Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krwawa_ mary_

do manicurzystek kupujacych na allegro

Polecane posty

czy w punkcie 5 chodzi o zel nablyszczajacy? ciesze sie ze tak od razu udalo mi sie znalezc kogos takiego jak ty, kto rzeczowo i cierpliwie wszystko wyjasni no i naprawde sie na tym zna:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witka jezeli używasz jednofazowego to na poz 5 jest ten sam ale czasem sprzedają takie nabłyszczające żele wlasnie na tą warstwe końcową ale ja jednak nie stosowałam wiec nie powiem ci jaki jest po nich rezultat.ale wszystko tak jak pisalam sie zgadza.ciesze się że mogę ci pomóc.sama żałuję ze wtedy kiedy sie uczyłam tak jak tu niektóre z was to nie wiedzialam ze taka strona istnieje i nie moglam zasięgnąć małych porad.polecam sie na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ta blondi to ja i moj synus, a gdzieniegdzies chyba i mężus. Podpis zostal z forum dla mam.:) a co do zelików skopiowalam i duzymi literami dopisze: ZMATOWIC PLYTKE . ZMIESC PĘDZELKIEM POWSTALY PYŁ .przemywam plytke CLINEREM wg twoich zalecen 2nakladam na plytke PRIMER ale zel?czy moze podklad(jesli tak to ja sie ponazywa wachowo taki podklad, primer?) CZEKAMY 10-15 SEK ŻEBY WYSECHŁ, POTEM ZEL ALBO PODKLADOWY ALBO BUDUJĄCY ZALEZY CZY JEST JEDNOFAZOWY WTEDY SPELNIA ROLEA I PODKLADU SRODKA I WARSTWY NAWIERZCHNIOWEJ, CZY 3 FAZOWY 3.do lampy NA 2 MIN 4.druga warstwa ale zelu? i do lampy TAK ZELU I MOZNA WTEDY NALOZYC WSZELKIE OZDOBY I DO LAMPY NA 2 MIN 5.przemywam wg zalecen, JESLI 2 WARSTWA JEST DLA CIEBIE OSTATNIA TO PRZEMYWASZ 6.7.8 wg zalecen JESLI NALOZYLAS OZDOBY TO ZNOWU W LAMPE , POTEM ZEL - LAMPA - I PRZEMYWASZ I TU BYLBY KONIEC 9. przemywam i nakladam warstwe nablyszczajaca-czy taka ma ona nazwe? i do lampy 10.przemywam lepka warstwe JAK CO TO MNIE POPRAWCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POWIEM CI WITKA ze miło mi czytać takie miłe słowa o sobie.Robię \"żelki\" ponad rok i mam u siebie dużo klientek.uważam że robię dobrze skoro dużo z nich czyli tych starych klientek powraca mimo ze ściągają bo im coś tam czasem odbije.mam sporo nowych które ciągle przychodzą.chociaż nie wiem czy wogóle wypada mi o tym pisać. Tez czasem mam male problemy tego typu,że skuszę sie na allegro na jakieś tanie tipsy i potem sie wkurzam bo pękają wzdłuż (robią się wtedy takie pionowe kreski) albo kiedyś czesciej kupowalam zele na allegro rozne i testowalam ale nareszcie mam taki co w koncu jestem z niego zadowolona od dawna.ale byly zele ktore sie zapowietrzaly i odpryskiwaly.grunt to znaleźć odpowiednie dla swoich wymagań materiały.i klientki będą waliły drzwiami i oknami.technika też czyni mistrza.pozdrawiam ciebie ciepło bo za oknem ziąb( bo byłam z pieskiem właśnie). ps.z góry wielkie sorki za moje literówki i ewentualne błędy, ale zawsze pisze szybko i nie mam czasu sie poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTOS KTO WYMYSLIL TAKA STRONE chwala mu za to. Polecam jeszcze lekture - gazeta: Paznokcie. Profesjonalne czasopismo dla manikurzystów. W Ostatnim numerze są moje paznokcie:) tam są informacje na zeli , akryli, nowosci, konkursy, dostepna w empikach ok 8 zł (dokladnie nie wiem bo prenumeruje )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Syjka nakladasz primer czekasz az wchlonie ale jego nie zaduzo.reszta tak jak napisalas i do lampy.ja ozdobydaję na 1 warstwe i potem trzy warstwy bo czasem zadażało mi się ze przy piłowaniu mi odleciały.wiec końcowa ta po piłowaniu bedzie jako 4.ale jezeli czesto zmieniasz ozdoby bo ci sie nudza to nałóż na 1 ale wykonaj tyle warstw co wczesniej pisałam(dwie na poczatku i potem 3końcowa.) co do gazet to ta\"paznokcie\"jest ok.mialam też inną \"nailpro\",ale w tej to uważam że jest bardzo dużo porad co do robienia takich bardzo wyzywających paznokci z kolczykami,piórami itp.taka według mnie sztuka.tylko na pokazy.ale są fajne ale nie do noszenia na codzień.syjka a czemu własciwie \"syjka\"?masz sylwia na imię?napisz mi email to odpiszę i przyślę ci swoje zdjęcie.w sumie daleko siebie nie mieszkamy.tzn aż tak daleko to nie.pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super fajny topik :) zgadzam sie z opiniami ,ze trzeba miec kurs by moc robic pazurki z czystym sumieniem. Robilam rok temu kurs akryl i zel za 950zl ale wiem z czym to sie je, mimo to nadal sie ucze , doszkalam , podgladam ;) W razie jakis pytan chetnie odpowiem . Pozdrawiam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sylwia mam na imie, a syjka tak na mnie mówią zdrobniale. wlasciewi mowili bo teraz prawie 30 na karku i posostalo tylko sylwia :)) hihi dziewczyny napiszcie cos o sobie : o mnie juz sporo wiecie chociazby ze zdjec, wiek znacie, z zawodu coz: po studiach administracyjnych , od stycznia po urlopie wychowawczym wracam do pracy ale nei paznokcie tylko telefony komókowe, a paznokcie to hobby, pasja czy jak kto woli. Robie ludziom pazurki, a co zarobie to jakąs nowosc do paznokci kupie (w koncu hobby). I tak jak piszecie wczesniej to czasami nie kurs, ale troche zdolnosci manualne tez sa potrzebne, bo co po kursie jak sie nie umie w praktyce zastosowac :( tyle tytulem zapoznania moj mail sylwia.pawlak@interia.pl lecz nie od razu moge odpisac (moj synek ma 11 m-cy i tylko jak spi cos moge skrobnac, a czasami trzeba posprzatac góre zabawek heh- takie życie matki polki:)))) pzdr sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenecja kupuje u nich, fajne ozdoby maja i od razu w sloiczkach. Nasunel mi sie pytanie, jak robicie ozdoby to kladziecie w jednej warstwie czy np na kilka, ze trójwymiar powstaje? i 2 . czy cyrkonie zalewacie ze powierzchnia jest gładka? czy czuc niektore ozdoby (na pewno kwiatki z akrylu sa wyczowalne) pytam bo z wsapianiem ozdob to jestes swieżutka, wiecej moge o malowaniu lakieraMI, mazaniem ich itp, o roznych odmianach frenczu itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
ja napisze jak u mnie to wygladalo skorki i przygotowanie plytki, przecieranie, zmatowienie acha jezeli ktos ma problematyczna plytke tzn mokra to najlepiej nie cleanerem tylko acetonem przetrzec wtedy sie wysyczy potem nalozenie tipsa ktos sie pytal jak? zjezdzasz z tipsem pod katem az ci kliknie na paznokciu i zachaczy w kieszonke i wtedy dopiero delikatnie przykladasz do plytki a nauczyla mnie jeszcze jednej rzeczy - im mniejsza kieszonka tym lepiej, wszedzie zawsze ucza inaczej a tym bardzije jak ktos jest poczatkujacy to trzeba miec duaz kieszonke a to nieprawda i serio z mniejsza jest lepiej i nie ma tyle pilowania :) potem pilujemy matowimy, odpylamy zawsze jak tylko cos pilujemy jesli chodzi o podklady to my mamy 2 - primer do problematycznych paznokci - naklda sie tylko przy skorkach na naturalna plytke NIE MOZNA na tipsa i czeka az wyschnie drugi to base gel naklada sie na calos zwieksza przyczepnosc i utwardza w lampie potem zel zalezy od techniki zelu jaka nakladamy ale pierwsza warstwa cienka i do lampy, nma to BEZ zmywania druga grubsza, chyba ze robi sie french to french nakladamy na cienkiej i do lampy , potem nakladamy grubsza i do lampy, zmywamy i pilujemy na koniec zel nablyszczajacy mnie nauczyli w ten sposob :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 pytanie jaki macie zel nablyszczajacy, bo ja narazie na 1 fazowym praxuje (tzn mie najlepiej sie tak robi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.sylwia ja to tez taka matka polka jakty.moja patrycja ma juz prawie szesc lat(w marcu skonczy)i też od wrzesnia mi sie zacznie wczesne wstawanie do szkoly,tzn zerowki.teraz to moge sobie pospac bo moj maly salonik mam czynny od 12 wiec sporo czasu mam na szykowanie sie.ale bede musiala sie przestawic na ranny tryb życia.cos jak ty teraz.podam ci gadu,bo jezeli masz to mozemy szybciej sobie pogadac bo jak tylko jestem dostepna to jestem:gg694369.jak bedziesz miala czas to cosik napisz. co do żelków to ja tez uzywam tylko zeli 1-no fazowych dlatego ze jest mi wygodniej niz mialabym zmieniac na kazdą warstwe inny i inne pudelko otwierac.oszalalabym.a tu jest duzo szybciej.1,5godz i finisz z malowaniem razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el.ch
syjka ja mam - jest super. Polecam emmi. Mam nawet jeden na zbyciu - jak moja siostra nie będzie go chciała tanio oddam :) Tylko najpierw muszę jej zapytać. Raz go użyłam i dostałam nowy w promocji od stałego dostawcy, jeszcze lepszy z snc, więc ten mogę oddać, bo się zleży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam też zele od tego goscia, dzis zamowilam, szkoda ze wczesniej nie pisalam, wlasciwie dzis to juz wysylka wyszla:(( ech a tak wogole to pisac pisac kobitki ja dzis doznalam zalamania; robilam bratowej pazurki, i nie wiem co ona robila przez te 2 dni, ale popękane na maxa. Fakt ma cięzkie te panokcie , plytka krótka i szerokie, ale zeby tak. Masakra. a wiecie z czym jeszcze mam problemy z wolnym brzegiem- musze sie przyznac, no bo każdy ma cos !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el.ch
syjka no problem :) siostra też kupiła, więc zrobiłam zestawik i wystawiłam na allegro :) podkładowy, nabłyszczający i french i formy. Mam trochę różnych rzeczy za dużo, a po co mają się zmarnować :) może ktoś się skusi :) A problem z wolnym brzegiem czego dokładnie dotyczy ? Za gruby ci wychodzi? ostatnią warstwę przed nałożeniem żelu nabłyszczającego należy znatowiś i wówczas spiłuj paroma pociągnięciami z góry brzeg, a będzie cieńszy, o ile o to chodziło :) Jakby coś może będę wiedziała, jak pomóc:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka0725
do krwawa_mary_: czesc. mam prosbe. moglabys mi wyslac o akrylkach na maila?? czytalam, ze masz cos ciekawego a jest mi to bardzo potrzebne. z gory dziekuje i prosze o kontakt. podaje moj nr gg : 8904560

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka0725
A wogole prosze wszystkie z Was, jesli macie cos o akrylach i zelach to skontaktujcie sie ze mna. prosze Was bardzo :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze sie przydać: MANICURE - WIADOMOŚCI DYDAKTYCZNE Przedłużanie paznokci metodą żelową z nowymi produktami Przedłużanie metodą żelową na szablonie Jak nakładać żel na naturalną płytkę paznokcia Jak używać naszych produktów \"metodą żelową\"? Dlaczego żele czasami pieką podczas utwardzania? Jak następuje utwardzanie produktu? Co oznacza podział na żele 1 fazowe i 3 fazowe? Pod żelem zauważyłam zielone odbarwienie, co to jest? Co powoduje rozwój bakterii? Jak pozbyć się bakterii? Powody uczuleń. Skrócony opis nakładania akrylu Skąd wzięła się nazwa Pędzel Koliński ? Przedłużanie paznokci metodą żelową z nowymi produktami Nowymi produktami są: primer \"Super Bonder\" i bezkwasowy żel Profi Bazowy. Używane są w szczególności dla polepszenia komfortu przy zakładaniu paznokci metodą żelową oraz na wrażliwe, cienkie i alergiczne paznokcie. Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce Używamy do tego płynu antyseptycznego. Patyczkami z drewna różanego dokładnie odsuwamy skórki. . Najlepiej pomaga w tym płyn do zmiękczania naskórka. Następnie dopasowujemy kształt i rozmiar tipsa do paznokcia. Nakładamy kropelkę kleju rozkładając ją równomiernie po wklęsłej powierzchni tipsa. Naklejamy z dołu do góry tak by nie powstały bąbelki powietrza pod tipsem. Resztę kleju usuwamy. Tips zostanie teraz skrócony na odpowiednią długość. Kształtujemy paznokieć używając do tego pilnika. Wyrównujemy przejście między tipsem a paznokciem naturalnym. Staramy się przy tym nie piłować naturalnego paznokcia. Opiłki usuwamy miotełką. Blokiem matujemy wszystkie świecące się części tipsa. Usuwamy pył i oczyszczamy odtłuszczaczem. Czekamy chwilkę aż odtłuszczacz wyparuje. Następnie używamy bezkwasowego primera \"Super Bonder\" nakładając go na cały paznokieć. Czekamy ok. 15 sekund aż Super Bonder wyschnie, lub wkładamy na 10 sekund do lampy. Teraz możemy nałożyć cienką warstwę bezkwasowego żelu bazowego, uważając by żel nie trafił na skórkę palca. Wkładamy na 2 minuty do lampy U.V. (najlepiej cztero-żarowej, wyłożonej lustrzaną folią). Po wyciągnięciu z lampy modelujemy końcówki paznokcia białym żelem \"french\". Żel powinien być dobrze wymieszany. Nakładamy odpowiednią warstwę tego żelu ( nie za grubo). Staramy zachować kształt \"C\" na paznokciu. Używamy do tego pędzelka albo dłutko \"Dotti\", którym najłatwiej zrobić tę linię. Bielutki żel poziomuje się po chwili sam rozkładając się równomiernie na paznokciu. Wkładamy do lampy na 2 minuty. W dalszym ciągu nie usuwamy lepkiej warstwy dyspersyjnej z utwardzanych przedtem żeli. Następnie nakładamy warstwę żelu gęstego lub innych żeli z naszej oferty, modelując paznokieć. Najlepiej nałożyć żel na środek paznokcia, po czym przesuwamy go w głąb. Uważamy, by żel nie trafił na skórkę. Paznokieć wędruje do lampy. Po wyciągnięciu paznokcia z lampy - odtłuszczamy usuwając tym razem warstwę dyspersyjną i zbędne nierówności żelu - używamy do tego najlepiej pilnika w kształcie bananowym. Matujemy delikatnie paznokieć białym blokiem. Jeszcze raz czyścimy odtłuszczaczem, a po jego wyschnięciu nakładamy cieniutko tzw. glanz żel \"Perfect Finnish\" na całą powierzchnię paznokcia (należy uważać by żel nie trafił na skórki). Odstawiamy na 1 - 1,5 minuty do lampy. Uwaga! Tego żelu nie przemywamy bo z lampy wychodzi już suchy, z pięknym połyskiem paznokieć. Na koniec pracy używamy jeszcze oliwki pielęgnującej smarując i wcierając delikatnie w skórkę paznokcia. góra Przedłużanie metodą żelową na szablonie Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce Używamy do tego płynu antyseptycznego. Patyczkami z drewna różanego dokładnie odsuwamy skórki. . Najlepiej pomaga w tym płyn do zmiękczania naskórka. Białym blokiem delikatnie matujemy płytkę paznokcia. Usuwamy pył i oczyszczamy odtłuszczaczem. Czekamy chwilkę aż odtłuszczacz wyparuje. Następnie zakładamy szablony na paznokcie tak aby końcówka paznokcia znajdowała się na szablonie ściśle przylegając do niego. Szablon podwijamy od spodu zaklejając go od góry do palca i na początku szablonu robiąc tzw. czubek. Następnie używamy bezkwasowego primera \"Super Bonder\" nakładając go na cały paznokieć. Czekamy ok. 15 sekund aż Super Bonder wyschnie, lub wkładamy na 10 sekund do lampy. Teraz możemy nałożyć cienką warstwę bezkwasowego żelu Bazowego, uważając by żel nie trafił na skórkę palca. Pędzelkiem dociągamy żel do wybranej przez siebie długości. Pomaga w tym siatka geometryczna nadrukowana na szablonach. Wkładamy na 2 minuty do lampy U.V. (najlepiej cztero-żarowej, wyłożonej lustrzaną folią). Po wyciągnięciu z lampy modelujemy końcówki paznokcia białym żelem \"french\". Żel powinien być dobrze wymieszany. Nakładamy odpowiednią warstwę tego żelu (nie za grubą). Staramy zachować kształt \"C\" na paznokciu. Używamy do tego pędzelka albo dłutka \"Dotti\", którym najłatwiej zrobić tę linię. Bielutki żel poziomuje się po chwili sam rozkładając się równomiernie na paznokciu. Wkładamy do lampy na 2 minuty. W dalszym ciągu nie usuwamy lepkiej warstwy dyspersyjnej z utwardzanych przedtem żeli. Następnie nakładamy warstwę żelu Profi Gęstego lub innych żeli z naszej oferty, modelując paznokieć. Najlepiej nałożyć żel na środek paznokcia, po czym przesuwamy go w głąb. Uważamy, by żel nie trafił na skórkę. Paznokieć wędruje do lampy. Po wyciągnięciu paznokcia z lampy - odtłuszczamy usuwając tym razem warstwę dyspersyjną i zbędne nierówności żelu - używamy do tego najlepiej pilnika w kształcie bananowym. Odklejamy szablony. Tę czynność zaczynamy od delikatnego wgniatania szablonu w dół przy końcówce paznokcia. Odklejamy szablon od palca i usuwamy go. Poprawiamy kształt i matujemy delikatnie paznokieć białym blokiem. Jeszcze raz czyścimy odtłuszczaczem, a po jego wyschnięciu nakładamy cieniutko tzw. glanz żel \"Perfect Finnish\" na całą powierzchnię paznokcia (należy uważać by żel nie trafił na skórki). Odstawiamy na 1 - 1,5 minuty do lampy. Uwaga! Tego żelu nie przemywamy bo z lampy wychodzi już suchy, z pięknym połyskiem paznokieć. Na koniec pracy używamy jeszcze oliwki pielęgnującej smarując i wcierając delikatnie w skórkę paznokcia. Nasze żele są żelami samopoziomującymi i po ich utwardzeniu mają bardzo ładny połysk. Po odpowiednim ich nałożeniu nie trzeba ich nawet specjalnie piłować, wystarczy dopracować tylko brzegi paznokcia. góra Jak nakładać żel na naturalną płytkę paznokcia Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce Używamy do tego płynu antyseptycznego. Patyczkami z drewna różanego dokładnie odsuwamy skórki. Najlepiej pomaga w tym płyn do zmiękczania naskórka. Białym blokiem delikatnie matujemy płytkę paznokcia. Usuwamy pył i oczyszczamy odtłuszczaczem. Czekamy chwilkę aż odtłuszczacz wyparuje. Następnie używamy bezkwasowego primera \"Super Bonder\" nakładając go na cały paznokieć. Czekamy ok. 15 sekund aż Super Bonder wyschnie, lub wkładamy na 10 sekund do lampy. Teraz możemy nałożyć cienką warstwę bezkwasowego żelu bazowego, uważając by żel nie trafił na skórkę palca. Uwaga! Zamiast żelu bazowego można użyć naszych bezkwasowych żeli: Profi Różowy (żel elastyczny), Profi Mleczny, Profi Mleczno-różowy, oraz żele Excellent. Wkładamy na 2 minuty do lampy U.V. (najlepiej cztero-żarowej, wyłożonej lustrzaną folią). Nasze żele są żelami samopoziomującymi i po ich utwardzeniu mają bardzo ładny połysk. Po odpowiednim ich nałożeniu nie trzeba ich nawet specjalnie piłować, wystarczy dopracować tylko brzegi paznokcia. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu nakładamy glanz żel \"Perfect Finnish\" na całą powierzchnię paznokcia (należy uważać by żel nie trafił na skórki). Glanz żel \"Perfect Finnish\" nakładamy na lepką warstwę dyspersyjną ( nieodtłuszczoną ) lub po wstępnym odtłuszczeniu, potem delikatnym zmatowieniu żelu nakładany jest Perfect Finnish. Odstawiamy na 1 - 1,5 minuty do lampy. Uwaga! Tego żelu nie przemywamy, bo z lampy wychodzi już suchy, z pięknym połyskiem paznokieć. Na koniec pracy używamy jeszcze oliwki pielęgnującej smarując i wcierając delikatnie w skórkę paznokcia. góra Jak używać naszych produktów \"metodą żelową\". Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce Używamy do tego płynu antyseptycznego. Patyczkami z drewna różanego odsuwamy skórkę. Następnie dopasowujemy kształt i rozmiar tipsa do paznokcia. Nakładamy kropelkę kleju rozkładając ją równomiernie po wklęsłej powierzchni tipsa. Naklejamy z dołu do góry tak by nie powstały bąbelki powietrza pod tipsem. Resztę kleju usuwamy. Tips zostanie teraz skrócony na odpowiednią długość. Kształtujemy paznokieć używając do tego pilnika. Wyrównujemy przejście między tipsem a paznokciem naturalnym. Staramy się przy tym nie piłować naturalnego paznokcia. Opiłki usuwamy miotełką. Blokiem matujemy wszystkie świecące się części tipsa. Usuwamy pył i oczyszczamy odtłuszczaczem. Następnie używamy \"primera\" nakładając go tylko na paznokieć naturalny. Teraz możemy nałożyć pierwszą warstwę żelu średnio-gęstego. Nakładamy tylko cienką warstwę uważając by żel nie trafił na skórkę palca. Wkładamy na 2 minuty do lampy U.V. (najlepiej cztero-żarowej, wyłożonej lustrzaną folią). Po wyciągnięciu z lampy modelujemy końcówki paznokcia białym żelem \"french\". Żel powinien być dobrze wymieszany. Staramy zachować kształt \"C\" na paznokciu. Wkładamy do lampy na 2 minuty. Następnie nakładamy warstwę żelu gęstego modelując paznokieć. Najlepiej nałożyć żel na środek paznokcia, po czym przesuwamy go w głąb. Uważamy, by żel nie trafił na skórkę. Paznokieć wędruje do lampy. Po wyciągnięciu paznokcia z lampy - odtłuszczamy i usuwamy zbędne nierówności żelu - używamy do tego najlepiej pilnika w kształcie bananowym. Matujemy delikatnie paznokieć. Jeszcze raz czyścimy odtłuszczaczem i nakładamy cieniutko tzw. glanz żel na całą powierzchnię paznokcia. Odstawiamy na 2 minuty do lampy. Na koniec pracy używamy jeszcze oliwki pielęgnującej smarując i wcierając delikatnie w skórkę paznokcia. góra Dlaczego żele czasami pieką podczas utwardzania a nie dzieje się tak z akrylem (pudrem i liquidem)? Zależy to od różnicy w czasie utwardzania produktu. Żele utwardzają się szybciej od akryli. Twardnieją (tzw. \"zamrożenie\") w kilka sekund a pełne utwardzenie następuje po 2-3 minutach (w zależności od żelu). Akryle twardnieją w kilka minut ale pełne utwardzenie następuje dopiero po 24-48 godzinach (dlatego akryl jest bardziej podatny na urazy przez pierwsze kilka do kilkudziesięciu godzin). góra Jak następuje utwardzanie produktu? Cząsteczki zmieniają położenie i łączą się w łańcuchy. Im szybciej się ruszają (utwardzają), tym więcej wydzielają ciepła (podobnie jak przy tarciu dłoni wydziela się ciepło). Do żeli dodane są tzw. \"fotoinicjatory\" czyli związki chemiczne które zaczynają reakcję twardnienia pod wpływem światła ultrafioletowego (UV-A). Niektóre żele maja więcej tych związków (najczęściej właśnie one potrzebują słabszego światła aby się utwardzić, 6 watowe żele, 4 watowe żele. Inne żele maja mniej tych związków (żele 9 watowe) - te żele maja w składzie mniej fotoinicjatorów wiec potrzebują mocniejszego światła (9 wat) żeby się utwardzić. Są tez bardziej elastyczne i nie żółkną pod wpływem UV. Im grubsza warstwa żelu tym więcej ciepła się wydziela. To samo dzieje się z akrylem jak jest wymieszany z liquidem w złej proporcji- za mokro (ale akryl utwardza się dłużej więc nie jest to aż tak odczuwalne). W żelach można zwolnić ten proces utwardzania poprzez włożenie ręki do światła na 3 sekundy po czym wyjęcie ręki ze światła na 3 sek (powtórzyć 2-3 razy, następnie zostawić rękę pod światłem). Ja proszę klientkę aby po wyjęciu ręki z lampy położyła rękę NA lampie, ponieważ trzymanie ręki przed lampą cały czas wystawia paznokcie na promienie UV i nie zwalnia utwardzania. Dodać też należy, że im cieńszy paznokieć, tym bardziej palec pod paznokciem odczuwa ciepło. Lepsze jest też nakładanie cieńszych warstw żelu, ponieważ wtedy żel się mniej kurczy, lepiej się utwardza i jest bardziej trwały. góra Żele dla ułatwienia zostały podzielone na żele 1 fazowe i 3 fazowe. Są to jednak pojęcia dość umowne. 3 fazowe żele dzielą się na: 1. warstwę podkładową, Bonder (nakłada się cienko, lub bardzo cienko w zależności od firmy), 2. warstwę budującą, Builder (tego żelu nakłada się kilka warstw, aby osiągnąć dobra grubość paznokcia), 3. warstwę nabłyszczającą, Gloss (płynny żel do nabłyszczania). 1 fazowy żel to taki, który ma właściwości 3 żeli....ten żel jest warstwą podkładową, budującą i nabłyszczającą. Nakłada się kilka warstw aby osiągnąć właściwą grubość paznokcia. Żel 1 fazowy można także zastosować jako 3 fazowy... Poprostu nałożyć ulubioną warstwę podkładową (Bonder), zbudować paznokieć żelem 1 fazowym, i dodać ulubioną warstwę nabłyszczającą (Gloss). Pojecie 1 fazowe, 3 fazowe to pojecie trochę uproszczone, bo są też żele 2 fazowe (baza i budujący w jednym żelu, budujący i Gloss w jednym żelu)... Można tez do zbudowania paznokcia użyć 2 żeli (1 budujący, gęsty i drugi płynniejszy do wypełnienia nierówności) po czym należy poprawić kształt pilnikiem i nadać Gloss. Zawsze, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty radzę aby każdą warstwę utwardzić prawidłowo w dobrej jakościowo lampie. góra Pod żelem zauważyłam zielone odbarwienie, co to jest? Sprawcą tego jest bakteria, najczęściej \"Pseudomonas aeruginosa\" lub \"Staphylococcus aureus\" (jest ich kilka odmian). Bakteria może się pojawić pod produktem lub pod paznokciem. Jeżeli przebarwienie pojawiło się pod naturalnym paznokciem, klientka powinna być wysłana do dermatologa. góra Co powoduje rozwój tej bakterii? Bakteria może pojawić się pod produktem dwoma drogami: 1) Bakteria była na paznokciu, ale nie była prawidłowo usunięta przed nałożeniem produktu. Czyli jest wynikiem nieprawidłowego przygotowania paznokcia. Bakterie są obecne wszędzie dlatego bardzo ważne jest żeby przed nałożeniem produktu na paznokieć idealnie go oczyścić oraz po prawidłowym oczyszczeniu paznokcia, nie dotykać go (np. odbieranie telefonu, szukanie kluczy w torebce..). Możliwe jest też przeniesienie bakterii na brudnym pilniku. W momencie kiedy nałożymy produkt na zabrudzony paznokieć, bakteria ma idealne środowisko do rozwijania się (cieple, wilgotne środowisko, bakteria ta rozwija się tam bez dopływu powietrza). 2) Bakteria dostała się pomiędzy produkt a paznokieć po zrobieniu paznokci. Może być wynikiem sklejenia przez klientkę złamanego paznokcia, nie odtłuszczając i nie czyszcząc paznokcia, lub noszenia plastra na złamanym lub odklejonym paznokciu. Bakteria ta rozwija się w ciepłym, wilgotnym środowisku (wilgoć nie jest powodem rozwijania się bakterii, ale przyspiesza jej rozwój) odżywia się keratyną (białkiem z którego paznokieć jest zbudowany). Początkowe stadium odznacza się żółtawo- zielonym nalotem, z czasem nalot ten ciemnieje. góra Jak pozbyć się tej bakterii? 1) Delikatnie spiłować cały produkt z paznokcia. Akryl można odmoczyć. 2) Delikatnie usunąć nalot z naturalnego paznokcia drobnoziarnistym pilnikiem. Pilnik ten wyrzucić, ponieważ trudno go będzie nawet dobrze zdezynfekować. Nie używać tego pilnika na innych paznokciach. Najczęściej jest niemożliwe usuniecie całego przebarwienia (które jest wynikiem infekcji). Dobrze wyczyścić paznokieć, wcierając odtłuszczacz, który ma również właściwości bakteriobójcze. Nałożyć primer (ma w sobie dodatkowe właściwości odtłuszczające), zostawić do wyschnięcia. Na paznokieć można nałożyć produkt. Przy nakładaniu żelu należy nakładać go w cieńszych warstwach ponieważ trochę osłabiony paznokieć może odczuwać ciepło przy utwardzaniu się produktu (czyli np zamiast 2 grubszych warstw nałożyć 3 cieńsze). Należy pamiętać żeby obserwować ten paznokieć aż przebarwienie nie odrośnie. Jeżeli okolica będzie robić się znowu ciemniejsza, usunąć produkt i wysłać do dermatologa. Moczenie rąk przed manicure powinno należeć do przeszłości. Moczenie paznokci powoduje zbytnie rozmiękczenie oraz pęcznienie płytki. Nałożenie lakieru na tak rozmiękczoną płytkę powoduje że w momencie wyparowania wody płytka kurczy się i lakier zaczyna szybko pękać i odchodzić. Następna ważna część manicure to UMIEJETNE usuwanie (wycinanie) nadmiaru skórek. Osobiście nie sądzę, że prawidłowe wycięcie nadmiaru skórek prowadzi do szybszego i grubszego odrostu skórek. Jeżeli nie ma zbyt dużo skórki, to lepiej nic nie wycinać, ale jeżeli skórki są grube i jest ich nadmiar to delikatnie je odpycham z płytki paznokcia i wycinam NADMIAR (a nie cala skórkę). Żaden preparat na świecie nie USUNIE skórek, tylko je rozmiękczy, żeby można było je bezpiecznie odsuwać. Jeżeli jakiś preparat rzeczywiście rozpuszczałby (usuwał) skórkę, to na pewno NIE BYŁBY dostępny na rynku do powszechnej sprzedaży. Byłby dostępny wyłącznie dla chirurgów. Żaden preparat nie \"zwolni\" narastania skórek - to jest w naszym organiźmie zaprogramowane GENETYCZNIE (tak jak włosy...niektórym rosną szybciej, niektórym wolniej). Do codziennej pielęgnacji skórek polecam olejek (4-5 razy dziennie). góra Powodów uczuleń może być kilka: Uczulenia pojawiają się często po wielokrotnym kontakcie z danym produktem (często nadużywaniem, lub używaniem niezgodnym z instrukcją). Żele UV wbrew pozorom są najbardziej uczulające ze wszystkich systemów. Często akryle czyli: liquid i puder są winione ze względu na mocny zapach, ale żele UV stosowane niepoprawnie mogą spowodować szybkie uczulenie. Dlatego zawsze podkreślam, że profesjonalne produkty powinny być używane przez profesjonalistów. Umiejętne, prawidłowe i bezpieczne obchodzenie zaoszczędzi nam problemów i rozczarowań na przyszłość. Bardzo dużo zależy od naszego sposobu obchodzenia się z produktami: 1) Czy dotykamy palcami pędzelka? 2) Czy mamy nawyk kładzenia pędzelka na stole, później opierając ręce na zanieczyszczonym od żelu blacie? 3) Czy słoiczki od żelu kleją się na zewnątrz? 4) Czy żarówki są nowe? (o tym więcej poniżej) 5) Czy dotykamy produktem skóry przy nakładaniu? 6) Czy prawidłowo wycieramy warstwę dyspersyjną? Nieutwardzony żel może bardzo uczulić. Żarówki które są zbyt zużyte nie utwardzają żelu prawidłowo. \"Zbyt krótkie utwardzanie żelu prowadzi do wielu problemów, i może spowodować uczulenia klientów do żelu. Po 200-400 godzinach używania, lampa UV produkuje za mało promieni UV, co powoduje niepełne utwardzenie. Żarówki muszą być zmieniane regularnie, żeby zapewnić prawidłowe utwardzenie żelu.\" Utwardzony żel nie jest problemem. (Jeżeli byłaby to przyczyna uczulenia to dana osoba byłaby też uczulona na plastik wszelkiego rodzaju). Uczulenie następuje najczęściej po wielokrotnym zostawieniu na skórze nieutwardzonego żelu (warstwy dyspersyjnej). Dlatego uczulenia najczęściej pojawiają się po kilku lub kilkunastu wizytach. Uczulenie takie pojawia się po kilku godzinach po nałożeniu żelu i objawia się swędzeniem, uczuciem ciepła na palcach i czasami występuje zaczerwienienie i wysypka. Po kilku dniach objawy mijają. Niestety uczulenia mają to do siebie, że pojawiają się dość niespodziewanie i najczęściej nie przechodzą same, tylko się nasilają. Jeżeli klientka doświadczy opisanych objawów, to należy zaprzestać używania produktu i pozwolić masie na paznokciach odrosnąć. Jeżeli danej osobie bardzo zależy na przedłużaniu paznokci, można spróbować innego systemu lub zmienić żele. Czasami dana osoba może być uczulona na jeden składnik, i jeżeli tego składnika nie ma w innych żelach, to nie wystąpi żadna reakcja. Można poeksperymentować, ale ważna jest współpraca klientki ze stylistką oraz obustronne zrozumienie sytuacji. góra Skrócony opis nakładania akrylu Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce Używamy do tego płynu antyseptycznego. Patyczkami z drewna różanego dokładnie odsuwamy skórki. Najlepiej pomaga w tym płyn do zmiękczania naskórka. Następnie dopasowujemy kształt i rozmiar tipsa do paznokcia. Nakładamy kropelkę kleju rozkładając ją równomiernie po wklęsłej powierzchni tipsa. Naklejamy z dołu do góry tak by nie powstały bąbelki powietrza pod tipsem. Resztę kleju usuwamy. Tips zostanie teraz skrócony na odpowiednią długość. Kształtujemy paznokieć używając do tego pilnika. Wyrównujemy przejście między tipsem a paznokciem naturalnym. Staramy się przy tym nie piłować naturalnego paznokcia. Opiłki usuwamy miotełką. Blokiem matujemy wszystkie świecące się części tipsa. Usuwamy pył i oczyszczamy odtłuszczaczem. Czekamy chwilkę aż odtłuszczacz wyparuje. Następnie używamy primera nakładając go na cały paznokieć. Do kieliszka lub dappen dish nalewamy liquid. Moczymy delikatnie pędzelek, zatapiamy w akrylu tak aby powstała kulka. Przenosimy ją na paznokieć i formujemy białą końcówkę. Potem postępujemy tak samo z akrylem różowym lub przezroczystym formując przy tym resztę paznokcia. Czekamy aż wyschnie i piłujemy do uzyskania odpowiedniej formy paznokcia. Jeżeli zakładane były szablony zamiast tipsów, to je odklejamy. polerką ( blokiem niebieskim ) polerujemy do uzyskania połysku. na zakończenie do skórek wcieramy oliwkę pielęgnującą. góra Skąd wzięła się nazwa Pędzel Koliński ? Otóż nazwa ta wzięła się od kuny a raczej jej włosa. Zwierzę to niektórzy nazywali czerwoną kuną. W Ameryce i Kanadzie żyje odmiana Kolinsky, w Polsce nazywana Kuną-Kołonką, a w Rosji gdzie żyje ich najwięcej nazywa się je sobolem i właściwie ta ostatnia nazwa przetrwała. Sobole mają bardzo cenne futro właśnie dlatego, że ich włos jest bardzo delikatny i wytrzymały, jak się okazuje nie tylko na srogie zimy. Oprócz przemysłu futrzarskiego włosy sobola wykorzystuje się również do produkcji ekskluzywnych pędzli dla artystów malarzy i kosmetyczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkładamy do lampy na 2 minuty. W dalszym ciągu nie usuwamy lepkiej warstwy dyspersyjnej z utwardzanych przedtem żeli. Następnie nakładamy warstwę żelu Profi Gęstego lub innych żeli z naszej oferty, modelując paznokieć. Najlepiej nałożyć żel na środek paznokcia, po czym przesuwamy go w głąb. Uważamy, by żel nie trafił na skórkę. Paznokieć wędruje do lampy. Po wyciągnięciu paznokcia z lampy - odtłuszczamy usuwając tym razem warstwę dyspersyjną i zbędne nierówności żelu - używamy do tego najlepiej pilnika w kształcie bananowym. Odklejamy szablony. Tę czynność zaczynamy od delikatnego wgniatania szablonu w dół przy końcówce paznokcia. Odklejamy szablon od palca i usuwamy go. Poprawiamy kształt i matujemy delikatnie paznokieć białym blokiem. Jeszcze raz czyścimy odtłuszczaczem, a po jego wyschnięciu nakładamy cieniutko tzw. glanz żel \"Perfect Finnish\" na całą powierzchnię paznokcia (należy uważać by żel nie trafił na skórki). Odstawiamy na 1 - 1,5 minuty do lampy. Uwaga! Tego żelu nie przemywamy bo z lampy wychodzi już suchy, z pięknym połyskiem paznokieć. Na koniec pracy używamy jeszcze oliwki pielęgnującej smarując i wcierając delikatnie w skórkę paznokcia. Nasze żele są żelami samopoziomującymi i po ich utwardzeniu mają bardzo ładny połysk. Po odpowiednim ich nałożeniu nie trzeba ich nawet specjalnie piłować, wystarczy dopracować tylko brzegi paznokcia. góra Jak nakładać żel na naturalną płytkę paznokcia Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce Używamy do tego płynu antyseptycznego. Patyczkami z drewna różanego dokładnie odsuwamy skórki. Najlepiej pomaga w tym płyn do zmiękczania naskórka. Białym blokiem delikatnie matujemy płytkę paznokcia. Usuwamy pył i oczyszczamy odtłuszczaczem. Czekamy chwilkę aż odtłuszczacz wyparuje. Następnie używamy bezkwasowego primera \"Super Bonder\" nakładając go na cały paznokieć. Czekamy ok. 15 sekund aż Super Bonder wyschnie, lub wkładamy na 10 sekund do lampy. Teraz możemy nałożyć cienką warstwę bezkwasowego żelu bazowego, uważając by żel nie trafił na skórkę palca. Uwaga! Zamiast żelu bazowego można użyć naszych bezkwasowych żeli: Profi Różowy (żel elastyczny), Profi Mleczny, Profi Mleczno-różowy, oraz żele Excellent. Wkładamy na 2 minuty do lampy U.V. (najlepiej cztero-żarowej, wyłożonej lustrzaną folią). Nasze żele są żelami samopoziomującymi i po ich utwardzeniu mają bardzo ładny połysk. Po odpowiednim ich nałożeniu nie trzeba ich nawet specjalnie piłować, wystarczy dopracować tylko brzegi paznokcia. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu nakładamy glanz żel \"Perfect Finnish\" na całą powierzchnię paznokcia (należy uważać by żel nie trafił na skórki). Glanz żel \"Perfect Finnish\" nakładamy na lepką warstwę dyspersyjną ( nieodtłuszczoną ) lub po wstępnym odtłuszczeniu, potem delikatnym zmatowieniu żelu nakładany jest Perfect Finnish. Odstawiamy na 1 - 1,5 minuty do lampy. Uwaga! Tego żelu nie przemywamy, bo z lampy wychodzi już suchy, z pięknym połyskiem paznokieć. Na koniec pracy używamy jeszcze oliwki pielęgnującej smarując i wcierając delikatnie w skórkę paznokcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak używać naszych produktów \"metodą żelową\". Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce Używamy do tego płynu antyseptycznego. Patyczkami z drewna różanego odsuwamy skórkę. Następnie dopasowujemy kształt i rozmiar tipsa do paznokcia. Nakładamy kropelkę kleju rozkładając ją równomiernie po wklęsłej powierzchni tipsa. Naklejamy z dołu do góry tak by nie powstały bąbelki powietrza pod tipsem. Resztę kleju usuwamy. Tips zostanie teraz skrócony na odpowiednią długość. Kształtujemy paznokieć używając do tego pilnika. Wyrównujemy przejście między tipsem a paznokciem naturalnym. Staramy się przy tym nie piłować naturalnego paznokcia. Opiłki usuwamy miotełką. Blokiem matujemy wszystkie świecące się części tipsa. Usuwamy pył i oczyszczamy odtłuszczaczem. Następnie używamy \"primera\" nakładając go tylko na paznokieć naturalny. Teraz możemy nałożyć pierwszą warstwę żelu średnio-gęstego. Nakładamy tylko cienką warstwę uważając by żel nie trafił na skórkę palca. Wkładamy na 2 minuty do lampy U.V. (najlepiej cztero-żarowej, wyłożonej lustrzaną folią). Po wyciągnięciu z lampy modelujemy końcówki paznokcia białym żelem \"french\". Żel powinien być dobrze wymieszany. Staramy zachować kształt \"C\" na paznokciu. Wkładamy do lampy na 2 minuty. Następnie nakładamy warstwę żelu gęstego modelując paznokieć. Najlepiej nałożyć żel na środek paznokcia, po czym przesuwamy go w głąb. Uważamy, by żel nie trafił na skórkę. Paznokieć wędruje do lampy. Po wyciągnięciu paznokcia z lampy - odtłuszczamy i usuwamy zbędne nierówności żelu - używamy do tego najlepiej pilnika w kształcie bananowym. Matujemy delikatnie paznokieć. Jeszcze raz czyścimy odtłuszczaczem i nakładamy cieniutko tzw. glanz żel na całą powierzchnię paznokcia. Odstawiamy na 2 minuty do lampy. Na koniec pracy używamy jeszcze oliwki pielęgnującej smarując i wcierając delikatnie w skórkę paznokcia. góra Dlaczego żele czasami pieką podczas utwardzania a nie dzieje się tak z akrylem (pudrem i liquidem)? Zależy to od różnicy w czasie utwardzania produktu. Żele utwardzają się szybciej od akryli. Twardnieją (tzw. \"zamrożenie\") w kilka sekund a pełne utwardzenie następuje po 2-3 minutach (w zależności od żelu). Akryle twardnieją w kilka minut ale pełne utwardzenie następuje dopiero po 24-48 godzinach (dlatego akryl jest bardziej podatny na urazy przez pierwsze kilka do kilkudziesięciu godzin). góra Jak następuje utwardzanie produktu? Cząsteczki zmieniają położenie i łączą się w łańcuchy. Im szybciej się ruszają (utwardzają), tym więcej wydzielają ciepła (podobnie jak przy tarciu dłoni wydziela się ciepło). Do żeli dodane są tzw. \"fotoinicjatory\" czyli związki chemiczne które zaczynają reakcję twardnienia pod wpływem światła ultrafioletowego (UV-A). Niektóre żele maja więcej tych związków (najczęściej właśnie one potrzebują słabszego światła aby się utwardzić, 6 watowe żele, 4 watowe żele. Inne żele maja mniej tych związków (żele 9 watowe) - te żele maja w składzie mniej fotoinicjatorów wiec potrzebują mocniejszego światła (9 wat) żeby się utwardzić. Są tez bardziej elastyczne i nie żółkną pod wpływem UV. Im grubsza warstwa żelu tym więcej ciepła się wydziela. To samo dzieje się z akrylem jak jest wymieszany z liquidem w złej proporcji- za mokro (ale akryl utwardza się dłużej więc nie jest to aż tak odczuwalne). W żelach można zwolnić ten proces utwardzania poprzez włożenie ręki do światła na 3 sekundy po czym wyjęcie ręki ze światła na 3 sek (powtórzyć 2-3 razy, następnie zostawić rękę pod światłem). Ja proszę klientkę aby po wyjęciu ręki z lampy położyła rękę NA lampie, ponieważ trzymanie ręki przed lampą cały czas wystawia paznokcie na promienie UV i nie zwalnia utwardzania. Dodać też należy, że im cieńszy paznokieć, tym bardziej palec pod paznokciem odczuwa ciepło. Lepsze jest też nakładanie cieńszych warstw żelu, ponieważ wtedy żel się mniej kurczy, lepiej się utwardza i jest bardziej trwały. góra Żele dla ułatwienia zostały podzielone na żele 1 fazowe i 3 fazowe. Są to jednak pojęcia dość umowne. 3 fazowe żele dzielą się na: 1. warstwę podkładową, Bonder (nakłada się cienko, lub bardzo cienko w zależności od firmy), 2. warstwę budującą, Builder (tego żelu nakłada się kilka warstw, aby osiągnąć dobra grubość paznokcia), 3. warstwę nabłyszczającą, Gloss (płynny żel do nabłyszczania). 1 fazowy żel to taki, który ma właściwości 3 żeli....ten żel jest warstwą podkładową, budującą i nabłyszczającą. Nakłada się kilka warstw aby osiągnąć właściwą grubość paznokcia. Żel 1 fazowy można także zastosować jako 3 fazowy... Poprostu nałożyć ulubioną warstwę podkładową (Bonder), zbudować paznokieć żelem 1 fazowym, i dodać ulubioną warstwę nabłyszczającą (Gloss). Pojecie 1 fazowe, 3 fazowe to pojecie trochę uproszczone, bo są też żele 2 fazowe (baza i budujący w jednym żelu, budujący i Gloss w jednym żelu)... Można tez do zbudowania paznokcia użyć 2 żeli (1 budujący, gęsty i drugi płynniejszy do wypełnienia nierówności) po czym należy poprawić kształt pilnikiem i nadać Gloss. Zawsze, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty radzę aby każdą warstwę utwardzić prawidłowo w dobrej jakościowo lampie. góra Pod żelem zauważyłam zielone odbarwienie, co to jest? Sprawcą tego jest bakteria, najczęściej \"Pseudomonas aeruginosa\" lub \"Staphylococcus aureus\" (jest ich kilka odmian). Bakteria może się pojawić pod produktem lub pod paznokciem. Jeżeli przebarwienie pojawiło się pod naturalnym paznokciem, klientka powinna być wysłana do dermatologa. góra Co powoduje rozwój tej bakterii? Bakteria może pojawić się pod produktem dwoma drogami: 1) Bakteria była na paznokciu, ale nie była prawidłowo usunięta przed nałożeniem produktu. Czyli jest wynikiem nieprawidłowego przygotowania paznokcia. Bakterie są obecne wszędzie dlatego bardzo ważne jest żeby przed nałożeniem produktu na paznokieć idealnie go oczyścić oraz po prawidłowym oczyszczeniu paznokcia, nie dotykać go (np. odbieranie telefonu, szukanie kluczy w torebce..). Możliwe jest też przeniesienie bakterii na brudnym pilniku. W momencie kiedy nałożymy produkt na zabrudzony paznokieć, bakteria ma idealne środowisko do rozwijania się (cieple, wilgotne środowisko, bakteria ta rozwija się tam bez dopływu powietrza). 2) Bakteria dostała się pomiędzy produkt a paznokieć po zrobieniu paznokci. Może być wynikiem sklejenia przez klientkę złamanego paznokcia, nie odtłuszczając i nie czyszcząc paznokcia, lub noszenia plastra na złamanym lub odklejonym paznokciu. Bakteria ta rozwija się w ciepłym, wilgotnym środowisku (wilgoć nie jest powodem rozwijania się bakterii, ale przyspiesza jej rozwój) odżywia się keratyną (białkiem z którego paznokieć jest zbudowany). Początkowe stadium odznacza się żółtawo- zielonym nalotem, z czasem nalot ten ciemnieje. góra Jak pozbyć się tej bakterii? 1) Delikatnie spiłować cały produkt z paznokcia. Akryl można odmoczyć. 2) Delikatnie usunąć nalot z naturalnego paznokcia drobnoziarnistym pilnikiem. Pilnik ten wyrzucić, ponieważ trudno go będzie nawet dobrze zdezynfekować. Nie używać tego pilnika na innych paznokciach. Najczęściej jest niemożliwe usuniecie całego przebarwienia (które jest wynikiem infekcji). Dobrze wyczyścić paznokieć, wcierając odtłuszczacz, który ma również właściwości bakteriobójcze. Nałożyć primer (ma w sobie dodatkowe właściwości odtłuszczające), zostawić do wyschnięcia. Na paznokieć można nałożyć produkt. Przy nakładaniu żelu należy nakładać go w cieńszych warstwach ponieważ trochę osłabiony paznokieć może odczuwać ciepło przy utwardzaniu się produktu (czyli np zamiast 2 grubszych warstw nałożyć 3 cieńsze). Należy pamiętać żeby obserwować ten paznokieć aż przebarwienie nie odrośnie. Jeżeli okolica będzie robić się znowu ciemniejsza, usunąć produkt i wysłać do dermatologa. Moczenie rąk przed manicure powinno należeć do przeszłości. Moczenie paznokci powoduje zbytnie rozmiękczenie oraz pęcznienie płytki. Nałożenie lakieru na tak rozmiękczoną płytkę powoduje że w momencie wyparowania wody płytka kurczy się i lakier zaczyna szybko pękać i odchodzić. Następna ważna część manicure to UMIEJETNE usuwanie (wycinanie) nadmiaru skórek. Osobiście nie sądzę, że prawidłowe wycięcie nadmiaru skórek prowadzi do szybszego i grubszego odrostu skórek. Jeżeli nie ma zbyt dużo skórki, to lepiej nic nie wycinać, ale jeżeli skórki są grube i jest ich nadmiar to delikatnie je odpycham z płytki paznokcia i wycinam NADMIAR (a nie cala skórkę). Żaden preparat na świecie nie USUNIE skórek, tylko je rozmiękczy, żeby można było je bezpiecznie odsuwać. Jeżeli jakiś preparat rzeczywiście rozpuszczałby (usuwał) skórkę, to na pewno NIE BYŁBY dostępny na rynku do powszechnej sprzedaży. Byłby dostępny wyłącznie dla chirurgów. Żaden preparat nie \"zwolni\" narastania skórek - to jest w naszym organiźmie zaprogramowane GENETYCZNIE (tak jak włosy...niektórym rosną szybciej, niektórym wolniej). Do codziennej pielęgnacji skórek polecam olejek (4-5 razy dziennie). góra Powodów uczuleń może być kilka: Uczulenia pojawiają się często po wielokrotnym kontakcie z danym produktem (często nadużywaniem, lub używaniem niezgodnym z instrukcją). Żele UV wbrew pozorom są najbardziej uczulające ze wszystkich systemów. Często akryle czyli: liquid i puder są winione ze względu na mocny zapach, ale żele UV stosowane niepoprawnie mogą spowodować szybkie uczulenie. Dlatego zawsze podkreślam, że profesjonalne produkty powinny być używane przez profesjonalistów. Umiejętne, prawidłowe i bezpieczne obchodzenie zaoszczędzi nam problemów i rozczarowań na przyszłość. Bardzo dużo zależy od naszego sposobu obchodzenia się z produktami: 1) Czy dotykamy palcami pędzelka? 2) Czy mamy nawyk kładzenia pędzelka na stole, później opierając ręce na zanieczyszczonym od żelu blacie? 3) Czy słoiczki od żelu kleją się na zewnątrz? 4) Czy żarówki są nowe? (o tym więcej poniżej) 5) Czy dotykamy produktem skóry przy nakładaniu? 6) Czy prawidłowo wycieramy warstwę dyspersyjną? Nieutwardzony żel może bardzo uczulić. Żarówki które są zbyt zużyte nie utwardzają żelu prawidłowo. \"Zbyt krótkie utwardzanie żelu prowadzi do wielu problemów, i może spowodować uczulenia klientów do żelu. Po 200-400 godzinach używania, lampa UV produkuje za mało promieni UV, co powoduje niepełne utwardzenie. Żarówki muszą być zmieniane regularnie, żeby zapewnić prawidłowe utwardzenie żelu.\" Utwardzony żel nie jest problemem. (Jeżeli byłaby to przyczyna uczulenia to dana osoba byłaby też uczulona na plastik wszelkiego rodzaju). Uczulenie następuje najczęściej po wielokrotnym zostawieniu na skórze nieutwardzonego żelu (warstwy dyspersyjnej). Dlatego uczulenia najczęściej pojawiają się po kilku lub kilkunastu wizytach. Uczulenie takie pojawia się po kilku godzinach po nałożeniu żelu i objawia się swędzeniem, uczuciem ciepła na palcach i czasami występuje zaczerwienienie i wysypka. Po kilku dniach objawy mijają. Niestety uczulenia mają to do siebie, że pojawiają się dość niespodziewanie i najczęściej nie przechodzą same, tylko się nasilają. Jeżeli klientka doświadczy opisanych objawów, to należy zaprzestać używania produktu i pozwolić masie na paznokciach odrosnąć. Jeżeli danej osobie bardzo zależy na przedłużaniu paznokci, można spróbować innego systemu lub zmienić żele. Czasami dana osoba może być uczulona na jeden składnik, i jeżeli tego składnika nie ma w innych żelach, to nie wystąpi żadna reakcja. Można poeksperymentować, ale ważna jest współpraca klientki ze stylistką oraz obustronne zrozumienie sytuacji. góra Skrócony opis nakładania akrylu Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce Używamy do tego płynu antyseptycznego. Patyczkami z drewna różanego dokładnie odsuwamy skórki. Najlepiej pomaga w tym płyn do zmiękczania naskórka. Następnie dopasowujemy kształt i rozmiar tipsa do paznokcia. Nakładamy kropelkę kleju rozkładając ją równomiernie po wklęsłej powierzchni tipsa. Naklejamy z dołu do góry tak by nie powstały bąbelki powietrza pod tipsem. Resztę kleju usuwamy. Tips zostanie teraz skrócony na odpowiednią długość. Kształtujemy paznokieć używając do tego pilnika. Wyrównujemy przejście między tipsem a paznokciem naturalnym. Staramy się przy tym nie piłować naturalnego paznokcia. Opiłki usuwamy miotełką. Blokiem matujemy wszystkie świecące się części tipsa. Usuwamy pył i oczyszczamy odtłuszczaczem. Czekamy chwilkę aż odtłuszczacz wyparuje. Następnie używamy primera nakładając go na cały paznokieć. Do kieliszka lub dappen dish nalewamy liquid. Moczymy delikatnie pędzelek, zatapiamy w akrylu tak aby powstała kulka. Przenosimy ją na paznokieć i formujemy białą końcówkę. Potem postępujemy tak samo z akrylem różowym lub przezroczystym formując przy tym resztę paznokcia. Czekamy aż wyschnie i piłujemy do uzyskania odpowiedniej formy paznokcia. Jeżeli zakładane były szablony zamiast tipsów, to je odklejamy. polerką ( blokiem niebieskim ) polerujemy do uzyskania połysku. na zakończenie do skórek wcieramy oliwkę pielęgnującą. góra Skąd wzięła się nazwa Pędzel Koliński ? Otóż nazwa ta wzięła się od kuny a raczej jej włosa. Zwierzę to niektórzy nazywali czerwoną kuną. W Ameryce i Kanadzie żyje odmiana Kolinsky, w Polsce nazywana Kuną-Kołonką, a w Rosji gdzie żyje ich najwięcej nazywa się je sobolem i właściwie ta ostatnia nazwa przetrwała. Sobole mają bardzo cenne futro właśnie dlatego, że ich włos jest bardzo delikatny i wytrzymały, jak się okazuje nie tylko na srogie zimy. Oprócz przemysłu futrzarskiego włosy sobola wykorzystuje się również do produkcji ekskluzywnych pędzli dla artystów malarzy i kosmetyczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty radzę aby każdą warstwę utwardzić prawidłowo w dobrej jakościowo lampie. góra Pod żelem zauważyłam zielone odbarwienie, co to jest? Sprawcą tego jest bakteria, najczęściej \"Pseudomonas aeruginosa\" lub \"Staphylococcus aureus\" (jest ich kilka odmian). Bakteria może się pojawić pod produktem lub pod paznokciem. Jeżeli przebarwienie pojawiło się pod naturalnym paznokciem, klientka powinna być wysłana do dermatologa. góra Co powoduje rozwój tej bakterii? Bakteria może pojawić się pod produktem dwoma drogami: 1) Bakteria była na paznokciu, ale nie była prawidłowo usunięta przed nałożeniem produktu. Czyli jest wynikiem nieprawidłowego przygotowania paznokcia. Bakterie są obecne wszędzie dlatego bardzo ważne jest żeby przed nałożeniem produktu na paznokieć idealnie go oczyścić oraz po prawidłowym oczyszczeniu paznokcia, nie dotykać go (np. odbieranie telefonu, szukanie kluczy w torebce..). Możliwe jest też przeniesienie bakterii na brudnym pilniku. W momencie kiedy nałożymy produkt na zabrudzony paznokieć, bakteria ma idealne środowisko do rozwijania się (cieple, wilgotne środowisko, bakteria ta rozwija się tam bez dopływu powietrza). 2) Bakteria dostała się pomiędzy produkt a paznokieć po zrobieniu paznokci. Może być wynikiem sklejenia przez klientkę złamanego paznokcia, nie odtłuszczając i nie czyszcząc paznokcia, lub noszenia plastra na złamanym lub odklejonym paznokciu. Bakteria ta rozwija się w ciepłym, wilgotnym środowisku (wilgoć nie jest powodem rozwijania się bakterii, ale przyspiesza jej rozwój) odżywia się keratyną (białkiem z którego paznokieć jest zbudowany). Początkowe stadium odznacza się żółtawo- zielonym nalotem, z czasem nalot ten ciemnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moczenie rąk przed manicure powinno należeć do przeszłości. Moczenie paznokci powoduje zbytnie rozmiękczenie oraz pęcznienie płytki. Nałożenie lakieru na tak rozmiękczoną płytkę powoduje że w momencie wyparowania wody płytka kurczy się i lakier zaczyna szybko pękać i odchodzić. Następna ważna część manicure to UMIEJETNE usuwanie (wycinanie) nadmiaru skórek. Osobiście nie sądzę, że prawidłowe wycięcie nadmiaru skórek prowadzi do szybszego i grubszego odrostu skórek. Jeżeli nie ma zbyt dużo skórki, to lepiej nic nie wycinać, ale jeżeli skórki są grube i jest ich nadmiar to delikatnie je odpycham z płytki paznokcia i wycinam NADMIAR (a nie cala skórkę). Żaden preparat na świecie nie USUNIE skórek, tylko je rozmiękczy, żeby można było je bezpiecznie odsuwać. Jeżeli jakiś preparat rzeczywiście rozpuszczałby (usuwał) skórkę, to na pewno NIE BYŁBY dostępny na rynku do powszechnej sprzedaży. Byłby dostępny wyłącznie dla chirurgów. Żaden preparat nie \"zwolni\" narastania skórek - to jest w naszym organiźmie zaprogramowane GENETYCZNIE (tak jak włosy...niektórym rosną szybciej, niektórym wolniej). Do codziennej pielęgnacji skórek polecam olejek (4-5 razy dziennie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieutwardzony żel może bardzo uczulić. Żarówki które są zbyt zużyte nie utwardzają żelu prawidłowo. \"Zbyt krótkie utwardzanie żelu prowadzi do wielu problemów, i może spowodować uczulenia klientów do żelu. Po 200-400 godzinach używania, lampa UV produkuje za mało promieni UV, co powoduje niepełne utwardzenie. Żarówki muszą być zmieniane regularnie, żeby zapewnić prawidłowe utwardzenie żelu.\" Utwardzony żel nie jest problemem. (Jeżeli byłaby to przyczyna uczulenia to dana osoba byłaby też uczulona na plastik wszelkiego rodzaju). Uczulenie następuje najczęściej po wielokrotnym zostawieniu na skórze nieutwardzonego żelu (warstwy dyspersyjnej). Dlatego uczulenia najczęściej pojawiają się po kilku lub kilkunastu wizytach. Uczulenie takie pojawia się po kilku godzinach po nałożeniu żelu i objawia się swędzeniem, uczuciem ciepła na palcach i czasami występuje zaczerwienienie i wysypka. Po kilku dniach objawy mijają. Niestety uczulenia mają to do siebie, że pojawiają się dość niespodziewanie i najczęściej nie przechodzą same, tylko się nasilają. Jeżeli klientka doświadczy opisanych objawów, to należy zaprzestać używania produktu i pozwolić masie na paznokciach odrosnąć. Jeżeli danej osobie bardzo zależy na przedłużaniu paznokci, można spróbować innego systemu lub zmienić żele. Czasami dana osoba może być uczulona na jeden składnik, i jeżeli tego składnika nie ma w innych żelach, to nie wystąpi żadna reakcja. Można poeksperymentować, ale ważna jest współpraca klientki ze stylistką oraz obustronne zrozumienie sytuacji. góra Skrócony opis nakładania akrylu Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce Używamy do tego płynu antyseptycznego. Patyczkami z drewna różanego dokładnie odsuwamy skórki. Najlepiej pomaga w tym płyn do zmiękczania naskórka. Następnie dopasowujemy kształt i rozmiar tipsa do paznokcia. Nakładamy kropelkę kleju rozkładając ją równomiernie po wklęsłej powierzchni tipsa. Naklejamy z dołu do góry tak by nie powstały bąbelki powietrza pod tipsem. Resztę kleju usuwamy. Tips zostanie teraz skrócony na odpowiednią długość. Kształtujemy paznokieć używając do tego pilnika. Wyrównujemy przejście między tipsem a paznokciem naturalnym. Staramy się przy tym nie piłować naturalnego paznokcia. Opiłki usuwamy miotełką. Blokiem matujemy wszystkie świecące się części tipsa. Usuwamy pył i oczyszczamy odtłuszczaczem. Czekamy chwilkę aż odtłuszczacz wyparuje. Następnie używamy primera nakładając go na cały paznokieć. Do kieliszka lub dappen dish nalewamy liquid. Moczymy delikatnie pędzelek, zatapiamy w akrylu tak aby powstała kulka. Przenosimy ją na paznokieć i formujemy białą końcówkę. Potem postępujemy tak samo z akrylem różowym lub przezroczystym formując przy tym resztę paznokcia. Czekamy aż wyschnie i piłujemy do uzyskania odpowiedniej formy paznokcia. Jeżeli zakładane były szablony zamiast tipsów, to je odklejamy. polerką ( blokiem niebieskim ) polerujemy do uzyskania połysku. na zakończenie do skórek wcieramy oliwkę pielęgnującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka0725
dzieki wielkie syjka. przydalo sie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
witam kochane kobietki 🖐️ znów nie było mnie długo jak diabli,z wiadomych przyczyn :( widzę ze topik tetni zyciem co mnie bardzo cieszy:) pojawiły sie tez ostatnio osoby udzielajace porad :) super własnie przejrzałam wszystko i okazało sie ze nie właczałam sie do dyskusji az od 30 padziernika!!! nie wiem dosłownie w co ręce włozyc :D postaram sie odpowiedziec teraz na pyt skierowane do mnie,pomijajac te na które ktos inny juz udzielił odp:) nie odpowiadam na pyt związane z nakładaniem akylu bo ja juz wiele razy mówiłam-nie zajmuję sie tym w ogóle i nie znam sie na tym zbytnio wiec po prostu mimo szczeych checi nie moge pomoc :( równiez nie wysyłam instrukcji robienia żelków bo tez tak jak juz wiele razy mówiłam -nie mam takiej :( a więc biore sie za odp na pyt :) obawiam sie ze wiele pytan moze byc juz po tak dcługim czasie nieaktualnych no ale mimo wszystko postaram sie odp KAROLISIA 86------->>>>klej moze sie rozlewac jesli nakładasz go o wiele za duzo ,albo nie masz jeszcze duzej wprawy,jesli juz cos sie rozleje,polecam od razy wytrzec by nie zdazył zaschnąc,a jesli juz zdazy,czesto bez problemu mozna go potem podwazyc "oderwac"bo wiadomo-na skórkach trzymał sie on nie bedzie :) jesli odchodzi Ci biały zel przy matowieniu to ja obstawiam ze albo zel lipny albo za mało nakładasz i dlatego nawet przy matowieniu bloczkiem sie sciera i odchodzi płatkami,no i chyba 4 min w lampie to za długo :( zasada jest taka:nakładamy dosc cienka warstwe biała,do lampy na 3 min,nie przemywamy ,kolejna warstwa ,do lampy,przemywamy i matowimy boczkiem trzymajac go odwrtotnie niz zazwyczaj czyli rownolegle do paznokcia a nie prostopadle,matowimy delikatnie ,tylko by wyrównac pzejscie i ewentualnie nierównosci,zbyt mocno matowiąc mozemy łatwo zetrzec linię usmiechu KAROLLA_22------>>>jesli pecherze wyszły Ci w zelu po wizycie u kosmetyczki to znaczy ze albo ona cos schrzaniła albo masz tak jak niektóre kobietki ze akryl sie trzyma a zel nie chce ,to indywidulana sprawa,zalecy od płytki,pzy problematycznj płytce lepiej sie czesto trzyma akryl,bo zawsze uzywamy do niego primiera,poza tym akryl wchodzi w mocną reakcję z ptyka w przeciwienstwie do zelu jesli chcesz robic frencha białym zelem to nie ma znaczenia jakiego tipsa uzyjesz,bedzie tylko roznica w wygladzie,bo wiadomo -tipsy mleczne maja inny odcien niz clear jesli chodzi o to jakie polecam tipsy ,to kupuje je czesto tam gdzie robiłam kurs-firmy perfect lady albo glamour albo kupuje u slaydis na allegro ,sa praktycznie takie same (dobre:)) jakosciowo POLECAM JOLCIA-------->>>>zele kolorowe mozna nakładac na tysiac sposobów,nie ma tu reguły,mozesz robic nimi szlaczki,robic koncówke jak frencha,malowac cały tips,mozesz mieszac np z białym ,wychodza super zdobienia,sama musisz pokombinowac,mozliwosc jest co nie miara :) KYNIA---->>>gdybys napisała co sie dzieje,jak wygladaja tipsy ze Ci sie nie trzymaja mogłabym cos doradzic,ale napisałas tak ogolnie ze nie jestem w stanie nic powiedziec,mozesz poczytac na wczesniejszych str cos o błedach przy robieniu tipsów,moze cos Ciebie dotyczy MALUTKA MIM---------------------->>>>zawsze gdy masz problem z naklejeniem tipsa z powodu płytki,mozesz przyciac kieszonkę,by lepiej sie dopasowała do płytki,wtedy jest o niebo łatwiej,sama czesto tak robię :) jesli chodzo o zdjecia tipsów na Twoim blogu...chmm...widziałam chyba ze 3 Twoje prace...niestety musze przyznac ze pierwsze tipsy rzeczywiscie Ci nie wyszły,co prawda p[ierwszy raz,ale widac tam masę błedów,nieprawidłowo opracowany tips-widac go,gzdie jest wypiłowany,gdzie nie ,french tez niezbyt fachowo zrobiony,no i kształt ...nie ma krzywej c,sa płaskie i w ogóle...jednak na kolejnych widac juz poprawe i moze nie sa jeszcze idealne ale jest juz coraz lepiej:) :) :) powodzenia!! ANULKA 777-------------------->>pytasz gdzie kupuje tipsy zele itp a więc wiekszosc tam gdzie robiłam kurs(zazwyczaj zele,cleanery itp) a czesc rzeczy na allegro(pedzelki,pilniki,ozdoby itp) ANIUT------------------>>> a wiec problem rozwarstwiania sie koncówek rozwiazany :) :) : ) ANIES-------->>>pły do usuwania tipsów-super rzecz,i gdy krzywo nam sie tips przyklei,i gdy usuwamy tipsy,z tym ze nie rozpuszcza on zelu wiec musimy njpierw spiłowac zel i potem dopiero rozpusszczac nim tipsy :) POLECAM TEN PRODUKT:) JEST NIEZBęDNY :) SYLVI-------------------->>>primier i cleaner to absolutnie nie to samo!primierem odtłuszczamy płytke albo zmywamy tłusta warste dyspersyjna a primier to wytrawiacz płytki,nakładamy go tylko na naturalna płytke ,zwiekszcza przyczepnosc zelu czy akrylu (lub przy problematycznej płytce)jednak wiekszosc zeli nie wymaga jego stosowania:) tak więc primier nie jest zawsze poptrzebny a cleaner zawsze :) acha a gdy pisze MATOWIMY mam na mysli bloczkiem a nie pilnikiem :) PAULINA21---------------------->>>> przemywamy utwardzony zel zawsze przed nałozeniem warstwy ostatniej ,a wczesniej w zalenosci od potrzeby i tego co robimy ZASADA JEST TAKA ZE ZEL NAKłADAMY TYLKO ALBO NA ZMATOWIONA POWIERZCHNIE ALBO NA TłUSTA WARTSWE DYSPERSYJNA ,NIGDY NIE KłADZIEMY ZELU NA TYLKO NP PRZEMYTY I NIE ZMATOWIONY ZEL CZY PłYTKE!!!wiec albo nie przemywamy zelu i kładziemy kolejna warstwe,albo przemywamy i matowimy i dopiero kładziemy:) uzupełnienie polega na wyrównaniu lini odrostu z linia naturalnego pazurka,a reszta i w zaleznosci od tego czy zmieniamy zdobienie czy nie:) \ ANIES----------------------->>z tego co piszesz to chyba wszystko robisz ok tylko czy primier kładziesz tylko na natur.płytke???mam nadzieje ze nie kładziesz na tipsa?no i zawsze pamietaj o tym by nie zalewac skórek jesli po piłowaniu pilnikiem zostają Ci rysy to znaczy ze masz pilnik albo o za małej gradacji,albo po piłowaniu nim zelu nie wygadzasz wszystkiego jeszcze bloczkiem jesli tips odchodzi razem z zelem w lini łaczenia to chyba albo masz kiepski klej albo za mało kładziesz zelu w tym miejscu,ewentualnie problemem moze byc nieprawiadłowo dobrany tips-za duzy albo za mały:( EL-CH------------------->w koncu jeszcze nie kupiłam tej frezarki i chyba sobie jednak odpuszcze bo boję sie jej jednak uzywac bez kursu.czytałam duzo o tym co mozna narobic nie znajac sie na tym:( chyba jednak bez kursu nie odwaze sie jej uzyc :( za duze ryzyko.. SEPHI------------------------>>>jesli zel po bokach odchodzi jak lakier to chyba musiałas zalac skórki z boku,nie napisałas czy ochodzi zel cały ,czy tylko jakas jego czesc,warstwa,bo wtedy wina mogłaby lezec po stronie np niezbyt dobrego zelu np wykanczajacego co do soleaduo to znów nie mam dobrego zdania,moja kolezanka kupiła lampe u niego i okazało sie ze facet cene jaka podaje to cena tylko za obudowe a za zarówki do niej liczy osobno,paranoja,poza tym był ponoc niemiły i długo czekała na wysyłke,,,wiec chyba nie warto:( nie polecam Ci samej skracac tipsów...jesli za mocno opiłujesz moga sie w ogóle nie trzymac,a juz bron boze nie obcinajcie nozyczkami!!wszystko Wam popęka i poodpada!!!uwazam ze nawet na skracanie nalezy isc do stylistki ona obetnie albo gilotyna albo spiłuje odpowiednio..i bedzie ok :) B123456782------------------------------>>>bardzo miło mi słyszec tak miłe słowa uznania,jest Pani bardzo miła 🌻ciesze sie ze moj topic stał sie dla Pani inspiracja do wyczarowania sobie czegos uroczego na dłoniach :) powodzenia zycze w dalszej pracy:) ANIES---->no tak:D sama juz odkryłas przyczyne nietrzymania sie tipsow:) za słaby klej:) a nie mówiłam? :D jesli przy naklejaniu tipsa podejdzie powietrze to nie ma rady:( usuwamy:( albi musimy spiłowac albo najlepiejj jesli mamy płyn do usuwania tipsów,w ok 2 min rozpusci tips,potem tylko trzeba zmatowic,odtłuscic,równiez mozna umyc palec woda i mozna przyklejac od nowa ...wiec chyba lepsze to niz piłowanie :o jesli masz zapowietrzenie po bokach pod zelem mozna smiało je spiłowac i nadlac,nie trzeba usuwac tipsa,no chyba ze zapowietrzenie jest tak duze ze tips sie nie trzyma i nie ma innego wyjscia :( a jesli zdazy Ci sie obciac za krótko tipsa to tez raczej nie ma wyjscia i trzeba go usunac,jest co prawda jeszcze jedna mozliwosc-mozna go na szablonie przedluzyc zelem ale to juz wyzsza szkoła jazdy i radziłabym raczej usunac jednak :( BEHEMOTKA------>>> jesli przy piłowaniu,przy uzupełnieniu zel Ci odszedł to znaczy ze albo było pod nim powietrze,albo za cienko był połozony zel i albo za mocno spiłowałas,mozliwe ze prawie do naturalnej płytki i odpadł :( MARTUSIEK---------------------->>>jesli chodzi o niedrogie zele z allegro,posiadam rowniez i takowe..własnie do tak jak to nazywasz"pokazówek",bo szkoda mi uzywac drogich zeli do tipsów na wzor...uzywam tez do wypróbowania jakichs moich nowych pomysłow na tipsach luzem.. ale tu cie musze zaskoczyc,bo mówisz ze zele z allegro to bubel za bublem,ja przekonałam sie ze nie:) miałam parę razy takie sytuacje ze akurat skonczyły mi sie moje zele których uzywam "normalnie"(nie zdazyłam kupic albo czekałam na dostawe w sklepie kosm)miałam tylko te z allegro za jakies 30 zł,a tu jakis niespodziewany tel ze jakas kobietka koniecznie chce tego dnia tipsy...więc mówie jej ze niestety musimy to przełozyc bo mam tylko jakies niesprawdzone zele i nie wiem czy warto itpa onaa sie upiera ze na własna odpowiedzialnosc :D i ze nie bedzie miała jak cos pretensji itp więc ustalam ze cena bedzie nizsza no i nie wiem ile sie beda trzymac itp i robie a tipsy trzymaja sie koncertowo!!!i widze ze wszystko jest ok,zupełnie tak samo jak tymi "własciwymi"zelami :) :) :) miałam juz kilka razy tak i wiem ze nie zawsze niedrogie zele z allegro sa złe :) i mozna na nie liczyc w krytycznych momentach,miałam nawet tak ze te panie chciały potem zebym im robiła te tansze tipsy tym tanszym zelem bo sa tak samo dobre jak tym drozszym :D:D A CO DO ZARóWEK do lamp to z tego co wiem bardzo dobre sa zarówki sylvanie i philipsa aczkolwiek i te zwykłe sprawuja sie czesto całkiem całkiem :) ZOFIJKA-------------->Zele samopoziomujące sa o tyle lepsze od tych zwykłych ze lepiej sie nimi formuje wszystko no i nie zdarzaja sie problemy typ[u góry i doliny i mniej jest piłowania :) WITKA 1------------------->rzeczywiscie utwardzanie 270 sek to zdecydowanie za długo :( polecam utwardzac tak: -zel podkł,bazowy-2min -zel bud-2 min -zel french-3 min -zel nabłyszc,wykancz 3 min jesli odchodza duze płaty zelu to albo wina zelu albo zalania skórek albo zbyt grubego połozenia zelu pytasz ile powinien trzymac sie zel,a wiec sadze ze do kolejnego uzupełnienia,bez zapowietrzen i innych rzeczy,tak na oko mysle ze powinien trzymac sie ok 7 tyg ale to zalezy od kwestii indywidualnych bo wiadomo ze jak komus bardzo szybko rosna paznokcie to zel nie bedzie sie trzymał 2 mce bo po prostu zrosnie albo rzeczywiscie moze zaczac odchodzic bokami przy tak duzym odroscie...zazwyczaj zelki uzupełnia sie co ok 3-4 tyg i zel trzymac sie powinnien w tym okresie super:) no i sprawa podstawowa CLEANER JEST NIEZBEDNY nie zastepuj go zmywaczem bezaceton,fakt ze mozna rzeczywscie płytke przed połozeniem pierwszej warstwy zelu przemyc zmywaczem ale raczej tylko wtedy no i równiez cleanerem:) tak więc koniecznie musisz go miec :) ZELKA--------------->ja równiez jestem zwolenniczka tip blendera ,skraca czas piłowania progu tipsa w moim przypadku o jakies 60% wiec naprawde rewelacja :) tylko trzeba uwazac zeby z nim nie "przedobrzyc"bo mozna zniszyc tipsa albo narobic brzydkich białych pkam:o SYJKA------------------------->>>super ze zamiesciłas tu tyle porad :) co prawda jeszcze nie zdazyłam im sie jeszcze dokładnie przyjrzec ale myslę ze bardzo pomogą niektórym kobietkom :) 🌻 A WIęC MOJE KOCHANE TO CHYBA NA TYLE :) uuufff ciekawa jestem ile zajmie ta moja skromna wypowiedz :D POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE SERDEZCNIE I ZYCZE POWODZENIA!!!! musze juz uciekac :( postaram sie jeszcze pozniej wysłac Wam te akrylki bo teraz znów juuz nie mam czasu :) 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
pazurka,a reszta i w zaleznosci od tego czy zmieniamy zdobienie czy nie:) \ ANIES----------------------->>z tego co piszesz to chyba wszystko robisz ok tylko czy primier kładziesz tylko na natur.płytke???mam nadzieje ze nie kładziesz na tipsa?no i zawsze pamietaj o tym by nie zalewac skórek jesli po piłowaniu pilnikiem zostają Ci rysy to znaczy ze masz pilnik albo o za małej gradacji,albo po piłowaniu nim zelu nie wygadzasz wszystkiego jeszcze bloczkiem jesli tips odchodzi razem z zelem w lini łaczenia to chyba albo masz kiepski klej albo za mało kładziesz zelu w tym miejscu,ewentualnie problemem moze byc nieprawiadłowo dobrany tips-za duzy albo za mały:( EL-CH------------------->w koncu jeszcze nie kupiłam tej frezarki i chyba sobie jednak odpuszcze bo boję sie jej jednak uzywac bez kursu.czytałam duzo o tym co mozna narobic nie znajac sie na tym:( chyba jednak bez kursu nie odwaze sie jej uzyc :( za duze ryzyko.. SEPHI------------------------>>>jesli zel po bokach odchodzi jak lakier to chyba musiałas zalac skórki z boku,nie napisałas czy ochodzi zel cały ,czy tylko jakas jego czesc,warstwa,bo wtedy wina mogłaby lezec po stronie np niezbyt dobrego zelu np wykanczajacego co do soleaduo to znów nie mam dobrego zdania,moja kolezanka kupiła lampe u niego i okazało sie ze facet cene jaka podaje to cena tylko za obudowe a za zarówki do niej liczy osobno,paranoja,poza tym był ponoc niemiły i długo czekała na wysyłke,,,wiec chyba nie warto:( nie polecam Ci samej skracac tipsów...jesli za mocno opiłujesz moga sie w ogóle nie trzymac,a juz bron boze nie obcinajcie nozyczkami!!wszystko Wam popęka i poodpada!!!uwazam ze nawet na skracanie nalezy isc do stylistki ona obetnie albo gilotyna albo spiłuje odpowiednio..i bedzie ok :) B123456782------------------------------>>>bardzo miło mi słyszec tak miłe słowa uznania,jest Pani bardzo miła 🌻ciesze sie ze moj topic stał sie dla Pani inspiracja do wyczarowania sobie czegos uroczego na dłoniach :) powodzenia zycze w dalszej pracy:) ANIES---->no tak:D sama juz odkryłas przyczyne nietrzymania sie tipsow:) za słaby klej:) a nie mówiłam? :D jesli przy naklejaniu tipsa podejdzie powietrze to nie ma rady:( usuwamy:( albi musimy spiłowac albo najlepiejj jesli mamy płyn do usuwania tipsów,w ok 2 min rozpusci tips,potem tylko trzeba zmatowic,odtłuscic,równiez mozna umyc palec woda i mozna przyklejac od nowa ...wiec chyba lepsze to niz piłowanie :o jesli masz zapowietrzenie po bokach pod zelem mozna smiało je spiłowac i nadlac,nie trzeba usuwac tipsa,no chyba ze zapowietrzenie jest tak duze ze tips sie nie trzyma i nie ma innego wyjscia :( a jesli zdazy Ci sie obciac za krótko tipsa to tez raczej nie ma wyjscia i trzeba go usunac,jest co prawda jeszcze jedna mozliwosc-mozna go na szablonie przedluzyc zelem ale to juz wyzsza szkoła jazdy i radziłabym raczej usunac jednak :( BEHEMOTKA------>>> jesli przy piłowaniu,przy uzupełnieniu zel Ci odszedł to znaczy ze albo było pod nim powietrze,albo za cienko był połozony zel i albo za mocno spiłowałas,mozliwe ze prawie do naturalnej płytki i odpadł :( MARTUSIEK---------------------->>>jesli chodzi o niedrogie zele z allegro,posiadam rowniez i takowe..własnie do tak jak to nazywasz"pokazówek",bo szkoda mi uzywac drogich zeli do tipsów na wzor...uzywam tez do wypróbowania jakichs moich nowych pomysłow na tipsach luzem.. ale tu cie musze zaskoczyc,bo mówisz ze zele z allegro to bubel za bublem,ja przekonałam sie ze nie:) miałam parę razy takie sytuacje ze akurat skonczyły mi sie moje zele których uzywam "normalnie"(nie zdazyłam kupic albo czekałam na dostawe w sklepie kosm)miałam tylko te z allegro za jakies 30 zł,a tu jakis niespodziewany tel ze jakas kobietka koniecznie chce tego dnia tipsy...więc mówie jej ze niestety musimy to przełozyc bo mam tylko jakies niesprawdzone zele i nie wiem czy warto itpa onaa sie upiera ze na własna odpowiedzialnosc :D i ze nie bedzie miała jak cos pretensji itp więc ustalam ze cena bedzie nizsza no i nie wiem ile sie beda trzymac itp i robie a tipsy trzymaja sie koncertowo!!!i widze ze wszystko jest ok,zupełnie tak samo jak tymi "własciwymi"zelami :) :) :) miałam juz kilka razy tak i wiem ze nie zawsze niedrogie zele z allegro sa złe :) i mozna na nie liczyc w krytycznych momentach,miałam nawet tak ze te panie chciały potem zebym im robiła te tansze tipsy tym tanszym zelem bo sa tak samo dobre jak tym drozszym :D:D A CO DO ZARóWEK do lamp to z tego co wiem bardzo dobre sa zarówki sylvanie i philipsa aczkolwiek i te zwykłe sprawuja sie czesto całkiem całkiem :) ZOFIJKA-------------->Zele samopoziomujące sa o tyle lepsze od tych zwykłych ze lepiej sie nimi formuje wszystko no i nie zdarzaja sie problemy typ[u góry i doliny i mniej jest piłowania :) WITKA 1------------------->rzeczywiscie utwardzanie 270 sek to zdecydowanie za długo :( polecam utwardzac tak: -zel podkł,bazowy-2min -zel bud-2 min -zel french-3 min -zel nabłyszc,wykancz 3 min jesli odchodza duze płaty zelu to albo wina zelu albo zalania skórek albo zbyt grubego połozenia zelu pytasz ile powinien trzymac sie zel,a wiec sadze ze do kolejnego uzupełnienia,bez zapowietrzen i innych rzeczy,tak na oko mysle ze powinien trzymac sie ok 7 tyg ale to zalezy od kwestii indywidualnych bo wiadomo ze jak komus bardzo szybko rosna paznokcie to zel nie bedzie sie trzymał 2 mce bo po prostu zrosnie albo rzeczywiscie moze zaczac odchodzic bokami przy tak duzym odroscie...zazwyczaj zelki uzupełnia sie co ok 3-4 tyg i zel trzymac sie powinnien w tym okresie super:) no i sprawa podstawowa CLEANER JEST NIEZBEDNY nie zastepuj go zmywaczem bezaceton,fakt ze mozna rzeczywscie płytke przed połozeniem pierwszej warstwy zelu przemyc zmywaczem ale raczej tylko wtedy no i równiez cleanerem:) tak więc koniecznie musisz go miec :) ZELKA--------------->ja równiez jestem zwolenniczka tip blendera ,skraca czas piłowania progu tipsa w moim przypadku o jakies 60% wiec naprawde rewelacja :) tylko trzeba uwazac zeby z nim nie "przedobrzyc"bo mozna zniszyc tipsa albo narobic brzydkich białych pkam:o SYJKA------------------------->>>super ze zamiesciłas tu tyle porad :) co prawda jeszcze nie zdazyłam im sie jeszcze dokładnie przyjrzec ale myslę ze bardzo pomogą niektórym kobietkom :) 🌻 A WIęC MOJE KOCHANE TO CHYBA NA TYLE :) uuufff ciekawa jestem ile zajmie ta moja skromna wypowiedz :D POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE SERDEZCNIE I ZYCZE POWODZENIA!!!! musze juz uciekac :( postaram sie jeszcze pozniej wysłac Wam te akrylki bo teraz znów juuz nie mam czasu :) 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
mce bo po prostu zrosnie albo rzeczywiscie moze zaczac odchodzic bokami przy tak duzym odroscie...zazwyczaj zelki uzupełnia sie co ok 3-4 tyg i zel trzymac sie powinnien w tym okresie super:) no i sprawa podstawowa CLEANER JEST NIEZBEDNY nie zastepuj go zmywaczem bezaceton,fakt ze mozna rzeczywscie płytke przed połozeniem pierwszej warstwy zelu przemyc zmywaczem ale raczej tylko wtedy no i równiez cleanerem:) tak więc koniecznie musisz go miec :) ZELKA--------------->ja równiez jestem zwolenniczka tip blendera ,skraca czas piłowania progu tipsa w moim przypadku o jakies 60% wiec naprawde rewelacja :) tylko trzeba uwazac zeby z nim nie "przedobrzyc"bo mozna zniszyc tipsa albo narobic brzydkich białych pkam:o SYJKA------------------------->>>super ze zamiesciłas tu tyle porad :) co prawda jeszcze nie zdazyłam im sie jeszcze dokładnie przyjrzec ale myslę ze bardzo pomogą niektórym kobietkom :) 🌻 A WIęC MOJE KOCHANE TO CHYBA NA TYLE :) uuufff ciekawa jestem ile zajmie ta moja skromna wypowiedz :D POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE SERDEZCNIE I ZYCZE POWODZENIA!!!! musze juz uciekac :( postaram sie jeszcze pozniej wysłac Wam te akrylki bo teraz znów juuz nie mam czasu :) 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka0725
myslalam, ze posiadasz jakies instrukcje, bo jak wczesniej czytalam to byly wdzieczne Ci za to kobietki:) no ale trudno, musze dac sobie rade jakos inaczej. jesli ktos ma cos ciekawego na temat przedłuzania paznokci metoda akrylowa i zelowa to tak jak juz pisalam prosze o kontakt. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×