Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MiCrO LaDy

Microgynon 21 - jakie wrażenia ?

Polecane posty

Gość Olimpia-Z
DO M21 Nie wiem dlaczego spotkalas sie z opinia, ze te tabletki sa dla dojrzalych kobiet, zapewne różnicy nie ma, bo niby z jakiej racji? Poza tym, jesli przepisal Ci je lekarz, to czemu nie zapytalas jego? A wlascwie moglas zapytac dlaqczego akurat te? To wazne. Ode mnie nie uslyszysz cieplego slowa na temat Microgynonu, o czym mozesz poczytac wyżej. Moja rada: dla wlasnego dobra---> zmien tabletki czym predzej. No chyba ze bierzesz je minimum 6miesiecy i nie odczuwasz zadnych skutkow ubocznych. Uwazam ze to nie sa tabletki dla Ciebie!! Powinnas dostac jakas micropigułkę o ogólnym dzialaniu a nie adrogenowym... Pozdrawiam DO LALA CO JEJ SIĘ.... I powinnas sie bać. U mnie tak sie zaczeło, mnostwo syfow wokol ust, tycie... Wiecej mozesz poczytac na poprzedniej stronie, w kazdym badz razie ze skutkami ubocznymi męczę sie 4 TY ROK. Samo to, ze wyskakuja Ci syfy, a mialas ładną cere (dokladnie jak ja) jest wystarczajacym powodem zeby zmienic tabletki. Ja tez zaraz zmienilam, o 2gim czy 3cim opakowaniu, niestety troszke za pozno. Daj sobie siana i zamiast martwic sie, co jeszcze Ci wyskoczy po tych tabletkach, lepiej je zmien. Przeciez to nie problem, zdrowie najwazniejsze! Z innych tabletek: Novynette bralam 1,5 roku, byly spoko, po Cilest nie moglam przestac myslec o jedzeniu, Yasmine są super, Diane- antyadrogenowe- jadlam tony, Jeanine- antyadrogenowe- sa super. Teraz jestem na Jeanine, jestem bardzo zadowolona. Jesli nie masz zadnych problemow, popros o tabletki bez specjalnego dzialania, ogólne, jak Yasmin, Novynette czy poprostu niech Ci lekarz doradzi, Pozdrawiam i Powidzenia :) DO MICRONEW Dobrze bierzesz tabletki, 8 dzien po przerwie, prawidłowo wzielaś. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m21
Do Olimpia-Z Spotkałam sie juz z wielkoma negatywnymi opiniami na temat microgynonu, i chyba zamienie je na inne bo nie chce robic szkody dla mojego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siempree
ile one kosztują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam na 3 miesiace i kosztowaly mnie albo 13 zl albo 20. Polsku producent narzuca wyzsza cene, sprowadzane z anglii sa duzo tansze. Musisz zapytac w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zaleznosci od apteki i producenta. Poslki narzuca wyzsza cene, sprowadzane z Anglii sa duzo tansze. Mnie na 3 miesiace kosztowaly jedne 13 zl a drugie 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fktfffffff
Od 2 miesięcy biorę microgynon i zaobserwowałam u siebie ze zaczęły wypadac mi włosy. Czy może to byc skutek brania tabletek? Może powinnam zmienic tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka28
Kobietki, brałam Microgynon21 przez ostatnie 10lat i żadnych wpadek. przez ten czas przybrałam na wadze tylko 3kg. zdecydowanie mniej boli brzuch w "przerwach", a potrafiłam zemdleć przy okresie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senna maturzystka
a ja dopiero zacznę brać go. napisze wrażenia potem. mam nadzieje że będzie ok. tabletki głównie będą mi służyć "do uśmierzenia" do niewiarygodnie silnego bólu w trakcie pierwszego dnia @@@. W tycie po tabletkach u zdrowych kobiet nie wierze. Tyle się od jedzenia... :o Ew. "od chorej tarczycy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala co but się jej ...
do Olimpia dzięki za radę , jutro się wybieram do swojego gina wcześniej brałam Yasmine i ogólnie byłam zadowolona brałam 1,5 roku i zrobiłam sobie pózniej pół roczną przerwę poczytałam o Micro w necie, i się dowiedziałam że ma dużo męskiego hormonu... najwięcej ze wszystkich dostępnych tabletek , przeraziło mnie również to że niektóre panie zaczęły nadmiernie zarastać , boje sie tego bo nie mam praktycznie wcale włosów na nogach (po mamie) i nie chce mieć teraz będę zmieniać na novyeette (nie wiem czy dobrze napisałam) , wie ktoś może ile kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka8822
hej wszystkim;] mam pytanie, ogolnie biore m21 2 miesiac i wszystko jest oki, ale mam pewien problem na święta przyjezdza mój facet bo wyjechal do pracy za granice i tak się składa ze akurat dostane okres:( troche mi to nie na reke czy moge bez tej 7dniowej przerwy zaczac zazywac nastepne opakowanie i tym opoznic okres o cykl????? prosze o odpowiedz, z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olimpia-Z
DO lala co but się jej ... Hey, nie ma za co. Jeśli zmienisz, wyjdzie Ci to na dobre. No właśnie, jesli ktośnie zrozumial co napisalam wczesniej "działanie androgenowe" to musze wyjaśnić ze chodzi o MĘSKIE hormony- czyli androgeny, ktorych Mocrogynon w składzie ma sporo... przez nie wszystkie skutki uboczne.. Novynette są super (jak dla mnie) totalnie żadnych skutków ubocznych cena w zależności od aptek wacha sie od 22.50 (tyle zapłacilam najmniej) do 33zł. Warto. Powodzenia! Do justynka8822 Możesz właśnie tak zrobić, wziąść kolejne opakowanie, nie robiąc przerwy. Do Senna Maturzystka "W tycie po tabletkach u zdrowych kobiet nie wierze. Tyle się od jedzenia... Ew. "od chorej tarczycy"..." Nie wiem na czym sie opierasz mówiąc - nie wierze. To uwierz! Tycie po tabletkach nie jest czym rzadkim i nienormalnym, wrecz przeciwnie, zdarza sie dość często. I NIKT mi nie powie ze po tabletkach sie nie tyje. Nie wiem ile TY tabletek wyprobowalas, ale ja mimo swojego młodego wieku, mam juz na ten temat dość wystarczającą wiedzę i DOŚWIADCZENIE. Po pierwsze, tabletki zwiekszaja łaknienie, naturalnie ze nie wszystkie. Ale kiedy ryczałam po CILEST, ponieważ nie mogłam przestać myśleć o jedzeniu nawet na chwile, co mi powiesz? ze jestem chora, albo ze mam chora tarczyce (moje TSH 2,72). Albo kiedy podobnie mialam po Diane? A kiedy rowniez po Diane moja zawsze szczupla przyjaciolka przytyla 20kg? Moze powiesz mi ze tyle wody sie jej zatrzymało w oragnizmie? Różne tabletki działają na różnych ludzi, tylko nie uogólniajcie. Zanim powiesz "NIE WIERZE", wyprobuj 6-7 różnych tabletek, przekonaj sie sama. Albo poczytaj. Albo zapytaj swojego lekarza. Bo NIEWIEDZA jest niestety najgorsza. Przytoczę swoj przypadek, poniewaz na tym forum go jeszcze nie opisalam. Po długiej przerwie zaczelam brac Micorgynon. Pojawily sie syfy, tluste włosy, owłosienie. Po drugim opakowaniu, zajebisty ból sutków, zaczela mi z nich nawet schodzić skóra - tak samo jak po oparzeniu słonecznym. Po wielu konsultacjach, u roznych specjalistow, okazalo sie ze zawinil microgynon. Otóz moje hormony FSH i LH, maja do tej pory nieprawidlowe wyniki. FSH do LH powinno byc jak 2:1. A u mnie jest 1:1. Ból sutków trwa do dziś, biore tabletki antyandrogenowe, mecze sie 4 rok. Poprawy nie widac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzior5-91
hej czy ja biore juz 2 tabliczke tych pigulek i czy jesli po 7 dniowej pzerwie wzielam 2 tabletki i kochalam sie z moim chlopakiem to czy jest mozliwosc ze moge zajsc w ciaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaykf
Jesli tabletkę wzięłam o 18, a o 1 w nocy wymiotowałam,to czy skuteczność tabletek jest mniejsza? Musze stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nm21
Mam taki problem. Dopiero zaczynam brać m21. 2 dni temu pojawiło się u mnie lekkie krwawienie. Myślałam że zaczął mi się okres (bo już mniej więcej był czas) więc wzięłam pierwszą tabletkę. Jednak tego samego dnia jeszcze przed krwawieniem zabawialiśmy się z chłopakiem no i poleciała krew ale pomyśleliśmy że to z powodu właśnie zbliżającego się okresu - że po prostu coś mi tam \'poruszył\'. W nocy nie miałam żadnego krwawienia. Na drugi dzień miałam tylko takie lekkie plamienie (taki jakby brązowy śluz) lecz wieczorem wzięłam drugą tabletkę. Dzisiaj powtórzyło się to samo i również wzięłam tabletkę (trzecią). Nie wiem co się dzieje.. Proszę pomóżcie. Co mam zrobić? odstawić tabletki? Czy łykać dalej przez 21 dni i czekać aż mi się to wszystko \'dostosuje\'? Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi27
witam! jadlam microgynon 21 przez 2 lata po ciazy i uwazam ze sa bardzo dobre,,sa to jedyne pigulki jakie przyswajam do tego tanie..wszystko zalezy od organizmu..Slyszalam jednak ze najwlasciwsze sa dla kobiet ktore juz rodzily..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi27
aaa plamienie tuz po zaczeciu przyjmowania jest normalne..i jeszcze jedno microgynon uwolnil mnie od torbiela na jajniku wielkosci 3 cm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala co się jej but...
właśnie odstawiłam , przy trzecim opakowaniu miałam plamienia przez tydzien ogólnie czułam się dobrze ..nie miałam bolów głowy , depresyjnych nastrojów ,ale te syfy na twarzy ...ble moja siostra zaczęła brać Microgynon tez i tez zaczęły jej wyskakiwać syfy ... od środy zaczynam brać Novynette kosztuje u mnie we wrocłąwiu 24,80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam stresa
Hej dziewczyny strasznie sie boję bo teraz brałam szóste już opakowanie i sprawa wygląda tak. miałam 7 dni przerwy w braniu M21 8 dnia kiedy miałam rozpocząć nowe opakowanie kompletnie zapomniałam o tabletce. Kochałam się z chłopakiem i wzięłam ją dopiero po seksie. Mało tego! teraz znów mam 7 dni przerwy (3 dzień bez tabletki) a krwawienia ani śladu a brzuch mnie boli jak na okres.... Chyba to nie mogła być wpadka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo11111
Cześć dziewczyny:) jeśli któraś byłaby zainteresowana to posiadam do sprzedania 2 listki tych tabletek. Oczywiście nowe, ważne do października 2012 r. Miałam zacząć je stosować, ale w ostatniej chwili zmieniłam na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ POWIEDZCIE MI CZY KTÓRAŚ Z WAS PO MICROGYNON12 MIAŁA ZMNIEJSZONĄ OCHOTĘ NA SEX?????????????? ODPOWIEDZCIE PROSZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a co do tych 2 płatków tabletek to skąd koleżanko jesteś? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulka585
MAm pytanie. Byłam u lekarza,przepisał mi Microgynon21 na uregulowanie miesiączki i oczywiście żeby się zabezpieczyć. Powiedział,że mogę je zacząć brać od razu i nie muszę czekać na okres. Mam jednak mały problem... Bo w maju mam maturę i jakbym teraz zaczęła brać to okres dostane w trakcie ich trwania,a nie chcę się męczyć... A jak zacznę brać pod koniec kwietnia to mogą wystąpić skutki uboczne także w trakcie trwania matur... I tego najbardziej się boję... I tu właśnie nasuwa się pytanie: czy mogę je zacząć brać po zakończeniu matur, tzn. w ostatnim tygodniu maja? Wtedy już będzie po stresie i nie będę się obawiać czy jakieś skutki uboczne mnie dopadną albo okres... Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olimpia-Z
DO Beatkos Tak, mniejsza ochota na seks to dość znany skutek uboczny po tych tabletkach, pomyśl że bedzie tylko gorzej a nie lepiej.. DO ewulka 585 Dziwne, bo zazwyczaj tabletki bierze sie od pierwszego dnia okresu, co on Ci kazał sobie wziąść kiedy Ci pasuje? Przeciez tabletki trzeba rozpoczac w odpowiednim dniu cyklu.... A poza tym, po co zaczynasz brac tabletki skoro juz spodziewasz sie po nich skutków ubocznych? Powinnas sobie wybrac takie po ktorych nie bedziesz miala niemilych niespodzianek, a po Microgynonie niestety kolorowo nie jest. Wiec zacznij lepiej brac po maturach, ale kiedy dokladnie?? To juz zagadka, dziwna zagadka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulka585
Nie od razu,że się spodziewam po nich skutków ubocznych tylko "mogą wystąpić skutki uboczne" ale wcale nie muszą. Zależy od organizmu. Wiadomo pierwsze 3 miesiące(tak słyszałam) to okres próby czy tabsy sie przyjmą czy nie... Najpierw mi powiedział,że muszę zacząć je brac w 1 dniu okresu,ale jak przypomniałam mu,że "to znowu muszę czekać na okres 2-3 miesiące?" powiedział,że mogę je zacząć brać od razu. Czyli we wtorek bo wtedy byłam u lekarza. Dlatego nurtuje mnie pytanie czy mogę je zacząć brać po maturze... A propos postów... "Powinnas sobie wybrac takie po ktorych nie bedziesz miala niemilych niespodzianek, a po Microgynonie niestety kolorowo nie jest" skąd ja mam wiedzieć czy akurat te tabletki wywołają u mnie jakieś skutki uboczne..?? a inne nie?? Pierw muszę WYPRÓBOWAĆ. Jak nie będą pasić to zmienię,co za problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olimpia-Z
DO ewulka585 "skąd ja mam wiedzieć czy akurat te tabletki wywołają u mnie jakieś skutki uboczne..?? a inne nie?? Pierw muszę WYPRÓBOWAĆ. Jak nie będą pasić to zmienię,co za problem... " No to mnie rozbawiłaś na całego :D Gdzie Twoja wiedza na temat tabletek antykoncpecyjnych? Czy Ty myślisz że to są jakieś witaminki które się zmienia w zależności od humoru? Wystarczy poczytać forum żeby zorientować się z jakimi tabletkami masz do czynienia. Nie mam zamiaru opisywać ponownie problemu tych tabletek, wystarczy przeczytać pare stron forum wstecz. No ale tak, wchodzi sie na forum, opisuje sie swój problem, a posty pozostałych osób to nie łaska przeczytać. Jak nie będą pasić to je zmienie ---> super! Dla Twojej wiadomosci, bralam te tabletki 2 miesiace, a ze skutkami ubocznymi mecze sie 3 rok. Dlatego jestem na tym forum. Nadal myślisz że to witaminki? To myśl sobie dalej. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny strasznie sie boję bo teraz brałam 4 opakowanie i sprawa wygląda tak. miałam 7 dni przerwy w braniu i 8 dnia kiedy miałam rozpocząć nowe opakowanie zapomniałam o tabletce.Wzięłam ją dopiero po 12 h oprócz tego w w 6 dniu brania nowego opakowania znowu zapomniałam(wzięłam ją po upływie 9h) .W międzyczasie kochałam się z moim facetem. wiem że w ulotce pisze ze mam poradzic sie z lekarzem, ale chciałabym najpierw poznac wasza opinie.. jak duze jest prawdopodobienstwo ze moge wpasc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) u mnie jest już dziś 3 dzień brania M21(tak w ogóle to moje pierwsze tabletki anty) i póki co żadnych skutków ubocznych nie ma, choć to może jeszcze za wczesnie na nie:P ale mam pytanie do bardziej zaznajomionych dziewczyn w tym temacie;): czy w czasie tygodniowej przerwy w braniu tabletek mogę kochać się bez zabezpieczeń? bo dopiero co naszło mnie takie pytanie i zupełnie nie wiem, więc proszę o pomoc:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulka585
DO Olimpia-Z Nie,nie myślę,że to są jakieś tam witaminki. Po prostu chodzi mi o to,że po tym okresie próbnym (3 miesiące) jak będzie coś nie w porządku to zgłoszę się do lekarza i mu powiem co jest 5. Ale zwróć uwagę też na to,że nie wszystkie dziewczyny mają problemy po tych tabletkach... Nie jestem bezmyślną dziewuchą dlatego napisałam na tym forum.... A propos skutów ubocznych: jakie Ty miałas na początku? Jak brałaś 2 miesiące? I jakie teraz? I czy bierzesz jakieś inne tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulka585
Cofam moje ostatnie pytania. Ż♠eby nie było,że nie czytam postów. Przeczytałam tylko nie za dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka8822
witam;] mam pytanie co jezeli jednego dnia wzielam dwie tabletki czy to ma jakis wplyw na ich skutecznosc?? prosze o szybką odpowiedz i pozdrawiam serdeczne panie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka8822
aha i napisze moze jeszcze cos na temat tych tabletek otóż biore je juz 3 miesiac i zero skutków ubocznych, nie tyje ani zadnych problemow z cera mi te tabletki odpowiadaja, pozdrawiam i prosze o odpowiedz na moje pytanie, to sa moje pierwsze tabletki jakie biore i nie mam jeszcze doswiadczenia w tych sprawach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×