Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asiula666

Imię dla chłopca Natan. Wasze zdanie na temat tego imienia.

Polecane posty

Gość na diecie...ale nie dzisiaj
Natan- tak szczerze to wg mnie to fajne imie ale dla firmy produkujacej ubrainia albo cos takiego. Nataniel juz brzmi bardziej ' po ludzku' ..... ogolnie wersja tego imienia abrdziej poodba mi sie po angieslku niz po poslku. ogolnie imie nie jest zle. skoro Wam sie podoba to i tak nie ma o czym dyskutowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w 36 tc
Nata bardzo mi sie podoba. Sama chcialam, aby nasz synek tak sie nazywal, ale maz sie niebardzo zgadzal, a wiec musielismy dojsc do kompromisu i wybrac imie, ktore podoba sie nam obojgu. Ja jednak nadal uwazam, ze nata to sliczne miedzynarodowe imie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w 36 tc
NataN oczywiscie...cos mi drugie n poucinalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okropneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
OBRZYDLIWE tak jakby ktos zjadl poczatek wez sie opanuj dziewucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie osobiście podoba
się brzmienie tego imienia, choć może faktycznie "zwrócić się ku tradycjom" i dać poprostu biblijne Nataaniel, bo tak ono brzmi. Wg mnie fajne, bo teraz dużo dzieci jest nazywanych bardzo oryginalnie. Ważne, żeby dziecko nie było całkiem "inne" w swoim pokoleniu. Też mam syna, ale dałam bardzo tradycyjnie - Piotr. Mama mojej koleżanki ma na imię Izolda. W jej pokoleniu nie było takich imion, bardzo się z nim męczyła w dzieciństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okropneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
"Mój synek ma na imię Natan i tak też ma wpisane w metryce. Zdrabniamy różnie Natuś, Natanek, Natek,Nacio." no to napewno wam za tego NACIA I NATUSIA kiedys podziekujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie osobiście podoba
Ktoś tu przede mną napisał o imieniu Natan, że "tak jakby ktoś zjadł początek" i faktycznie przypomniało mi się imię JONATAN. Ciekawe, dlaczego w dobie oryginalnych imion, nikt tak nie daje dzieciom?? Natan i Nataniel obecnie to dość często się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
"PS. Jakby ktoś nie wiedział to Natan- prorok lub syn Dawida który w swoim pochodzeniu ma zapisane ze jest potomkiem Marii z Nazaretu a wiec Jezusa... Poczytac troche Biblie i dopiero sie wypowiadac niz rzucac oszczerstwami... Brak słow dla niektórych..." Skoro Natan był synem Dawida, to nie mógł byc potomkiem Marii, która żyła dużo później. :o Zanim komuś zaczniesz radzić, aby poczytał Biblie, sama się z nią zapoznaj. Ewentualnie ze znaczeniem słów "przodek" i "potomek". Nie jest prawdą, że dzieci uczą się wyśmiewania imion od rodziców. Jeżeli dla mojego syna jakies imię brzmi śmiesznie, to się z niego śmieje, choć u nas w domu się tak nie robi i za każdym razem zwracam mu uwagę, że to nieładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie, czy wy sie wogole zastanawiacie jak taki pozal sie boze Natan czy tam Nataniel bedzie w przyszlosci wchodzil do banku czy urzędu i sie przedstawiał? Myslicie teraz tylko o tym ze do takiego maluszka mozna to tak ładnie zdrobniac, ale imie jest na całe życie, jak bedzie dorosły to bedzie mu tylko wstyd ze rodzice tacy pojebani byli jak mu imie wymyslali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie osobiście podoba
Poza tym, to wszytsko jeszcze zależy, czy dane imię komponuje się z nazwiskiem (szczególnie w przypadku chłopca, bo nazwisko mężczyzny raczej się nie zmieni). Jeśli ktoś ma nazwisko typowo polskie, lub nazywa się "rzeczowo" np. Pietruszka... to jakoś nie bardzo widzę Xavier Pietruszka itp. To są niuanse, bo np. Natan np. Obramowicz brzmi nieźle, ale wg mnie Jessica Kowalska brzmi katastrofalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie osobiście podoba
Laavia, szczerze mówiąc to niestety zależy też od prestiżu danej osoby. Znam świetnego kardiochirurga o bardzo oryginalnym imieniu (szczególnie, że to gość po 50-tce). Nie powiem jak ma dokładnie na imię, ale to imię w typie Owidiusz.... Nikt się z niego nie śmieje, bo to super facet, świetny w swoim, bardzo poważanym zawodzie. Nie wiem, jak miał w dzieciństwie. Natomiast jeśli takowy Owidiusz jest nie wiem, za przeproszeniem, nikogo nie obrażając dozorcą itp. to być może nie jest już tak wesoło. Notabene temu kardiochirurgowi musi być dobrze z tą oryginalnością, bo swojemu synowi - jedynakowi, który jest już dorosły, też dał bardzo "inne" imię. Temu już nie jest aż tak wesoło, nie jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w 36 tc
laavia ludzie, czy wy sie wogole zastanawiacie jak taki pozal sie boze Natan czy tam Nataniel bedzie w przyszlosci wchodzil do banku czy urzędu i sie przedstawiał? Myslicie teraz tylko o tym ze do takiego maluszka mozna to tak ładnie zdrobniac, ale imie jest na całe życie, jak bedzie dorosły to bedzie mu tylko wstyd ze rodzice tacy poj**ani byli jak mu imie wymyslali A co ty tak sie rzucasz?:) Wez otworz troche oczy i zwroc uwage, ze swiat jest coraz bardziej otwarty, ludzie jezdza po swiecie, wyejzdzaja na studia, do rpacy za granice, wiec imie bardziej miedzynarodowe to swietny pomysl! I sama zreszta zapodalas sobie na to argument!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteście żałośni! Wiadomo dlaczego dzieci przezywają się nawzajem i obrzucają błotem - bo to dzieci takich ludzi jak wy! Głosicie tolerancję a sami jesteście skostniali. Jak można śmiać się z czyjegoś imienia, i to ludzie niby dorośli! Do autorki: Natan to przepiękne imię, jest bardzo męskie i dostojne, a na dodatek nie skomplikowane, na przyszłość idealne, nie tak jak np. rodzice którzy nazywają swoje dziecko Kacper, bo to taki słodki mały Kacperek. W przyszłości może brzmieć kreskówkowo, ale to i tak ich wybór. Ja mam imię oryginalne i jestem wdzięczna rodzicom że nie nazwali mnie np Ania albo Kasia, bo za moich szkolnych czasów co drugie dziecko tak się nazywało. Denerwowało mnie, że wogóle w szkole znalazła się jeszcze druga dziewczynka o imieniu takim jak moje. Nikt nie żartował z mojego imienia, byłam zawsze przez to zapamiętywana. Nie jestem za ściąganiem imion z zachodu typu Dżesika czy Brandon, ale uważam że oryginalne imię sprawia że dziecko czuje się wyjątkowe i wyróżnione przez swoich rodziców. Powinno też pasować do nazwiska i do samego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi się też nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam tak i czytam tez Wasze wypowiedzi i ręce do kostek to mało... Taka jest właśnie polska mentalość-zero luzu,zero oryginalosci-jak juz dac imie to najlepiej po dziadku(bez urazy do dziadkowych imion-bo w ogole nie jestem anty co do zadnych imion)...ale jak mozna w ten sposob komentowac imiona-Natan-Sratan??To swiadczy o kulturze ludzi,ktorzy takie głuopty wypyslaja,tym bardziej,ze na co drugie imie mozna dopasowac głupie zdrobnienie albo smiesznie zrymowac...Taka jest prawda!Nawet na moje Izabela w szkole czasami slyszalam Iza waliza-no i co-niby normalne Izabela,Na Jerzego-Jurek Ogórek,kiełbasa...bla bla bla,ostatnie słyszałam Mateusz chodz wajche przełoż(!!),Pabian kojarzył sie z Pawianem(!),Kacperek bedzie sie komus kojarzył z duszkiem z kreskowki a Kajtek bedzie bez majtek i tak do bólu mozna byłoby wymyslac!Tylko po co?Jak dzieciaki beda chcialy cos na siłe wymyslic to wymysla...Nie wiem po co rodzice maja takie rozkimnki???I to dorośli ludzie...Od ktorych -w przeciwienstwie do dziecka wymaga sie troche zdrowego rozsadku i tolerancji...Ale u nas o tolerancji mowic nie mozna...Niestety.Jesli ktos chce nadac swojemu dziecku imie inne niz ogolnie do tej pory przyjete i wystepujace to juz jest idiota i kretynem .Uwazam,ze imie Natan jest jak kazde inne a te drobnienia to juz indywidualne podejscie rodzicow-Nacio to juz troche przegiecie ale Natanek jest ok i nie uwazam to za jakas krzywde dla dziecka.Sama zostane mama chłopca za kilka miesiecy i nie wiem jeszcze jakie imie bedzie nosił mały ale takiego podejscia do sprawy nie mam...I Bogu dzieki!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a według mnie...
tak samo gejowsko brzmi jak olivier czy inny fabian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gejowsko tzn wg Ciebie jak??? Bo własnie takich głupich wypowiedzi nie rozumiem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO NIE JEST POLSKIE IMIĘ
a ty jesteś cudownym reprezentantem polskiej PATOLOGII twój przyszły syn także gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy.......
Bo jeśli będziecie wołały tak jak sie czyta czyli natan to poprostu wieś na maxa, chyba, ze bedziecie to czytać nejtan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a według mnie...
gejowsko to dla mnie niemęsko. Kojarzy mi się z metro facetem po solarium. autorka pytała o zdanie, tak więc je piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A meskie imie to np Macius albo Karolek? bez urazy do imion-bo nic do nich nie mam...Głupie porownanie. Poza tym znam faceta -geja,ktory ma na imie Norbert...Bardzo meskie imie-i co ma jedno do drugiego...Mnie kojarzy sie z facetem-własnie gejem...ale nie wrzucam w watku o tym imieniu,ze jakies gejowskie jest dla mnie. Niewazne...w mojej wypowiedzi chodziło mi o to,ze wsrod Polakow brak jest elastycznosci a kazda odmiennosc traktowana jest jako dziwactwo..nawet wsrod imion.Masakra, To jest tzw.TOLERANCJA.... Koncze udzielanie sie w tym wątku bo i tak to nie ma sensu i tak.Głupie i nieuzasadnione wypowiedzi mnie męczą. Ja nie dam synowi na imie Natan ale uwazam,ze imie jest jak kazde inne. A czy ta Pani nada tak swojemu dziecku to jej sprawa.Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudi
o-k-r-o-p-n-e. takie jest moje zdanie na temat tego imienia. oryginalne imiona - tak. tandetne imiona - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas tam 33-latka
natan-szatan:)666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PUPQA
'' [zgłoś do usunięcia] zupełnie nie rozumiem jak można dawać dzieciom tak beznadziejne imiona, skoro mamy tyle pięknych POLSKICH do wyboru. Snobizm i prostactwo...'' mOJA CORECZKA ma na imie leyla alexandra i tyle.... zaden snobizm ani prostactwo po prostu tak nam sie podobalo, z drugiej strony nie mieszkamy w pl... w kazdym razie nie mozna krytykowac innych, kazdy lubi co innego.... buziaczki p.s Natan to b. ladne imie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaNatana
Mam drugiego syna Natana, pierwszy to Miłosz. Imię wybraliśmy wspólnie z mężem. Pytam po kigo grzyba ktoś komu nie podoba się to imię obraża tych co dali takie imię swojemu dziecku?? Skoro nie podoba wam się wystarczy wyrazić swoją opinię, a nie "PODZIĘKUJE WAM SYN ZA TAKIE IMIĘ" dzisiaj swobodnie można sobie zmienić samemu imię więc jaki problem...??? Pewnie piszą tak ludzie którzy sami nie mogę mieć dzieci!!! Pisze trochę pokrętnie bo 6miesięczny Natanek mi pomaga :P Ps. zdrobniale: Nastuś, Nataniel, Natanek, Nacio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaaaaaaak
Taka Polska wlasnie, taka nasza tolrancja i taka kultura osobista... Ktos kto pisze ze autroka tematu jest z rodziny patologicznej tylko na podstawie imienia jej dziecka sam chyba z takiej sie wywodzi... Nie moge uwierzyc jak my Polacy wszytko i wszystkich latwo oceniamy. Ja nie mieszkam w Polsce i przez dlugi czas nie moglam zajsc w ciaze. Zawsze z mezem mówilismy ze jak w koncu zajde w ciaze do damy dziecku jakies imie pochodzenia hebrajskiego. Jak dziewczynka to Sara albo Hanna, jak chlopczyk to Samuel albo Nataniel. Dziecka jeszcze na swiecie nie ma ale nasze rodziny i znajomi byli totalnie zszokowani takim wyborem. Jedyne co akceptuja to Hanna (bo wedlug nich nie brzmi zydowsko...). natomiast reszta jest albo zydowska, albo gejowska, albo patologiczna... Rece opadaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez nie rozumiem
Tej bezpodstawnej krytyki. Jednym podoba sie Stanislaw innym Nataniel. Jedym Michalina drugim Nikola. Dziwi mnie to ze ktos czuje sie lepszy tylko dlatego ze ma syna Franciszka - z tradyzyjnym polskim imieniem, najlepiej po pradziadku. Jak ja bylam w szkole (15 lat temu) to byl totalny obciach miec na imie Stasio... o Antku czy Franku juz nie wpominajac. Mielismy jednego Stasia i wszyscy sie smiali z tego imienia. Dzisiaj takie imie to kwintesencja polskosci i inteligencji... niby... A ja uwazam ze po prostu kolejna moda która za pare lat znowu sie zmieni. I dzieki temu przynajmniej jest ciekawie a kolejne pokolenia maja inne charakterystyczne i popularne imiona. A co do 'gejowskosci' imion to jestescie strasznie smieszne w swoich wypowiedziach:-) A macie moze w zanadrzu jakies imiona lesbijskie???? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×