Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnnMarin

rewelacyjny błonnik?

Polecane posty

Gość mała_myszka4
Błonnik nie hamuje działania leków. Przynajmniej nic nie wyczytałam na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagit
Sara - niektóre leki trzeba przyjmować 2 godziny po zjedzeniu posiłku bogatego w błonnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakos specjalnie nie
odchudza sam w sobie ale jest super kiedy chcesz oszukać pierwszy głód i jakos musisz wytrzymać do posiłku a słyszysz juz burczenie w brzuchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagit
Nie odchudza sam w sobie bo nie jest lekiem na odchudzanie :) Jest suplementem diety i ma usprawniać pracę przewodu pokarmowego. Również ma powstrzymywać głód (pęcznieje w żołądku) dzięki czemu nie najadasz się np. na noc - co w szerszej perspektywie sprawia że się chudnie. Naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżejmsbłąd
A czemu trzeba czekać 2 godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złośnica19
błonnik przyspiesza perystaltykę jelit więć może być krótszy czas wchłaniania leków. może o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem znowu
myślę, ze błonnik nie ma wpływu na antydepresanty, wtedy lekarz kazalby Ci wykluczyć z diety pewne produkty, zrobił to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_myszka4
ja bym lepiej zapytała lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagit
Lekarze przy przepisywaniu leków mówią żeby na przykład przyjmować je w jakimś odstępie czasu od posiłku. Nie jestem lekarzem więc nie wiem czemu ;) Ale wystarczy poczytać o błonniku http://blonniknaturalny.pl/wlasciwosci.html żeby się upewnić z czym można a z czym nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domitorium
A wiecie że od tego można dostać zaparcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagit
Chyba kazdy wie że jak się dostarcza do organizmu błonnik to trzeba więcej pić (2 litry wody dziennie)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leki powinny być
zazywane ok 2-3 godziny po posiłku bogatym w błonnik!!!!!!!!!!!!!!!!! najlepiej podczas brania tabletek powstrzymac się od zazywania tabletek z błonnikiem jak i produktów bogatych w błonnik!!!!!!!!! ( dotyczy leków na serce czy deprecje itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leki powinny być
zaparcia tez mozna miec jak za szybko wprowadzi się za duze ilosci błonnika do diety... organizm trzeba powoli przygotowyac do wiekszych ilosci błonnika... błonnik jest jak gąbka... absorbuje wszystko wodę tłuszcze i cukry z pozywienia... błonnik nie jest trawiony przez organizm ale bardzo powoli przesuwa sie wzdłóz przewodu pokarmowego wymiata z jelit resztki pokarmowe itp absorbuje tez leki jesli lek przyjmie się za szybko po posiłku z błonnikiem nie dochodzi do rozkładu tabletki a absorbcji i tym samym tabletka niestrawiona jest wydalana i lek nie przechodzi do krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka melka 456
o dobrze wiedzieć, tez zażywam błonnik naturalny i leki na alergię, nawet nie pomyslałam, że tak to może działać. ale to dowód na to, ze ten błonnik naprawdę super szybko \"wymiata\", w takim razie używam dalej ale zachowam ostrożnosc przy przyjmowaniu lekow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska20
ja mam lek na alergie ale nie w tabletkach tylko w areozolu (do nosa) wiec nie musze sie o nic martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata_m
Ja nie miałam żadnych zaparć podczas stosowania błonnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fokstrotka
ja tez nie miałam zaparć, po prostu więcej piłam wody mineralnej, przy okazji przeczyścilam organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagit
Dlatego się mówi o tym żeby wszystko z głową robić. Nie można przekraczać 35 g błonnika dziennie żeby nie przesadzić. Ja nie stosuję więcej niż 3 łyżeczki błonnika dziennie. Dwie dodawane do sosu (lub zupy) jedna do jogurtu wieczorem. Nie mam problemu z zaparciami ;) Mój organizm inaczej pracuje (lepiej) i ja zuję się lepiej (lżej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znani
Fokstrotka raczej OCZYŚCIŁAŚ. Z przeróżnych toksyn metali ciężkich itp. Błonnik pomaga własnie oczyścić się z takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królewna_fiona
Oczyściła czy przeczyściłaś, ważny jest skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina83
domitorium chyba za dużo tego błonika sypnęła :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grimas
przeciez na opakowaniu jest dokładnie napisane ile stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saabina
jak ktos mysli to sobie pół pudełka nie wsypie od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domitoium
Nie sypnęłam za dużo tylko przeczytałam ostrzezenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona27
ja dzisiaj wziełam łyżkę do jogurtu i niestety nie dam rady nie smakuje mi ,,,, jutro kupię tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inus
Ja biore od dzis blonnik:)) i biore go 3 razy dziennie po 2 tabletki:PP i naprawde czuje ze on "opoznia glod":D ja bardzo duzo jadlam;/ a teraz wystarczy 3 male posilki i po glodzie:) super:) i jak najbardziej polecam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba999
iwona27 możesz spróbować błonnika kakaowego ma fajny smak. ja juz próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naomi..
A mi smakuje marchwiowy. Np. do zupy można dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajakaś
Marchwiowy lub buraczany nadaje się do zupy. Kakaowy do jogurtu czy koktajlu. Jabłkowy też :) Nie można z nim oczywiście przesadzić bo rzeczywiście może zepsuć smak. Do kubka jogurtu płaska łyżeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×