Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krwawa_ mary_

do manicurzystek kupujacych na allegro

Polecane posty

Gość krwawa_ mary_
jeewa -------- > ja nie jestem zwolenniczka akrylu i robie tylko zele i taka metode tez polecam,wydaje mi sie tez ze zel jest łatwiejszy do nałozenia i w obrobce ,bo jesli chodzi o akryl trzeba sie bawic z tymi kulkami ..nie nie podoba mi sie to wcale,jest szkodliwy dla płytki itp itd jednak jesli zamierzasz dopiero zaczac to mozesz zaczac od akrylu bo tanszy koszt bo nie potrzebujesz lampki :) jednak z doswiadczenia wiem ze kazdy i tak z akrylu przechodzi na zel:) decyzje podejmij sama ale ja polecam żel :) jesli chodzi o kurs to ja zrobiłam kurs kilka mcy po tym jak juz zajmowałam sie zelami i nic kompletnie mi nie dał,tylko w sumie tyle ze mam papierek i zal mi kasy ktora na niego wydałam...ale coz moze papier sie kiedys do czegos przyda..byc moze wybrałam zła szkołe,a w sumie i tak juz umiałam robic ale liczyłam ze dowiem i naucze sie czegos noweego no a tu nic:( mysle ze takie kursy sa dobre dla osób ktore nie maja zielonego pojecia o sprawie,choc i tak najwazniejsza jest praktyka :)kurs to dopiero poczatek :) miśka--------- > pecherzyki powietrza przy skórkach to zmora poczatkujacych stylistek a czasem i dosiwadczonym sie moze zdarzyc powody sa zazwyczaj dwa,trzy: 1- zle zmatowiona płytka przy skórkach-wystarczy mała na 2 mm plamka błyszczaca,niezmatowiona i żel sie nie bedzie trzymał 2-najczesciej popełniany blad- ZALEWANIE SKóREK!!!,badz nakładanie zelu tuz przy skórkach w ten sposób,ze zel styka sie ze skórka,zel nigdy nie utwardzi sie na skórkach ,ale trzyma sie ok 1-2 dni a potem robia sie zapowietrzenia o ktorych mówisz ,robia sie pecherzyki,zel moze zapowietrzac sie coraz dalej co w efekcie moze spowodowac odpadniecie kawałka zelu w tym miejscu,a ze warstw zelu jest ok 3 robia sie dodatkowo takie "zadziory"gdy robi sie odrost prosta rada-nakładac zel w odstepie ok 2 mm od skórek i problem zniknie :) :) :) 3- niedokładne odtłuszczenie płytki przed nałozeniem zelu :) załoze sie ze ktorys problem Ciebie dotyczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
aaa zapomniałam o tych tipsach french:) nie do konca rozumiem o co chodzi z tym wyprofilowaniem w odwrotna strone ale powiem Ci jak ja je robie-po naklejeniu tipsa french delikatnie piłuje ten wystajacy próg bloczkiem,nigdy pilnikiem gdyz mozna spiłowac linie usmiechu ktora jest najwazniejsza w tym tipsie:) nie piłuje az do momentu gdy jest równy z płytka bo i bloczkiem mozna spiłowac za bardzo a zreszta po nałozeniu 3 warstw zelu granica zostaje idealnie zatracona ,a przy drugiej warstwie zelu nakładam grubiej w miejscu łaczenia ,potem wyrównuje nierównosci i gotowe :) mam nadzieje ze pomogłam:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krwawa_ mary -----> pewnie, że pomogłaś, serdecznie dziękuję :D Przy problemach z żelem dotyczy mnie pkt 2. Często zaleję albo mi sam żel podpłynie do skórki i mimo że staram się patyczkiem zebrać ten nadmiar to i tak zostanie trochę a potem zadziory mam murowane. Z tipsem french pomogłaś bardzo, bo właśnie nie wiedziałam jak w nim zatracić ten uskok, który powstaje po nalkejeniu przy płytce paznokcia. Jakoś to sobie próbowałam wyobrazić jak to pilnikiem zrobić ale właśnie wydawało mi się, że popsuję linię uśmiechu. Czyli nie muszę tak idealnie spiłować do równości z płytką? Jaki żel ładniej wygląda na takich paznokciach french? Mam bezbarwny i różowy i nie wiem na jaki się zdecydować. Chciałabym, zeby wyglądały elegancko. Poradź mi jeszcze jaki żel wybrać żeby nie spływał tak na skórki, bo mi każdy spłynie w momencie jak robię inny paznokieć i ten co ma już żel czeka i wtedy ten żel się rozpływa. Niby jest samopoziomujący.....ale może za rzadki? Bie jest aż tak bardzo rzadki, jak miód się zlewa z pędzelka. Żel firmy Titan. Niestety chyba niezbyt dobry widocznie, kupiony wraz z zestawem na allegro. Jedyną zaletą jego jest to, że nie żółknie. A co do Cleanera - właśnie z zestawem dostałam cleaner, króty nie zmywał żelu (tej lepkiej warstwy po lampie) tylko ją rozmazywał. Jejku ile ja zużywałam wacików przy tym cleanerze...z 50 to minimum przy jednym robieniu tipsów....myślałam, ze to tak ma być dopiero koleżanka mi poleciła prawdziwy cleaner i teraz już wystarczy od 5 do 10 wacików :D A tamten miał zapach konwalii i pienił się i był jak płyn do naczyć rozrobiony z wodą.....i niestety jest jeszcze do nabycia na allegro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
ja zawsze kupuje zele bardzo geste ale i tak czasem zlewaja sie na skórki :( szczegolnie jak były te upały to wprost nie dało sie zapanowac nad zelami ...trzymam w lodówce oczywiscie - maja wtedy super konsystencje ale jak sa upały to i tak sie zlewaja i wtedy sa na to 2 sposoby:albo robic naprzemiennie u jednej i u drugiej reki(to samo dotyczy białego zelu french)czyli gdy nałozysz zel na palec u jednej reki to od razu do lampki(niech ona bedzie właczona cały czas)na dosłownie 10-20 sekund i potem palce u drugiej reki i tak obie rece a na koniec cała dłon na 2 min do lampy :) ja osobiscie nie lubie sie bawic z tym nakładaniem naprzemiennym (aczkolwiek czasem nie mam wyjscia) i po prostu gdy juz klientka ma wkładac reke do lampy dokładnie ogladam czy zel sie nie pozlewał a jesli tak -wycieram wacikiem dokładnie i szybko do lampy :) ale jednak to wkładanie na 10 ,20 sekund jest lepsze,zel sie juz zamrozi na tyle by nie spływac co do wyboru zelu do tipsów frech uzywałam i mleczno rózwoego,i przezroczystego i rózowego i z kazdym wychodzi bardzo ładnie :) przy przezroczystym zelu biała koncówka jest bardzo intensywna i widoczna :),przy mleczno-rózowym cały paznokiec jest lekko mleczny a koncówka mniej biała -osobiscie uwielbiam ten efekt :) a przy rózowym jest prawie taki sam efekt jak przy przezroczystym ,no moze ciut bardziej rózowy :) ale kto nie wie- nie bedzie wiedział ze to rózowy zel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
a co do cleanerów widze ze niezły bubel miałas hehe ja tez miewiam raz lepsze raz gorsze ale generalnie wszystkie sprawuja sie podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeewa
mary, ok dziekuje za info... jestem z wrocka i pewnie jest teraz dosc duzy wybor tych kursow. wiec poszukam, popytam. ;) a moge miec jeszcze jedna prozbe? no bo widzialam z wczesniejszych postow ze masz "instrukcje" robienia akryli jak i zelow. wiec jak bym mogla poporsic Cie o chwilke i wyslac mi te oba pliki? chciala bym sprawdzic czy jestem pewna tego ze chcem w to wchodzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
ok jasne :) ale instrukcję jako taką mam tylko do akryli (i to zupełnie przypadkiem znalazła sie na moim kompie )..do do zeli nie potrzebuje :)szczerze powiem ze jak sobie ja przejrzałam ostatnio to stwierrdziłam ze jest naprawde srednia widac na zdjeciach zle przyklejony tips pokaazane sa tez wzorki mało efektowne hehe ale spoksik wysle Ci zawsze cos moze Ci sie przyda tylko podaj maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeewa
dziekuje bardzo. jak tylko przjerze to dam znac czy bede zachwycona tymi akrylami czy nie ;) oto mail: jeewa86@wp.pl dziekuje Ci z gory, kochana jestes, a jednak dobrych ludzi na świecie nie brak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
jaewa---- >> sprawdz poczte :) zapomniałam jeszcze dodac jeden bład jaki jest popełniany przy nakladaniu zelu a to jest rowniez bardzo istotne i moze spowodowac zapowietrzenia...:o otóz chodzi o dokładne przygotowanie skorek i płytki koło nich do nakładania zelu !ja gdy widze ze klientka ma małe skorki badz ich nie ma uzywam płynu do ich zmiekczania i smaruje nim równiez płytke ponizej nich- w tym miejscu na płytce sa tez czesto takie błonki-nalezy je dokładnie usunac!na nich tez zel sie bedzie zapowietrzał,zmiekczone skórki odpychamy a wszystko inne co sie rozmiekczy usuwamy potem całosc odtłuszczamy i dopiero nakładamy zel tak jak mówiłam w odstepie od skórek ale nie za duzym bo bedzie to wygladało jak odrost :) jesli skórki sa jednak duze nie mam wyjscia i usuwam je mechanicznie cążkami,rodełkiem itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam sobie akryle 3 dni temu.jestem bardzo zadowolona bo wyszly mi naprawde ladnie.(zielona brokatowa koncowka+koleczka CD). akryl nakladal sie b ladnie.moze dlatego ze jest (slyszalam)calkiem niezlej firmy-nsi. zobacze ile sie beda trzymaly -napisze Wam. to tyle:)chcialam tylko zdac relacje co u mnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkie krwawa_mary_ -----> zrobiłam wczoraj sobie pazurki na tipsie french wg Twoich wskazówek........wyszły fantastycznie. Wyglądają bardzo elegancko i zarazem skromnie a właśne na takim efekcie mi zależało....jutro mam ważne spotkanie, które zadecyduje o mojej przyszłej pracy i nie chciałabym, żeby ktoś mnie zetykietował na podstawie \"zbajerowanych\" tipsów (a nie brakuje takich ludzi, niestety). Nałożyłam mleczno-różowy żel (miałam mleczno-różowy i ciemno różowy perłowy) a na łączeniu linii uśmiechu z naturalną płytką przykleiłam po malutkim kwiatuszku na każdym tipsie (tak z boku). No i efekt wyszedł fantastyczny. French mam po raz pierwszy (chyba odważyłam się dzięki Tobie, krwawa_mary_ :) ) Postępowałam również zgodnie ze wskazówkami przy nakładaniu żelu i wkładałam na około 10-15 sekund do lampy zanim nałożyłąm na wszystkie paznokcie......faktycznie to działa bo zel nie spływa na skórki :) i mam nadzieję, że nie będzie zadziorków :) Jednym słowem: dziękuję za rady :) i proszę o jeszcze :) do jeewa -----> jeśli jesteś z Wrocławia i chciałabyś wybrać się na kurs żeli, to w firmie ACTIVE na ul. Szkockiej robią szkolenia i kurs nie jest drogi. Po zakończeniu dostaniesz certyfikat (w języku angielskim). Ja mieszkam niedaleko Wrocławia w Bielawie (koło Dzierżoniowa) a na Szkockiej moja uczelnia wynajmuje szkołę, w której mam zajęcia, i byłam już kilka razy w Activie na zakupach (tam można również zaopatrzyć się we wszystko, bo to hurtownia wszystkiego do tipsów - bardzo dobrze zaopatrzona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
ciesze sie dziewczynki ze mogłam pomóc i ze wychodza Wam śliczne pazurki a załoze sie ze z czasem beda wychodzic Wam coraz ladniejsze :) jaewa ---- > powodzenia zycze w zwiazku z praca :) dobrze ze zrobiłas delikatne pazurki,sa przede wszystkim eleganckie a to sie liczy przeciez wszyscy patrza nam na rece :) co do zadziorków to jest jeszcze jedna wazna rzecz- zel na samej górze tam w odstepie od skórek musi byc nałozony cienutko,minimalnie ,o czym juz chyba mówilam gdy opisywałam jak zbudowac paznokiec :) jesli zrobiłas odstep od skórek,dobrze oczysciłas i odtłusciłas płytke,odsunełas skórki i nałozyłas cienko zelu zadziorków nie ma prawa byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
to wyzej było do miśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiczek
Witajcie!!! mam do Was pytanko czy macie jakis kurs zeli w ostatecznosci akryli. Nigdy nie robilam tipsoiw ale chce sobie zrobic je nigdy nie bylam na kursie chcialabym robic tipsy sobie i mamie ale nie bardzo wiem czy jak kupie sobie zestaw startowy dam rade prosze o rade pozdrawiam bardzo goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złote serduszko
witam !! dziewczyny szukam pracy jako manicurzystka w gdyni lub okolicach wiecie moze cos??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frytkiewicz
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frytkiewicz
do sylwiczek.ja jak kupilam zestaw startowy na allegro dostalam taka broszurke jak krok po kroku wykonac tipsy.bylo wszystko bardzo prosto napisane.zazwyczaj kupujac zestawy na allegro dodaja taka broszurke krok po kroku w wykonywaniu tipsow.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiczek
do "frytkiewicz " dziekuje za odpowiedza mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko mogłabyś przesłać mi linka z tym zestawem startowym ktorym kupilas bo chce sobie rowniez jakis kupic ale nie bardzo wiem który. Zadowolona jestes z zakupionego zestawu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziuchna
do "SYLWIACZKA"Ja tez zamawialam zestaw startowy z allegro...i musze przyznac ze jestem zadowolona!podaje linka: http://www.allegro.pl/item121444020_6x_zel_zestaw_lampa_uv_zele_tipsy_ecoglanz_clean.html Zestaw jest dosyc duzy jak na taka cenke:-) Jesli chodzi o zele,tipsy i lampe:sa na prawde dobrej jakosci!towar przyszedl bardzo szybko -bo zaraz na nastepny dzien po zaksiekowaniu wplaty na konto!No ale coz sama musisz wybraz dla siebie nadodpowiedniejszy zestawik-zycze powidzonka:-) jesli bedziesz miala jakies pytania dotyczace tipsow....to pytaj smialo-wszystkie sprubojemy odpowiedziec!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziuchna
Zapomnialam dodac ze w zestawie ktory zakupilam rozniez dolaczona byla instrukcja jak krok po kroku wykonac tipsy metoda zelowa!byla ona na podanej przez sprzedajacego stronce!no coz moze nie byla ona az zbyt dokladna(byly w niej minimalne wiadomosci)no ale jak dla kogos kto pierwszy raz ma stycznosc z pazurkami zelowymi powinna byc jak najbardziej zrozumiala:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kynia
Mozecie mi doradzic ktore tipsy sa dobre ? bo kupiłam juz te bezbarwne i french z płytka kieszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kynia
interesuja mnie te na allegro. prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziuchna
do KYNI-Moim zdaniem najlepsze sa tipsy mleczne...sa najtrfalsze i nie pekaja przy obcinaniu!z tymi przezroczystymi jest juz troszke gorzej:poniewaz nie sa zbyt trfale przy mocniejszym uderzeniu i moga tez pekac przy obcinaniu!tipsy mleczne idealnie nadaja sie do frenschu-zas te bezbarwne ladnie prezentuja sie z jakimis ozdybkami na lini usmiechu ..a koncuwka zostawiona wolna!no ale decyzja nalezy do Ciebie:-) wiec ja ogolnie jestem za tipsami mlecznymi!pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziuchna
zapomnialam dodac ze kieszonka na tipsie tez jest bardzo wazna..najlepsze sa te z glebsza..poniewaz trzeba dobtrze tipsa umocowac na paznokciu aby nie podeszlo powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
a ja jestem zwolenniczka tipsów clear(o ile mozna powiedziec ze jestem zwolenniczja tipsów samych w sobie -bo generalnie wole przedłuzac na szablonie a tipsy naklejam tylko w ostatecznosci) ale jak juz to wole przezroczyste-sa łatwiejsze i szybsze w obróbce,robie na nich frencha bialym zelem badz wtapiam cos i zawsze slicznie wychodzi,za mlecznymi nie przepadam0-sa zbyt tradycyjne hehe a najmniej lubie tipsy french-wole sama zrobic frencha zelem poza tym nie kazda płytka sie nadaje do białych tipsów a wszystkie sa tak samo trwałe i mocne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
acha i moim zdaniem lepsze sa tipsy z małym rantem-pasuja idealnie do kazdej płytki a spotkalam sie juz z róznymi-bardzo płaskimi,bardzo wypukłymi itp i ciezko na nie nakleic tipsy z głęboka kieszonka a wiec jesli chodzi o mnie to jestem za:1)tipsami clear,2)mały rant pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małuteńka
do krwawa mery przeczytałam w Twoich postach że masz coś o akrylach czy mogłabyś mi też wysłać to bede Ci bardzo wdzięczna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krawawa_Mary.....Czy ja również mogę prosić o instrukcję do akryli??? Jeśli posiadasz to do żeli również (dla koleżanki). Będę bardzo wdzięczna...Mój mail: monizak@interia.pl. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do krwawej_mery_ zastanawim się nad kupnem zestawu z allegro do robienia paznokci na żelu a przeczytałam tu na forum, że masz jakąś \"instrukcję obsługi\" czy istnieje możliwość byś mi ją udostępniła, gdyż przeszukałam juz wiele stron w siecie i znalazłam tylko jakieś informacje szczątkowe na ten temat Pozdrawiam Ewka mój mail Ewa@dobremiasto.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kynia
a mam problem.jak mam przyklejać poprawnie tipsy przezroczyste zeby nie było widać kleju, bo jak ja robie to widać!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×