Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość praczka

jaki proszek do prania dobry??

Polecane posty

Gość Nieśmiala
A gdzie kupilas? Jutro sprawdze czy u mnie w sklepie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używałam i bryzę i rexa i muszę stwierdzić że te dwa proszki stworzone są chyba tylko po to by ubrania odświerzać a nie spierać zabrudzenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clovin multikolor mam
mam taki proszek clovin multikolor , kupiłam go z ciekawości był w promocji i jest wydajny, pisze na opakowaniu ,że sypie si go ok 115 ml na całe 4,5 kg prania , miał może ktos styczność z tym proszkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak bryza i dosia
te dwa proszki są do kitu , smierdzą i nie dopierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre (wypróbowane) polskie proszki które mi sie sprawdziły przy dzieciach to :E, bryza z vanishem,a z płynów do prania to Formil z lidla zielony do białego fioletowy do koloru, sprał plamy z ktorymi płyn persil sobie nie poradził. nadal testuje i szukam bo lubie testowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtek8653
no to jaki polecacie? bbo nwm co kupic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Pierwszy raz kupiłem chemie niemiecka w sklepie internetowym www.qioskcafe.pl Uważam, że jest niemiecka chemia jest lepsza niż polska, ze względu na zapach jaki jest po praniu i mniejszą ilość proszku. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E jest ok, choć wolałam kiedy był mniej popularny. Ale ogólnie to teraz żele fajniejsze niż proszki, może zbyt perfumowane? Jak dla dziecka albo alergika, to dobre są płyny do prania ekologiczne. Właśnie na tapecie mam lilys eco clean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuterka
Cześć dziewczyny! Odnośnie proszków do prania ostatnio dostałam od znajomych świetny proszek do prania, niemiecki - Fine. Nie wiecie może gdzie mogę kupić ten proszek w Polsce? Jest naprawdę dobry, radzi sobie nawet ze skarpetkami mojego męża:). I nie mam na niego uczulenia! Proszę pomóżcie znaleźć mi go w Lublinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto stary to pamięta
polećcie coś do koloru , E jest dobry ładnie chroni kolory ale trudniejszych plam nie dopiera , wiadomo ,że proszki z Niemiec ale ja jestem na południowym wschodzie i nikt nie sprowadza , proszki typu persil i ariel produkowane na rynek wschodni są niestety gorszej jakości i niestety nie chronią kolorów i piorą tak samo jak najtańszy proszek z lidla czy biedronki , nawet to ostatnio badania konsumenckie potwierdziły (ale wiadomo ,że takie wiadomości się nie dostają łatwo do mediów bo koncerny na tym potracą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiecie na temat rexa
co powiecie na temat polleny rex? uzywał ktoś może , jak pierze i do kolorów i do białego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam nowe
Ja mam Rex 3x do kolorów, zaczęłam używać i spiera plamy, do białego tylko E , do kolorów E też jest dobry , może nie zawsze te plamy dobrze spierze ale E świetnie chroni kolory co prawda nie stosowałam razem z odplamiaczem. Co zatem przetestowałam i odradzam dobre zachodnie proszki produkowane na rynek wschodni kupowany w polskich sklepach( jak jest etykieta po polsku, rosyjsku czy czesku etc): Ariel Vizir Persil Clovin i do kolorowego i do białego , stosowane razem z odplamiaczami nie spierały za wiele nawet w wysokich temperaturach , efekt był taki często(dozowana potrzebna ilość proszku) jakby się nic nie sypało Bryza to po prostu porażka , do białego i koloru , nie wypłukuje się ani nie spiera plam do tego filtry zatyka bo sie nie rozpuszcza. Proszki z lidla LEL i Maxi Trat przetestowałam i jaks porazka , spierają kolory zostawiają plamy a proszek do białego powoduje ,że pranie szarzeje. Może te informacje się przydadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoola25
To jest najgorsze, jak proszek czy płyn spiera kolor. Ja też wolę te niemieckie, może to złudne przekonanie ale jednak białe rzeczy są doprane. Jeśli chodzi o alternatywy, to za namową koleżanki ubranka dzieci i bieliznę piorę w płynie ekologicznym (młodszy ma uczulenie chyba na proszek) z lilys eco clean. Wcześniej miałam orzechy ale moje nie dopierały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam proszku SA8+BIOQUEST skutecznie usuwa plamy. Bardzo dobrze radzi sobie z plamami z tłuszczów i przedłuża prace pralki.jestem bardzo zadowolona z tego proszku bo jest najtańszy i moim zdaniem najlepszy. gorąco polecam!!! GRAZYNA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się wydaje ,że nie ma dobrego proszku do prania.Używam niby tych lepszych typu ariel,wizir,persil ,ale nie jestem do końca i tak zadowolona.Nie dopierają jak to obiecują producenci,oprócz tego ariel i wizir jakoś dziwnie pachną .Ariel lepszy od wizira,ale zapach pozostawia wiele do życzenia.Kiedyś używałam bryzy ,ale ubrania były jakieś szare i niedoprane.Rex pięknie pachnie ,ale słabo dopiera.Bonux pachnie chemicznie ,wręcz smierdzi i też nie pierze.Nawet E pozostawia wiele do życzenia.Przetestowałam już wszystkie proszki(prócz tych dyskontowych) i utwierdziłam się w przekonaniu ,że u nas nie ma dobrych proszków,jakieś oszukane.A tych z promocji też strach kupować,bo podejrzanie tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być ariel lepszy od persila.Wiem,że ariel i wizir to p&g mam taki zwyczaj ,że czytam kto wyprodukował towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamara gospodyni
A ja używam tylko persilu do białego i wszystko w nim piorę, oczywiście oprócz wełny. Wbrew temu, że to proszek do białego to naprawdę świetnie pierze. Mam naprawdę dobre markowe ciuchy, różnego koloru, a i tak używam tylko persil do białego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie spierają ci się kolory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olivetka
używam proszku Original Plus, na moje potrzeby idealny, szczególnie dobra cena. kupuje w sklepach internetowych np. www.alechemia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martus 2833
Ja od niedawna używam do prania kapsułek, obecnie mam możliwość testowania kapsułek z Vizira Original Fresh. Problem zabrudzonej szuflady zniknął natychmiast :) Kapsułkę umieszcza się bezpośrednio w bębnie pralki, rozpuszcza się nawet w niskich temperaturach. Służą do prania zarówno ubrań białych jak i kolorowych, kapsułki dopierają nawet bardzo zabrudzone tkaniny. To wszystko sprawia, że użycie kapsułek jest wygodne i szybkie :) Polecam wszystkim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem żadne proszki nie są dobre w Polsce miałam już wszystkie "niby z najelpszych" firm min: tyhc które były wymieniane, i smiem stwierdzić że wszystkie są dramatyczne, włączam pranie, do podajnika oczywiście wcześniej sypie proszku, kończy się pranie i co? okazuje się że z proszku w podajniku się zrobił kamień, i wyobraźcie sobie Panie że nawet się tego wrzątkiem z czajnika nie dało rozpuścić..dramat więcej już proszku nie kupię , dzisiaj kupiłam kapsułki pierwszy raz z firmy wizir i zobaczę jak wyprały, ale proszki spisałam na stratę jest to zamydlanie oczu, sklepy robią extra promocje, a firmy później nie wyrabiają rentownościowo i dowalają jakiegoś startego kamienia! Koleżanka dostaje od teścia z niemiec proszki i bardzo chwali więc następna próba to będzie allegro lub będę szukać jakiegoś sklepu z niemieckimi artykułami.Pozdrawiam i dziewczyny nie dajcie się na niską cenę łapać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie kupujcie duzych proszków. mac 5kg!!! Kolega pracował w firmie, w której produkują proszki i w tych większych workach są substancje, które mają byc po prostu zapychaczami (żwirki piaski)... Im więcej kilo - tym gorsza jakość! Ja kupuję Wizir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pozniej nie ma sie co dziwić,ze proszek nie dopiera,trzeba dosypać vanisha ,zeby dopralo jako tako i jeszcze calgonu i dużo płynu ,jak zamiast dobrego proszku jest szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ruski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WashMe
A znacie proszek bold? Sama nie używam,ale słyszałam wiele pozytywnych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja walę konia do pralki i z dodatkiem spermy zawsze wszystko jest bielutkie. Polecam też kobietom do czyszczenia i wybielanie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już zgłupiałam z tymi proszkami i środkami do prania :( Do białego sprawdziło mi się E i Rex. Ariel , Persil, Vizir ale kupowane w PL masakra kiedyś miałam z Niemiec i nawet dato najtańszy prał cudownie i chronił kolory. Rex jest nawet nawet ale do białego a do koloru to lepiej uważać , bardzo ładnie pierze ale ciemniejsze kolory już płowieją. Lidlowe proszki to jakaś porażka nic tak nie spiera kolorów jak one. Pamietacie takie proszki jak Lanza Pollena 2000 i E Standard? Pamiętam ,że mało co tak dobrze prało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupuję zawsze persile. A teraz sa w polo o prawie 40% tańsze! zrobię zakupy na rok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję niezłe polskie proszki firmy Clovin polecone mi przez kolegę, który prowadzi pralnię i jak do tej pory nie narzekam. Nie wszystkie są świetne, ale z pewnością można sobie coś dobrać (sporo tego mają w ofercie), a do tego - cena jest dla ludzi. Szkoda tylko, że są dostępne niemal wyłącznie w internecie, a nie żadnych sieciówkach. Plan prosty: robię większe zakupy w internetowym sklepie producenckim, przywożą mi zamówienie i na X czasu mam dokupowanie z głowy. Jak ktoś będzie chciał też sobie zerknąć, to daję linka: http://wash-expert.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×