Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość absolwentka82

co robic po pedagogice?

Polecane posty

Gość upupupupupppp
wlasnie i czesto to wyglada tez taak ze np w szkole jest 9 nauczycielek nauczania zintegrowanego 4 maja logopedie to te godzinki dostaje ten co ma lepsze uklady z dyrem. taka rzeczywistosc. niestety te godzinki logopedii i tak sa kropla w morzu potrzeb ale kogo to interesuuje. dzieci z bogatszych domow korzystaja z jakis dodatkowych zajec poza szkola ale niestety wiekszosc dzieci z problemami w wymowie to rowniez dzieci z biednych srodowisk gdzie nie ma pieniedzy na dodatkowa terapie albo po prostu rodzice maja to w nosie jak mowi ich dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n - lka
nie sądzę, by wady wymowy poosiadały jedynie dzieci wywodzące się z gorzej uposazonych rodzin:o maja je najczęściej dzieciaki z adhd a ta przypadłość dotyczy przeważnie dzieci z tzw. wyżyn społecznych" P.S. u mnie w placówce nauczycielka, której szkoła dofinansowała podyplomową logopedie nie prowadzi darmowo zajęć-woli robic to za kasę w innych placówkach:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat jestem po resocjalizacji więc to ty masz szczęście i tyle pracy ale pewnie jakbym mieszkała w warszawie to nie miałabym problemu ze znalezieniem pracy.Jednak jak sie ma rodzine i dom na utrzymaniu to nie czeka sie na grom z jasnego nieba tylko idzie sie do pracy jaką ci oferuja zeby było na chleb i inne potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz pracować w tesco
biedronce, lub innym miejscu gdzie bywają dzieci :D :classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Reoscjalizacja z profilaktyką społeczną o specjalności kryminolgia i wiktymiologia albo etiologia przestępstw - po tym można do policji satrtować ale trzeba miec fuksa albo znajomosci Mozna wybrac prace kuratora sadowego na pedagogice wlasnie i pracowac w sadzie ale niestety nie wszedzie sa takie specjalnosci i specjalizacje, zalezy od uczelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupppp
no jasne ze wady wymowy pojawiaja sie wszedzie ale w norm,alnych rodzinach rodzice szybko to zauwazaja i posylaja dziecko na terapie. a w rodzinach patologicznych dzieci nawet w 5-6 klasie szkoly podstawowej strasznie seplenia ale rodzicom to jakos nie przeszkadza. wiem co mowie bo pracuje z dziecmi z rodzin patologicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pedagogika jak pedagogika wszystko zalezy jak sie wyspejalizuje student tak jest z kazdym kierunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n - lka
możesz pracować w tesco>>>ale tam dzieciaki kupują tylko draże:p🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale dzieciaki które
kupują tam draże na pewno mają problemy :classic_cool:🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulenkaaaaaaaaaa
a co sądzisie o takie specjalizacji na pedagogice PROMOCJA ZDROWIA I SOCJOTERAPIA co mozna po tym robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n - lka
ciekawe jakiego typu sa te problemy? gęsiwo?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_dziwn_ja
mam takie pytanko.. co zdawaliscie na maturze zeby dostac sie na pedagogike? na jakich uczelniach studiowaliscie? dziennie czy zaocznie? ogolnie jakie mieliscie wyniki z matury..? bardzo prosze o info. nie bede zakladala osobnego tematu.. mam nadzieje ze udzielicie mi odp. z gory dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_dziwn_ja
odpowie mi moze ktos?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Historia i WOS na maturzem studiowac bede na uczelni niepublicznej reoscjalizacje z profilaktyka spoleczna Mam tez male pytanie, ile max mozna wybrac specjalnosci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jest kilka ktore mnie interesuja - praca kuratora sadowego - krynimologia i wiktymologia - etiologia przestepstw Moglabym wziac te trzy specjalizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to sa fajne kierunki, ale zastanawiałaś się czy będziesz miała po tym pracę? Ja jestem po resocjalizacji od dłuzszego czasu szukam pracy bezskutecznie!!!!!! No chyba ze masz jakies znajomości , dobre plecy to na pewno się dostaniesz! Jak na ten czas pedagogika to kierunek bez przyszłości jesli nie masz znajomosci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_dziwn_ja
ponawiam pytanie do osob ktore dostaly sie na te studia: co zdawaliscie na maturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Monisi
Resocjalizacja? Odradzam! Z kim przestajesz, takim się stajesz - to przysłowie spełnia się, jak rzadko które... Czy naprawdę chcesz spędzić życie wśród patologii i nędzy ludzkiej? Czy będzie Ci dobrze w rynsztoku, wśród najgorszego śmiecia? Czy szafując zapasem talentu i siły, którym obdarzyli Cię rodzie z nadzieją na szczęśliwy los, chcesz pogrążyć siebie i swoją rodzinę? Zastanów się, co robisz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jest aż tak źle ? No wiem, że psychika może byc obciazona jesli przebywasz wsrod osob z patologii, ale ciagnie mnie do tego A co do \"plecow\" to wiesz, jedni znajduja duzo ofert dla siebie bez \"plecow\", inni szukaja bardzo dlugo i nic nie moga znaleźć Ale czy moge wybrac te wszystkie specjalizacje na raz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
TAk naprawde to po wszystkich kierunkach warto miec znajomosci, to we wszystkich zawodach ulatwia start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ja też chciałabym naprawić naszą młodzież i resztę tych którzy błądza,ale nasz rząd chyba tak nie myśli.Placówek jest nadal mało dla takich osób i nie zapowiada się na otwieranie nowych! Nawet trudno być kuratorem społecznym bo tez trzeba mieć plecy żeby się dostać, sądy kroją tyle ile wlezie twierdzą że jest dosyć dużo kuratorów a tak naprawdę to ich brakuje! U nas w sądzie nie było naboru od 8 lat i nic się nie zapowiada! A egzaminy są tak ciężkie że nawet kurator społeczny z kilkuletnią praktyka je oblewa.Chętnych jest mnóstwo miejsc 2-5 pewnie dla pociotków! Mam nadzieje że doczekam takich czasów gdzie odpowiedni ludzie znajdą się na odpowiednich stanowiskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o sam kierunek resocjalizacji- jest on super ale bez przyszłości! I nie prawdą jest z kim przystajesz takim się stajesz! Dużo ludzi błądzi i potrzebuje pomocy i akceptacji, nawet dorosli! Kiedy zaczniesz z takimi ludźmi rozmawiać dowiesz się jak naprawdę ciężko jest w zyciu ! Wystarczy porozmawiać, wspomóc dobrym słowem a juz człowiekowi lzej się zrobi! Ten zawód jest dla ludzi którzy chcą z całego serca pomagać nawet tym złym , bo przecież nie zawsze byli tymi złymi po prostu ich ścieżka życiowa nie tak się ułozyła i zboczyli na inny tor! Ale Przecięż są ludzie dobrej woli którzy to rozumieja i pomogą w tak ciężkich sytuacjach! TO MY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zaryzykuje, ja dopiero zaczynam wiec rynek pracy moze sie zmienic Poza tym nie ma co panikowac, znam duzo osob ktore po reso dobrze zarabiaja i dostaly sie do sadu bez plecow, normalnie, nie wiem, mialy szczescie czy cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Bez przyszlosci ? a Ty wiesz ile ludzi na to idzie co roku Wiec chyba nie bez przyszlosci, poza tym, odnosnie Twojej wypowiedzi, coraz wiecej zagubienia, zla, patologii wsrod spoleczenstwa wiec to kierunek jak najbardziej trafiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zalezy jeszcze do jakiego sadu ktos stara sie o prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Myślę, że jest zapotrzebowanie i po reoscjalizacji coraz częsciej przyjmują do policji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak myślałam że super trafiłam i będę robić to co lubię! Nie wiem gdzie mieszkacie ale u nas na śląsku nie ma tyle pracy! Trochę jestem na bieżąco w szukaniu pracy więc też jestem przerażona że jest tak kiepsko!!! Tak właśnie coraz więcej problemów z młodzieżą a coraz mniej potrzebują pracowników! Wszędzie mówią że nie ma etatów i nie będzie w najblizszym czasie! Pewnie jak będziecie szukać pracy to wtedy przyznacie mi rację( ale oczywiście nie majac znajomości, bo ja takowych nie posiadam) Obeszłam wszystkie osrodki, placówki , sądy, poradnie, szkoły i nic a jak coś się natrafiło to potrzebowali ze starzem! I co???? To sa czyste fakty! A nawet co niektórzy radzili mi przebranżowić się i to osoby które pracuja w takich ośrodkach, bo mówią że jest od zatrzęsienia pedagogów, bo właśnie wszyscy to studiuja!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co sadzicie
o edukacji zintegrowanej albo wychowaniu przedszkolnym. mam skonczona pedagogike opiekunczo-wychowawcza ale o prace ciezko po tym kierunku w moim regionie. zastanawiam sie wlasnie nad podyplomowka z nauczania zintegrowanego ale nie wiem czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co sadzicie
ciezko mi jest cos wybrac. jestem taka osoba ktora moglaby sie uczyc cale zycie tylko wiadomo na edukacje potrzebna jest kasa a nie mam jej za bardzo i troche sie boje ze wyrzuce kase w bloto a i tak nie znajde pracy po tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Najgorzej przestac szukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×