Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MiCrO LaDy

Microgynon 21 - jakie wrażenia ?

Polecane posty

Gość Arczibaldi
Nie bierzcie tego gówna dziewczyny! Naprawdę nie warto tracić zdrowia tylko dlatego że te tabletki są tanie! Ja brałam je kilka lat temu przez parę ładnych lat i na początku czułam się bardzo źle ciągle kręciło mi się w głowie, było mi niedobrze. Po pewnym czasie dolegliwości minęły. Masakra zaczęła się wtedy kiedy odstawiłam te tabletki. Nie biorę ich już 2 lata i przez ten czas okres miałam może ze 3 razy, organizm tak mi się rozregulował, dostałam podwzgórzycy (problemu z hormonami), przytyłam 30 kilo, nabawiłam się nerwicy. Dobry ginekolog do którego w końcu trafiłam od razu powiedział że to od tych tabletek gdyż jest to lek bardzo starej generacji nie polecany dla młodych kobiet. Teraz próbuje dojść do siebie i oczyścić organizm z tego gówna i doprowadzić hormony do porządku. Nie warto. Gdybym wiedziała że taki przyniosą skutek wolałabym wydać 50zl i kupić plastry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka88
Biore m21 od tygodnia poki co nie odczuwam zadnych niepokojacych objawów, strasznie pierwsze 3 dni bolala mnie głowa ale nie wiem czy to przez tapsy:] Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś wzięłam trzecią i jest narazie ok wszystko....więc nie mogę stwierdzić czy są dobre,ale z czasem się dowiem i się okaże...wcześniej brałam harmonet i to były super tabletki:) choć cena trochę wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolenniczka
jesli macie obawe co do skutecznosci tabletek bo nie wiadomo czy zadzaialaly to uprawiajcie seks analny :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Ja je biorę od 10 miesięcy i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Ja je biorę od 10 miesięcy i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiczki
ja brałam 3 miesiace czulam sie swietnie przestalam je brac gdy sie zwazylam przytylam 8kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśka20
Hej dziewczęta! ja połykam Microgynom21 ok. 6 miesięcy, miałam boleści w brzuchu przez kilka dni, delikatne plamienia i zawroty głowy. Za to piersi mi się powiększyły o jeden rozmiar a co najważniejsze - nie przytyłam. Nie narzekam na ten lek.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśka20
Hej dziewczęta! ja połykam Microgynom21 ok. 6 miesięcy, miałam boleści w brzuchu przez kilka dni, delikatne plamienia i zawroty głowy. Za to piersi mi się powiększyły o jeden rozmiar a co najważniejsze - nie przytyłam. Nie narzekam na ten lek.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzior5
zaczelam stosowac ten lek od niedawna i nie ma zadnych skutkow ubocznych lecz chcialam sie dowiedziec czy podczas ich stosowanie mozna pic alkochol i palic papierosy??? Z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelaaa
Hej mam pytanie ... Z której strony ma zaczać brac je?? sa takie strzałki przez całe opakowanie ale od której mam zacząć(wiem ze z dniem okresu)ale jest to bez różnicy który z poniedziałków wezmne jako pierwszy??? plis odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaaaaarolinaa
Masz dni tygodnia przy kazdej tabletce. Zaczynasz z ktorej strony chcesz. Ja bralam kiedys m21 i teraz wrocilam znowu. Biore teraz 2 miesiac. Na razie tylko zeby zlagodzic bole miesiaczkowe, bo jestem zagranica a moj chlopak w Polsce. :( Nie mialam zadnych problemow, ale zauwazylam ze zgrublam (piersi tez sie zaokraglily) i tak jak teraz czytam, to sobie mysle ze to moze przez tabletki.Musze sie zwazyc i zobaczyc ile przytylam.Teraz zaczelam sie ograniczac z jedzeniem, bo doszlo do tego ze jadlam z nudow.Zawsze musialam miec cos w ustach... :/ Ale teraz z czekolad i chipsow przerzucilam sie na owoce.Ostatnio zjadlam kilo truskawek na raz. ;] No i staram sie nie jesc miedzy poslilkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC DZIEWCZYNY JA ZACZELAM BRAC OD TYGODNIA ,BARDZO BOLALA MNIE GLOWA ,NAWET WAGA POSZLA W DÓŁ CHYBA MUSZE JE ODSTAWIC BO NIEWIEM CO SIE DZIEJE TYLKO NIEWIEM NA JAKIE BY JE TU ZAMIENIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC DZIEWCZYNY JA ZACZELAM BRAC OD TYGODNIA ,BARDZO BOLALA MNIE GLOWA ,NAWET WAGA POSZLA W DÓŁ CHYBA MUSZE JE ODSTAWIC BO NIEWIEM CO SIE DZIEJE TYLKO NIEWIEM NA JAKIE BY JE TU ZAMIENIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelaaa
Kaaaaaarolinaa dziekuje za pomoc:):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka5
hej. A ja mam takie pytanie. Wczesniej brałam Diane 35 i po 7dniowej przerwie przeszłam na m21. Teraz jestem na 12 tabletce. Dzisiaj kochałam sie z chłopakiem z dodatkowym zabezpieczeniem a potem bez. Czy moge zajsc w ciąze? Czy po zmianie tabletek z jednych na drugie ich skutecznosc jest zachowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olimpia-Z
Pytanie do "taka5" Najpierw brałaś tabletki Diane35 któe działają antyandrogenowo, a teraz bierzesz Microgynon który dziala typowo adrogenowo, lekarz Ci tak przepisal?? Dziewczyny, Microgynon to koszmar! Polecam sie porzadnie przebadac zanim zaczniecie to brac! U mnie bylo wporzadku, bralam tabletki 2-3 lata, zazwyczaj Novynette (bylam zadowolona), wszystko bylo wporzadku, bylam zdrowa jak rybka! ale niepotrzebnie poprosilam lekarza o zmiane tabletek, moze na tansze... I on przepisal mi Microgynon...tu sie zaczyna koszmar... Syfy na twarzy, tycie ale co najgorsze... straszny ból sutków, zaczela zchodzic mi z nich skóra jak po poparzeniu. Bralam te tabletki 2 miesiace. Odrazu poszlam do innego lekarza. Pani wyjasnila mi, ze microgynon ma dzialanie androgenowe, czyli wzrasta poziom meskich hormonow! Po badaniach (lh, fsh, dheas) okazalo sie ze wyniki sa kiepskie. Wszystko wyrzadzil mi microgynon. Po dwoch opakowaniach moja gospodarka hormonalna zwariowala... 3 rok trwa "naprawianie" tego wszystkiego... Tzn biore tabletki antyandrogenowe- diane35, jeanine... i narazie wiekszej poprawy nie ma, sutki bola nadal... Zastanowcie sie, zanim cokolwiek połkniecie, czy warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiek30
dziewczyny ja microgynon biore już 5lat(wczesniej marvelon przed ciaza) i w ciagu tego czasu przytylam 6kg ale to nie jest wina tabletek lecz braku silnej woli. pamietajcie ze kazda z nas inaczej reaguje na lek i nie trzeba kierowac sie opiniami na forum.tabletki musi dobrac nam lekarz. ja po mich czuje sie dobrze miesiaczka trwa 3dni i jest to raczej plamienie brzuch nie boli piersi rozmiar wieksze(to dodatkowe kg) czasem wyskoczy pryszcz ale to nie problem. pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia_25
Cześć:)Zastanawiam się kiedy powinnam przyjąć pierwszą tabletkę,jeśli miesiączka pojawi się w nocy.Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiaty na pościeli
hej dziewczyny! po 1,5 roku brania tabsow yasminelle zmieniam na microgynin 21 - jeszcze nie zaczelam paczki, na razie tylko cena cudownie mnie zaskoczyla - 7 zl! (yasminelle - 37 zl) mam nadzieje ze bedzie lepszy - po y. w ogole nie mialam ochoty na sex..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicza
Ja nie mam zbyt dobrych przezyc z mycrogynonem .. Slyszalam , ze takie fajne siostra polecala wiec zaufalam i o takie poprosilam lekarza . To byly pierwsze wogole zaczelam przyjmowac . Pierwsze 3 tygodnie to byl koszmar . Wkurzalo mnie wszystko co sie rusza i powodowalo niesamowita furie , na mojego chlopaka nie moglam patrzec bo tylko szukalam powodu do klotni , w pracy tez nie bylo rewelacyjnie bo nie moglam sie skupic i wszystko mi przeszkadzalo . Co wiecej , po ok miesiacu zaczelam odczuwac straszne swedzenia w okolicach intymnych i pojawila sie biala , gesta wydzielina . Nie wiem co jet grane , biore juz 3 miesiac i dalej jest tak samo . Nie odczuwam wiekszej przyjemnosci z seksu a raczej bol . Musze jak najszybciej ustawic sie na wizyte , bo to juz dosyc jak dla mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicza
Ja nie mam zbyt dobrych przezyc z mycrogynonem .. Slyszalam , ze takie fajne siostra polecala wiec zaufalam i o takie poprosilam lekarza . Pierwsze 3 tygodnie to byl koszmar . Wkurzalo mnie wszystko co sie rusza i powodowalo niesamowita furie , na mojego chlopaka nie moglam patrzec bo tylko szukalam powodu do klotni , w pracy tez nie bylo rewelacyjnie bo nie moglam sie skupic i wszystko mi przeszkadzalo . Co wiecej , po ok miesiacu zaczelam odczuwac straszne swedzenia w okolicach intymnych i pojawila sie biala , gesta wydzielina . Nie wiem co jet grane , biore juz 3 miesiac i dalej jest tak samo . Nie odczuwam wiekszej przyjemnosci z seksu a raczej bol . Musze jak najszybciej ustawic sie na wizyte , bo to juz dosyc jak dla mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stinaa26
biorę drugie opakowanie microgynonu. piersi mi sie zaokrągliły.. okres mniej obfity.. gęsta wydzielina z pochwy świadczy o tym że tabletki działają (przypominam, one zagęszczają śluz specjalnie by plemniki się nie przedostawały). a gdy spytałam mojego gin o tycie podczas brania tych tabletek, stwierdził (słusznie) iż po prostu nie należy sie objadać.. zatem ja jestem zadowolona. polecam bo cena niska i naprawde są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca121
Ja wzięłam dopiero jedno opakowanie. Jak narazie jest ok. Tylko mam huśtawki nastrojow i mniejszą ochote na sex. Chciałabym zapytać czy jeśli biore te tabletki to mój chłopak może dochodzić we mnie? Czy jest to raczej niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do początkująca
Oczywiście że może w Tobie dochodzić po to są stworzone tabletki antykoncepcyjne (zakładając że zażywasz je zgodnie z poleceniem i ostałej porze dnia!)... Nie martw się ja tez na początku bałam się ale przecież od tego one są, więc bez obaw! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XxzaniepokojonaxX
Hej dziewczyny mam problem! W niedzielę zaczęłam 6 już opakowanie ale! Miałam 7dniowa przerwę po tych siedmiu dniach właśnie w ta niedzielę kochałam się z chłopakiem i kompletnie zapomniałam o tabletce wzięłam ją dopiero po seksie.... strasznie się boję że mogło dojść do zapłodnienia... Czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olimpia-Z
Nawet jakbyś wzieła zaraz przed seksem to co to za różnica? Tabletki antykoncepcyjne wchłaniają sie dopiero po 3-4ech godzinach z przewodu pokarmowego. Nie napisalas jednak czy spoznilas sie z tabletka kilka godzin czy kilkadziesiat minut... a to ma znaczenie. Poniewaz jestesmy chronione rowniez przez 7dni przerwy, natomiast po tych 7miu dnia, "ochrona" zaczyna spadać i jeśli nie wezmiemy nowego opakowania, moze dojsc do owulacji. Wiec jesli spoznilas sie np. 8-9 godzin to mozesz miec powod do zmartwien, a jesli wzielas zaledwie godzine pozniej niz powinnas, to nie powinnas sie niepokoic. A i jeszcze kwestia oceny tabletek, rozumiem ze kazdy moze miec wlasne zdanie i na kazdy organizm tabletki dzialaja inaczej, ale czy mozna jest nazwac "dobrymi"? Tabletki które robia z nas "facetow"? Dzialaja na receptory androgenow przez co, mamy wypryski, przetluszczaja nam sie szybciej wlosy, tyjemy, mamy straszne bóle głowy, pogarasza sie cera, SPADA nam LIBIDO (po co brać pigułke po ktorej i tak nam sie nic nie chce?), miesza nam w gospodarce hormonalnej, zdarzaja sie tez - zmiana wygladu sylwetki na sposob "chłopięcy", zwiększenie owłosienia, a nawet...! znam przypadek osobiscie, kiedy siostrze po tych tabletkach hormony tak zwariowaly, ze zegnala sie juz ze swiatem... otoz poziom prolaktyny i jakieś jeszcze (nie pamietam) byl tak wysoki, ze wskazywal na ogromnego guza w piersi lub mózgu...Ha, reakcja mojego lekarza na wieść że bralam Microgynon "dziwne ze Pani włosy na piętach jeszcze nie ma..." Wiem ze teraz moze sie mnostwo dziewczyn odezwac ze dla nich te tabletki byly idealne, ale 5 razy wiecej powie ze mialy skutki uboczne. Wystarczy poczytac na roznych forach, posluchac. Moge powiedziec, ze DOBRE sa tabletki nowej generacji, bo ktorych 80% kobiet nie odczuwa zadnych skutkow ubocznych, a nie na odwrót, nie bede wymieniac nazw zeby nie robic reklamy, a jest tych tabletek spory wybor, niestety cena siega 40-50zł. A microgynon jest starej daty, tak samo jak Diane, tak samo refundowany. I tak samo gówniany. Bo czy warto za taka niską cenę, odczuwać tyle skutków ubocznych ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m21
W jakim wieku można brać migrogynon21? mam 18 lat, moj ginekolog przepisał mi własnie te tabletki, ale spotkałam się już z wieloma opiniami i podobno te tabletki raczej są dla dojrzałych kobiet. Ogólnie czuje sie po nich dobrze. Więc juz nie wiem, czy powinnam je brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala co sie jej but rozwala
Olimpia przez Ciebie zaczęłam się bać ja biorę Micro trzeci miesiąc i mam zamiar z nich zrezygnować a czemu , miałam nieskazitelną gładką cerę -zawsze a teraz wyskakują mi jakieś syfy na twarzy i plecach ble , szkoda że wcześniej nie zrobiłam wywiadu na ich temat wśród koleżanekWiadomo jak większośc połakomiłam się bo słyszłam o cenie. 7zł opakowanie. wczesniej brałam Yasmin i nie miałam takich problemów ,brałam je 1,5 roku , pod koniec brania tylko czułam się źle , ale to mogło być spowodowane innymi czynnikami niz tym że biorę tabletki chyba wrócę do yasmin chyba że są jakieś inne dobre nowej generacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micronew
Hej Laski prosze pomozcie mi mam problem bo nie ejstme pewna czy dobrze biore: Bralam 3 lata novynete ale zaczelam sie od stycznia zle ponich czuc miaalm migrene przepisano microgynon skonczylam moje opakowanie novynette zrobilam siedmiodniowa przerwe i osmego dnia wzielam te nowe micro czy jestme zabezpiczeona nie wiem czy je dobrze biore????? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×