Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Jeszcze jakiś czas ma prawo coś zakluć czy zaboleć, to świeża sprawa. Daj czas swoim mięśniom , nerwom , kręgoslupowi się zregenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ :) Heh jak mnie nie ma to piszecie jak najęci :D Poczytałam smutki naszych smutasków i na koniec lepsza wiadomość Mare zmienia nastawienie .Trzymam Cię za słowo napisane :) U mnie po trzech miesiącach się zaczęło tak z nogami,że miałam wrażenie jak by mi przyszyli czyjeś.Łaziły mi po nich mrówki jakoby też się bałam ,a sie okazało,że nerwy szaleją pobudki się dla nich zaczęła.W plecach długo czułam deskę ,ale Wam powiem,że ból w lędźwiu wiąże się z tym jakie mamy słabe mięśnie i to właśnie wychodzi nam na światło dzienne. Ja zaczęłam ćwiczyć już w drugiej dobie po operacji w szpitalu ,tak kazali i krojczy i rehabilitant,Zaczęło się od ćwiczenia nóg ,być może dlatego,że wcześniej nie chodziłam . Mare,Tuning ,po jaka cholerę jesteście nastawieni na NIE .Po co myśleć o tym,czy następne dyski się spieprzą no po co ? jak złamiecie palec czy cokolwiek innego,to tez wybiegacie myślami co następnym razem się stanie ? Takim myśleniem nic sobie nie ułatwicie.Mi to lata koło gatek co będzie za rok czy pięć,bo co ma być i tak będzie . Ja tylko czasem myślę o tym ,że jest jakiś durny przepis mówiący o tym iż prochy trzeba pochować,a ja bym chciała stać na komodzie koło telewizora i se oglądać go :) Co do pasa tylko i wyłącznie do zrobienia czegoś i zdejmować, max 1,5 h w ciągu dnia . Dziś 12 w pracy nie czułam potrzeby założenia ,a czasem zakładam na ostatnią godzinę,sami będziecie czuli kiedy plecy są zmęczone. Na początku do auta bez pasa nie wsiadałam,ale jak juz pisałam u mnie sytuacja była nieco inna niż u pozostałych. Walczcie z niesfornymi myślami ,bo to Wy rządzicie . Ja tez miałam idiotyczne mysli i wiem,że tak nie można nie po to inni nas wspierają,żebyśmy mogli to olać i ich wysiłek poszedł na marne . Zrozumiałam to < trochę długa historia > Pokażcie,że potraficie i Wy coś od siebie.Macie dla kogo żyć . Ja do pracy wrócilam po 3 latach ,do innej pracy niż przed operacją,raz ,że ciekawsza dwa lżejsza . Wydoiłam ZUS z wszystkiego co sie człowiekowi należy :) Teraz sobie jeszcze policzyłam jak zrobic,żeby nie zawiesili mojej " szałowej " rentki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mare będziesz miał kłucia i w lędźwiu ,pachwinie doopie i gdzie bądź . Mare nie okapał Cię ktoś we wrzątku ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARE38
Spadłam rozumie ok. jestem troszke przwrażliwiony. ale jakoś się przestawiam i zaczynam życie od nowa. i jak zakuje to myśle że tak ma być. ale wole się upewnić ,, Powiedzćie mi jak z bieganiem i zawiązywaniem butów kiedyyyyy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypukaj sobie na razie z głowy bieganie .Jak będziesz porządnie chodził i chodzenie przestanie sprawiać ból to potem o tym pomyslisz.Zawiązywanie ? wtedy kiedy bedziesz sie czuł na siłach zrobic przysiad i powstać ,będa sztywne plecy niestety na początku,możesz czuc jak by skóra na nich chciała popękać.Spokojnie to zaledwie 6 tyg.Opanuj się :) wszystko stopniowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARE38
Ale ja chodze ja najęty i dobrze mi się chodzi. AŻ SAM SIĘ DZIWIE. tak tylko się pna przyszłość. a jak z BASENEM mam napisane że po 8 tyg można. ale czytałem wasze wypowiedzi to po pół roku...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee tam ja na baseni.e byłam po 3 miesiącach w czasie pobytu w sanatorium z ZUS.Poczekaj aż się dobrze rana zagoi ,wskazane pływanie na plecach jak nie potrafisz to lepiej ćwicz w wodzie ,bo żabką czy kraulem jest duże wygięcie lędżwi ,rehabilitant w sanatorium mówil ,że raczej nie.Trzymam sie tego co mówił,ćwiczę i leżę na wodzie na plecach ze spiętymi mięśniami.Nie za dobrze pływam na plecach więc tego nie robię,ale leżec potrafie i 10 minut .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARE38
Mam pytanie tą rane operacyjną smaruje kremem CEPAN czy dobrze?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, mnie też doły biorą, może to na zmianę pogody albo jakaś pełnia czy cóś takiegoś :-P. A żabką i kraulem nie można już nigdy pływać? A co ze wstawaniem, zawsze już bokiem trzeba po spuszczeniu nóg? Fajnie Spadłam, że pracujesz, przynajmniej weselej i poszalejesz po wypłacie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mare- jeżeli rana jest już wygojona i nie ma na niej już zadnych strupow to można smarować. Czy ktoś z was wystepowal o stopień niepelnosprawności na kręgosłup ? i z jakim skutkiem, bo się zastanawiam czy wystąpić na kręgoslup czy na oczy bo mam z nimi też problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinko niestety już tak zawsze ze wstawianiem.Jak sie przyzwyczaisz,to będziesz robiła to machinalnie.Jak nie będziesz odczuwała nadmiernego wygięcia to próbuj mnie nie jest dobrze tak pływać.Zapomnijcie o wstawaniu z prostymi plecami,szczerze,to zdrowi nawet tak nie powinni,ale kiedyś o tym nie wiedziałam . Kalinko bioderko musisz rozćwiczyć mi skrzypiały i przeskakiwały nawet kolana .Stań prosto prawą ręką trzymaj sie np blatu od kuchni czy ściany i prawa noga w przód i tył jak wahadełko.Nie odginaj do tyłu za bardzo luźno wahadłuj ,potem lewa ręka i to samo lewą nogą. Po kiego walca Mare smarujesz to cepanem tym śmierdzidłem hę ? Co źle się goi ? Kto Ci tak kazał ? Masz bliznowca ? nie sądzę :) No Kalinko poszaleje po wypłacie akurat będzie czas na książeczkę za światło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niecierpliwa występuj i z jednym i drugim przy okazji .Biorą pod uwagę wszystkie choroby razem .Ja mam orzeczenie ,to ułatwia pracę.Pracujesz krócej za te same pieniądze .Jak miesiąc ma 160 h to pracujesz 140 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARE38
Smaruje bo wydawało mi się że trzeba żeby ranabyła elastyczna. Mało jest tu was/ kurde dzisiaj chyba mnie czeka Sex Z ŻONĄ aż się boje. nie robiłem tego od 6 tyg. i nie wiem jak się do tego zabrać.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie smarowałam,żadnej z czterech i trzech w ogóle nie widać pomijam po wyrostku bo to było jeszcze za czasów kiedy lekarz krawiec uczył się chyba szyć.Każda jest jednak elastyczna a tej na kręgosłupie to z lupą trzeba szukać,żeby zobaczyć. Mare przecież jeśli nie czujesz się dobrze i na siłach to zona powinna zrozumieć.Po 6-ściu tyg. ? hmm u mnie żadnemu z nas do głowy nie przyszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mare mało nas ,bo nie każdy ma siłę i czas :) Ja też się niestety zwijam stąd bo rodzinie czas też się należy :) a i kosteczki wyprostować trzeba ćwiczenia dziś odpuszczam bo 12 h na nogach to niezła rehabilitacja :) Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Mare Sex to drobiazg..zawsze mozesz zawolac kogos do pomocy..... A tak powaznie ..nie jest to takie trudne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARE38
Tuning a powiedz jak to najlepiej robić ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Spadlam; Facetowi jest sie trudniej pozbierac..Bo od faceta sie oczekuje ,zeby to on wykonal ciezka robote..no i facet od siebie samego tez tego oczekuje..to troche tak jakby" bykowi obcieli rogi"..juz nie czuje sie przywodca stada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Mare; Ja klasycznie..poradzilem sobie jakos...oczywiscie wyszlo to niezbyt efektownie...ale coz..kazdy orze jak moze.. Niecierpliwa; Moze napiszesz jakie papiery trzeba zlozyc i gdzie..o ten stopien niepelnosprawnosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARE38
dzisiaj mam dobry dzień ,hm miałem .. no co do pracy mam mały kłopot .. musze przepracować 2,5 roku a potem na emeryture odchodze, pracuje w mundurówce, w wojsku. chyba dam rade. i coś poszukac bo mała ta emeryturka będzie. oj ciężko będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Serduszko za to ćwiczonko, mi też kolana skrzypią i przeskakują, nawet stawy w rękach, to chyba od tego leżenia przez pół roku. Mare38, ja smaruję ranę Contratubexem. Tym, że boli nie martw się, po 6 tyg. miałam jeszcze napięte mięśnie nogi, częściej bolały mnie plecy. Ja kilka miesięcy wcześniej przed tym, jak mnie rozłożyło zdawałam do policji i zabrakło mi 2 sek. Potem dopiero zdałam sobie sprawę, że już wtedy siadał mi kręgosłup. Gdy przygotowywałam dziwiłam się, że nie mam takiej siły w nogach jak zawsze. Ale tak miało być. Ciesz się, że masz emeryturkę z policji, Wy przynajmniej nie musicie odprowadzać składek z tego co wiem do ZUS, od razu idzie do filaru i stąd więcej macie samej emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuning- dokumenty pobralam w MOPSie i tam też je się sklada. Jedną część wypełnia lekarz prowadzący a druga ty. Na komisję trzeba przynieść wszystkie dokumenty jakie posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
A co robisz w wojsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Dzieki Niecierpliwa...dokumenty chyba bedzie tez mozna z netu sciagnac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARE38
Kierowca mechanik,, heee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARE38
plutonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
No kierowca-mechanik ..to moze byc ciezko..moze zmienisz specjalnosc...np. gdzies w lacznosci np. radiotelegrafista czy cos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
A ztym pluto..to nie zart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARE38
mAM PYTANIE na wypisie mam napisane że zrobili mi DISCEKTOMIE NA POZIOMIE l5-s1 drogą szerokiej fenestracji.. CZy to oznacza wycięcie CAŁEGO DYSKU CZY TYLKO CZĘŚCI . TEJ CZĘŚCI która była na nerwie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mARE38
Bo dokter mi powiedział że część dysku zostało wyjęte/ a coś mi się wydaje że CAŁY.. Dlaczego kłamał,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×