Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość absolwentka82

co robic po pedagogice?

Polecane posty

Gość Katarzyna363
Chyba sie pomyliłam bo to jednak trwa 3 tygodnie :) U nas profesor nas powadomił o takiej możliwości. Jaką nazwę ma te szkolenie to nie wiem. A nie było u Was na uczelni żadnego przedstawiciela z WKU????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez po pedagogice
Katarzyna363 Zastanawiacie sie co robić po pedagogice???? Jest wiele możliwości..Na kolejne postawione pytanie „gdzie można pracować?” istnieje wiele konkretnych odpowiedzi. Miejsca pracy istnieją w sądach (kuratele sądowe), policji, zakładach karnych, pogotowiach opiekuńczo-wychowawczych, powiatowych centrach pomocy rodzinie, przedszkolach, szkołach, internatach, bursach, świetlicach środowiskowych, domach kultury, warsztatach terapii zajęciowej, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, ośrodkach pomocy społecznej, domach dziecka, ośrodkach MONAR, stowarzyszeniach i fundacjach na rzecz najuboższych itp. zauwaz Katarzyno , ze pedagogika ma wiele specjalnosci i np ktoas po resocjalizacji nie moze pracowac w szkole w klasach 1-3 bo to jest praca dla osob po wczesnoszkolnej czy edukacji elementarnej. ale osoba po wczesnoszkolnej nie moze pracowac w swietlicy srodowiskowej czy warsztatach terapii zajeciowej bo ta pierwsza placowka to po opiekunczo-wychowawczej a ta druga dla twerapeuty czyli po specjalnej. no ale w olsce oprocz tych specjalizacji licza sie uklady niestety. jestem juz ponad rok bez pracy po tym jak wczesniejsza stracilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez po pedagogice
jestem po opiekunczo-wychowawczej i gdy ide do przedszkola slysze ze nie nadaje sie bo musze miec przedszkolna, ide na warsztaty terapii zajeciowej i slysze nie nadaje sie pani szukamy po specjalnej, i tak to wyglada. wkurzylam sie i robie nowa szkole(studium) w zupelnie innym kierunku. mam juz dosyc polskiej oswiaty i edukacji i ukladow ktore tam rzadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem , ale ci co kończą pedagogikę to czasami w ogóle nie mają pojęcia o pedagogice! Nie wszędzie można znaleźć pracę , no i właśnie zależy jaką pedagogikę się skończyło! Możliwości są , owszem! ale pracy nie ma! Jest mnóstwo placówek instytucji, poradni itp... Tylko szkoda że nie ma tyle pracy , jak przedmówczyni wymieniała. Rzeczywistość jest inna! Życzę wszystkim pogody ducha i cierpliwości w szukaniu pracy !!! Ja po trzech latach od skończenia studiów intensywnego szukania pracy znalazłam pracę w szkole na pół etatu za 600zł, ambicje w połowie zrealizowane ale jestem ciekawa jak długo dam radę żyć za takie pieniążki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zbliża się czas wyeliminowania ambicji i szukania pracy gdzie trzeba zarobić na życie, ambicjami się nie najem!!!!! Przykre ale prawdziwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrarissa
witam Ja skonczyłam pedagogike społ-opiek ponad rok temu Szukałam pracy w katowicach i nie znalazłam nawet w takim mieście jak kraków kiepsko z pracą Chyba ze się kogos zna to jeszcze mozna załatwić Ale samemu nie ma szans. Teraz zastanawiam się czy nie iść na studia podyplomowe z przedszkolnej W katowicach i w krk jest o wiele więcej ogłoszen pracy w przedszkolu, ale teraz nie mam kwalifik. do takiej pracy Jak sądzicie czy warto? studia trwaja 3semestry Czy za połtora roku bedzie dalej potrzeba Wychowawców przedszkoln.?? Powiedzcie mi jesli wiecie czy wystarczy zacząć studia przedszk. zeby cię przyjęli do przedszkola??? pozdr i czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrarissa
nikt mi nie odpowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Semigod
Ja jestem mgr resocjalizacji, po dziennych. Pracuję w fabryce jako robotnik. Nie polecam tego kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wszystkim studentom i absolwentom różnych kierunków pedagogicznych i przedmiotowych oraz nauczycielom poszukującym pracy polecam poradnik: \"Studia pedagogiczne... i co dalej?\" (ebook) dostępny na stronie: www.e-pedagog.pl Z niego dowiesz się m.in.: - jak planować swoją karierę zawodową - jak, gdzie i kiedy szukać pracy w zawodzie i poza oświatą - jak napisać skuteczne CV i list motywacyjny - jak przygotować pedagogiczne portfolio - jak rozwijać własne zasoby i doskonalić warsztat pracy - jak wdrażać innowacje pedagogiczne - jak opracowywać projekty edukacyjne - jak realizować działania z zakresu oświatowego Public Relations - jak tworzyć własne publikacje Aby ocenić jego przydatność proponuję zapoznać się ze spisem treści. Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kryształowa dziewczyna
Jestem na pierwszym roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. PO obronie magisterki chce zrobić podyplomową logopedie i otworzyć prywatne przedszkole dla dzieci z wadami wymowy. Fajnie będzie, jeśli się uda :))))) Myślę że po przedszkolnej i wczesnoszkolnej jest więcej ofert pracy niż np. po specjalnej, chociaż niby horyzonty szersze :D ( bo nie tylko szkoła, ale również placówki oświatowo wychowawcze, pogotowia opiekuńcze...) Jestem na pierwszym roku, a znalazłam już 3 oferty pracy w przedszkolach prywatnych na terenie Krakowa. Nie polecam szkolnictwa publicznego... jeśli się polityka nie zmieni, to raczej niewyraźnie widzę bytności tylu podstawówek i przedszkoli publicznych w Krk... A do wszystkich, którzy tak strasznie narzekają na pedagogikę - po co wybieraliście ten kierunek, skoro jedyne sformułowanie na ten temat jakie potraficie stworzyć, brzmi: "co mam robić po pedagogice? Dzieciaki uczyć?!" ( przewinęło się kilka takich cytatów na forum .. ) TAK ! Pedagogika to kierunek, który w głównej mierze zajmuje się właśnie DZIECKIEM !!!!!!!!!!!! Pozdrawiam i wytrwałości życzę wszystkim smutasom i pesymistom !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryyyynkaaaaaaaaaa
wITAM. Niestety muszę się z godzić z tym ,że ciężko jest znależc prace po resocjalizacji ,pedagogice. A jak już się uda to wynagrodzenie nie jest nawet w połowie adekwatne do wykonywanych czynnośc. Osobiście pracowałam z dziecmi z porażeniem móżgowym . Praca bardzo ciężka ,Płaca beznadziejna. Szybko zrezygnowałam ( 4 miesiącę ) za 900 zł ciężko się utrzymać. Pracę w prywatnym przedszkolu można dostać po pedagogice opiekuńczo wychowawczej .Znam takie przypadki. Co do wyboru kierunku studiów to powiem tak ,że cieżko jest przewidziec mając te 19 ,20 lat czy wybrany kierunek będzie nas dalej interesował ,fascynował za powiedzmy 5-10 lat, ba... czy przy 1 pracy w zawodzie nie stwierdzimy ,że się do tego nie nadajemy. Praktyki praktykami wiadomo jak jest;) a praca to jednak praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Studia pedagogiczne licencjackie skonczylam szesc lat temu, magisterskie cztery.przez cztery lata po studiach licencjackich pracowalam w swietlicy szkolnej w szkole podstawowej.Od dwoch lat pracuje w Wielkiej Brytanii z ludzmi uposledzonymi umyslowo.Jestem baarrdzo zadowolona (wierzcie albo nie, nie obchodzi mnie to), chociaz na poczatku mniala watpliwosci.Mysle , ze wyjazd jest dobrym pomyslem dla osob, ktore nie wiedza co zrobic ze swoim zyciem. Oferta pracy w Polsce szczegolnie dla pedagogow nie jest zbyt bogata....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirtutti
Skończyłam Resocjalizację 2 lata temu.Zaraz po studiach dostałam pracę w ośrodku dla ofiar przemocy na stanowisku opiekuna i wiecie ile zarabiałam miesięcznie? 700 zł netto. Rzuciłam tę pracę i marzenia po 3 miesiącach. Od 2 lat pracuję w branży HR (Zasoby Ludzkie) jako rekruter i po trosze szkoleniowiec i jestem zadowolona w 100%. Praca owszem...stresująca ale przynajmniej zarabiam trzy razy tyle co poprzednio i mam jasne perpektywy na rozwój. Jeśli kogoś interesuje obserwowanie drugiego człowieka, analiza jego zachowań, opracowywanie profili osobowościowych to HR jest dla niego idealny. Polecam tym, którzy szans na pracę w pedagogice nie widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirtutti
A jeszcze dodam, że podczas 1 mies. praktyk w Sądzie, p.Kurator wprost mi powiedziała, że jeśli nie mam protekcji to uzyskanie stanowiska Kuratora Zawodowego jest utopią. Na studiach wszystko było takie różowe...niestety życie weryfikuje brutalnie nasze plany. Choć w moim przypadku wyszło mi to na zdrowie. A tak ze statystyk- na 18 osób w grupie ( na Reso)- 5 -tka pracuje w zawodzie:głównie w Fundacjach, jedna osoba jako Kurator Społeczny, jest też Strażnik Miejski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirtutti
A jeszcze dodam, że podczas 1 mies. praktyk w Sądzie, p.Kurator wprost mi powiedziała, że jeśli nie mam protekcji to uzyskanie stanowiska Kuratora Zawodowego jest utopią. Na studiach wszystko było takie różowe...niestety życie weryfikuje brutalnie nasze plany. Choć w moim przypadku wyszło mi to na zdrowie. A tak ze statystyk- na 18 osób w grupie ( na Reso)- 5 -tka pracuje w zawodzie:głównie w Fundacjach, jedna osoba jako Kurator Społeczny, jest też Strażnik Miejski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienka
wirtutti bardzo zaciekawiła mnie twoja praca. Co dokładnie robisz, podaj jakis przykład . Ja skonczylam terapie i diagnoze pedagogiczna i tez nie moge znalezc pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirtutti
Do gienka- prowadzę rozmowy kwalifikacyjne indywidualne i grupowe ( tzw. Studiu Oceny/Assessment Center) czyli mówiąc ogólnie zajmuje się rekrutacjami dla jednej z firm. Oceniam kompetencje kandydatów do pracy na danym stanowisku ( głównie kompet.osobowościowe ale też językowe). Od czasu do czasu prowadzę szkolenia sprzedażowe. Praca sprawia na prawdę wiele satysfakcji i co ważne nie jest monotonna! A do pana/pani powyżej - nie każdy ma predyspozycje do studiów politechnicznych. I zdziwiłbys się ale osoby po np. informatyce, chemii, matematyce też długo szukają pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kryształowa dziewczyna
Tak, tak, znam takie "typy", szczególnie męskie, które to słysząc "pedagogika" śmieją się w twarz. Przeważnie nie reprezentują sobą nic więcej, prócz wąskiego horyzontu myślowego. Smutne. Ale prawdziwe. Jeśli chodzi o pracę kuratora sądowego... Mieszkam w Krakowie, ktoś z mojej rodziny pracuje w Sądzie Okręgowym. Znam to środowisko. Wiem jak to jest... niestety to smutna prawda, że jak nie ma znajomości, to bardzo ciężko jest się "wybić". Ale życzę wszystkim pozytywnie myślącym - powodzenia i spełnienia zawodowego... W praktyce, to równie ważne, co kasa... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinam3
mam takie pytanko czy po pedagogice mozna tak poprostu zrobic podyplomowke np z matematyki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kryształowa_dziewczyna
Pytanie: jakiej matematyki? Propedeutyki edukacji matematycznej - raczej tak. matematyki stosowanej - raczej nie. Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanila
Hej dziewuszki a powiedzcie co trzeba ukończyć , jaką pedagoguikę żeby pracować w poradni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funmi
wanila, podejrzewam ze pedagogike ze specjalnoscia terapia pedagogiczna lub podyplomowke,, sama studiuje pedagogike spoleczno- opiekuncza ze specjalizacja praca socjalana, zaluje ze wybralam ten kierunek bo jest niezrozwijajacy i naprawde strata czasu na niego, ale bylo sie mlodym i glupim. mimo wszystko podoba mi sie edukacja miedzyulturowa, chcialabym pracowac np z emigrantami, prowadzic zajecia dotyczace wielokulturowosci, jaki kurs, podyplomowke powinnam wybrac? P>S jestem na 5 letnich magisterskich... tragedia.. po spoleczno- opiekunczej uczysz sie wszystkiego zakresu z pedagogiki specjalnej, resocjalizacji, socjologii a nie masz zadnych uprawnien!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kryształowa_dziewczyna
Szkoda, że pięciolatkę wybrałaś.. faktycznie, w systemie 3 +2 mogłabyś robić coś alternatywnego... Teraz studiujesz niby "wszystko na raz" a prawda taka, że uprawnień brak :( Nie czuję się kompetentna, żeby doradzać... dasz sobie radę ;-) ! trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynaaaa
W tym roku kończę 5-letnią dzienną resocjalizację i perspektyw na pracę brak. Jedyne pocieszenie, że studia były bezpłatne, więc mogę żałować jedynie straconych lat, no chyba że traktować to jako przedłużenie młodości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość driverus
po co sie wypowiadacie bez sensu,jak bedziesz dobry w swoim kierunku to cie docenia ,jak bedziesz mierny to do kopania rowow cie nie wezma....hie hie!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynaaaa
Rzeczywiście bardzo śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracownik socjalny
skonczylam kierunek pedagogika, specjalnosc praca socjalna i ciezko z praca,mam staz w TPD, zastanawiam sie nad studiami podyplomowymi i nie wiem co wybrac, myslalam o logopedii albo o terapii pedagogicznej z arteterapia ale tez slyszalam ze cianko, no chyba ze nowe studia z psychoterapii z jakies 4 lata, czlowiek to sie musi w zyciu poswięcac heh, jakies porady? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malw!nka
Jestem na I roku pedagogiki resocjalizacyjnej z profiaktyką uzależnień (od sierpnia zaczynam praktyki zawodowe na komendzie). Planuję licencjat z tej specjalności, kurs z opiekuńczo-wychowawczej i magistra z pedagogiki rehabilitacyjnej lub wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Do tego planuję na II roku zacząć filologię polską z dziennikarstwem (licencjat), a magistrkę z filologii polskiej o specjalności nauczycielskiej, do tego mam uprawnienia florysty i jeszcze certyfikat z angielskiego na II roku (planuję poziom B2 ale zobaczymy jak to z tym będzie). Myślę, że chyba dobre połączenie. A co Wy o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mim9
A czy po pedagogice specjalnej(nie mowie o konkretnej specjalizacji bo dopiero zacznę studiować) można miec później prace nie związaną z dziećmi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andie
ja skończyłam 3 letnie studia licencjackie z edukacji wczesnoszkolnej z j. niemieckim i teraz magisterkę z pedagogiki przedszkolnej; to był bardzo dobry wybór bo mam alternatywę (choć teraz po przedszkolnej ma się uprawnienia do pracy w szkole ale nie wiadomo jak długo) powysyłałam ponad 20 CV o pracę w Wawie jako nauczyciel w przedszkolu, i odzew jest duuuuży! nie to co w mojej mieścinie, dlatego się przeprowadzam akurat ja wybrałam przedszkole niepubliczne, dużo lepsza perspektywa zarobków, małe grupy itd... zaczynam od września :) tak więc z tych wszystkich rodzajów pedagogik to polecam przedszkolną... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×