Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość CZERWONIUTKA KULKA
teraz nowoczesne leczenie kanałowe nie boli zupełnie i można to zrobić na jednej wizycie i nie trzeba żadnych nerwów wyrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu
U mnie Pani stoamtolog bierze też 250 zł za kanałowe i niestety tak jak osoba wyżej wspomniała NFZ tego chyba nie refunduje:/ O tym leczeniu się dużo słyszało, ale mi się wydaje, że ze znieczuleniem nie będzie tak źle:) Sam niedługo się wybieram, więc być może podziele się swoimi wrażeniami:P hehe Najgorsze jest chyba to oczekiwanie i samemu siebie nakręcanie co to się takiego tam nie wydarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZERWONIUTKA KULKA
cena leczenia kanałowego zależy od ilości kanałów. Zeby była pewność że ząb jest dobrze leczony pani doktor powinna używać endometru i na koniec powinna zrobić rtg zęba.bo to ważne jest by kanały były do końca wypełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZERWONIUTKA KULKA
a jaką metodą miałeś leczony ząb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masakiera
Cześć wszystkim! Studiuję Wasze wypowiedzi od dłuższego czasu, bo za prawie 2 tygodnie czeka mnie to samo. :) Miałam już w życiu kanałowe. Nic nie bolało, naprawdę. Mimo iż miałam to robione z 6-7 lat to pamiętam, bo jestem wielką panikarą! Miałam znieczulenie, zatrucie, czyszczenie - bez zarzutów. Ostatnio zaczęłam znów leczyć, bo mam słabe i część się popsuła, większa część. :D Miałam zdjęcie, bo było podejrzenie, że trzeba usuwać, ale mój NOWY [ zmieniłam, bo chodziłam do facetki, później państwowo, a teraz w takiej klinice stomatologicznej] miły dentysta powiedział, że będzie go leczył, kanałowo. Rozwiercił go, bez bólu. Dał na razie tylko watkę. W najbliższych wizytach będzie wyrok ^^ Pochwalę się, czy byłam dzielna. ;* I nie bójcie się. Mówcie sobie ' przecie mnie to nie zabije'. Mi to pomaga. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony nos
PEWNIE ZE NIE MA CO BAC SIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZERWONIUTKA KULKA
Najważniejsze jest żeby mieć dobrze wypełnionego zęba kanałowo. Oczywiście gutaperką,a nie metazonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania303030
dwa dni temu miałam wyleczony ząb kanałowo. Od następnego dnia bolą mnie wszystkie zęby po jednej stronie : góra i dół. To już trzeci dzień cierpienia a stomatolog mówił że reszta jest ok tz część już martwych a część wyleczonych. Mówił ze może trochę może poboleć ale czy to możliwe żeby tak długo bolało. Czy raczej trzeba szukać gdzie indziej przyczyny?"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony nos
o normalne ze po leczeniu kanałowym boli nawet można go czuć do 3 miesięcy. Dlatego jakiś proszek przeciwbólowy trzeba zażyć,a jak to nie pomoże to stomatolog musi wypisać recepte na antybiotyk by zlikwidować stan zapalny wierzchołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tym kanałowym
słyszałam też o tym że można na jednej wizycie!! Tyle tylko że jeszcze nie wszędzie stosują te nowe metody, w moim zacofanym mieście niestety nie ;-( Ciekawe ile wizyt mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slava
Ja miałam już 2 zęby leczone kanałowo i to wszytsko przez innego stomatologa, który założył plombę, a nie wyleczył do końca! Dlatego inny mi powiedział, że zostało tylko leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe nie boli tak bardzo, może dlatego, że ząb sam obumarł, swoją drogą nie wiem co ona mi z nim zrobiła, że sam obumarł! Na pewno ból jest mniejszy niż przed pójściem do stomatologa, po wyjściu odczuwa się ulgę, czasami w czasie zabiegu trochę zaboli, ale da się przeżyć! Mam jeszcze jedną wizytę, wypełnienie, więc myślę, że już najgorsze mam za sobą. Ogólnie leczenie jest bardzo drogie i pomyśleć, że to wszytsko przez innego partacznego stomatologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZERWONIUTKA KULKA
Leczenie kanałowe jest drogie nowoczesną metodą,ale mamy pewność że taki ząb długo nam posłóży.Obumieranie zęba to następuje przez to że jest duża plomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tym kanałowym
dzisiaj byłam na wyjmowaniu nerwów i czyszczeniu kanałów. Pani stomatolog zrobiła też zdjęcie tego zęba. Mogę pocieszyć wszystkich którzy się boją że NIC NIE BOLAŁO a żadnego znieczulenia nie miałam!!! Co do kosztu to dzisiaj 20 zł. Następna wizyta za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZERWONIUTKA KULKA
ja miałam zęba na jednej wizycie zrobionego i zdjęce i wypełnione kanały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwi Ci ktorych zęby do kanalowego sa calkowicie martwe, ja mam od dwoch tygodni zalozona trucizne na jednego i caly czas go czuje, tzn nie boli ale po prostu czuje ze jeszcze zyje, takze watpie aby przez kilka dni (do wtorku) umarl do reszty wiec szykuje sie na niezapomniane przezycia, a jeszcze w poniedzialek dowiedzialam sie ze kolejny czeka w kolejce do kanalowki takze jest super:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tym kanałowym
ja to miałam to szczęście w nieszczęściu że ząb chyba sam obumarł trwało to chyba z pół roku także właściwie nawet zatruwanie nie było specjalnie potrzebne bo ja od dawna już tego zęba nie czuję!!! a na ostatniej wizycie okazało się że ropa była pod tym zębem i też nic nie bolało!!! Gdyby nie to że w tym zębie miałam już starą plombę to pewnie bym nawet o tym nie wiedziała!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolai78
teraz nie teuje sie zebow to jest zabronione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu
Do wypowiedzi wyżej. No właśnie moja stomatolog stwierdziła, że dziś już się raczej nie zatruwa. Tym bardziej, że nie zawsze jest pewność, czy tą truciznę się do końca później usunie. Oczywiście najlepiej posłuchać specjalistów, bo my laicy to możemy mówić co słyszeliśmy. Sam zresztą niedługo zobacze co mi zrobi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolai78
nie truje się zębów bo taki środek jest niebezpieczny i dlatego wycofano go z produkcji,tylko ząb leczony narzędziami i płukany chloranem i wypełniony gutaperką jest prawidłowo wyleczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olli98
No to macie szczęście... Ja mam zakładaną 3 trutkę/lekarstwo do zęba i zamiast mnie przestać boleć to boli... Najpierw mi założył i chodziłam ok. pół miesiaca z tym, przestało boleć ostatnio rozwiercił mi go i co się okazało ból na wstrząsy... No to rozwiercił na siłę głębiej i założył znowu trutkę minęł jeden tydzień a mnie ta siódemka boli jak ją lekko nawet chlebem naciskam jak jem.. :/:/ Powiedział że jeśli nei przestanie bolec to da zastrzyk i i tak usunie tego nerwa... :/ Boję się tam iść!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukaszi
Ja miałem wczoraj leczoną kanałowo szóstkę na górze.Dostałem dwa strzały znieczulenia posiedziałem z 10-15 minut i jak zaczeła sobie tam dziobać to zupełnie nic nie czułem.Miałem też robione dwie jedynki kanałowe i też tylko leżałem na fotelu i słuchałem sobie głośnej muzyczki która leciała w gabinecie:) Wspomnę że kiedys panicznie się bałem dentysty ponieważ miałem robione leczenie kanałowe bez znieczulenia w szpitalu ( nie polecam ) i poprostu się zraziłem do tego stapnia że chciałem się uśpic do leczenia:):):) Teraz na nowo polubiłem chodzić do dentysty. Naprawdę nie ma co się stresować. Najważniejsze aby iść pierwszy raz i zobaczyć co to jest stomatologia w dzisiejszych czasach. A co do leczenia tez dostałem jakiś opatrunek który ma tam sobie podleczyć te kanały i po tygodniu idę dalej dziobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolai78
jakies dziwne macie te leczenia kanałowe.teraz idzie sie na jedna wizyte dostaje zastrzyk i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eczko
Ja byłem dzisiaj trzeci raz miałem zatruwaną 6 niestety nerw dalej daje znać o sobie za cztery dni kolejna wizyta mam nadzieje ze ostatnia żadnego znieczulenia jak na razie nie miałem boli w czasie wiercenia i jakiś czas po zabiegu ale da się wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millesy00
PO CO WAM ZXAŁADAJĄ JAKĄŚ TYRUTKE DO ZĘBÓW????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gimia3
dziwnie was lecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakuwbarakushow
2 tygodnie temu poszedłem do dentsty zrobić 3 zęby...I okazało się że jeden będzie do leczenia kanałowego.I wbrew pozorom prawie nic nie bolało.Częściowo oczyszczony ząb dentystka zakleiła taką różową formą.Ówcześniej zatruwając ząb.Zdjeła to..obczyściła do końca,Następnie szpilkami sprawdzała głębokość kanału u mnie było 24 mm.I nie powinno nic boleć jak dotykała tymi szpilkami.Jak boli to musi jeszcze raz zatruć i nastepnym razem dokończyć.U mnie trochę bolało ale postanowiłem wytrzymać.Po tym i trochę wcześniej wyciągneła miazgę z zęba, Następnie zmieniła znaczną część wiertła na taką z długim wiertłem zmieniła obroty na 1000 i na te wiertło nałożyła taką maź którą wkręcała w zęba.Potym jeszcze inne środki.Takie coś mi wkręciła w zęba trochę wyrównała. Po każdym nowym środku używając takiej jakby latarki która na niebiesko świeciła wysuszła nowe preparaty. Ponakłada swego rodzaju pierdoły, I w końcu zagryźć czarny papierek i czy nic nie uwiera..I koniec koszmaru. 200 zł. Aaaa zęba umocniła.Rzeby się nie rozsypał. W zupełności nic nie boli.Bo jak boli to trzeba zatruć i dokończyć następnym razem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokis47
niebieskie swiatlo sluzy do utwardzenia plomby a nie do leczenia kanalowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary1981
Mam pytanie-od momentu kiedy moja firma sponsoruje połowę wydatków na stomatologa postanowiłam zadbać o swoje zęby. Moja dolna 6-tka kwalifikowała się do leczenia kanałowego. Poszłam w piątek i dentystka zatruła mi tego zęba i wprowadziła plombę tymczasową dodatkowo powiedziała że za 6 tygodni mam się do niej zgłosić.Od soboty boli mnie ten ząb jak diabli :/ łykam ibuprom apap i nic, dodatkowo czuję jakby zęby na dole rozpierały czuję jakby 2-jka nie miała miejsca.Czuję duże ciśnienie na zębie a ponadto tą moje leczona kanałowo 6-tka pękła. Ból jest tak wielki że chyba zaraz tego zęba sama usunę. Pomocy czy tak ma to wyglądać???? Czy kiedyś ten ból przejdzie ? I czy jak boli mocno to oznacza że ząb się leczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolai78
moja droga musza ci rozwiercic tego zeba bo gazy sie zbieraja,zebow sie nie truje , teraz leczy sie na jednej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×