Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ganglionowa

GANGLION - Torbiel galaretowata

Polecane posty

Gość Maluh
Witam co do gangliona to moge powiedzieć tyle ze dostałem tego od upadku na ręke (wyszkoczył u mnie w nadgarstku) nie stety ale mam go już od 4 lat i nie moge nic na to poradzic przy pracach gdzie mysze jakoś nie tyypowo ręke wyginać zaczyna mnie boleć i z tego co wiem to już nie przestanie. A więc nie ma teraz szans na wyleczenie tego badziewia:P trzeba sie z tym pogodzić:P. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura156
Witam! Ja od prawie roku mam gangliona na lewym nadgarstku. W styczniu odessali mi go, ale skierowali mnie na operację mimo wszystko. W czwartek mam konsultację z anestezjologiem a za tydzien (30.04) mam operację. Po operacji mam chodzic 2 tygodnie w usztywnieniu (ciekawe jak ja bede pisać maturę gdyż jestem leworęczna). No ale co ja wiem na temat tego gangliona... Nawet mimo operacji, po jakimś czasie powraca. Tylko że czas nawrócenia jest o wiele wiele dłuższy (5-6 lat). Wiadomo że operacja nie jest niczym fajnym, ale naprawdę namawiam wszystkich którzy to mają na to aby sie zdecydować na operację. Blizna pozostaje niewielka, ale macie na dłuzszy czas spokój. a nie dość że brzydko to wygląda to czasem boli. Po operacji napisze jak przebiegła, a potem napisze jak to wygląda i może wrzucę zdjęcia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bax
Witam... przez 2 lata prawie miałem gangliona na prawym nadgarstku. Zaczęło się od pobolewania, a później wyskoczyło. Po wysiłku się powiększało, jak starałem się nie robić nic ręką to robiło się mniejsze, ale cały czas było i pobolewało. W zeszłym tygodniu usunął mi go chirurg. Zobaczymy co będzie. Póki co nie jestem zadowolony z efektu, bo mam w tym miejscu wypukłość taką, ale to dopiero tydzień po zabiegu, więc może się poprawi. Zaniepokoiłem się tym, że wyczytałem w necie, że się unieruchamia rękę na jakiś czas po zabiegu, a mój chirurg o niczym takim nie mówił, tylko że mam kilka dni oszczędzać... zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zurawinowalisica
WITAJCIE! od dwoch, lub nawet trzech lat mecze sie z ta cysta. pojawila sie zaraz po zlamaniu prawego nadgarstka. probowalam roznych sposobow-poprzez rehabilitacje (w tym wgniecenie go), leki, stabilizatory, masaze itp. - niestety nic to nie pomoglo... od trzech tygodni mam kontuzje kciuka, dosc powazna, gdyz praktycznie nie ruszam palcem... nosze orteze, lykam leki-dzis mam usg palca oraz nadgarstka... niestety, przy kontuzji palca, moja cysta powiekszyla sie i boli coraz to bardziej... czeka mnie, pewnie dzis, aspiracja tego paskudztwa oraz zastrzyki ze sterydow... heh, mam nadzieje, ze ganglion nie wroci :( pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura156
hej! wczoraj wycieli mi tego paskudziaka!operacja trwala jakies 15 minut i po godzinie wyszłam do domu. teraz reka boli jak cholera... ale dowiedziałam sie nowej rzeczy o tym... duzo zalezy od tego na czym ganglion sie osadzil... jezeli na kosci to po operacji sa nikłe szanse zeby nastapił jego nawrót, a jesli na sciehnach( tak jak w moim przypadku) to moze niestety powrócić :( Blizne bede miała nie dużą jak na tak monstrualnego gangliona (był troche wiekszy niz jajko przepiorcze) bo bedzie miała długosc około 2,5 cm. jak mi scagna szwy to dam znac! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caissa
a miał ktoś gangliona z lewej strony lewego stawu kolanowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam na prawej dłoni a teraz dziad wyskoczył na lewej dłoni, mnie pomaga maść bursztynowa, i ból przechodzi i ganglion się zmniejsza.Nie idę usuwać bo chirurg mi oznajmił wesoło że to odrasta często wiec mam to narazie gdzieś, wole maści.Wiem że później znów wylezie ale trudno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura156
Wiatm! jutro idę na ściągnięcie szwów po tej operacji wycinania gangliona. Reka nadal boli przy każdym ruchu, palcami ledwo ruszam, ręka sina... No ale czego można się spodziewać jesli musieli mi naruszyć scięgna? Jutro wieczorem napisze jak tam dokładnie wygląda po ściągnięcviu szwów! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Laura, ja dlatego nie pójde na usunięcia gangliona, ze względu na późniejsze bóle i ze wzgędu na to że mają tenedencje do odrastania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletkaa
laura156 i jak było ? ja miałam tak samo.. juz pisalam wyzej ;) ręka bolała, była sina, palcami tez nie ruszalam gdy mialam szwy to wiadomo.. kazali mi trzymac reke calyczas w gorę [ mialam torbiel na lweym nadgarstku wiec trzymalam w gore na prawej piersi ;) ] po sciagnieciu szwow od razu reka nie byla sprawna ale z czasem wraca wszystko do normy ;) zagoilo mi sie wszystko - blizna wiadmo ze jest.. na razie jest OK ale zobaczymy co bedzie dalej.. staram sie nie dzwigac.. no ale wiadomo ze nie zawsze tak mozna ;) do mmmadzias hmm.. a teraz miejsce torbiela Cie nie boli ? albo nie przeszkadza Ci on? ;> bo mi baardzo przeszkadzal ;/ .. ja na Twoim miejscu bym zaryzykowala na usuniecie.. wiadomo ze jak po kazdym zabiegu/operacji musi bolec nie ma innej opcji ;) ale da sie zniesc wszystko ;) Pozdrawiam ;) jesli macie jakies pytania PISZCIE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arletka Boli czasem mniej czasem bardziej .W ubiegłym roku miałam na prawym nadgarstku potem schował się a teraz mam nalewym Nie wiem ale jakoś nie jestem przekonana do zabiegu, boję się go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gondusia
ja mialam gangliona na palcu wskazujacym. chirurg mi dał zastrzyk - nie pomoglo, a nawet pogorszyło sie. po polowie roku zaczal mi palec chudnac i byl bardzo osłabiony i obolaly. poszlam do szpitala i tam mi to usuneli operacyjnie. teraz mi sie to goi juz 2 miesiace i nadal blizna sie dokladnie nie zrosła... niewiem co lepsze... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j.u.s.t.a
hej-ja miałam zabieg wyciecia gangliona tydzen temu...do dzisiaj ból mnie nie opuszcza..czy to normalne?na dodatek to pawa reka....Aha-nie miałam zadnego gipsu ani szyny po zabiegu...po jakim czasie przestanie bolec i wróci sprawnośc nadgarstka?Jestem kosmetyczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gondi
czesc! Widzisz jak z każdym zabiegiem, i po takim mogą być komplikacje. bol jest naturalny, ale powinien za niedlugo zniknac. to fakt- nie zakladaja gipsu, tylko bandaz, po to, zeby samemu codziennie przemywac sobie rane woda utleniona i smarowac wazelina (mi tak lekarka zaleciła). no i rana musi miec kontakt z powietrzem, dlatego tez nie gips- a bandaz. nie jestem w stanie odpowiedziec Ci kiedy dokladnie przestanie bolec i kiedy wroci sprawnosc nadgarstka.to raczej sprawa indywidualna, kazdy organizm reaguje inaczej na tego typu sprawy. ja np. nadal nie moge wyprostowac palca, bo mi to sprawia duzy bol. jestem basistka, wiec moze determinacja zrobi swoje ;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia89
Witam. Swojego gangliona mam od 3 lat. pojawil on sie na skutek wypadku na motorze.dokladnie mam go na lewej dloni. nie bylo zadnego zlamania czy cos. na poczatku nie zwracalam uwagi,ale rok temu zaczal mi potfornie dokuczac. jestem leworeczna wiec praktycznie kazda czynnosc sprawia mi bol. poszlam do lekarza,zaczelam od leczenia farmakologicznego poprzez rehabilitacje(laser, terpuls)nie pomoglo. niedawno uparlam sie zeby mi to wyciagneli strzykawka, bo odrazu chcialei mnie wyslac na operacje. niestety szlo tylko powietrze. 9 czerwca ide na zabieg chirurgiczny. chce sie tego pozbyc raz na zawsze. jestem dobrej mysli i wiem ze wszystko bedzie ok;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polunia25
witam ganglionowców. w styczniu dołączyłm do tego zaszczytnego grona. wyszło mi to coś na lewej ręce. próbowałam laserem, ultradzwiękami i nic. w kwietniu wyciełam, ale długo nie pozyłam bez tego. wychodzi mi znowu.narazie nie zamierzam tego usuwać bo niedlugo bede miała całą rękę pokrytą bliznami.chyba taki już nasz los, całe zycie z ganglionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalina
witam ganglionowców. w styczniu dołączyłm do tego zaszczytnego grona. wyszło mi to coś na lewej ręce. próbowałam laserem, ultradzwiękami i nic. w kwietniu wyciełam, ale długo nie pozyłam bez tego. wychodzi mi znowu.narazie nie zamierzam tego usuwać bo niedlugo bede miała całą rękę pokrytą bliznami.chyba taki już nasz los, całe zycie z ganglionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość love_ganglions
Ja mam gangliona na prawym nadgarstku jakieś 5 lat-w wieku 11 lat to 'coś' mi wyrosło. Prawdopodobnie, z powodu przynależenia do grupy tanecznej ;) Miałam ściągane 2 razy, no ale żadnego efektu. Był też krótki okres że miałam również guzek na lewej ręce, ale zniknął i narazie nie daje o sobie znać. Nie przeszkadza mi zbytnio, więc zostawie go w spokoju - tym bardziej że nie muszę grywać na wf-ie w znienawidzona siatkówkę, ani skakać przez kozła :P Jeżeli pojawia się jakiś ból, smaruje Fastumem i bandażuje na 2 dni i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wruda
to co wycinać czy nie? właśnie mam się zdecydować na operację i nie wiem czy to ma sens? czy to boli? czy zdecydować się na inne znieczulenie niz miejscowe? mam to cholerstwo 6 lat, raz znika raz sie pojawia, niestety pół roku temu zjawił się niespodziewanie i tak juz się zadomowił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gondusia
wycinać! co prawda prawie 3 miesiace po zabiegu mialam komplikacje, ale teraz jest wszystko ok i duzo sprawniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalina
hej.jak już pisałam wyciełam gangliona dwa miesiace temu. po paru tygodniach myślałam,że odrasta bo zaczeła mnie boleć reka ale narazie nic nie widać. byłam u lekarza i stwierdził,że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madz89
juz po wszystkim. wczoraj miałam operacje. tyle tylko, ze okazalo sie,ze to nie byl ganglion tylko mnostwo pochewek sciegiennych wypelnionych plynem. wycieli mi wszystk i wyczyscili. mam czucie we wszystkich palcach. znieczulenie mialam miejscowe. bylam dzis na zmianie opatrunku, niestety blizna bedzie duzo wieksza niz sie spodziewalam,ale najwzniejsze zeby juz po nie bolalo;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalina
nie przejmuj się blizną. mi też na początku wydawało sie,że jest ogromna ale z czasem sie przyzwyczaiłam i już mi nie przeszkadza. lekarz powiedział,że za jakiś czas zostanie tylko mała kreseczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madz89
napewno odpowiednie masci pomoga;) jak lezalam na sali operacyjnej i lekarze zszywali mi juz reke uslyszalam:"ale zes jej to zszył" no i zaczelam sie zastanawiac czy az tak zle czy az tak dobrze. na szczescie nie jest grubo zszyte. wierze ze bedzie dobrze;)i za tydzien gora 2 wróce do formy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madz89
a Lalina powiedz mi, dlugo po zdjeciu szwow rwala Cie reka?czy wogole tak bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalina
tak szczerze to mnie szwy w ogóle nie ciągneły, ale przez tydzień od ich zdjęcia nosiłam opaske uciskową może dlatego.teraz od czasu do czasu mnie lekko coś ukłuje w tym miejscu ale poza tym jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ashtray girl
Hej, jakoś ponad 1,5 miesiąca temu wyczułam jakby narośl, nie na nadgarstku jak większość z Was, ale na lewym obojczyku, na szczęście jest ona niebolesna. Lekarz skierował mnie na rentgen, który "nie wykazał żadnych podejrzanych zmian obojczyka". Chciałam sie spytać czy badanie rtg może stwierdzić obecność gangliona czy konieczne jest tutaj usg? Musze wybrać się z tym teraz do chirurga, może przesadzam i to nie ganglion, ale jednak chciałabym wiedzieć skąd to się nagle wzięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam to nadal
Hej. Ja mam gangliona juz bardzo duzo lat... nawet nie pamietam jak sobie to zorbilam. Dzisiaj dopiero dowiedizlam sie od mamy ze to sie tak nazywa.Myslalam,ze to moze jakas torebka staswowa mi wyszla ale to jednak nie to. Zawsze kiedy bylam przeziebiona gulka robila sie wieksza i bolala. Lubie w-f i zawsze jak mnie bolalo to ledwo co z bolu wytrzymywalam. Gangliona mam na prawej rece w nadgarstku. Bylam juz kilka razy u roznych lekarzy i za kazdym razem mi to gulke wciskali ... gulka znikala a po jakims czasie znow sie pojawiala. Jak narazie to nic nie robie z ta gulka.. moze zastosuje jakies metody z tych komentarzy co napisaliscie :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frankensztajn
miałem -jeszcze trochę mam tj ociupinkę -pokazał mi się w pierw na lewej ręce guz na 2,5 cm a po miesiącu na prawej ręce o takiej samej wielkości w pierw wyciągnąć prubował chirurg a potem ortopeda nie mogli wyciągnąć nc dostałem skierowanie na cięcie ale zacząłem czytać wasze wypowiedzi i w jednej z nich pytała pani czy to prawda że pomaga maść która zawiera wyciąg z kasztanowca kupiłem trzy rodzaje tego żelu i w opisie było że to działa lecząco i kojąco na żylaki ale z uporem maniaka i wiarą że sprubować nie zawadzi i po półrocznym smarowaniu trzy razy dziennie i zawijaniu bandarzem elastycznym z lewej ręki ganglion znikł z prawej ręki znikł mi dopiero teraz to jest w tygodniu w którym to teraz opisuje tak że z rękami zawiniętymi jak po "pocięciu" chodziłem przez cały długi rok maść jedna z nich to żel venitan i inne podobne na wyciągu z kasztanowca i stosowane jako lek na żylaki nie poddaj sie i smaruj życzę dużo cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 1974
Witajcie:) mam pytanko- czy miesiac po wycieciu gangliona( prawy nadgarstek) powinnam miec scierpnieta czesc dłoni? troche mnie to niepokoi , ze az tak długo to trwa i nic nie słabnie i jeszcze jedno- czy w momencie dotykania blizny po zabiegu( smaruje mascia by nie miec owej blizny) powinnam odczuwac cos jakby prad przechodzil przez scierpnieta czesc dloni i kciuk, nie wiem czy czekac az samo sie rozejdzie czy isc do lekarza, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×