Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość Krzysztof o
Witam. Ja w przeciwienstwie do wiekszosci uczestnikow tego forum jestem caly czas przed operacją. Brałem juz wczesniej udział w tym forum pytajac o opinie na temat szpitala w Kaliszu ale jak sie domyslam nikt z panstwa nie był tam operowany. A wiec trudno bede musialposzukac opinii gdzie indziej. A co do wczesniej poruszonego tematu powiklan po operacji kregoslupa to oficjanie lekarze mowia o okolo trzech procentach. Sęk w tym ze nie wiadomo jak to interpretowac czy chodzi o bledy lekarskie czy o nieskutecznosc operacji w poprawie zdrowia. Z drugiej strony słyszałem rowniez opinie od lekarza ze szescdziesiat procent operowanych czuje znaczna poprawe natomiast pozostali czują sie tak samo lub gorzej. I badz tu madry. Mysle ze dobrym zrodlem wiedzy moze byc wlasnie takie forum chociaz nie jest ono tez miarodajne gdyz kazdy przypadek jest inny oraz niewielka czesc z operowanych sie wypowiada. A zatem decyzje i tak podejmuje kazdy z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin 39l
Proszę o interpretacje opisu zdjęcia rentgenowskiego. Powiększenie (znaczne 45x23 mm) kanału dla nerwu rdzeniowego po stronie lewej kości krzyżowej (segment S3). Powiększenie stopnia mniejszego odnośnego kanału na tym poziomie po stronie prawej. Lumbalizacja kręgu S1. Osteofity krawędzi trzonów kręgów. Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze w stawach międzykręgowych L5-S1. Wynik ćwiczeń na siłowni? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadałam to pytanie na innym watku i ktos przekierowal mnie do was,może faktycznie mi doradzicie :-) od 2 msc cierpię na ,,korzonki,,. Co trochę zaleczyłam to wraca, w najgorszych fazach nie siedzę w ogóle. Byłam u ortopedy, na podstawie rtg stwierdził dyskopatię i chorobę zwyrodnieniową, na razie rezonansu nie było. Chodze na fizykoterapie - Interdyn. Po 3 zabiegach znowu mnie barfdzo boli kręgosłup w częsci lędźwiowej czy to normalne? Będe jeszcze miała tens. Czy te bole sa normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanów sie trochę
Skoro po zabiegach czujesz się gorzej to znaczy, że nie są odpowiednie. Trzeba przerwać. Tens to sa prądy uśmierzające ból, mogą uśmierzyć ale nie wyleczą "korzonków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem i lekarza który mnie prowadził to jest normalny stan,że po zabiegach boli i nie należy ich przerywać nie oczekuj też natychmiastowej poprawy poprawa czasem następuje po 2-3 miesiącach po zakończeniu rehabilitacji u mnie było lepiej gdzieś po ok.1,5miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieńka*
Witajcie :) galopujecie wiedzę z wpisami - niestety nie mam czasu poczytać :( może w weekend nadrobie ... U mnie jakoś leci - kręgosłup nawet nawet ... Pisałam Wam że będę pacjentką na kursie McKenziego - jestem po konsultacjach i udało mi się znaleźć bezbolesną pozycję do tego nieszczęsnego kichania :) do tego ćwiczę zalecane ruchy - mam nadzieję że ta mała pozostałość po operacji niedługo mi minie ... noga b.z. za to wczoraj skręciłam staw skokowy prawej zdrowej stopy :O:( no jaja jakieś - dwa tyg do komunii , farby kupione ( miałam odświeżyć mieszkanie ) i d... :P:P:P leżę z nogą do góry w szynie gipsowej lub skaczę na dwóch kulach i lewej stopie tej z niedowładem .... dziś mi troszkę nerwy puściły ale wczoraj myślałam że porozwalam ściany ze złości :O:O czy w tym życiu da się coś zaplanować i doprowadzić do skutku?? pozdrawiam Wszystkich Kontra ;) mam nadzieję że u Ciebie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka ojej to co piszesz brzmi jak telenowela :-P Biedaku nawet nie wiem co mam Ci napisać, trzymaj się i zdrowiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kontra68
Kasieńka, Twoje ostatnie przygody to chyba znak, abyś za bardzo nie szalała, co? Trzymaj sie i dawaj upust złym emocjom na forum, nie w domku :-) U mnie noga bz, właściwie chyba podaruje sobie chodzenie do fizjo, bo w domu robię to, co mi zalecono, nic się złego nie dzieje...... więc po co wydawać 100 zł za godzinę terapii?? Latem mam rehabilitację ambulatoryjną na NFZ przez miesiąc, wiele się nie spodziewam, ale chociaż płacić nie będę za ćwiczenia w basenie itp. A tak poza tym, jak juz wcześniej pisałam, drętwieją mi ręce i dzisiaj byłam na RTG szyjnego, ewentualnie niedługo rezonans. To się niestety zaczeło miesiąc po operacji, więc nie wiem, czy za bardzo oszczędzałam "dół" i poszło w " górę", czy jak zaczęłam rehabilitację.... Ale nie jest jakoś strasznie, więc nie ma co narzekać. Nie przeszkodziło mi to w każdym razie poszaleć w ogródku :P Do miłego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kręgowców od kręgowca
Nie wiem czy wiecie ale jest możliwość połaczenia terapii z wyjazdem. W sanatorium, gdzie byłam poradzono mi tak: biorę u siebie od specjalisty skierowanie na zabiegi, szukam sanatorium i ustalam termin pobytu - płacę 100% za pobyt ale zabiegi mam już na ubezpieczenie na podstawie skierowania. Jeśli w miejscu zamieszkania macie złe warunki rehabilitacji ambulatoryjnej albo brak pewnych zabiegów to jest to jakieś sensowne rozwiązanie. Chciałabym tak to teraz załatwić na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak zrobiłam:)Wczoraj zawiozłam skierowanie od specjalisty+ opis rezonansu.Mam czekać 6-7miesięcy.To jest termin w Goczałkowicach (woj ślądkie).i to jest na oddział dzienny.Będe dojeżdzać(20km)A na oddział zamknięty tam się czeka 4-5 lat:( A z tego co czytam na tym forum to dziewczyny szalejecie.Po operacji brać się za malowanie....bo troszkę lepiej się poczułaś. odpuśc sobie. Kasiu,podziel się tym kursem mc kenzego.Gdzie go robiłaś i jaka cena.Czy ta metoda ci pomaga? Trzymam kciuki i zdrowiejcie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa, a jak tam u Ciebie zdecydowałaś się na operacje czy narazie rehabilitacja mi już dużo nie zostało 24-go idę do szpitala i wyrok podpisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sawa Na operację się nie zgodziłam.Jeżdżę na rehabilitację i sama ćwiczę w domu.Drętwienie w palcach i mrowienie w nodze ustąpiło na razie. I niech tak zostanie.Boli tylko w lędzwiach i trochę w pośladku.Muszę uważać przy wstawaniu i wysiadaniu z auta. A ciebie cały czas boli? Będę trzymać za Ciebie kciuki,wszystko będzie dobrze,musi byc dobrze.:) A Ty pracujesz,czy jesteś na zasiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawa Ostatnie zdanie nieaktualne.Wyczytałam wcześniejszy Twój post już wiem.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa ja jestem na zasiłku cały czas boli a chcę iść na operacje póki mam normalne czucie w nodze trochę tylko mrowi wiem,że jak przed operacją są już powikłania to póżniej po operacji jest dużo ciężej dojść do sprawności życzę,żeby udało Ci się uniknąć operacji lub chociaż odwlec ją w czasie Nie wiesz co się dzieje z Sebastianem mam nadzieję,że się nie załamał całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa, zapomniałam napisać wyćwicz sobie odruch wciągania brzucha przy każdej zmianie pozycji to zabezpiecza kręgosłup. siadasz wstajesz schylasz się itp.robisz to zawsze na wciągniętym brzuchu ja staram się pamiętać ale nie zawsze mi się to udaje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staram się też chodzić wyprostowana z wciągniętym brzuchem.I to pomaga. Z Sebastianem nie mam kontaktu.Mam wyczyszczoną listę połączeń w telefonie i nie mam jego nr bo bym do niego zadzwoniła.A może jest w szpitalu?:(Myślę że by się odezwał jak by był w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kręgowców od kręgowca
Sowa, to nie jest to samo, Ty będziesz dojeżdżać ambulatoryjnie ze swojego domu. Ja załatwiam tak, zeby za pobyt w sanatorium zapłacić (będę miał częściowy zwrot z pracy) a zabiegi te ze skierowania - dwa w jednym: i wypoczynek i rehabilitacja bez oczekiwania 3 lata i nie tak drogo jak wykupienie pełnego pobytu w sanatorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kręgowca. Czy to jest coś takiego jakbyś jechał na wczasy i zakład ci ten pobyt częściowo dofinansuje?jako wczasy.Przepraszam że tak zawile piszę,ale w tych wszystkich przepisach się gubie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kręgowców od kręgowca
No niecałkiem, u nas istnieje coś jak fundusz zdrowotny, mam grupę więc mogę skorzystać dofinansowania w ośrodkach rehabilitacyjnych a sanatorium do takich należy. Oczywiście limit roczny i tak jest niewielki ale nawet jeśli dopłacą mi 30% to i tak dużo. Oczywiście zaleznie od standardu sanatorium to może byc tylko 10% Mieszkam w okolicach uzdrowiskowych i mógłbym tak jak Ty, dojeżdżać ale w zeszłym roku tak zrobięłm, w tym chce się ruszyć w inne otoczenie, odpocząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kręgowiec To macie dobrze,bo u nas na poczcie to o tym trzeba zapomnieć. I jak masz grupę to też jest inna sytuacja.Wprzyszłym tyg idę do lekarza od rehabil to też go poproszę o skierowanie na oddział,ale już na to tzw stacjonarne.Złoże wniosek niech leży za rok czy dwa przyznają to się pojedzie;)Muszę tylko wyszukać jakieś dobry oddział gdzie są w miarę skuteczni i pomagają.Napewno to nie będa Stróze koło Nowego Sącza ,bo tam byłam w lutym i nikomu ich nie polecam.Przeżyłam tam horror.ZUS mnie tam wysłał w ramach prewencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naser
a ja mam pytanie jak jest z seksem przy przepuklinie jądra miażdzystego czy jest wskazane czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kręgowców od kręgowca
Wskazane? :P :P :P DObre sobie :P :P Wybacz, ale się ubawiłem. Zależy czy jesteś on czy ona i jaki seks uprawiasz. Jeśli ruchy nie powodują ci bólu i jeśli po jest ok to używaj sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, widze ze od mojego ostatniego wpisu duzo nowych osob doszlo z tym przykrym problemem. Chcialam wam tylko powiedziec ze jestem 10 miesiecy po operacji, sanatorium pooperacyjnym i ostatnio rehabilitacji i czuje sie bardzo dobrze. Podjecie sie operacji bylo najlepsza rzecza jaka moglam zrobic i zrobilabym to ponownie, uwolnienie sie od ciaglego bolu i codziennych mega dawek lekow jest dobrym posunieciem, nie bojcie sie operacji - dla lekarzy to juz zwykle zabiegi. Fakt ze dochodzilam do siebie dlugo i nerw goil sie rowniez dlugo, bo czulam bole po operacji jeszcze pare miesiecy, ale warto bylo. Nie liczac 10 godzin stania przez ktore mam potem lekkie bole kregoslupa, ogolnie jest super, w wolne dni jestem jak sportowiec, jestem coraz sprawniejsza i wkoncu zdarzaja sie dni ze nie pamietam o mojej chorobie :) życze wam podejmowania dobrych decyzji i bardzo duuuuuuzo zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i nadszedł ten wiekopomny czas jutro rano jadę do szpitala boję się jak cholera dzisiaj w nocy już nie mogłam zasnąć pocieszam się tylko tym że nie ja pierwsza i nie ostatnia operować będą ponoć "cudotwórcy" takie określenie padło :) tu na blogu i to też dodaje trochę otuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coraz bardziej boli
Powodzenia mam nadzieje że wszystko pójdzie ok. A jaki rodzaj operacji Cie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro dokładnie się dowiem bo nie byłam w stanie jechać na wizytę do lekarza tylko na podstawie renozansu przez telefon powiedział,że trzeba operować ale mnie tak bolało,że mi to już wszystko obojętne było nie mam żadnych drętwień ani niedowładów tylko boli jak cholera teraz już trochę leki działają bo na początku nie działało nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate 73
Sawa 234 Pojutrze będziesz najszczęśliwsza pod słońcem:) Zapomniałam Ci jeszcze powiedzieć żebyś wzięła ze sobą kubek i jak pijesz kawkę to też weź bo siostry nie robią problemu żeby sobie wodę zagotować. Jakbyś jeszcze o coś chciała zapytać to wal jak w dym. Trzymaj się ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×