Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krwawa_ mary_

do manicurzystek kupujacych na allegro

Polecane posty

Gość karolisia86
zel mam firmy nail-24 i nigdy nie mialm takich problemow nie zakladam zeli dlugo bo od lutego ale takie cos zdazylo mi sie I raz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpadl mi paznokiec z malego palca:( no to mam juz pretekst zeby dzis sobie uzupelnic...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpadl mi paznokiec z malego palca:( no to mam juz pretekst zeby dzis sobie uzupelnic...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1309
hej krwawa mary... jak tak czytam to cale forum to widze ze pomoglas juz wielu dziewczynom:-) to moze i mi bys pomogla?wlasnie zabieram sie za nauke przedluzania paznokci akryle juz w miare potrafie a zele i lampe dopiero zamierzam kupic ,czekam na atrajcyjna oferte:-) moglabys mi przyslac na maila to co masz o zakladaniu akryli?moze naucze sie robic to lepiej? i to co masz o zelach?od podstaw jak sie je zaklada itd moze masz jakies zdjecia?bylabym ci bardzo wdzieczna!! dziekuje i pozdrawiam edzialaska@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.niedawno kupilam sobie zestaw do robienia tipsow metoda zelowa. co prawda chodzilam wczesniej do kosmetyczki na tipsy ale tam mozna sie ewentualnie nauczyc kolejnosci w zakladaniu paznokci. bardzo prosze powiedzcie mi w jakiej kolejnosci nakladac zele co z czym i do czego kazdy z nich sluzy. prosze napiszcie na adres mailowy.z gory bardzo diekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati.06
krwawa mary, czy ja również mogę prosić o przesłanie instrukcji? mój adres mat.zg@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
krwawa mery amoze mi tez bys przeslala cos o tych zelach albo napisz tutaj jezeli wiesz cos o tym co pisalam szybciej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
wybaczcie kobietki ze mnie nie ma ale nie mam czasu :( widze ze sporo sie uzbierało chetnych na akryle :) postaram sie wysłac jutro...a co do zeli ja nie mam na kompie zadnych "instrukcji"wiec nie mam mozliwosci Wam wysłac...ale jak znajde chwilke napisze Wam tu instrukcje bo chyba moja przedmówczyni była zainteresowana a pewnie i wiecej osób skorzysta:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
hej kochane :) znalazłam chwilke i postaram sie nadrobic zaległosci:) widze ze niektóre z Was zle mnie chyba zrozumiały i myslą ze ja mam na kompie instrukcje do zeli..otoz nie-ja mam tylko instrukcje do akryli ..i wysle za chwile chetnym a póki co moze napisze instrukcje co do zeli,moze jesli chodzo o tipsy bo chyba zadna z Was nie była zaintereswoana przedłuzaniem na szablonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
a wiec do roboty:)!!! napisze Wam co po kolei ja robie jak zakładam tipsy :) a wiec: 1- zmycie ewentualnego lakieru -uzywamy zawsze zmywacza bezacetonowego,zwlaszcze gdy mamy juz tipsy-aceton rozpuszcza tipsy i zwyłkym zmywaczemi mozemy je sobie zniszczyc 2-usuniecie skórek,ja uzywam specjalnego płynu,dokładnie usuwam skórki,wszelkie błonki na płytce 3-DELIKATNE zmatowienie płytki bloczkiem badz pilnikem o gradacji ok.180 4-opiłowanie paznokcia z kazdej strony,paznokiec musi byc króciutki 5-wybór odpowiedniej wielkosci tipsa,nie moze byc za waski ani za szerki,gdy płytka jest krótka,mozna spiłowac kieszonke,by nie zachodziła na cała płytke 6-DOKLADNE ODTUSZCZENIE PłYTKI CLEANEREM 7-naklejamy tipsa wypychajac powietrze,trzymamy kilka sekund,nakładamy duzo kleju wiec jesli wypłynie góra nadmiar,wycieramy suchym wacikiem 8-skracamy tipsa,opiłowujemy go z kazdej strony,spiłowujemy przejscie miedzy naturalna płytka a tipsem,mozna pomóc sobie tip blenderem, 9-usuwamy pyłki pedzelkiem,mozna znów przemyc cleanerem 10-uzywam zeli 3-fazowych wiec najpierw nakładamy zel podkładowy,nie zalewamy skrórek,zachwujemy odstep w kazdj strony ok 1-2 mm 11-w tym momencie mozna juz nakładac ozdoby,jesli tak to po nałozeniu ozdob wkałdamy reke do lampy potem nie przemywamy i nakładamy gruba warstwe zelu budujacego,rowniez uwazamy by nie zalac skórek i do lampy 12-przemywamy i piłujemy z kazdej strony,usuwamy pyłki 13-nakładamy zel wykanczajacy,do lampy na 2 razy dłuzej ,przemywamy i gotowe :) ja osobiscie po nałozeniu zelu podkładowego robie tak: nie przemywam go po wyjeciu z lampy tlko na niego nakładam zel budujacy -cienko,potem do lampy,przemywam,wygladzam bloczkiem a dopiero potem nakładam zel budujacy na który nakładam ozdoby i na to dopiero gruba warstwa zelu budujacego a potem wykanczajacy jezeli nakładamy ozdoby juz na poczatku, na zel podkładowy to robimy to gdy chcemy miec zdobienie trwale:)którego nie bedziemy spiłowywac przy uzupełnieniu... to chyba tyle:) mysle ze napisałam w miare jasno:) bardziej szczególowo opisywałam poszczególne rzeczy w moich wczesniejszych postach np jak nakładac zel,jak formowac krzywizny itp wiec nie chciałam sie powtarzac:) jesli macie jeszcze jakies pytania-pytajcie smiało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
karolisia---->>> pytałas jak to sie stało ze pod tipsem było powietrze...hmmm,,,musialas cos zrobic nie tak...moze jednak zalałas skorki albo nie odtłusciłas dokładnie ?albo za krótko utwardzałas?albo zrobiłas za cienkie? nie sadze by to była wina zelu..jak juz mowiłam,nawet najsłabszej jakosci zel powinien sie trzymac dobrze jesli wszystko jest prawidłowo wykonane.. pytałas tez jak,w ktorym momencie robic frencha... napisze wiec jak ja to robie :) w skrocie :) 1-zel podkładowy,lampa,nie przemywamy 2-cienko zel budujacy,lampa,przemywamy,matowimy 3-cienko biały zel,lampa,nie przemywamy 4-cienko biały zel,lampa,przemywamy,matowimy bloczkiem by wyrównac przejscie 5-grubo budujacy,lampa,przemywamy,piłujemy 6-ze wykanczajacy,lampa,przemywamy i koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
ok chyba odpowiedziałam na wszystkie pytania,jesli cos pominełam dajcie znac :) a teraz biore sie za wysyłanie akrylkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
juz wysłałam:) a teraz uciekam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
dzieki krwawa mery opisals wystarczajaco szczegolowo zebym teraz mogla sprobowac ten frencz i ozdoby tylko ciocia da odpoczac pazurka i zabieram sie do roboty by probowac niestety dopiero po koniec wrzesnia :/ ale poczekam na mojego krolika doswiadczalnego dzieki :):):) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
a mam jeszcze jedno pytanko klientka byla kieiys na zelach na stopach i chce zebym jej zrobila tylko ze bez szablonow i tipsow normalnie naniesc zel na pazurki i wtopic w to lakier zeby wyszedl frencz zaraz bede pewnie na mamie probowala ale chcialam sie zapytac czy kiedys ktoras z was to robila i jezeli tak to jak to zrobic naniesc 2 warstwy zelu i potem lakier czy moze 1 warstwa i wtopic lakier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
uwazam ze wtapianie lakieru pod zel to ryzykowna sprawa...lakier zawiera składniki które moga spowodowac odpryskiwanie zelu...jesli chcę zrobic cos lakierem pod zelem to tylko jakies małe elementy typu namalowany zygzak czy jakies 2 kreseczki ale z cała koncówka białym lakierem bym nie ryzykowała...zrobiłabym po prostu frencha zelem :)czemu nie chcesz zrobic zelem tylko lakierem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
a lakier nakładam zawsze pod ostatnia,wykanczajaca warstwe zelu,ale tak jak mówiłam,staram sie unikac zatapiania wzorków zrobionych lakierem...to moje zdanie a Ty zrobisz jak uwazasz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
to klientak tak chciala ja z checia bym zrobila zelem ale najpierw chce jeszcze sprobowac na cioci bo zawsze jak robilam to ten bialy zel odpadal a teraz sprobuje tak jak tu szybciej dziewczyny pisaly ze naloze bialy i na chwilke pod lampe no ale na obcej osobie to sie boje ryzykowac musze poczekac na ciocie a wlasnie mamie robilam tym lakierem i wogole mi nie wyszlo takze nie chce probowac na obcych pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
probowalam wtapiac lakier w zel ale stwierdzilam ze to bez sensu i nie bede sie w to bawic bo wogole mi to nie wychodzi no coz wszystkiego nie mozna robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti82
Krwawa_mary czy mi tez mogłabys przesłać intrukcje do robienia paznokci akrylowych:) byłabym bardzo wdzięczna, właśnie zaczynam przygodę związaną z paznokciami, zawsze to dodatkowa umiejętność, nie chce dłużej męczyć mojej znajomej, dlatego tez postanowiłam sama sie nauczyc:) wszystko zakupiłam co mi jest potrzebne i zaczynam nauki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazurkomaniaczka
DO KRWAWEJ MARY_-------hej-własnie czytam sobie forum i jestem pod wrażeniem-twojej wiedzy,doswiadczenia a przede wszystkim checi pomagania innym poczatkujacym .Kogos takiego szukałam w necie od paru tygodni--kogos kto mogłby mi odpowiedziec na moje pytania zwiazane z tipsami żelowymi.niestety spotkalam sie tylko z chamstwem i egoizmem.A ty mnie po prostu zaszokowalas........NA MAXA.Własnie zabieram sie za robienie żelków.Skompletowalam sprzet i akcesoria--i jak na razie eksperymentuje.Bylam na kursie pol roku temu-jednak wszystkiego nie pamietam,nie mialam kasy zeby sie tym wczesniej zajac....Chciałabym Cie ogromnie prosic (najpiekniej jak potrafie) o twojego maila lub nr gg, bo chcialabym Ci zadac pare pytan.Byłabym ogromnie wdzieczna gdybys sie odezwała- moj adres e-mail marlenapawlak@op.pl numer GG 3866402 Jestes moja jedyna nadzieja....jestes super--ze kazdemu pomozesz-a nie olejesz i zmieszasz z błotem......z niecierpliwoscia czekam na kontakt...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marinnna
nom wiec witajcie!!! mam jedno pytanie... wiem jak sie zaklada tipsy zelowe, bo mialam juz ten rodzaj paznokci robiony u kosmetyczki ale odpadly mi po tyg i nie doczekaly uzupelnienia. Krwawa_Mery czy mogłabys mi powiedziec na czym polega uzupelnianie paznokci... jak odrosna? to trzba stare zupelnie oderwac? czy jak? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti-82
Chyba Krwawa mary ostatnio jest nieobecna na forum:( szkoda, myślalam ze bedzie nam służyć dalej pomocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
Marinna jak uzueplniasz paznokcie to ich nie sciagasz tylko delikatnie scierasz zel pliniczkiem i wyrownujesz i na to nakladasz znowu zel na tym polega uzupelnianie paznokci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti82
Karolisia ma rację, ja dzis bede uzupelniac akryl w swoich paznokciach, pierwszy raz:) ciekawe jka mi to wyjdzie ......jutro zdam relacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolisia86
krwawa merry a mam jeszcze jedno pytanko. ty mi opisalas jak zrobic frecz na zelu trojfazowym a jakbys mogla jeszcze dac naz jak sobie poradzic jezeli mam zel jednofazowy to bylabym wdzieczna pozdrawiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
witam kobietki:) znów nie było mnie dość długo bo jak zwykle nie miałam czasu :( postaram sie teraz odp na Wasze pytania i wysłac a krylki :) TIPSY ZELOWE NA SZABLONIE opisze w skrócie jak ja to robię: 1-przygotoawnie płytki tj.zmatowienie,usuniecie skórek,opiłowanie,odtłuszczenie, by przedłuzyc paznokcie na szablonie musi byc choc pare mm naturalnego paznokcia by pod niego podłuzyc szablon,co prawda jest mozliwosc tez przedłuzenia paznokcia bardzo krótkiego gdzie nie ma pod co podłozyc szablon aczkolwiek ja sie w to nie "bawie" i w takim wypadku naklejam tipsy 2-nałozenie zelu podkładowego,lampa,nie przemywamy 3-podłozenie pod paznokiec szablonu,nalezy to zrobic bardzo dokładnie,wszedzie musi byc równo,od tego zalezy czy wyjdzie nam kształtny paznokiec,ja pomagam sobie patyczkiem i jeszcze od spodu wyrównuje szablon 4-nałozenie zelu budujacego na 3/4 paznokcia i szablon na taka długosc jak nam odpowiada,dosc gruba warstwe,lampa,przemywamy 5-zdjecie szablonu,opiłowanie .nadanie równego kształtu 6-cienka warstwa zelu budujacego(juz na cały paznokiec) i układamy ozdoby,lampa,nie przemywamy 7-nałozenie grubej warstwy zelu budujacego,oczywiscie jak zwykle z zachowaniem odstepu od skórek,lampa,przemywamy 8-piłowanie,najpierw pilnikiem,potem wygładzenie bloczkiem,nadawanie ostatecznego kształtu 9-cienka warstwa zelu wykanczajacego,przemywamy i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
marianna ---->> ja uzupełniam w ten sposób: zalezy czy jest zmiana zdobiena czy nie..jesli klientka chce zmienic zdobienie,wowczas najpierw trzeba spiłowac stary wzorek,takze zel tam gdzie jest odrost,by zatracic linie odrostu,gdy juz wszystko jest gładkie i rowne,nakładam zel podkładowy i na to ozdoby,potem lampa,nie przemywam.na to gruba warstwa zelu budujacego,lampa,przemywam,piłuje,nadaje ostateczny kształt i na to zel wykanczajacy i w sumie tyle:) jesli nie zmieniamy zdobienia,wówczas piłujemy delikatnie cały paznokiec zelowy(bynie spiłowac zdobienia),nalezy pamietac o miejscu gdzie nie ma zelu,o czym nie napisałam powyzej,trzeba równiez usunac skórki,zmatowic ten kawałek naturalnej płytki,gdy jest juz równo,nakładamy cienka warstwe zelu budujacego na cały paznokiec,lampa,przemywamy,wygładzamy i na to zel wykanczajacy,lampa,przemywamy i tyle:) zaznaczam iz wszystkie sposoby jakie opisuje to moje sposoby nabyte praktyka,nie do konca wszystko robie tak jak było na kursie,wprowadziłam małe modyfikacje,bo uwazam ze tak jest lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
karolisia--->>> pytasz jak zrobi frencha zelem jednofazowym otóz jest niewielka róznica w robieniu trzema zelami a jednym,w sumie jest wszystko tak samo tyle tylko ze uzywasz wciaz tego samego zelu..a wiec: 1- warstwa zelu,lampa,nie przemywamy 2-kolejna cienka warstwa zelu,lampa,przemywamy,wygładzamy 3-biały zel na koncówke,lampa,nie przemywamy 4-kolejna warstwa białego zelu,lampa,przemywamy,wygładzamy bloczkiem"przejscie" 5-gruba warstwa zelu ,lampa,przemywamy,piłujemy,nadajemy ostateczny kształt 6-cienka warstwa zelu,lampa,przemywamy .. zdarza sie przy uzywaniu jednego zelu iz na koniec paznokiec nie błyszczy sie jak nalezy(w przeciwienstwie do zeli 3-fazowych gdzie uzywamy na koniec zelu wykanczajacego który nadaje piekny połysk)wówczas mozna uzyc lakieru bezbarwnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_ mary_
akrylki za chwilke wyśle marlena---- >>> miło słyszec tyle pochwał :)ciesze sie bardzo ze doceniasz to iz pomagam :)wiem ze trudno trafic na taka osobe bo sama miałam nie raz problem by uzyskac jakies porady od manikurzystek hehe ..ja jednak uwazam ze trzeba pomagac i nie widze problemu by komus cos doradzic,podpowiedziec itp robie to chętnie i ciesze sie gdy moje rady komus pomogły :)jesli chodzi o kontakt to bardzo chetnie :) zaraz Ci wysle maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×