Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość pasztetos
No to tak leczenie kanałowe, chyba nic gorszego nie może być niż to. Właśnie dzisiaj wróciłem z mojej 5 wizyty dzisiaj wypełnił mi kanały w miare nie bolało ale zawsze troche czółem. Najgorsze jest wbijanie tych przeklętych igieł do kanałów i potem ich poszerzenie normalnie masakra. Ja mam leczoną kanałowo górną 6 mam w niej 3 kanały ale została mi już tylko jedna wizyta i po koszmarze I mam pytanie czy aż 6 wizyt na leczenie kanałowe jednego zeba to nie jest czasem za długo??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi na jednej pogrzebal ale chyba nie zadnymi iglami teraz wsadzil mi jakies rolte cos jedni mowia ze to trutka inni ze jakies lekarstwo bolalo mnie cala noc ale juz nie boli. niewiem czy mam wkoncu te kanaly oczyszczone czy dopiero to przedemna ale i tak sie boje. ale powiedzial ze na nastepnej wizycie to juz dokonczy juz znieczulenie nie bedzie potrzebne to moze juz mi je powyciagal i nawet niewiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Pasztetos uwierz mi urodzenie dziecka to cos jeszcze gorszego. sprobuj sobie nosem przepchac cytryne a wtedy porozmawiamy co to jest naprawde bol. w jednym nie ma porownania tu niedosc ze boli to jeszcze trzeba zaplacic to drugie boli ale jak sie zobaczy malego czlwieka wszystko sie zaomina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzik1988
Hej wszystkim! :) Wczoraj byłem u dentysty bo już od zeszłego piątku chwycił mnie ból górnej lewej 6. Niby wszystko ok bo z zewnątrz wyglądal normalnie ale jak się okazało u dentysty to byl już pólmartwy dlatego trzeba zrobic leczenie kanałowe. Najpierw rozwierciła mi go bez znieczulenia i faktycznie nie bolało. Potem przeczysciła mi chyba z 2 kanały w ktorych były juz obumarłe nerwy a 3 kanał bolał wiec go nie ruszała i założyła mi takie białe cos, które juz prawie weszło mi całe do zęba hehe. Bodajze jest to ta cala trutka. I mam takie pytanie: bo jak narazie ząb tak sam od siebie nie boli ale jak go nagryze lub cos jem to boli ( ale nie az tak bardzo zebym umierał). Czy to normalne?? Kiedy on obumrze?? PS: Nie bierzcie ibupromu max jezeli macie pusty zołądek. Ja wziołem o 2.30 w nocy i po 20 min dostałem drgawki, temperature, zawroty głowy. Skutki uboczne hehe Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzik1988
Aha. Jeszcze jedno pytanie. Co zrobić gdy próchnica robi się pomiędzy zebami ?? Co wtedy robi dentysta?? Bardzo dbam o zęby lecz kiedys nie uzywałem nici dentystycznych i teraz mam za swoje. Będzę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasztetos
jezzabella to co ty przepychałaś nosem cytryne?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam 2 razy usuwana bez znieczulenia ale plodow martwych i nie powiem ze nie bolalo bo cholernie bolalo. ale teraz mam 3 wspanialych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiktoriaR
Ja poza tym jako nastolatka robiłam kilka razy zalegające stolce od 2 tygodni i to bez żadnego czopka ani lewatywy. Bolało jak cholera, ale nie miałam wyjścia, matka ze mną siedziała wkiblu dusiła mi brzuch i kazała mocno dusić. Wyłamz bólu jak cholera ale w końcu kupka wychodziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasztetos
no wiesz ja raczej w ciąże nie zajdę no i nigdy się nie dowiem jaki to jest ból. No ale powinnaś się cieszyć z tego że masz dzieci bo przecież niektóre kobiety nie mogą mieć dzieci i to jest dopiero tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze czyscil mi a potem poszezal kanaly nie powiem ze nie bolalo bo bolalo, ale da sie wytrzymac najpierw pare razy goraco i ostry bol ale da sie zniesc potem kilka uklc a potem najgorsze wlozyl mi 3 druty i przypalal na goraco nie bolalo ale smierdzialo niesamowicie. Ale powiem tak dla uratowania jedynki warto bylo to zniesc. nie ma sie czego bac. teraz czeka mnie cos chyba gorszego. dal mi antybiotyk bo mam rope na korzeniu i zakomunikowal ze czy ropa zejdzie czy nie bedzie rwal. to bedzie dopiero bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stachu Krak
15 lat temu byłem u faceta leczyć ząb kanałowo. Gościu był super!!! Znieczulenie i nic nie bolało. Jeden ząb - 1h - jedna wizyta. Wspaniale! Z następnym zębem (kilka lat później) też chciałem iść do niego, ale okazało się że nie ma już gabinetu. Poszedłem więc do dużej firmy w Krakowie, która reklamuje w radiu, że jest bezboleśnie itd... No i nie było :-( Bez znieczulenia. Z bólu traciłem przytomność! Taka super firma! Na szczęście znalazłem dobrych dentystów. Dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dentysta wytlumaczyl ze trzeba wytrzymac bol to tylko chwila ale wtedy jest pewny ze wszystkie kanaly sa wyczyszczone pod znieczuleniem nie jest w stanie stwierdzic ze wszystko juz wyczyscil i nieraz jest tak ze nie doczyszczaja dentysci i po pol roku trzeba zeba wyrwac a dobrze wyczyszczony moze posluzyc lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacia1802
witam, własnie czytam wasze posty byłam na zatruciu 2 dni temu na dzien dzisiejszy spuchło mi dziąsła dookoła jakby sie krwiak zrobił... boli hm... ból to za mało powiedziane:( nie wiem czy mam do niej isc czy to tak moze ma byc? poradzcie dzis nocy nie przespałam przez tego zeba a miało juz nie bolec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka7711
Miałam wczoraj zatrutego zeba. Koszmar boli juz prawie12 godzin. Dętystka mówiła o 2 godzinach bólu a tu boli i boli. Wzięłam tabletke ale zbytnio nie pomaga. Najgorsze, że wizyte mam dopiero 10 grudnia. Jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikoleczka1987
Hej ja właśnie po pierwszej wizycie kanałowej od zatrucia Jak mi zatruł dentysta ząb to czułam od czwartku do niedzieli rana dziś mialam pierwszą po zatruciu i nic nie czułam slyszalam że niektoży czują ból dlużej drudzy krocej to zalazy od czlowieka chyab moj akurat nie byla az tak mocny chodz nasila sie z leka w nocy ale przezylam no prawei heheh bo przedzawkowalm z lekami przeciwbolowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnyyy
witam bylem przedwczoraj u dentysty bo mnie zaczal bolec zab wczesniej kiedys tam zaplombowany... dentysta dal mi antybiotyk i umowil na wizyte ze swoim kolega za 10 dni... tylko, ze teraz w 2 dniu po wizycie zab boli mnie tak ze pomaga mi tylko popijanie wody co minute i trzymanie jej na zebie_srodki przeciwbulowe mozna zapomniec a do tramalu dostepu nie mam:( mam tylko nadzieje ze ten antybiotyk zacznie dziualac bo inaczerj nie pospie dzis wogole (w sumie dzis boli bardziej niz wczoraj????)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nevinyrral
Mi pierwsze wiercił, a potem zatrół ale bez znieczulenia, jak narazie bardzo nie boili, może temu że ząb był bardzo zniszczony? a mam pytanie, czy dalsze etapy bolą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka310588
Witam wszystkich:) ja również jak wiekszość z was będe miała robionego zęba kanałowo nie powiem, że się nie boję bo bym skłamała boję się i to strasznie... od poniedziałku ząb bolał mnie nie do zniesienia chociaż rok temu miałam go plombowanego.Wczoraj byłam u dentysty bo już dłużej nichciałam cierpieć. No i jak się okazało będe miała leczenie kanałowe, dostałam znieczulenie i miałam zdejmowana plombe i wierconego ząbka do samej miazgi nic nie bolało tylko delikatne ukłucie. Dentystka wlożyła truciznę i kazała się wstawić za dwa tygodnie więc mam nadzieję, że do tego czasu ząb się zatruje... jak znieczulenie zeszło to ząb dalej mnie boli i jestem na tabletkach przeciwbólowych ciekawa jestem kiedy ten ból wkoncu minie...bo już nie wytrzymam..:(:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duy8q
trzymaj się. jeszzcze trochę cierpliwosci. jak ząb sie zatruje to juz nie bedzie bolalo. Ale jezeli bedzie cie bolalo bardzo przez kilka dni to wtedy idz do dentysty wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarancza1984
Ja miałam kanałowo leczoną piątkę górną na dwóch wizytach, bez żadnego trucia ząbka! Na pierwszej (około pół godziny) miałam znieczulenie, bolało tylko jak wkładała igły. Na drugiej wizycie (godzina) już bez znieczulenia, i też bolało jak wkładała igły. Ale później w domu nic nie bolało i wogóle nie spuchłam. Minął od tego czasu miesiąc i ząbek nie boli wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiii
a mi kiedys kiedys dentystka jakos kijowo zaplombowala zab i jak przezuwalam mocniej prawa strona to zab troche bolal, ale olalam to. ostatnio niestety ugrzezly mi tam kawalki orzechow, bo jadlam i jak je wyjelam to sie zaczelo.. z kazdym dniem co raz gorszy pulsujacy bol, nie da rady bez ibupromu. pojde teraz do dentysty i pewnie kanalowe leczenie bedzie.. boje sie jak cholera.. czy ktos mial podobnie jak ja? czy bolalo? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka310588
mnie już ząbek przestał boleć na całe szczęście:):) i tą stroną gdzie mam tego zęba to wcale nie przeżuwam jedzenia bo za bardzo się boje, że mi może te lekarstwo wylecieć; ale i tak czuje go nadal nie boli ale czuje więc chyba do końca się nie zatruł...a teraz cierpliwe czekam na wizyte, którą mam za tydzień w środę pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiii
natka, przez ile czasu bolal Cie zab po zatruciu? i jak w ogole wyglada od poczatku do konca wpychanie tej trutki. ja mam plombe tam czyli czeka mnie jakies wiercenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka310588
no wiesz mnie ząb bolał jeszcze przez około 4 dni i dalej wtedy byłam na tabletkach przeciwbólowych co do twojej plomby to zgadza się będziesz miała wiercenie ale nie bój się ja miałam znieczulenie i nic ni czułam tylko lekkie ukłucie pod koniec więc jak cię boli mocno to napewno też dostaniesz znieczulenie:) dentystka rozwierci ci żeba zdejmie tą plombe i załozy lekarstwo ale niewiadomo czy będziesz miała leczenie kanałowe chyba że już to wiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annusia...
Ja miałam znieczulenie i mimo wszystko bolało mnie czyszczenie kanałów... wyczyściła jeden - powiedziałam dość! - bo ból niesamowity... dała mi jakieś lekarstwo do ząbka i kazała przyjść za 2 tygodnie... A miałam tak zapewne przez ropę w zębie... ;] która niestety nie zeszła po antybiotyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiii
fuck. bylam i dentystka spojrzala na ten zab i powiedziala, ze mam jakies lekarstwo wlozone tam, a nie plombe czyli juz wiem czemu od nalozenia 'plomby' zab mnie pobolewal.. nie wiem stara dentystka to chyba nacpana byla, ze mnie tak urzadzila. wracajac do tematu, dentystka stwierdzila ze chyba ten zab jest martwy. ale niby w jaki sposob skoro mialam przez jakis tydzien okropny pulsujacy bol? chciala mi rozwiercic i sprawdzic co tam jest pod ta niby plomba, ale powiedziala, ze nie moze dac mi znieczulenia bo moze sie cos stac. to podziekowalam. nie przezylabym rozwiercania na zywca bolacego zeba. :/ zab na razie przestal bolec.. a i dentystka powiedziala, ze mam zapalenie ozebnej czy jakos tak, nie pamietam, albo i nawet zgorzel. co to takiego? co mam zrobic? bol wkoncu pewnie wroci a ja nie zniose juz tego, bo mam inne problemy zdrowotne i starczy mi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwetka
Ja mam takie pytanie, poł roku temy wypadla mi plomba z 5 i jakos tak wyszlo, ze dopiero teraz zdecydowalam sie pojsc do lekarza, bo straszna panikara ze mnie, po tym jak zajrzalam sobie co mi sie tam dzieje, no i nie ciekawie to wyglada, wydaje mi sie ze bez kanalowego sie nie obedzie, moze ktos mi powiedziec czy mial taka sytuacje, i czy jest jakies znieczulenie miejscowe, po ktorym leczenie kanalowe nie boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tsiasia
Witam. Byłam dziś u dentysty. Ząb mnie nie boli ale jakoś tak dziwnie stał się wrażliwy. Dentystka zrobiła mi prześwietlenie i stwierdziła, że potrzebne będzie leczenie kanałowe ale ten "chory" kanał jest blisko nerwu więc to może być trochę skomplikowane:( Słyszał ktoś o czymś takim. Jestem za granicą - zaśpiewała mi taką cenę, że chyba przyjadę do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×