Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziabnął skubany babcię

Bolerioza - ktoś z Was chorował ?

Polecane posty

Gość Beata4
Powiedzcie mi proszę jak dostaliście się do szpitala, by leczyć to wstrętne g...o? Ja mam borelioze, znowu wyniki mi wzrosły mimo pół-rocznego leczenia wysokimi dawkami antybiotyków i co? nikt nie kwapi się, by skierować mnie do szpitala. Już mam dosyć. CO ROBIĆ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
no wiesz ja trafiłam do szpitala z potwornym bólem głowy okazało się że to początek zapalenia opon mózgowych :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
Pisalam juz o swoich problemach wczesniej. Trafilam w koncu na lekarza, ktory podjal sie leczenia. Mam pytanie. Zalecil mi zrobienie przed antybiotykoterapia zrobienie badan z krwi PCR na borelioze. Pozniej mam brac Xorimax 1 tabl rano i 1 tabl wieczorem, oprocz tego Tinidazol 2 tabl wieczorem. Po trzech tyg. mam zrobic antygeny kretkowe w moczu, i brac dalej antybiotyki przez tydzien. Lacznie wiec narazie leczenie na miesiac. Podczas leczenia mam przyjmowac probiotyki np. Probacti4, Lactoseven, Prolactiv, Beneflora. Ktorys z tych do wyboru. Czy ktos z Was bral juz i wybrobowal, ktorys z tych probiotykow ? Ktory jest najlepszy ? Zaznacze, ze zawsze przy braniu antybiotyku mialam problem z zoladkiem, bolal mnie niesamowicie brzuch, mialam silne biegunki. Poprostu moj zoladek jest na to wrazliwy. Tak wiec ktory z tych probiotykow jest najlepszy i jak je stosowac, zebym przez leczenie atybiotykami przeszla mozliwie najlagodniej, jesli wogole jest to mozliwe. Bardzo prosze o odpowiedz i wsparcie. Jutro albo pojutrze jade zrobic te badania przed atybiotykoterapia i za najdluzej trzy dni zaczynam kuracje. Pozdrawiam Wszystkich i zycze zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
Witam D.M gratuluję że znalazłas lekarza który chce Ci pomóc wiesz jeżeli chodzi o priobiotyki to ja osobiście brałam Prolactiv ale teraz biore linex Forte ale wydaję mi się że to zależy od organizmu jak to reaguje na dany lek gdzie będziesz robic PCR tak z ciekawości pytam??? życzę wytrwałości w leczeniu ja jestem po rocznej antybiotykoterapii zbliżam się ku końcowi ale o sukcesię będę mogła mówic w czerwcu po ponownym zrobieniu badań na IGM Pozdrawiam Asia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borka74
Witam dawno mnie tu nie było D.M Ja brałam Probactiv i brałam go raz dziennie Aśka 31 Czy ty byłaś cały czas na antybiotykoterapii czy miałaś jakieś przerwy? Ja robiłam ostatnie badania w marcu 2oo9 i znowu teraz się wybieram mam nadzieję że coś spadło jak będę miała wyniki to napiszę Pozdrowienia dla wszystkich tych co chorują na tą straszną i denerwującą chorobę :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
Cześc Borka74 wiesz co ja brałam 3 razy dziennie priobiotyki a jeżeli chodzi o mnie to tak cały rok byłam w zasadzie jestem na antybiotyku miałam przerwy ale to chyba 2 razy 2 miesiące aby zrobic wyniki a tak to codziennie Unidox biore go do dziś ale jeszcze 4 opakowania mi zostały to kropla w morzu z tego co ja zjadłam a powiedz Borka czy Ty również się leczysz??? czy zakończyłaś leczenie ??? jak by co to podaję emaila superasia@go2.pl pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borka74
Cześć Aśka 31 ja już się nie leczę od lipca 2008 ale leczylam sie u pani Beaty Werbowy- Kowalskiej i moje leczenie polegało że cały czas byłam na antybiotykach potem we wrześniu pojechałam do szpitala w Tychach i tam jak zobaczyli co ja wszystko brałam stwierdzili fakty że jestem zdrowa zrobili mi punkcję nic w niej nie wyszło i za tydzień wysłali mnie do domu w marcu 2009 robiłam badania i miałam wynik 2,30 lecz moje samopoczucie jest gorsze niż było na początku boreliozy i czasami myślę że to się podnosi czy istnieje taka mozliwosc? Proszę o odpowiedź i pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Van18
Witam, Ja jestem wlasnie leczona na borelioze. 6 tygodni chodzenia po lekarzach....chyba z 20 przerobilam, dwa pobyty w szpitalu w Tychach i wszedzie diagnoza nerwica. Dopiero jak glowa mi pekala , na oczy nie widzialam i rzucilo mi sie na stawy dostalam 3 antybiotyki...niestety jest tez grzybica....u mnie dopiero 10 dzien leczenia...na dodatek u mnie borelioza ujawnila sie 10 lat od ugryzienia wiec do leczenia latwa nie bedzie, test WB wyszedl ujemny wiec wszedzie olewali moje objawy....jestem zalamana kompletnie....kazdego dnia zastanawiam sie czy kolejnego nie rzuci mi sie na nogi i czy wstane.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borka74
Hej Van: mam pytanie jakie masz teraz antybiotyki i w jakich dawkach ? Życzę jak najszybszego wyleczenia sama przez to przechodziłam ja miałam kleszcza chyba 3 lata temu a jeszcze takie pytanie miałaś robioną punkcję w Tychach i jeżeli tak to co ci wyszło też tam byłam ale mi nie podali żadnego antybiotyku bo stwierdzili fakt że jestem zdrowa po tym jak zobaczyli przez jaki czas brałam antybiotyki i w jakich dawkach. Życzę powodzenia wszystkim chętnie odpowiem na wszystkie pytania :):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borka74
To jest link do naszego nowego forum jezeli chcecie tam pisać to napiszcie no chyba żę wam się nie będzie tam podobać ;) http://forum.onet.pl/2,0,1,0,51138,0,0,uforum.html?z=0&ufSort=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Van18
Borka lezalam w Tychach w szpitalu tydzien na wewnetrznym ....wmawiano mi nerwice...na wypisie zalecenia: higieniczny tryb zycia. Pozniej trafilam na neurologie gdzie stwierdzono ze to od nadczynnosci tarczycy i tez wyslano do domu....jak juz ledwo widzialam na oczy i rzucilo mi sie na stawy to trafilam do jednego z lekarzy w katowicach ktory mimo ujemnego WB wlaczyl od razu leczenie na Borelioze.Jutro ide na kontrole. Obecnie biore: Summamed 500 - raz dziennie doxycyline - 1* 2 tabletki Metronidazol - 2*2 tabletki Przez tydzien bralam tez flumycon bo co chwile mam grzybice. Na dodatek sprawde leczenia utrudni fakt ze jestem uczulona na penicyliny i cefalosporyny. Te kolatania serce, bole glowy , jakby polowa glowy nie byla moja, no i stawy jakby mnie ktos pradem razil....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borka74
Van Ja przeciw grzybicy miałam specjalną dietę tylko że przepisywanie niej jest trochę bez sensu.To jest mój mail: monia-ploch@wp.pl skontaktuj się ze mną to może coś wymyślimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borka74
Van: Jeżeli masz problemy ze spaniem to możesz sobie zażywać na noc magnez z witaminą B6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
Aska31 Borka74 Dzieki za odpowiedz. :-) Badania PCR bede miala wyslane do Poznania, ale krew pobierali w Wawie i tam dopiero maja wyslac. Teraz tzn. od dzis zaczelam antybiotyki, pozniej po trzech tyg. znowu badania z moczu i znowu maja wyslac do Poznania. Pozdrawiam wszystkich chorujacych i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VAN18
Jak dlugo trzeba brac antybiotyk zeby wykonac badanie z moczu i czy po trzech dniach od przestania brania antybiotyku nadal ten test mozna wykonac tak zeby wynik byl miarodajny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
Cześc VAN18 ja akurat jestem po rocznej antybiotykoterapii jak robiłam badanie moczu na antygeny krętkowe jak robiłam badania to jeszcze byłam na unidoxie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
Ja biore xonirax i tinidazol, tak wiec dwa antybiotyki. I po trzech tygodniach mam zrobic badania na mocz. Nie wiem ale wydaje mi sie, ze trzy dni nie robia roznicy. Mam pytanie do bardziej doswiadczonych w leczeniu, a mianowicie...po jakim czasie brania antybiotykow mozna odczuc poprawe, poprostu jakas zmiane. Po jakim tez czasie najczesciej wystepuje ta reakcja herx ? Jak narazie biore leki trzy dni, ale ani poprawy, ani pogorszenia nie widac... Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VAN18
Aska31 u kogo sie leczylas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Moje problemy zaczęły się w maju. Na początku odczuwałam lekkie, delikatne bóle rąk, nadgarstków i palców. Najbardziej po przebudzeniu. Z czasem te bóle bardziej narastały i stały się na tyle uciążliwe że zgłosiłam się prywatnie do reumatologa. Wszystkie badania które mi zlecił(tarczyca, Ekg, cytologia, Crp, Rf, Anty CCP) wyszły prawidłowo oprócz: OB obniżone ANA 2 DODATNIE Pani doktor, która mnie prowadziła po zobaczeniu,że wynik ANA 2 jest dodatni stwierdziła jednoznacznie, że jest to mieszana choroba tkanki łącznej. W między czasie (koncem października) około godzny 21 zaczęly intensywnie boleć mnie stawy. Ból był na tyle silny, żę ok godziny 23 nie mogłam podnieść się łóżka. Poruszenie jakąkolwiek częścią ciała powodował ogromny ból. W nocy pojechałam do szpitala, gdzie stwerdzono, że jest to grypa (miałam wtedy akurat 38 stopni gorączki). Przepisano mi Duomox, paracetamol i wysłanodo domu. Po kilkudniowym zażywaniu tych lekarstw nastąpiła poprawa. Mogłam chodzić i ruszać sie, jedynie weczoramy odczuwałam ból. Początkiem grudnia przypomniałam sobie, że około marca, kwietnia po przebudzeniu zobaczyłam rumień ok 3cm, który utrzywywał sie ok 2 dni co zasugerowałam mojej pani doktor. Zleciła mi wykonanie testu wester blota, z ktorego: IGG wyszedł ujemny IGM + / - ( GRANICZNY) Po przekazaniu tych wyników pani doktor nadal twierdzi, że jest to mieszana choroba tkanki łącznej i odesłała mnie do Kliniki Immunilogii w Krakowie i zapisała mi tabletki Bi - profenid, które zazywam już 4 misiące. Termin mam dopiero na 22 kwietnia 2010 r. jednak już ten ból stał się nie do wytrzymania. Po tych tabletkach mam poprawe na poł dnia i po tym czasie ból wraca. Najgorzej jest w nocy. Aktualnie bolą mnie wszystkie stawy, począwszy od stóp aż po szyje. Kolano lewe mam zapuchnięte, powoli puchnie mi też lewa stopa, palce u rąk też są spuchnięte. Początkowo stawy bolały, teraz jest to takie piekący rodzaj bólu. Przez ostsnie dni zauważyłam przeskakiwanie i strzelanie w stawach. Czuje, że od tych spuchniętych stawów bije ciepło. Mam nudności, bóle żołądka, ogólnie jestem osłabiona i bardzo zmęczona, nie mam ochoty na nic.Częśto oddaje mocz. Chciałam nadmienić iż z tego co mi wiadomo nikt w mojej rodzinie nie maił problemów ze stawami ani nie był chory na żadne choroby reumatyczne.Bóle moje średnio raz na miesiąc ustają na kilka dni, np. 2-3 dni. Początkiem grudnia przestały mnie boleć stawy na około 3 dni i w tym czasie nie potrzebowałam zażywać żadnych lekarstw, na tyle ta poprawa była duża. Poza tym mam strasznie suchą skóre na twarzy. Żadne kremy nie potrafią pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Dodam jeszcze, ze od paru dni jestem na DUOMOXIE i poprawa jest bardzo duza. Na szczęscie juz jestem umowiona do bardzo dobrego specjalisty od boreliozy i mam nadzieje ze w koncu bedzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
VAN Witaj :) ja leczę sie u doktora Piotra w warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
EWELINAAAAA Ja mialam i mam jak narazie prawie takie same dolegliwosci jak Ty. Mam nadzieje, ze wykaraskasz sie z tego. Tak jak pisalam wczesniej jestem od paru dni na antybiotykach. Jak narazie nie widac prawie zadnej zmiany, moze odrobine mniej mnie wszystko boli. Jak sie budze to nie mysle sobie...oj jak mnie znowu wszystko boli. Tak wiec chyba jest jakas zmiana ;-) Aska 71 Ja tez lecze sie u p.Piotra w wawie. Ciekawa jestem jak u Was przebiega leczenie. Po jakim czasie nastepuje poprawa, czy po jakims czasie i po jakim moze nastapic pogorszenie. Zycze zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
Aska 31 a nie 71...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Ja mam w środę wizytę u bardzo dobrego specjalisty od boreliozy. Zobaczymy co będzie dalej. Przestałam brać DUOMOX i objawy pomału wracają. Najbardziej tak jak pisałam wyżej dokuczają mi bóle stawów.Bardzo szybko się mecze, mam niesamowita zadyszkę. A Wam jak idzie leczenie???? Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
EWELINAAAA Ja tez mam wlasnie problem ze stawami. Ile czasu bralas juz antybiotyk? I po jakim czasie od przestania brania antybiotyku bole powrocily? Ja biore te dwa antybiotyki o ktorych pisalam juz piaty dzien ale nie widze ani poprawy ani pogorszenia. Moze to za wczesnie? Tak wiec mam prosbe, czy ktos moze napisac jak to wyglada? Po jakim czasie jest jakas zmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Ja to na własną rękę brałam tylko DUOMOX i bóle przeszły. Brałam tydzień. Bóle powróciły ale o niebo mniejsze. A od dzisiaj biore antybiotyk przepisany przez lekarza. Do D.M. A Ty jak tam? Jak Twoje bóle? I czy po antybiotyku Ci przechodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Szkoda że się już nikt nie odzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
EWELINAAAAA Ja biore juz drugi tydzien ten zestaw antybiotykow i jak na razie moze jest niewielka poprawa. Ale moze tylko dlatego, ze bardzo chce byc w koncu zdrowa i sobie wmawiam ta poprawe. Sama nie wiem. Jak narazie to wiem, ze wlosy juz mi tak nie wypadaja jak wczesniej. Napisz jaki antybiotyk teraz bierzesz, i czy jest to jeden antybiotyk czy jakies dwa. Ciesze sie, ze Tobie sie poprawia, zawsze to jakies wsparcie, ze w koncu i u mnie bedzie lepiej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
I bardzo dobrze że mowisz sobie iż musisz wyzdrowiec to pomaga będzie dobrze ja jestem po półtora rocznej kuracji i jest ok!!!:) czego i Wam z całego serduszka życzę trzymam kciuki głowa do góry będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Ja biorę Rolicyn 2x dnia przed jedzeniem , nastepnie po jedzeniu Doxyratio M, a probiotyk mam Multilac oraz witaminy róznego rodzaju. Acha jeszcze od 14dnia brania tych wszystkich leków mam właczyć Tinidazol przez 10 dni. Mój lekarz mi nie zlecił żadnych badań moczu ani badań PCR. Kiedy będziesz miała wyniki PCR???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×