Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MiCrO LaDy

Microgynon 21 - jakie wrażenia ?

Polecane posty

Gość też je zmienie na inne
witam.ja biore te tabletki 6 m-cy i powiem szczerze , myślałam że ja wariuję , nigdy bym nie pomyślała że tak można fiksować po tabletkach anty, brałam już wcześniej różne tabletki po których też czułam się nie bardzo ale te to są chyba wyjątkowe. ja non stop chodzę zła , wszystko mnie wkurza , zero cierpliwości , straszne bóle głowy , libido to chyba już mniej niż zero , pierwsze 3 m-ce plamienia i mdłości i włosy zaczęły mi wypadać. biorę teraz ostatnie opakowanie i chcę żeby gin zmienił mi na YAZ , słyszałam że są drogie ale dobre , dam za nie nawet 50 zł.miesięcznie ale chcę żyć normalnie jak każda kobieta :(:(:(:(:(:(jak myślicie , jak te YAZ będą mi pasowały to jakim czasie brania ich wszytko mi się uspokoi ???? mam nadzieję że nie będę długo czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka8822
witam;] mam pytanie co jezeli jednego dnia wzielam dwie tabletki czy to ma jakis wplyw na ich skutecznosc?? prosze o szybką odpowiedz i pozdrawiam serdeczne panie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Ma ktoś sprzedać MIcrogynon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczekkk_78
Do: Olimpia-Z Właśnie skończyłam lekturę Twoich postów.. Piszesz, że jesteś taka doświadczona i wyedukowana na temat antykoncepcji.. A jednak chyba nie do końca.. Na każdy organizm tabletki działają inaczej.. To, że Ty masz czy miałaś efekty uboczne po M21 czy po jakichkolwiek innych tabsach, nie znaczy, że ja je będę mieć.. Po co kogoś niepotrzebnie straszyć?? Lekarz nie przepisuje przecież tabletek na zasadzie: tamtej dałem cilest, to tej dam M21.. „Wybiera” na podstawie badań i to wydaje mi się nie jest przypadkowy wybór. Druga kwestia – wiadomo, że biorąc tabletki ingerujesz w swój organizm. Ładując w siebie dawki hormonów, ciało musi zareagować w ten czy w inny sposób.. Jeśli wszystkie tabletki, które wymieniłaś brałaś tak krótko jak M21, to nie dałaś szansy organizmowi na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji.. Być może stąd wzięły się Twoje, tak intensywne skutki uboczne.. Nie wiem , nie chcę się wymądrzać, nie jestem lekarzem.. A na koniec a propos TYCIA.. Wiem, od NIEJEDNEGO LEKARZA, że tabletki nie są tu niczemu winne.. Pozdrawiam P.S. Biorę M21 od kilku dobrych miesięcy bez żadnych skutków ubocznych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olimpia-Z
DO "Gosiaczekkk_78 Przeczytałaś i zrozumiałaś wszystko tak jak chciałaś. Nie tak, jak jest naprawde. Po pierwsze w jednym z pierwszych postów napisałam, ze dla wielu dziewczyn te tabletki są idealne. Wiec nie zarzucaj mi że twierdze, iz dla kazdego są złe. Po drugie, powiedz mi, ktory lekarz przeprowadził CI badania, zeby określić jakie tabletki potrzebujesz? Zrobiłaś badania na LH i FSh, czy moze na Dhea? Czy moze na testosteron? Jeśli tak, to gratuluje wspaniałomyślnego lekarza. Bo niestety wiekszosc przepisuje je właśnie jak mu sie podoba, tzn bo pacjentka poprosi o cos na pryszcze, albo na nadmierne owłosienie, albo coś taniego... No i widze ze nie przeczytalas wszystkich moich postów. Sama sobie juz mój przypadek wyjasniasz... Tabletki biore i juz b.długo, pierwszy- novynette brałam 1,5 roku, dopiero pozniej Microgynon, Cilest. Nie rozumiem dlaczego wyjasniasz sobie moj przypadek nie majac wykształcenia lekarza, który mnie wyraźnie zdiagnozował. Zreszta nie jeden lekarz mnie zdiagnowował. Jednogłośnie. Uważam, ze śmiało można powiedzieć iż tabletki są kiepskie, powoduja czesto skutki uboczne. Oczywscie nie dla wszystkich. Ale porownaj do innych tabletek: Yasmin, Jeanine, Novynette, ile wystepuje po nich skutków ubocznych? Zaledwie cząstka w porownaniu do ilosci po M21. Bo te tabletki robia z nas facetow: w koncu maja ANDROGENY, czyz nie? Aha no i powiedz mi, jakim cudem pojawia sie 20kg po braniu tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koji
Cześć. Właśnie skończyłam swoje pierwsze opakowanie... co do dolegliwości trudno mi cokolwiek powiedziec bo w drugim tygodniu na basenie złapałam zakażenie dróg rodnych... upławy, bóle itp wiec nie wiem jak być powinno... fajnie na pewno nie było. Ale nie po to tu piszę... Chciałam spytać w jakich godzinach przyjmujecie i czy przyjmujecie z dokładnością co do minut czy nie? bo jak np niektórzy biorą przed snem... a przeciez nie zawsze kładziemy się spac o tej samej godzinie... ja biore zawsze o 8 rano równo z dzwonkiem w szkole, problem pojawia się w weekendy zwłaszcza po imprezie... a już nie wiem co bedzie w wakacje :/ Jak przesuwa się pore brania tabletek i z jaką dokładnością co do pory przyjmowania.... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olimpia-Z
Do KOJI Proponuje brać tabletki wieczorem, tak aby ewentualne skutki uboczne przespać. Tak polecił mi lekarz. Ja biore o godzinie 20. I jest mi z tym dobrze. Mozesz brac o podobnej godzinie czy np. o 21. Ponieważ tabletki wchłaniaja sie 3-4 godziny, tzn ze jesli wezmiesz ja o 21, to o 24 tabletka zacznie działac i nie bedzie Cie meczyc mozliwymi dolegliwościami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Ja na początku brałam o 10rano, ale stwierdziłam, że czasami śpię dłużej i następne opakowanie brałam o 22 i tak cały czas. Oczywiście zdarza mi się wsiąść tabletkę o 21 albo 23 ale zawsze wszystko jest ok. Biorę je już prawie od roku i wszystko jest ok, żadnych skutków ubocznych :) Jestem z nich bardzo zadowolona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszell
Ja biorę tabletki równo 7 miesięcy przepisał mi je bardzo dobry lekarz ostatnio nawet zrobiłam szczegółowe badania wszystko wyszło w jak najlepszej normie :) żadnych skutków ubocznych również jestem z nich bardzo zadowolona... macie rację dziewczyny szczególnie Olimpia Z każda kobieta jest inna i nie każdej pasuje właśnie M21 tak samo jak nie każdej pasuje Cilest tudzież Novynette Harmonet etc... ja właśnie przed M21 brałam Cilest i w tym momencie ja mogę powiedzieć, że akurat te tabletki są beznadziejne... przynajmniej dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bochuś
Ja biorę Microgynom 21 od ponad 3 lat, faktem jest, że się trochę przytyje jednak nie ma żadnych skutków ubocznych, a poza tym wagę zawsze można zmniejszyć :) Miałam takie przypadki, że zapomniałam wziąć tabletkę, jednak gdy wzięłam dwie (bo wiadomo, że trzeba je wziąć w przypadku pominięcia) to miałam kłucia w nerkach (może dlatego, że jestem chora na nie) i bolała mnie wątroba, ale jest ok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex...
Hejka :) Niedawno zaczęłam brać po raz pierwszy Microgynon 21 :) Wszystko jest ok nie tyję, chyba mi piersi zaczęły rosnąć itp :D:D ale mam jeden problem i mam nadzieję że pomożecie mi... Trochę mi tak głupio pytać i w ogóle ale... Kiedy kocham się z moim facetem i on się we mnie spuszcza to wszystko ze mnie wylatuje... nie rozumiem dlaczego tak się dzieję... :(:(:( Proszę poóżcie mi napiszcie czy też tak macie... dopiero pierwszy raz zaczęłam brać tabletki i nie wiem czy to tylko skutek uboczny czy coś innego... Z góry dziękuję.. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koji
"Kiedy kocham się z moim facetem i on się we mnie spuszcza to wszystko ze mnie wylatuje..." a ja nie rozumiem o cyzm piszesz... chodzi o to, że po stosunku masz upławy i nasienie wraz z wydzieliną zą "wydalane na bieliznę"? to chyba normalne wg mnie. przecież nie wchłoniesz tego wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toyotka
Witam serdecznie!opiszę Wam dziewczyny jak jest u mnie z tabletkami. Mam 45 lat, biorę MICROGYNON21 od 20 lat,nie robiłam żadnej przerwy w ich przyjmowaniu, cytologię robię raz w roku,mam zawsze bardzo dobry wynik. Nigdy nie miałam żadnych dolegliwości związanych z ich przyjmowaniem.Nie przytyłam,cerę mam fajną,okres zawsze co do dnia.Należy pamiętać tylko o codziennym przyjmowaniu pigułki o stałej porze. Myślę że są skuteczne na 100% i bardzo tanie ok.10zł. Nie używamy dodatkowych zabezpieczeń. Jeśli zaczynasz przyjmować MICROGYNON to pamiętaj aby przez pierwszy miesiąc zabezpieczyć się dodatkowo. Pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex...
hej... Chodzi o to że od razu po stosunku wszystko ze mnie wylatuje bez upławów... I to jest normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koji
myśle, że tak... przecież nie wchłoniesz tego w siebie. noś ze sobą chusteczki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Dokładnie tak jak koleżanka wyżej. Przecież sperma nie wchłania się , ani nie wlatuje gdzieś do środka i się tam zatrzymuje. Każda z nas tak ma , że jak wstanie to to wszystko wylatuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia4u
dzisiaj lekarz przepisał mi M21. Zmieniam z novynette bo miałam za mocne plamienia i mdłości. Każda z nas reaguje inaczej na tabletki. Jak na początku poczytałam forum z novynette to się dopiero przestraszyłam ile one robią skutków ubocznych, więc to różnie bywa :) A co do spermy to normalne że wylatuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koji
odkąd przestaliśmy używać gum to też wylatuje... tylko nie wiem czy nie za szybko przestaliśmy używać gumek... jestem w połowie drugiego opakowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia4u
mi lakarz powiedział przy novynette że nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia i już po 5 dniach brania tabletek szaleliśmy, poprostu zaufałam lekarzowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koji
moja doktorka mówiła że po pierwszym opakowaniu.. a podobo w ogóle działają od razu...ale nigdy nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Ja kochałam się bez zabezpieczenia już po 3 tabletce biorę je już prawie od roku i jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśkaaa20
witam ja skonczylam 4 dni temu pierwsze opakowanie M21 a martwię sie ze jeszcze nie dostałam miesiączki.. nie wiem czy to normalne.nie zapomnialam o zadnej tabletce, poprzednio przez 1,5 roku brałam cerazette bo karmilam piersia i na drugi dzien po ostatniej wziełam 1-sza M21 jak kazał lekarz. mam nadzieje ze nie było zadnej wpadki, czy któras z koleżanek miała tak jak ja???? prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśkaaa20
mam jeszcze jedno pytanko? czy M21 działa także w czasie siedmiodniowej przerwy?? prosze napiszcie bo w ulotce nie jest to całkiem określone a chciałabym miec pewność?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olimpia-Z
Wszystkie tabletki działają podczas siedmiodniowej przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akyszka_
Microgynon 21 to moje pierwsze tabletki anty i są naparwde IDEALNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarCia...
Witam wszystkie Panie od 2 miesiecy biorę Microgynon 21 skonczylam po pierwszym opakowaniu miesiaczkę dostałam po 4 dniach i krwawienie bylo słabe, trwało zaledwie 3 dni. W pierwszy dzien miesiaczki wzielam tabletke jak to moj lekarz kazal. Czy ta przerwa nie byla zbyt krótka ? i mam jeszcze jedno pytanie od kiedy te tabletki chronią przed zajściem w ciążę ? Dzis z moim partnerem trochę się zapomnieliśmy... no i nie zdarzył . Proszę o pomoc :)) i z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryśka1234
Witam! Ja stosowałam Mikrogynon21 zaraz po ciąży. Jakieś 2,5roku temu. Po 5 miesiącach dostałam ostrego zapalenia trzustki. W szpitalu stwierdzili że to właśnie przez tabletki antykoncepcyjne. Do tej pory nie mogę łykać żadnych tabletek. Po tym incydencie dostałam Evrę, ale miałam potworne mdłości i schudłam 12kg. Teraz mam krążek Nuvaring i czuję się świetnie. Pozdrawiam wszystkie internautki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia4u
do MarCia po pierwszym opakowaniu jak dostałaś miesiączke to znowu wzięłaś kolejne tabletke? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Po wzięciu 21tabletek robisz 7 dni przerwy i w 8dzień zaczynasz nowe opakowanie :) Tabletki chronią od pierwszej tabletki tak pisze na ulotce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarCia...
skonczylam pierwsze opakowanie i mi lekaz powiedzial ze w pierwszym dniu mam zaczac nowe wiec tak zrobilam... okres byl slaby i trwal krotko dlatego postanowilam sie Was zapytac :) czyli nie musze zaczac nowego opakowania w pierwszy dzien tylko w 8 ? mam nadzieje ze u mnie tez dzialaja nie chce miec niespodzianki hehe Dziekuje za odp :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×