Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MiCrO LaDy

Microgynon 21 - jakie wrażenia ?

Polecane posty

Gość babeczka80
witam)) czytam te opinie hmm...ja też choruje na hashimoto i wczoraj bylam u gina i dal mi te tabsy mikrogynon...mam je brac od 1 dnia okresu....bo ostatnio mam problemy z regularnym i bolesnym okresem a nawet plamienia mialam przed miesiaczka raz ..ale bol brzucha mam non stop...juz jestem dosc gruba i boje sie znow przytyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loluś
dziś pierwsza tabletka,miałam pół roku przerwy a brałam harmonet tylko że drogi.. najwyżej jak te będą złe to wrócę do drogiego harmonetu i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejjjjjjjjjjkh
hej dziewczynki, ja bralam microgynon ponad pol roku, bardzo sobie chwalilam te tabletki, czulam sie dobrze, badania wyszly rewelacyjne, zadnych wymiotow, zawrotow glowy itp. po pol roku stosowania zauwazylam ze przytylam prawie 5 kg i ze miewam swoje humory jestm placzliwa. Zdziwilam sie, ze takie objawy przyszly tak pozno, bo na ulotce napisane jest ze moga wystepowac w ciagu pierwszych 3 miesiecy ale bralam nadal. Kilka tygodni temu zaczely sie ostre bole w klatce piersiowej, serce kolatalo mi jak oszalale...pierwszy dzien ...drugi...w trzecim dniu nie wytrzymalam. Wyladowalam w szpitallu bliska udaru i zawalu serca (mam 22 lata)...okazalo sie, ze te tabletki nie sa dla mnie...to wszystko przez microgynon. Teraz badam sie aby stwierdzic czy te tableti sa mi niewskazane czy wszystkie anty, ale i tak juz chyba w zyciu nie zaczne brac doustnej antykoncepcji. Boje sie ze mogloby sie to powtorzyc :( tabletki wyrzucilam w polowie opakowania i tak rozregulowal mi sie cykl. Wlasnie powinnam miec okres a poki co na to sie nie zanosi. Moge nie miec nawet przez 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejjjjjjjjjjkh
zapomnialam dodac ze na poczatku bylam bardzo z nich zadowolona: cera bez skazy, piersi wieksze o jakies dwa numery, regularne i skape okresy, zadnych dolegliwosci zwiazanych z miesiaczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bor_suczek
ja microgynon zazywam juz trzeci rok, jakis czas wczesniej bralam przez rok. zadnych skutkow ubocznych, zadnego tycia, wypryskow, plamienia. wszystko zalezy od organizmu a nie od tabletek, na pewno w watkach poswieconych innym tabletkom zdania na ich temat tez sa podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canabisia
dziewczynki moje Drogie... biore Microgynon 21 o jakis 3-4 m-cy... a mam skromne pytanie. Nie jestem osoba, ktora zbytnio ufa tabletkom zatem sie przyzwyczajam...ulotke przewracalam chyba z 10 razy- ale wole sie spytac Was... czy ktoras z tu obecnych uzwyajac tych tabletek miala roznice w godzinnych porach ich brania? np. w jednym dniu o 17, w drugim o 19, a w trzecim o 20...? Czy istnieje jakies ryzyko? Gdyz mi czesto sie zdaza taka luka:P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie skończyłam pierwsze opakowanie Microgynon 21 i mam pytanie co do tej przerwy. czy jest to pełne 7 dni czy powinnam wziąśc tabletkę z drugiego opakwoania w 7 dniu? np. kiedy skończyłam opakwoanie w sobote to powinnam drugie opakwoanie zaczać w sobotę czy w niedziele? z góry dziekuje za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) mam pytanie wlasnie skonczyłam pierwsze opakowanie i mam pytanie zwiazane z przerwa meidzy opakowaniami. czy jesli pierwsze opakowanie skonczylam w sobote to drugie powinnam zaczac brac w sobote czy niedziele? z góry dziekuje za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXVeryBadGirlXx
Hej dziewczyny a ja mam takie pytanko: biorę M21 od 4 m-cy i jeszcze nigdy nie kochałam się podczas 7-dniowej przerwy. Boję się, że istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Czy moje obawy są słuszne? Czy kochałyście się podczas przerwy bez dodatkowego zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiuania
W niedzielę. Ja się kochałam ale nie dużo razy i było wsyztsko ok. Podobno można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudusia28
podczas 7-dniowej przerwy również jesteśmy zabezpieczone drogie Panie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka88
Witam drogie panie:) Dzis wziełam pierwsza tabletke m21. Wziełam ja w środku cyklu, ale kolezanka mi mowila ze tak nmozna, mam pytanie kiedy moge bez obaw współżyć?? z góry dziekuje za odpowiedz pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczekkk_78
Jeżeli wzięłaś 1 tabletkę w środku cyklu, powinnas stosowac dodatkowe zabezpieczenie przez kolejny miesiąc. Później już bez obaw.. :) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_ninka
Hej byłam niedawno u ginekologa i tez przepisał mi M21.trochę się boje ...powiedział mi żebym wzięła 1 tabletkę w pierwszy dzień okresu...ale czytałam tu że dziewczyny biorą 5 dnia.Kiedy w końcu mam go wziąć ??I bardzo boje się zajścia w ciąże naprawdę one są skuteczne ?podczas sexu facet może spuścić się do środka ??może to dla Was jakieś głupie pytania ale naprawdę proszę o odpowiedź bo dla mnie jest to ważne i chyba po to jest takie forum żeby dzielić się spostrzeżeniami i odpowiadać na nurtujące pytania...naprawdę z góry bardzo dziękuje Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_ninka
Hej ostatnio bylam u ginekologa i rowniez przepisal mi M21.powiedzial zebym wziela 1 tabetke pierwszego dnia okresu ale czytalam tutaj ze niektore dziewczyny biora 5 dnia.ktorego dnia w koncu mam je brac ?poza tym boje sie skutecznosci tych tabsow.czy mozna po nich normalnie wspolzyc(tzn czy facet moze spuścić się w srodku?)i po jakim czasie zaczynaja dzialac ?moze to glupie pytania ale dla mnie wazne i dziekuje za odpowiedzi :)pozdrawiam Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczekkk_78
Dziewczyny, słuchajcie sie lekarzy!! Jeśli ginekolog kazał Ci wziąć tabletkę 1-go dnia miesiaczki, to tak trzeba ją zażyć.. Pamiętajcie, nie wszystkie bierzemy te tabletki z tego samego powodu.. Jedne z nas tylko dla antykoncepcji, a inne np. dla wyregulowania cyklu, a jeszcze inne w celu zmniejszenia bólów miesiaczkowych.. Powodów jest znacznie więcej i mogą one się łączyć.. Tabletki antykoncepcyjne zajmują drugą pozycję pod względem skuteczności, zaraz po prezerwatywie, pod warunkiem oczywiście, że bedziesz je brała regularnie.. Tabletki zaczynają działać w zależności od dnia, w którym zaczęłaś je brać.. - w pierwszym dniu - działają od razu, - w drugim dniu - powinnaś odczekać 7 dni lub stosować dodatkowe zabezpieczenie, - w piątym dniu - powinnaś odczekać miesiąc A tak na marginesie, nie bójcie się zadawać pytań lekarzom.. Nawet jeśli wydają się Wam głupie.. Oni są po to, zeby na nie wszystkie odpowiedziec i nas uspokoić.. :) pozdrawiam i życzę udanego weekendu.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka8822
Dziekuje Gosiaczekkk_78 za odpowiedz;];*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczekkk_78
polecam sie na przyszłość.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_ninka
dzieki :* teraz jestem spokojniejsza o moje relacje z partnerem i dzialanie tabletek oraz o sposobie ich przyjmowania.dzieki ze nie bylo komentarzy typu "ale ty jestes glupia..."itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaxd
Chetnie odkupie tytysia@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyzwolona od bolu
ja biore juz 5 lat i chyba bede z nimi konczyc! niby wszystko jest ok, ale nie wiem czy pigulki nie maja wplywu na zajscie w ciaze, a dwa czesto mam zapalenia pochwy i mysle ze jest to wywolywane m.in. braniem anty :-(( czy ktos ma takie doswiadczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iśka000
Ja dziś zamierzam zacząć m21, wcześniej przez około rok brałam yasminelle, ale cena była przygniatająca. Mimo to były świetne. Pigułek nie dał mi ginekolog tylko koleżanka która czuła się po nich znakomicie. Chcę je wypróbować, ale mam skłonności do tycia i kiepskiego samopoczucia, a z tego co czytam z m21 te dolegliwości mogą się mocno pogłębić. Co więcej, 1,5 tygodnia temu zażyłam escapelle, na własne ryzyko dostarczam organizmowi potężnej dawki hormonów. Jeśli macie podobne doświadczenia lub zasłyszane informacje napiszcie co o tym sądzicie. Co do \"wyzwolonej\" piguły mają wpływ na zajście w ciążę, ale wszystko jest sprawą indywidualną. Zalecam Ci odstawienie ale starać o dziecko zacznij się dopiero po dłuższym czasie, kiedy wszystko wróci do normy i będziesz miec regularne krwawienia. A zapalenia pochwy nie powinny być wynikiem tabletek, w moim przypadku to zawsze przyczyny zewnętrzne:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Hej. Mam do was pytanie/ Chyba pomyliłam się z tabletkami, chodzi o to, że kiedyś brałam je od czwartku a teraz chyba wzięłam je od środy, czyli jeden dzień wcześniej. Bo teraz patzre i jutro mam wsiąść ostatnią a zawsze brałam w środę. Cyz to mogło osłabić ich działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjjki
Hej:) Ostatnio mój lekarz przepisał mi Syndi-35 na próbę ale źle się po nim czułam, wiec przepisał mi microgynon 21. Najpierw kazał mi wybrac do konca syndi i po 7 dniowej przerwie mam zacząc stosowac microgynon. I zastanawiam sie czy w takiej sytuacji microgynon bedzie miał odrazu skuteczne działanie antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
co do tematu,to wogóle nie jestem zadowolona z tabletek,okres zamiast następnego dnia dostać jak po innych dostawałam to miałam dopiero 3-4 dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiii
hej :) co do pytania czy odrazu po zmianie bedzie dzialal w 100% to tak :) ja dokladnie tak samo jak TY zmienilam z syndi na m21 tzn. teraz mzienie :P i mam nadzieje ze nie bedzie zadnych takich skutkow ubocznych po syndi tesh nie mialam ale on sam cos mi powiedziall zebym zmienila...:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXVeryBadGirlXx
Hej a ja mam takie pyt... Zaczęłam brać piąte opakowanie M21 i mam pewne obawy jestem przy 5 tabletce i strasznie dziwnie się czuję... nigdy wcześniej tak nie miałam.... Mam nudności zbiera mnie na wymioty, kręci mi się w głowie i czuję, że cała w środku drżę..... Dodam dla wyjaśnienia, że zazwyczaj biorę M21 o 8:00 rano a we wtorek zapomniałam sobie o tabletce i przyjęłam ja ok 13:00 a potem normalnie.... Dzisiaj też wypiłam troche za mocną kawę z mlekiem.... Czy te czynniki mogą mieć wpływ na moje złe samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa beznadziejne
bralam przez 3 mce, i uwazam za zmarnowany czas, zdrowie, kase, oczekiwania tradzik nasilony, bole podbrzusza, no ceera okroppnaa... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to możliwe że biorąc tabletki można wpaść ???? wyczytałam tu kilka takich przypadków i się zastanawiam czy to są błędy tych dziewczyn w braniu ich czy one są tak mało skuteczne......??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to możliwe że biorąc tabletki można wpaść ???? wyczytałam tu kilka takich przypadków i się zastanawiam czy to są błędy tych dziewczyn w braniu ich czy one są tak mało skuteczne......??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×