Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krwawa_ mary_

do manicurzystek kupujacych na allegro

Polecane posty

witajcie dziewczyny.Długo mnie nie było i sporo mnie ominęło.Ale to tak jest jak ktoś ma własną działalność i musi gonić za pieniądzem.widzę że mamy tu dużo nowych kolezanek i je rownież serdecznie pozdrawiam. witka1-to ze zel ci odchodzi i zakladamy ze nie zalałaś skórek to znaczy że jest on do kitu.nie musisz czekac po nalozeniu zelu bo niby na co.nakladasz i do lampy.jednak do lampy na dwie max 3minuty.bo dłużej wcale nie znaczy lepiej.polecam moj żel który stosuje firmy \"naico\".15mg kosztuje 30 zł,wiec nie jest to duzo ale wiem że jest ok.a żel trzyma sie długo jezeli jest wszystko ok.potem tylko uzupełniasz. mam pytanie do \"żelki\"-czy robisz akryl? bo mam pytanie co do akrylu.moja nauczycielka ni byla w stanie mi odpowiedziec namoje pytanie bo jak stwierdzila \"nie wie\".miałam taki przypadek że kobieta której robiłam paznokietki akrylowe miała bardzo ale to wręcz lodowate dlonie i w pomieszczeniu również był zimno,i akryl zaśnieżył mi sie.i po końcowym opiłowaniu wyglądał fatalnie jak nigdy przedtem.czy temperatura rąk i pomieszczenia ma na to wpływ?ktoś mi kiedyś mówił że tak się dzieje ale może ktos fachowo mi odpowie.bo do żelu to czuję siefachowcem ale akryl robie pół roku.może ktoś mi wkońcu pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka_z1 dziekuje za odpowiedz. chodzilo mi o to ze przed nalozeniem zelu nakladam plyn(chyba taki ktory powoduje ze zel dluzej sie trzyma) i musze chwilke doslownie odczekac i potem nalozyc zel i pod lampe.nie zalewam skorek, a odpryski pojawiaja sie raczej na koncowkach.czy przyczyna moze byc to ze mam rozdwajajace sie paznokci? napisz tez prosze jakiej firmy kosmetyk nakladasz pod zel czy jest to tez naico i gdzie to kupujesz? dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka_z1 a moze napisalabys mi od poczatku do koca jak zrobic paznokietki z zelem uv, moze cos przeoczylam -napisz prosze czy grubo nakladasz podklad i zel -czy mozna nakladac np 2 warstwy zelu? - i czy ci nigdy nie odpryskiwal zel jestem wdzieczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabcia3
hey dziewczyny:) to znowu ja:D mam do Was prosbe czy ktoras ma i mogla by mi wyslac instrukcje co do robienia zeli...bo niby wiem co i jak ale z taka podpowiedza zawsze czula bym sie bezpieczniej i razniej:) z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witka a czy Ty dobrze matowisz plytke paznokcia?Dokładnie polerujesz/matowisz boki? Nie zalewasz skórek?dokladnie odtłuszczasz paznokcie?usuwasz pył?mam nadzieje, że w tym celu nie myjesz rak tylko usuwasz miotełką?!?przemyśl te pytanie-bład zapewne lezy w technice-no chyba że żel jest katastrofalny...ale po godzinie to nawet byle bubel nie odchodzi, bez przesady. Mnie sie wydaje, że Ty nie zbyt dokładnie odtłuszczasz płytkę i zbyt słabo ja matowisz. wiolka-nie pomoge Ci bo nie robie akryli-jeszcze...ale jakos nie mam przekonania, może na kursie to polubie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witka Jeszcze cos wymysliłam:)Byc może zel sie zapowietrza?Moze za duzo \"ciapiesz\" tym żelem-nalezy go nakladac bardzo staranie-nie dociskac pedzelka! Byc może tez resztki pyłu gdzieś zostają-wiesz jak to jest-jak robisz ciasto na suchej stolnicy to sie przykleja-jak posypiesz maka to odłazi:)taka mysl mi sie nasuneła:) Ponadto 270 sekund to 4,5 minut-stanowczo za długo-ja trzymam 2 minuty, po czy lepka warstwe przemywam \"klinerem\":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz ja mam prosbę:) Podajcie mi kogoś z Allegro kto ma fajne ozdoby np hologramy, ale nie te mini tylko te wieksze, ma ich bardzo duzo i cena jest prystepna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witka to jest adres email jak chcialabys kupic zel---info@naico.pl--- powiem ci ze sie wkurzylam bo rozlaczyla mi sie strona a juz mialam dla ciebie napisana całą instrukcje i musze pisac od nowa.ale piszę bo to dla ciebie. tylko napisz mi czy ty robisz na swoje naturalne(bo tak mi siee wydaje)czy na tipsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka_z1 dziekuje ze napiszesz kochana jestes;) nakladam na naturalny paznokiec. w ogole dziekuje wam wszystkim ktore zainteresowalyscie sie tym tematem. zrobilam jeszcze raz paznokcia i trzymalam go krocej-2 min i jak wyjelam to byl lepki.ZELKA napisalas ze taka lepka warstwe przemywasz klinerem.co to takiego?pewnie kupie w sklepie kosmetycznym. no i nie uzywam pedzelka a do tego zamiast odtluszczacza uzywam zmywacza.co wy na to?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żelka- jest taka laska i ma sporo tego i jest ok podaje link:laska nazywa sie \"isia\".bralam od niej też lakiery z pędzelkiem ale nijakie.lepsze ma te z grubym pędzlem i fajne kolorki.to link: www.allegro.pl/item143790764_isia_cynfolia_pazlotko_super_nowosc_w_sloiku.html pooglądaj sobie jej wszystkie przedmioty a drugi to inny taki chłopak też tani www.allegro.pl/item143266148_gwiazdki_szklane_hologramowe_opalizujace_hit.html zaraz przysiade do instrukcji witka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witka to do ciebie.po 1 to musisz miec pędzel bo inaczej to jak ty chcesz dobrze polożyć żel.cleaner mozesz tez kupic na allegro.a teraz instrukcja dla ciebie. 1)musisz zrobic manicure-czyli nalozyc plyn do skorek i je odsunac drewnianym patyczkiem z drzewa pomaranczowego i usunac skorki cazkami ale jak z nimi nie mialas stycznosci to polecam plyn do usuwania skorek.skorek nie moze byc bo bedzie sie zapowietrzal.ta czesc skorki co zostanie na plytce to mozna ja delikatnie spilowac pilnikiem.zmatowic plytke,tzn zeby sie niebłyszczala(natur.nasz tłuszcz to powoduje) 2) przemywasz plytke albo zmywaczem bez acetonu albo cleanerem 3)nakladasz zel na plytke pozostawiając 1mm od skorek zeby nie zalac skorek 4)i do lampy na 2-3 min,po wyjeciu nie przemywaj 5)potem druga warstwa i do lampy 6)i teraz przemywasz plynem lub jak nie masz to zmywaczem bezacetonu 7)pilnikiem pilujesz brzegi gdzie mogl rozlac sie zel bo nie wiem jaki masz a niektore zawsze troche sie rozleja pod wplywem ciepla. 8)po plytce polerujesz polerka nierównosci delikatnie.jak juz nie ma i jest rowno to... 9)przemywasz i nakladasz ost.warstwe ktora ma nablyszczac tylko juz nakladaj rowno od gory do dolu.i do lampy 10)przemyc lepka warstwe i juz wazne!!po pilowaniu i matowieniu pedzelkiem sciagac pył bo jak bedzie to moze sie zapowietrzyc. a jak nakladasz na tipsa(bo moze twoj paznokiec jest slaby i zniszczony ze nie przyjmie samego zelu,i bedziesz tak robic)to pkt.1 tak samo tylko po matowieniu plytki przemyc i nakleic tipsa pod katem45 stopni i delikatnie powoli przyklejac zeby rownomiernie rozlalsie pod tipsem klej.zeby nie bylo pecherzykow powietrza.potem pilujesz tipsa rowno z plytką paznokcia zeby nie było tzw.uskoku i skracasz na taką długość jak chcesz.jednak matowisz calego tipsa zeby nie blyszczał.potem przemywasz i nakladasz zel tak jak pkt 2 itd.WaZne! jezeli wtapiasz ozdoby to nakladaj je na 1 warstwe i potem 3warstwy zelu a nie dwie jak na naturalnych,przemyc i 4 to juz cienka nabłyszczająca.bo przy dwoch mogą przy polerowaniu odprysnac ozdoby.ale sie rozpisalam.chyba niczego nie zapomnialam.jakbyco to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za info o ozdobach-pewnie cos wybiore:) wiolka, ja to przemywam kazda warstwę po wyjeciu z lampy i tez jest dobrze:)Nie miałam z tego powodu problemów-moja kumpela, manikiurzystka tez tak robi-to taki tik zawodowy:DJa bym jednak obstawała za zakupem dobrego \"klinera\" bo to naprawdę podstawa. Pędzelek powinien byc dobrej jakości-najlepiej z włosia kuny-ja taki mam.Zmywacz bezacetonowy polecałabym tylko \"od biedy\"-jak sie \"kliner\" skończy. Dodam jescze, że ja z reguły wtapiam ozdoby (sama sobie oczywiście) bardzo płytko pod żelem-tak, ze jak poleruje pazurka to nic sie nie dzieje ale jakbym uzyła frezarki albo pilnika o grubszym ziarnie to bym je usunęła. Robie to celowo bo ozdoby szybko mnie nudzą:D i lubie je zmieniać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chce jeszcze polecic Wam Tip blender-płyn do zmiekczania progu tipsa-jest doskonały!!!Ułatwia prace , nie trzeba tyle piłowac, wystarczy wypolerować:) oraz szybki zel wykończeniowy z utwardzaczem uv-do utwardzania w lampie-1minuta. jest boski, ma bardzo płynna konsystencję lakieru do paznokci, jest lepszy niz żel wykonczeniowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zelka i innych
nie przesadzaj tak z tip blenderem trzeba pilowac zeby nie bylo progu a nie tak jak piszesz polerowac! Moze najpierw kursik a potem zlote i madre rady? Dziewczyny opamoetajcie sie wy macie TYLKO startery bez kursow nie wymadrzajcie sie bo mozecie sobie,komus zrobic krzywde lub komus kto to podczytuje! Nie jestem zlosliwa ale po to sa kursy bo teoria teoria, podgladanie podladaniem jak to robi wizarzystka paznokci ale NAJWAZNIEJSZE to praktyka,praktyka i jeszcze raz praktyka ale nie z plyt CD tylko z prawdziwego kursu za ,ktory trzeba zaplacic.A kurs tez powinien byc z tych lepszych bo 2dni nic nie dadza musi byc ok 50h wtedy to jest inna bajka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co racja to racja.żelka ja robie paznokcie po kursie i niestety pierwsze słyszę żeby przemywało sie po kazdej warstwie.jezeli jest przemyta to trzeba ja spolerowac zeby polozyc zel na nia.ja mam swoja dzialalnosc i robie klientkom tak jak nauczono mnie na kursie i jest ok.wiec witka od ciebie zalezy jak bedziesz robic.a teraz do ta dziewczyna od odzob i ten drugi adres jest ok bo ja od nich ciagle kupuje.wiadomo ze jak ktos laci w opoźnieniem za zamowiony przedmiot to wtedy nie jest przyjemnie. a co do tip-blendera to moja poprzedniczka ma rację,że i tak trzeba spiłować żeby dobrze wyrównac różnice pomiedzy tipsem a plytką paznokcia.żeby to jakoś normalnie wyglądało.i frezarki nie polecam tym ktorzy nie maja pojecia jak ja używać bo mozna uszkodzić macierz paznokcia a po tym są niemiłe skutki.przyszła do mie taka klientka z uszkodzoną plytką i była załamana.a ja pomoc też nie mogłam.a to tylko przez nieumiejętnie wykonaNY manicure.pozdrawiam wszystkie dziewczyny.czas do pracy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka mądre rzeczy piszesz:) Najpierw sie przedstawie syjka, z pazurkami bawie sie od 2 lat zale z przerwa roczną bo w ciąży nie pracowalam wiec w sumie 1 rok ostrej pracy, wczesniej akryle - ale pracochlonny, teraz żel szybszy efekt. Mam 2 kursy profesjonalne f:euro fashon- drogo ale solidnie..... dziwią mnie kursy z allegro z certyfikatem ale coż, naprawde trzeba nawet na szkoleniu popracowac .... dlatego tyle kosztują bo są rózne techniki a sprzed też troszkę kosztuje. Tyle tytulem wstępu. ja również nie przemywam za każdym razem bo potem matowic trzeba a co do żelu wykończeniowego to sie zawiodlam bo odpryskuje. Kupiłam z tytan cosmetic uv stal lakier co niby ma utrzymac pomalowany paznokiec do 4 tygodni, ale napisze wam pozniej jak sie sprawuje. Man natomiast inne pytanie bo plytkę sie matowi, nei powinna sie swiecić, a mimo tego zdażylo mi sie obserwowac prace dziewczyn i ją poleruję???? Druga sprawa jakiego żelu używacie do wzmocnienia płytki- ja nakładam budujący jest trwały i gęsty (nie przedłuzam), ale na jednym paznokcie widze wchodzi mi powietrze ? mysle ze blad leży po stronie matowienia płytki a nie żęlu, choc drastycznie próbowalam zgiąć paznokiec- nie wytrzymał i pękł.... i co może zły żel - choc wydaje mi sie że zbyt cięko położony..... takie eksperymenty robie na swoich paznokciach, zeby mnie u klientki potem nie zaskoczylo... a może podpowiecie czym utwardzacie naturalną plytkę i ile warstw żelu kladziecie. jeszcze jedno jak topicie ozdoby bo ja... po matowieniu clinerze i primerze nakladam zel, utwardzam 2 min, nakladan 2 raz zel na to ozdoby 9czekam az sie wypoziomuje do lampy 2 min, na to 3 warstwa potem lampa, zele tytan nie wymagają potem polerowania pilowania itp. wystarczy przemyc clinerem i potem nawilzam oliwką pozdrawiam pracujące kobitki:) a zenują mnie momentami kobitki co kupią startery i już dają ogloszenia do gazet i t p ze robia pazurki za 30:( troche cwiczen jednak trzeba, nawet ja robie na kolezach na razie (ktore pracują w ekstremalnych warunkach, woda, porzi detergenty) najpier wylapie pulapki zeli a potem w świat:)) pozdrawiam pracusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam (wg mnie isia jest droga) ozdoby new nails przesylają bezplatnie katalog pa zlotka po 6 zł cekiny brokat po 6 zł, elementy hologramowe tez po 6 adres www.new-nails.com lub fajne zele i lampy, aqua zdobienia na www.naildesign.pl sa na alegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno, budowa na zelu i akrylu to jedno- ale czym usuwacie? pilujecie czy tip remower? i na gąbke lub wacik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wyczytalam w gazecie \"paznokcie \" zwww.naico.ply lub base podkładowy!!!! niech ktosądry sie wypowie, będe wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju ale mi sie porobilo od nowa nei na naturalne budujacy bo popęka ale base podkladowy lub future 1 fazowy sredniogesty wlasciwosci nablyszczajace, choc wydaje mi sie ze base o konsystencji zadkiej najlepiej sie sprawdzi, niech ktos madry sie wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
witam kobitki, jestem po pierwszym dniu kursu i powiem wam ze to czego tam sie nauczylam z nikad bym sie nie dowiedziala, sory do was wszystkich ale niektore kobietki tu maja racje krzywde zrobicie komus i sobie jak bez kursu i przygotowania bedziecie robic bardzo duzo osob nazeka juz nie raz czytalam na forum ze nie maja paru tysiecy na kurs wiec same robia, nie wiem skad te ceny, warto sie porozgladac i popytac w roznych miejscach jesli ktos z katowic sie zastanawia nad kursem to proponuje crystal nails bo tam akurat ja chodze, uczy nas mistrzyni swiata, ktora sama uczy sie u mistrza jakiegos z zagranicy, kurs kosztuje 1400 ALE tam jest manicure i pedicure, ja to umie ze szkoly wiec wzielam same tipsy czyli polowe za 600 zl moze komus tez tak pozwola i naprawde jestem zadowolona to czego uczyli mnie nawet w szkle kosmetycznej jest o dupe rozczas w porownaniu z tym kursem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie sephi, tylko pamietaj ze w praktyce i tak pojawia sie jakies problemy a po za ty każda szkola moze byc inna, ja we wrocku robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to napisz cos o klejeniu tipsa bo mnie uczyli ze kleic od dolu powoli dociskajac . wtedy nie ma powietrza, i nie paznokiec kliec tylko tips , a jeszcze jedno przemywa sie klinerem caly paznokiec, a potem primer tylko na naturalna plytke, kto robi inaczeji na czaly paznokiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie i ciebie syjka.jeżeli chodzi o twoje pytanie co do paznokci ktore robisz to wg mnie robisz wszystko tak jak należy ale tak jak piszesz musisz zwrócic wikszą uwagę na to jaki masz primer bo ja kiedys nakladalam inny i paznokcie mi sie zapowietrzaly.a teraz czesciej nakladam bez ale dobrze odtłuszcze płytkę i jest ok.no i tez zwróć uwagę czy nie masz nigdzie pyłu bo przez niego tez może być coś nie tak.paznokcie usuwam acetonem i te płyny ktore widze na allegro z takimi pięknymi nazwami to moje kochane to też jest zwykły aceton.nic innego.ale jednak ważne jest aby przy ściąganiu acetonem ułożyc na dno naczynia szklanego płatki kosmetyczne i nasączyć je oliwką dla dzieci i dopiero wlać aceton.i wtedy aceton rozpuszcza akryl lub żel a oliwka chroni naszą płytkę.a po całym zabiegu ręce pokremować kremem najlepiek bezglicerowym bo on ciężko sie wchłania.polecam ten z avon różowy z serii skin so soft.ładnie przy tym pachnie co ważne jak po zrobieniu paznokci podaje sie go klientce do smarowania dłoni. syjka ja używam właśnie żelu firmy naico ale jednofazowego i jest on bardzo gęsty co jest + bo jak mialam sredniogęste to pod wpływem ciepła w lampie bardzo mi się rozlewały.a po tym mam taki rezultat jaki chce mieć.a ja jestem nauczona kleić tipsa pod kątem lekko dociskając zeby klej sie równo rzlał i oczywiście że klej nakladamy TYLKO! na tipsa nie na płytkę.a primer tylko na część gdzie jest nauralna płytka.ale się napisałam jak jakiś wykład.ale warto podzielić sie doświadczeniami bo nie każdy musi powielać potem te same błędy co ja robiłam na początku.wiadomo że poczatki są trudne ale...czy ktoś powiedział że będzie łatwo... dzieki syjka za te adresy na ozdoby.może skorzystam jak są tańsze.pozdrawiam cie serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syjka!!fajnego masz bobaska.moja corka ma juz 5 lat ale jak patrze na takiego malego to tez bym juz znow chciala.ale wiadomo praca praca i nie ma na to czasu tym bardziej jak ktoś ma swoj interes.sądze że ta blondynka przy aucie na podworku to ty.super zdjęcia.pozdrawiam również małego kamilka.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka jestes kochana .dziekuje bardzo mam jednak kilka pytan bo oczywiscie wszystkiego nie rozumiem:) 1.przemywam plytke wg twoich zalecen 2nakladam na plytke ale zel?czy moze podklad(jesli tak to ja sie ponazywa wachowo taki podklad, primer?) 3.do lampy 4.druga warstwa ale zelu? i do lampy 5.przemywam wg zalecen 6.7.8 wg zalecen 9. przemywam i nakladam warstwe nablyszczajaca-czy taka ma ona nazwe? i do lampy 10.przemywam lepka warstwe a ja robilam tak:) 1.skorki, matowienie plytki 2.nakladam primer i czekam chwile 3.nakladam zel i do lampy i gotowe:) a tu tyle warstw:) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witka jezeli naozysz jedną warstwe to niestety nie ma długiej przyszłosci na te paznokcie.warstwa nabłyszczająca to ta juz ostatnia po ktorej juz nie pilujesz i nie polerujesz.a jezeli uzywasz zelu jednofazowego to bedzie to 3 i ost warstwa.jezeli 3-fazowy to jest inaczej ale leiej miec jednofazowy bo wygodniej ja taki wlasnie preferuje.podklad to primer i mozesz tak robic.jest wszystko ok ale musza byc dwie warstwy pierwsze i potem opilowac doprowadzic do porzadku i rownosci i ost.trzecia.powinno byc wtedy z oaznokciami ok.wszystko robisz ok ale musi byc tyle warstw bo potem bedzie ci tak odchodzila jak teraz jak robilas.no to do dzieła trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka to jeszcze raz dla uporzadkowania, przy zelu jednofazowym 1.primer 2 warstwa 1 i do lampy,opilowuje nierownosci 3. warstwa 2 juz nic nie opilowuje 4.warstwa nablyszczajaca 5. przemywam klinerem czy to taki porzadek pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witka nie.jeszcze raz w skrocie.: 1-primer 2-1warstwa i do lamy 3-2warstwa i do lampy 4-teraz przemywac i opiłowac 5-i po wszystkim odpylic i przemyc plynem i nalozyc rowno cienka warstwe zelu ale nie za cienką bo zel sie ściąga wiec zeby bylo go widac 6-i finał przemyc i juz masz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×