru miesiacach zab zaczal znowu bolec, bol nie do wytzrymania,dosownei chodizlam po sicanach, pojechalam do dentysty rozwiercil zeba i powiedzial ze do kanalowki , niesety nie pozwolilam sobie go wyleczyc bo tak mnie bolalo, zlaozyl mi cos i kazal przyjsc za jakis czas, Na nastepnej wizycie bylo juz lepiej dokonczyl mi kanalowke, Po roku na wakacjach znowu zaczelo mnie bolec , poszlam nad morzem do jakiegos dentysty bo nie moglam juz wytrzymac, i powiedzial ze to od 6, otowrzyl mi wtedy zeba i po powrocie poszlam dokonczyc do mojej dentysty mojego, Powiedzial mi wtedy ze mama zapalenie miazgii ze trzeba go kanalowo, wyleczyl mi go . Po roku bylam na kontroli i bylo okej z ta 5 i 6 . W piatek zlamala mi sie ta 5 , ukuszla sie od zewnetrzej strony, zaczela mnie bolec, pojechalam od razu do dentysty cala spanikowana, zalezalo mi zeby mi dokonczyla przed switami, i balam sie ze bedzie trzeba usunac. Dostalam znieczulenie , zaczela mi wiercic, potem powiedziala ze trzeba jakis wklad zrobic zzeby ten zab odobudowac, wlozyla mi cos jakies druciki, potem znowu czyms wiercila i na koniec odbodowala mowila ze bedzie okej teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senchazielona
fsfsfs współczuję Ci, nie miałaś lekko. Ninini, Tobie polecam zajrzeć do Zakopianki, ja tam chodzę. Pierwsza wizyta, jeśli będzie tylko "poglądowa" będzie gratis. Nic nie tracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×