Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 bratmojejsiostry

przepuklina j膮dra mia偶dzystego

Polecane posty

Imeczku 馃憚 bardzo wielkie dzi臋ki za te wskazowki emotikonki 馃尲 zawsze to troche wiecej pozytywnych emocji w postach :) Kustyczku 鉂わ笍 ja tez uwazam ze silownia i nawet fitnesy z nienaturalnymi wygibasami i podskokami sa nieszczesciem dla kregoslupa. tez w jednym z postow napisalam ze powinny byc w szkolach organizowane obowiazkowe zajecia w ramach profilaktyki chorob kregoslupa z wszelkimi materialami pomocniczymi z Rez. Magn. aby bylo wiadomo czarno na bialym. moja corka 12 letnia widzac co mi sie nagle stalo robi wszystko na ugietych kolanach :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ku艣tyk
A moja c贸rka 19 letnia uwa偶a ,偶e przesadzam i zawracam g艂ow臋 niepotrzebnie:)A my wszystkich by艣my teraz nawracali na w艂a艣ciw膮 drog臋:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan z dyskopati膮
No i wr贸ci艂em z basenu. Dzisiaj sam z mojej grupy by艂em! mia艂em mini kurs p艂ywania, pan rehabilitant da艂 mi jakie艣 takie rurki pod pachy i sobie na brzuchu p艂ywa艂em, tzn. pr贸bowa艂em p艂ywa膰 :P Potem rozmawia艂em z rehabilitantem, ogl膮da艂 m贸j kr臋gos艂up. Powiedzia艂, 偶e g艂贸wny problem mam z L1-L2 i ko艅c贸wk膮 piersiowego, ni偶 z L5! mam w og贸le przynie艣膰 mu te swoje 膰wiczenia i "czy wiesz, 偶e masz skolioz臋?". M贸wi艂 o przeprostach, wi臋c b臋d臋 je robi膰 dalej. I najpierw doradzi co艣 na t膮 skolioz臋, a potem L5/S1, cho膰 m贸wi艂, 偶e to drugie akurat 藕le nie wygl膮da. A偶 czekam niecierpliwie do pi膮tku :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
asiek鉂わ笍ca艂a przyjemno艣膰 po mojej stronie:O pan z disco馃尲ale tego basenu to Ci zazdroszcz臋;)Kurcz臋,skolioza te偶 powa偶na rzecz ale mam nadziej臋,偶e b臋dzie dobrze i te wygibasy na basenie Ci pomog膮:) ku艣tyk鉂わ笍nawracaj,nawracaj.Ile si臋 da.By膰 mo偶e c贸rka uniknie naszych b艂臋d贸w;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan z dyskopati膮
No w sumie to nie ma czego zazdro艣ci膰 ;) to raptem 30 minut dziennie, ale nie wiem czy nie ub艂aga膰 pani膮 dr by wypisa艂a mi jeszcze raz skierowanie :D w og贸le to po basenie zero dolegliwo艣ci, troch臋 gorzej jest potem, nawet mi przechodzi dr臋twienie na lewej 艂opatce :P jutro pogadam z tym moim rehabilitantem basenowym, mam wzi膮膰 wszystkie papiery. W og贸le skolioza...jak natchniony poszuka艂em w domu papier贸w, kiedy艣 na koniec podstaw贸wki dawali karty zdrowia do szko艂y 艣redniej i jak byk ona tam jest. Nawet by艂em u ortopedy (20 lat temu) stwierdzi艂, 偶e nie ma zmian. Ankieta piel臋gniarki na koniec podstaw贸wki - podejrzenie skoliozy. NO i tak si臋 dotoczy艂em do 30tki. Rehabilitant mi powiedzia艂 wczoraj, 偶e bardziej powinienem si臋 tym zaj膮膰, a nie dyskiem L5/S1 :P Pozdrawiam Was :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
B臋dzie dobrze:D ale i tak Ci zazdroszcz臋 tej wody;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do Pana z dysko ;) jak przy okazji b臋dziesz rozmawial z rehabilitantem to pewnie dowiesz sie jakiego typu jest ta skolioza czy moze jednostronna czy wyrownana i w ktore strony sa wyci臋cia. u mnie lekkie praktycznie malo widoczne skrzywienie (tez mam skolioze) w odc ledzwiowym. uwypuklenie jest na lewo stad tez tendencja wylazenia wszystkich wypuklin jak jeden maz w lewo. jedna sie zbuntowala i uciek艂a tez bardziej w tyl :( zapytaj byc moze u Ciebie bedzie podobna sytuacja wtety korekcja powinna zatrzymac ten proces. ja tez poprosze swoja rehabilitantke o taki zestaw dla mnie ale musze zrobic rtg nie tylko ledzwiowego ale calego kr臋gos艂upa :) napisz potem co i jak z tym typem skoliozy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan z dyskopati膮
Wypytam si臋 i wieczorem napisz臋 co i jak ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan z dyskopati膮
To co si臋 dowiedzia艂em - dopiero przy wi臋kszym przypatrzeniu od przodu j膮 wida膰, prawdopodobnie dotyczy 2 = 3 kr臋g贸w piersiowego (lewa moja strona jest bardziej "wypuklona" w prz贸d) :P i wida膰 te偶 po 艂opatce. Poza tym pan rehabilitant spojrza艂 na moje TK i "z tym da si臋 偶y膰", "to nie straszne", ale mam nie robi膰 kociego grzbietu, kt贸rego i tak nie robi臋 od jakiego艣 czasu. B贸le najlepiej jak umiejscowuj膮 si臋 przy kr臋gos艂upie (mia艂em tak akurat wczoraj), mam nadal 膰wiczy膰 膰wiczy膰 膰wiczy膰 i obserwowa膰 si臋, bo kt贸re艣 z 膰wicze艅 mo偶e powodowa膰 obni偶anie si臋 b贸lu. A po basenie dobrze :) aha, moja skolioza nie ma 偶adnego zwi膮zku z dyskopati膮 l臋d藕wiow膮. Wi臋c wracamy do momentu wyj艣cia.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do Pana z disco ;) to fajnie ze ta skolioza nie ma wplywu u Ciebie na te wypukliny. u mnie nie potwierdzil tego jeszcze ortopeda tylko zasugerowala rehabilitantka wiec tez nic pewnego. to moje wygiecie w ledzwiowym ma nie wiecej niz 5* moze. musze zrobic zdjecie rtg calego kregoslupa aby sie przekonac czy to skolioza jednostronna czy skompensowana. czy Twoj rehabilitant wykombinuje dla Ciebie jakis zestaw cwiczen na ten 艂uczek? 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan z dyskopati膮
Na razie na ten 艂uk raczej nic mi nie da :D wygl膮da na to, 偶e ja ju偶 tak mam, w sensie skoro to si臋 ci膮gnie od lat dzieci臋cych :P dzisiaj w po艅czoch臋 k艂ad臋 zwini臋ty r臋cznik i pod l臋d藕wie - to wskaz贸wka je艣li chodzi o spanie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do Kustyk 鉂わ笍 tak czytam o tych rolkach na ktorych chcialabys pojezdzic. pewnie ze tak! poszlas tak do przodu a to pewnie sygnal ze bedzie dobrze. mam takie pytanie bo pisalas ze pobolewa Cie jeszcze noga. czy Ciebie Kustyczku ta noga boli lekko, na tyle ze dajesz rade bez srodkow przeciwbolowych? i czy ona caly czas pobolewa czy czasem wcale? i czy sila tej nogi sie znow poprawila? i jeszcze jedno 鉂わ笍 czy kregoslup juz zupelnie Cie nie boli? mi dzis powiedziala rehabilitantka ze skoro np noga raz boli raz nie to znaczy ze kregoslup powoli sie stabilizuje tzn pojawia sie odpowiednie napiecie i rownowaga wiezadel i miesni glebokich przykregoslupowych ktore ta przepukline trzymaja "w ryzach" przez co nerw ma wiecej fory i potrafi sie tak ulozyc aby nie denerwowac wlasciciela. oby ;) i jeszcze jedno pytanie mam nadzieje ze mnie nie zamordujesz bo tyle mi sie nazbieralo tych pytan :) czy masz moze jakas rehabilitacje np basen itp?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do Pana z disco ;) a to dobra mysl z tym recznikiem. ja tez pomysle o tym. i tez mi sie wydaje ze nic nie trzeba kombinowac bo organizm sie juz zdazyl przyzwyczaic a tu jakby mu zrobic jakas korekcje w postaci dodatkowej wkladki w bucie bo u mnie najprawdopodobniej jest to ciut ciut krotsza noga to nie wiadomo jak zareagowalyby na to stawy miesnie itp. mogloby byc nawet gorzej.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan z dyskopati膮
Czy patent z r臋cznikiem wykorzystany? ja pr贸bowa艂em i nawet przespa艂em z nim ca艂膮 noc, co prawda przekr臋ci艂em si臋 na brzuch jako艣 o 4ej, ale rano czu艂em si臋 jako艣 inaczej. Gorzej pod wiecz贸r - b贸l czuj臋 w 艂ydce :( a mi Asiek nic m贸j rehabilitant nie powiedzia艂 o b贸lach w nodze, tylko, 偶e powinien wraca膰 do kr臋gos艂upa (co akurat po basenie odczuwa艂em, zw艂aszcza po pierwszych wizytach) :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Do Kate 73 masz ju偶 wyniki renozansu wiesz co艣 wi臋cej? U mnie na razie ok pozdrowionka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ku艣tyk
Hej Diskmeni!Asku, G艂owa do g贸ry , Nie za艂amywa膰 si臋 . Ja czu艂am si臋 tak jakby mi si臋 偶ycie sko艅czy艂o . Teraz unikam tylko d偶wigania 偶eby sobie nie pogorszyc . Poniose parokilogramowe zakupy i czuj臋 ,偶e brzeg stopy mam dr臋twawy , to ma艂y problem . ..Jak za d艂ugo siedz臋 to jestem troch臋 sztywna po wstaniu .Po dalekim 艂a偶eniu szybkim krokiem i d艂ugiej pracy pobolewa biodro i kostka, plecy daj膮 o sobie zna膰 ale to bardziej uczucie zm臋czenia ni偶 silnego b贸lu i mniej boli ten najbardziej chory odcinek a ten nad nim piersiowy .Ale w por贸wnaniu z tym co by艂o -sprawno艣ci膮 i czuciem jak po wylewie , pow艂贸czeniem , niebo a ziemia . Mo偶e sobie tak by膰 :)I jeszcze jak si臋 po co艣 schylam to ze strony zdrowej mog臋 dotkn膮膰 palcami d艂oni do ziemi , po stronie chorej brakuje mi d艂oni i troch臋 jakbym nie mog艂a si臋 naci膮gn膮膰 bardziej , co艣 blokuje . Ciekawe czy to nierozc膮gni臋cie i taka sztywno艣膰 to chorobowe czy wynik paromiesi臋cznego unikania ruchu.... Do Wszystkich :UWIERZCIE: naprawd臋 b. kiepsko si臋 czu艂am a teraz jest Duuuu偶o lepiej , no niestety nie idealnie :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ku艣tyk
Do A艣ka ,napisa艂am sie i mi zjad艂o, robi臋 膰wiczenia statyczne - napinam i rozlu偶niam , tabletki sporadycznie, nie rechabilituj臋 si臋 , w domu 膰wicz臋 ,czasem:)Do Pana Przemka mi pom贸g艂 zag艂贸wek z poduszk膮 pod kolanami do spania na wznak , ci臋偶ko by艂o zasn膮膰 ale potem lepiej si臋 czu艂am w ci膮gu dnia , chyba to odci膮偶a艂o kr臋gos艂up ...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzieki Kustyczku 馃憚 zaraz mi usmiech wraca czytajac jaka u Ciebie poprawa :-D u mnie tez lepiej. wydluzam z tygodnia na tydzien okres aktywnosci poza lozkiem. wytrzymuje ok 4 godzin ;) chcialabym wrocic do pracy za miesiac dlatego duzo plywam i cwicze w domu. cwiczenia jednak wywoluja troche dolegliwosci i musze je troche zmodyfikowac. duzo jeszcze poleguje ale mam nadzieje ze to odejdzie sobie w sina dal ;-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ku艣tytk
Cze艣膰 Wszystkim ! A u mnie zima wr贸ci艂a , wczoraj by艂a wiosna:)Sypie 艣nieg i bia艂o dooko艂a ... A ja zam贸wi艂am na Allegro b. wysokie botki zamszowe , to se nie polatam , chyba 偶e w pracy:)( zrobi艂am sobie prezent na dzie艅 kobiet)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan z dyskopati膮
Ku艣tyk, ja powiem Ci, 偶e kr臋gos艂up czuj臋, 偶e mam odci膮偶ony, ale za to bole艣ci w nodze wi臋ksze i s膮 ni偶ej. Og贸lnie to noce z rulonem na l臋d藕wiach przesypiam, cho膰 艣pi臋 na wznak, na boku (lewym - uda艂o si臋!). Tabletki na razie nie bra艂em, wi臋c chyba nie tak 藕le. Czy patent pod kolana wykorzystam, to nie wiem :P ale skoro rehabilitant kaza艂 tak spa膰, to b臋d臋 dalej tak spa膰, mo偶e po kilku dniach b臋dzie nieco lepiej? bo pami臋tam jak zacz膮艂臋m 膰wiczenia - przez 3 dni nie mog艂em doj艣膰 z przychodni do przystanku, a potem ju偶 spoko. Tak a propos zimy, to u mnie 艣nieg sypie od pi膮tku od 4 nad ranem. Podczas gdy u mnie le偶a艂o ju偶 par臋na艣cie cm i miasto si臋 zakorkowa艂o w pi膮tek, to w nieodleg艂ej Warszawie spad艂o tyle, co kot nap艂aka艂 :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wszystkim:D U mnie te偶 bia艂o i ci膮gle sypie:( Mam nadziej臋,偶e przestanie do nast臋pnego tygodnia bo mam rehabilitacj臋 od poniedzia艂ku a 偶e mieszkam na "g艂臋bokich" Kaszubach i Pan B贸cek nie posk膮pi艂 na g贸r to i z wjazdem z w艂asnego podw贸rka ci臋偶ko;) Ja Wy 艣picie na wznak? Bo ja za cholerci臋 nie umiem.Samo mnie przekr臋ca na bok;) Mog臋 sobie nawtyka膰 r贸偶nych rzeczy pod biodra a i tak rano zostaj膮 zgliszcza po tych rusztowaniach:D Trzymajcie si臋 ciep艂o鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ku艣tyk
usmia艂am si臋 z tych zgliszcz, fakt rano to jest ba艂agan... teraz mi lepiej to 艣pi臋 normalnie bez wa艂k贸w 偶adnych:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kawusia76
je艣li kto艣 mo偶e pom贸c w zrozumieniu wynik贸w tomografii bardzo prosz臋 . ,, Na poziomie L3L4 widoczna jest uog贸lniona oraz tylna szerokopodstawna wypuklina k/m z jego wpuklaniem si臋 do kana艂u kr臋gowego oraz otwor贸w mi臋dzykr臋gowych obustronnie na oko艂o 4mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu i zmiejszeniem przedniej rezerwy p艂ynowej worka oponowego W segmencie L4L5 widoczna jest tylna szerokopodstawna przepuchlina k/m z jego wpukleniem si臋 do kana艂u kr臋gowego na oko艂o 4mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu i ograniczeniem przedniej rezerwy p艂ynowej kana艂u kr臋gowego. Wsegmencie L5S1 widoczna jest tylno po艣rodkowa i szerokopodstawna przepuchlina k////m z jego wpukleniem si臋 do 艣wiat艂a kana艂u kr臋gowego na oko艂o 6mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu i ograniczeniem przedniej rezerwy p艂ynowej kana艂u kr臋gowego. zaznaczone zmiany zwtrodnieniowe w stawach mi臋dzykr臋gowych.,, od wrze艣nia jestem na lekach kt贸re niewiele pomagaj膮 co zrobi膰 w tej sytuacjii. rodzinna m贸wi co innego neurolog co艣 innego .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan z dyskopati膮
A co m贸wi rodzinna, a co neurolog?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do Kawusia 76 napisz konkretnie jakie masz objawy. czy masz tylko bole kregoslupa czy rowniez posladka i moze uda? na ile ograniczaja Cie bole. na jakim jestes etapie tzn na jaka aktywnosc mozesz sobie pozwolic w ciagu dnia. co nasila dolegliwosci. tyle pytan bo zmiany ktore masz u roznych ludzi powoduja mniejsze lub wieksze dolegliwosci. od tego zaleza dalsze decyzje co do leczenia. odezwij sie do nas i napisz j.w. co kiedy i jak boli. jest tu kilka osob z bardzo podobnymi zmianami do Twoich dzieki czemu latwiej bedzie Ci podjac decyzje gdzie i do kogo sie zwrocic tym bardziej ze meczysz sie juz od wrzesnia. ja rowniez jestem w podobnej sytuacji. probuje to rehabilitowac i daje sobie jeszcze czas ale jesli dolegliwosci nie ustapia bede powaznie myslala o zabiegu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan z dyskopati膮
Zanim Kawusia odpisze, to mo偶e ja co艣 nasmaruj臋. Ot贸偶 b贸le, niezbyt du偶e i czasami odzywaj膮 mi si臋 nadal w 艂ydce i rzadziej jeszcze w stopie. Od soboty i r臋cznika-rulona tak mam. Dzi艣 akurat spa艂em mo偶e z 2 godziny z nim :P po basenie wczoraj posiedzia艂em przed kompem i rozbola艂o mnie po lewej stronie kr臋gos艂upa + po艣ladku. Tak jakby przemie艣ci艂y si臋 w g贸r臋. Na szcz臋艣cie w nocy przesz艂o. Zosta艂y mi 3 baseny :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ewa z wro
Witajcie. Pisa艂am w zesz艂ym tygodniu o moich przepuklinach. Wczoraj w ko艅cu dosta艂am si臋 do neurochirurga. By艂 przeszcz臋艣liwy, bo jak powiedzia艂, moja przepuklina to dla niego jak strza艂 w totka. Tylko dwa razy widzia艂 takie przypadki i je operowa艂. Zapisa艂 mnie na operacj臋 na 3 lipca, ale ja nawet nie chc臋 o tym my艣le膰. Przepuklina w odc. piersiowym (Th10/Th11) to fatalne miejsce do operowania, trzeba otwiera膰 klatk臋 piersiow膮. Jestem przera偶ona! Od tygodnia przychodzi do mnie fizjoterapeuta, kt贸ry bardzo mi pom贸g艂. Obecnie stan ostry si臋 cofn膮艂, b贸l czuj臋 tylko podczas siedzenia. Wr贸ci艂am do pracy po 3 tygodniach zwolnienia. Wczoraj fizjoterapeuta zrobi艂 mi na plecach taki "gorset" z ta艣my kinesio i dzi艣 wytrwa艂am za biurkiem 8h prawie bezbole艣nie. Czy kto艣 z was ma przepuklin臋 w艂a艣nie w odc piersiowym? Czy zdecydowali艣cie si臋 na operacj臋? Ja nie wiem, ale mo偶e da si臋 z tym jako艣 偶y膰? Tak bardzo chcia艂abym unikn膮膰 tej operacji.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pan z dyskopati膮
O ja, jaki艣 niez艂y ten neurochirurg. Mi b贸le/skurcze z 艂ydki nie chc膮 znikn膮膰, zn贸w mam cz臋stomocz i mrowienie w kroczu (to z 艂opatki jest ju偶 minimalne). Kompletnie nie wiem co robi膰 i nie wiem co mi zaszkodzi艂o. Po tamtym tygodniu basenu by艂o dobrze, podejrzewam, 偶e to ten r臋cznik pod l臋d藕wiami mi zaszkodzi艂 :|

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×