Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ganglionowa

GANGLION - Torbiel galaretowata

Polecane posty

Gość aneczka1959
ok wkoncu udalo mi sie . od 2 tygodni mam to ganglion najpierw pojawil sie na srodkowym palcu prawej reki a po tygodniu na nadgarstku. lekarz powiedzial ze to gangolin i ze nie mAM PRZEMECZAC REKI.Wy piszecie ze chirurg odciagal galaretowata mazie a ja mam te guzki bardzo twarde . czy wasze tez sprawialy takie wrazenie .Prosze o odpowiedz pomocy przestraszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matteska
przesrane z tym ganglionem mam go juz 4lata i wiele zabiegow;nic nie pomoglo i bol jak ,,,,,,;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matteska
hej'p ja juz mialam 2razy zciągany ten pkynik i jeszcze 3razy zakladana blokade w postaci zastrzykow i nic zostało mi ostatnie wyjscie zabieg! a l e podobno yo tez nie jest wyjscie z tego parszywego gangliona co robić fuck;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mita
jestem własnie po zabiegu . mineło dwa tygodnie .tylko ja go miałam w okolicy kolana . wycieli, dali na badania histopatologiczne. na razie jest oky.jestem dobrej myśli .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ganglion
Mam gangliona.... tzn. nie wiem czy jeszcze mam ... bo dzis mialam tą galaretke wyciaganą strzykawką ... mam plaster i opaske uciskowa .. mam nadzieje ze obude sie bez tego czegoooooooś ! i oby nie odrastało ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwkurek
Ja miałam ganglion przez około 20 lat na lewej stopie. Kilkakrotnie mialam zabiegi ale za kazdym razem, po krotkim badz dluższym czasie, wracał. Strasznie szpecił stope. Ostatnio około dwóch miesiecy temu osiagnał gigantyczne rozmiary. Byłam w 9 miesiacu ciązy. I od miesiaca nie ma śladu po nim, odkąd urodziłam dziecko. Nie wiem co się z nim stało. Chyba sam sie wchłonął. Najpierw zmiękł mi, rozlał się na całej stopie. Nawet miałam isc do lekarza ale nie moglam zostawić maleństwa bo je karmie. I pewnego dnia zoabczyłam, że opuchlizna zniknęla a wraz z nia moj ganglion. Nie wiem czy wroci oby nie !!!!!!. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatra6789
Ja mialam bardzo dlugo to dziadostwo na nadgarstku i tez zastosowalam biszolin połtawski dzieki bogu dwa lata mija i nie mam tego g…na, kupcie ta solanke mineralna bo naprawde warto!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reniak
Heja!! Ja tez TO mialam!! Dwa razy!! Raz mi to wycieli, na nadgarstku (20 lat temu) i nie powrocil. Za to rok temu pojawil sie nowy, na sciegnie przy palcu serdecznym. Wycieli mi to w tamtym tygodniu... Mam odpoczywac dwa tygodnie i nie obciazac reki... Mam nadzieje ze nie powroci... Podobno zabieg chirurgiczny daje najwieksze szanse na to, ze swinstwo nie wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ganglionowców
noście w tym miejscu gdzie macie gangliona srebro-najlepiej srebrny zegarek, branosletkę (tam gdzie tego srebra najwięcej) ja też to kiedyś miałam na nadgarstku jak miałam 10 lat. Lekarz kazał to póki co zostawic (pewnie jeszcze wtedy nie było metody leczenia /usuwania tego). Ja niedługo potem zaczęłam nosic na lewym ręku zegerek srebrny i od razu sam zniknął bezpowrotnie!!!!Polecam, a miałam dosyc duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ganglionowców
tzn. od razu w sensie 2 tygodniu stopniowo się zmniejszał i zniknął całkowicie.Z tego wynika że gangliony nie lubią srebra:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NannyOgg
Ja z moim ganglionem na prawym nadgarstku walcze od 10 lat. Chyba 15 razy miałam usuwany za pomocą strzykawki, w końcu po obronie magisterki poszłam na wycięcie i...nic. Została brzydka blizna, a pod nią zaraz za miesiąc wsykoczył kolejny ganglion. Zaczełam walczyć sama na róźne sposoby: a to siłuję sie na rekę z moim chłopakiem, a to stanjąc na jednej ręce. Niestety teraz zrobił się tak twardy, że nic juz nie pomaga. Chyba zostaje mi już tylko biblia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganglionowka
ja tez mam gangliona przez 2 miesiące chodziłam do lekarzy i nikt nie wiedział co to jest dopiero jakiś ponad miesiąc temu dowiedziałam sie ze to właśnie to dziadostwo i od tamtej pory masuje to wciskam rozgrzewam maściami i co? i mi sie to powiększyło od poniedziałku mam mieć rehabilitacje jakieś to może to pomoże a jak nie to będą mi to odsysać a jak będzie się to nawracało to operacyjnie ale dopiero za pare lat bo w wieku dojrzewania nie można prosze doradźcie co można jeszcze z tym zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siuksa
ja od 2 miesiecy mam gangliona na zewnetrznej stronie nadgarstka... wyjechalam na wakacje do pracy i wszystko sie zaczelo od zwyklego bolu w nadgarstku...potem dretwienia i maxymalnego sztywnienia w nocy! bol nie do opisania...gdy wrocilam do domu dowiedzialam sie czym to tak naprawde jest. Mam juz jeden zabieg za soba...Lekarz ortopeda ściągnal mi ten plyn i wcale nie wyglądał jak galaretka czy cos podobnego..byl to prawie przezroczysty plyn z bialymi platkami czegos... (sama nie wiem czego)? Coś jak wody płodowe dla porównania ;-) zabieg byl bez znieczulenia i baaardzo bolal! nastepnego dnia jednak moj kolega ganglion znowu sie pojawil! teraz jest gorszy i bardzo boli! wczoraj bylam u lekrza i czeka mnie zabieg chirurgiczny! boje sie ze zostanie duza blizna?? najgprsze jest to ze cos podobnego dzieje sie z moja druga dlonia zarowno ze strony zewnetrznej jak i wewnetrznej!! Chyba mam po prostu pecha bo nie wiem jak to mozliwe zeby cos takiego wyroslo w dwoch miejsach! Przeciez to nie choroba zakazna!! Poki co samruje te miejsca roznymi masciami ale nie jestem dobrej mysli :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gang
czy po chirurgicznym usunięciu gangliona trzeba zostac jakiś czas w szpitalu czy idzie się zaraz do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siuksa
no to juz wiem...niedlugo ide do spzitala na 3 dni...pierwszego zrobia mi potrzebne badania, drugiego wytna to swinstwo a 3-go moze juz wypuszcza...niestety reka pojdzie do usztywnienia na jakies 2 tyg.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka17
hhe coz to ja poraz kolejny :P wiadomosc jest cudowna ganglionek moj piekny i kochany rosnie i boli... a nowa wiadomoscia jest fakt iz takze na prawej rece pojawil sie kolejny cudny ganglionik jeszcze malyy aczkolwiek rosnie chlopak..rozwija sie,,,tym sposobem posiadam na dwoch dloniach dwa gangliony z tym ze jeden juz raz wycinany...masakraaa nie wiem co jeszcze moge robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka14
Czy można mieć gangliona na czole?:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeeGee
Witam wszystkich. Powiem szczerze, że co jak co - ale wygląda do d.. Może nie boli, ale sam widok mnie drażni. Właśnie niedawno pojawił się nowy - pierwszego sam załatwiłem, to po złości pojawił się jego mściciel - po wewnętrznej stronie nadgarstka.. dość tam miękko, więc cięzko będzie go rozgnieść (bo tak zalatwiłem pierwszego). Przy całym tym rozgniataniu jest taki sobie ból, ale radość jaka, jak się okaże, że zwycięstwo po naszej stronie.. :D Polecam więc walkę wręcz, gdyż po pierwszym ani śladu - z drugim też się kiedyś policzę - tylko go podpompuję na treningu (gram w siate). Inwazje typu zabieg w ogóle mi nie w głowie, tym bradziej, że skubaniec wróci a blizna zostanie :/ Pozdrawiam PS dobre takie forum :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeeGee
Witam wszystkich. Powiem szczerze, że co jak co - ale wygląda do d.. Może nie boli, ale sam widok mnie drażni. Właśnie niedawno pojawił się nowy - pierwszego sam załatwiłem, to po złości pojawił się jego mściciel - po wewnętrznej stronie nadgarstka.. dość tam miękko, więc cięzko będzie go rozgnieść (bo tak zalatwiłem pierwszego). Przy całym tym rozgniataniu jest taki sobie ból, ale radość jaka, jak się okaże, że zwycięstwo po naszej stronie.. :D Polecam więc walkę wręcz, gdyż po pierwszym ani śladu - z drugim też się kiedyś policzę - tylko go podpompuję na treningu (gram w siate). Inwazje typu zabieg w ogóle mi nie w głowie, tym bradziej, że skubaniec wróci a blizna zostanie :/ Pozdrawiam PS dobre takie forum :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylvia_Be
Ja tam posluchałam rady starszych kolegów i koleżanek i wyleczyłam sie z tego na "sposób dwóch desek" :D:D:D znikneło! znaczy sie ze sie rozlało :D zaraz ide sobie masć kupic (rapalil x3) oraz opaske uciskową i bede czekała na efekty :P dodam, że moj ganglion byl niewielki i bezbolesny :P pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glenn
Mam ganglion od jakiegoś czasu. To wbijanie strzykawki i wysysanie go to punkcja. Miałem robione to jakieś 5-6 razy aż poszedłem do innego chirurga, który zrobił mi punkcje ale na dodatek wstrzyknął tam lekarstwo (nie pamiętam nazwy). Prawie na pół roku miałem spokój, ręka nie bolała, torbiel nie wracała, ale jakiś czas temu skubaniec znów wrócił... Chirurg powiedział mi, że jeśli powróci konieczna będzie operacja, wiem, że to nic nie da bo dziadostwo może wrócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gangi
A mi to cholerstwo wyskoczylo jakies 2 miesiace temu. zaczelam sie drapac po nadgarstku i wtedy zauwazylam guzek, ktory po tygodniu troszke sie powiekszyl... ogolnie troszke mnie pobolewa i jest widoczne przy zgieciu nadgarstka. ale dziwne jest to, ze przyczyna moze byc nadwyrezenie fizyczne- ja ani nie cwicze, nie przemeczam nadgarstkow (chociaz roznie to bywa;)) ... najgorsze jest to ze nie moge tego ani wyciac ani unieruchomic reki- na karku sesja, pozniej praca, a to jest w prawej rece, ktora raczej czesciej uzywam niz lewa;) wiec sprobuje pomasowac jakis czas i dam znac czy przeszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna ofiara gangliona
wlasnie dzisiaj bylam u lekarza i dowiedzialam sie ze to co zamieszkalo nielegalnie na moim nadgarstku prawej dloni to tzw GANGLION!!! no i oczywiscie dostalam skierowanie do chirurga a on pewnie mi go wyssa strzykawka.i to pewnie nic nie da, bo kiedys juz go mialam i mi taki duzy urosl az pekl tylko wtedy jeszcze nie wiedzialam co to jest.no ale co z tego jak zaraz pojawil sie nowy w tym samym miejscu.z tego co wyczytalam na jego temat to jest niewyleczalny i jak tu teraz zyc z takim paskuctwem.A jeszcze mam wlasny slub w sierpniu i jak ja bede wygladac z jakas gulaja na nadgarstku ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto jeszcze ma GANGLIONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzi
jak wyglada zabieg wyssysania strzykawka? zawsze znieczulaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Radze tu zastosowac oklady z lisci kapusty......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamacho
Czesc z tego co czytalam to albo go ubic albo domowymi sposobami pozbyc bo wszystko inne nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganglionowa
Hej ! ja też mam torbiela w nadgartsku. Miałam 2 razy wyciągany płyn i teraz na 6 lutego mam termin operacji . Czy to się nawraca? acha i jeszcze jedna sprawa- czy po operacji zakładają gips ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×