Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość absolwentka82

co robic po pedagogice?

Polecane posty

Gość absolwentka ptzo radzi
przemek, ja kończyłam licencjat z pedagogiki terapeutycznej z oligofrenopedagogiką w czerwcu 2011. Nie polecam tej specjalności ;) Brzmi super, wydaje się, że można robić cuda-wianki, a w suplemencie do dyplomu nie mam prawie żadnych uprawnień. To nie jest specjalność nauczycielska, więc nie można po niej pracować w szkole. Jako nauczyciel wspomagający musisz mieć skończoną np. wczesnoszkolną+ped specjalną (klasy I-III) albo podyplomówkę z uprawnień pedagogicznych+ped specjalną (od IV kl wzwyż). Żeby pracować w szkole specjalnej jako nauczyciel musisz albo skończyć wczesnoszkolną+kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki (klasy I-III) albo studia nauczycielskie z konkretnego przedmiotu np. polski, biologia, chemia+kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Ja zdecydowałam się na mgr z ped opiekuńczo-wychowawczej z terapią ped i to był dobry wybór. Od września zaczynam pracę w żłobku. Od października idę też na podyplomowe z wczesnoszkolnej z przedszkolną. Nie żałuję, że wybrałam taką specjalność na licencjacie, bo pracę i tak znalazłam, ale gdybym miała się cofnąć w czasie to poszłabym na wczesnoszkolną z przedszkolnym i nie musiałabym wydawać teraz grubych pieniędzy na podyplomowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiii7
ja skończyłam licencjat praca socjalna a teraz chce iść na edukacje dla doroslych ktos wie moze cos wiecej na ten temat czy warto isc na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackdreadsssss
witam. Czy myślicie, że dobry wybór to iść najpierw na licencjackie z oligofrenopedagogiki potem zrobić sobie magistra z wczesnej edukacji ?? Jak po tym z praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest praca po oligo i po wczesnoszkolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manilla
Przy poszukiwaniu pracy po pedagogice itp. najważniejsze jest CV. Porady, co powinno zawierać, by robić wrażenie, a nawet zaskakiwać, można znaleźć tutaj: www.kreatywnaedukacja.wordpress.com/2011/07/13/14/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedagogRealista
Z******te jesteście hehe - wpierw wybieracie kierunek opcją "chybił trafił" a potem płacz że nie ma pracy... Jakie studia i ich poziom taka praca no i płaca :) Sam też studiuje pedagogikę ale nie liczę na nią jako główny kierunek rozwoju, z*********m zaocznie z informatyką i podyplomowo BHP, a pracę już mam, bez szału ale jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara90
to pytanie zadawałam sobie 3 lata temu!Mam licencjat z pedagogiki a pracuje jako profesjonalna opiekunka do dziecka.Ta praca to moja pasja!Wiadomo wszystko sie dezaktualizuje lub zwyczajnie zapomina wiec aby byc na bieżąco doksztalcam sie biorac udzial w szkoleniach lub czytajac ebooki tematyczne. Ostatnio wiedzę aktualizowałam dzieci tym szkoleniom .http://julamedia.pl/kategoria-produktu/szkolenia/szkolenia-dla-rodzicow/ Cwiczenia warszttowe, ebook i żaświadczenie.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie studia pedagogiczne nie były na chybił trafił. Po prostu chcialam pracować z dziećmi, prowadzić terapię Był to mój cel. Wprawdzie nie było lekko z pracą po ukónczeniu studiów ale z uwagi na brak odpowiednich kwalifikacji. Obecnie istnieje tak wiele dobrych podyplomówek, że naprawdę można zdobyć wiele dobrych umiejętności, które potem umożliwią znalezienie dobrej pracy. Ja ukończyłam na przykład logopedię. Konkretnie na WSNHiD w Poznaniu: http://www.wsnhid.pl/logopedia.html i nigdy nie żałowałam. Są to dość długie studia ponieważ trwają 4 semestry jednak dają dobre kwalifikacje, dzięki którym jest szansa na znalezienie dobrej posadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandda36
Zamiast zadawać sobie takie pytanie, lepiej od razu zdecydować się na inny kierunek. Złym zwiastunem jest ocena warunkowa dla łódzkiej WSP za ten właśnie kierunek, a jeśli ludzie ciągle będą się pchać na pedagogikę, to i poziom kształcenia będzie spadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zglis sie do Dudy napewno da Ci prace skoro tak wiele obiecywal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pufuch
czy może mi ktoś odpowiedzieć czy warto studiować pedagogike specjalność pedagog szkolny z terapią pedagogiczną lub pedagogika specjalność pedagogika szkolna z socterapią warto studiować czy jest po tym praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dunia91
[Odświeżam temat] Wbrew pozorom nauczyciele i terapeuci to bardzo ważne zawody. Jesteśmy w erze intensywnego rozwoju technologicznego ,dlatego potrzebujemy specjalistów. Ja np. ukończyłam kursy kinezjologii z firmą szkoleniową Soyer i nie żałuję. Mają profesjonalistów ,a także prowadzących z zagranicy. Poza tym zawsze panuje tam miła atmosfera :) Dla zainteresowanych polecam przejrzeć ich ofertę aktualnych kursów http://www.soyer.edu.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"co robic po pedagogice?" Najlepiej to rzucić się z mostu, bo żadnej pracy w tym kraju nie znajdziesz :D Moja siostra jest po pedagogice i aktualnie rozważa ofertę pracy w macdonaldzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milczka
e tam, da się robić wiele rzeczy po pedagogice. najwazniejsze to inwestować w siebie, podnosić kwalifikacje. ja byłam na szkoleniu orgzanizowanym przez soyer, dla logopedów i na prawde wydaje mi się że warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedz: PŁAKAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KolendraKa
a ja pracuje w domu opieki społecznej z ludxmi starszymi , jednak czasem pracuję też z dziećmi , które są autystyczne , jestem terapeutą zajeciowym . I oprócz pracy , równiez czasem jak jest możliwośc uczęszczam na róznego rodzaju kursy . Np teraz w Warszawie wybieram sie na kurs integracji sensorycznej w autyzmie organizowany przez Soyer w Warszawie :) a taki krs bardzo mi się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halina02
ja też jestem po pedagogice i pracuje w zawodzie, jakoś nie narzekam, mam kontakt z dziecmi, co kocham :D prawdą jest, że trzeba się cały czas doszkalać, dlatego często jeżdzę na różne kursy, najczęściej te organizowane przez firmę Soyer, bo mam je sprawdzone i wiem, że prowadzą je kompetentne osoby, teraz wybieram się wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nabaja
Według mnie wartą uwagi jest strona http://orke.pl/ oraz oferta, jaka się tam znajduje. Moim zdaniem pedagodzy powinni cały czas się doszkalać, aby nie popaść w rutynę, jest to szczególnie ważne ze względu na trudny charakter pracy. Różnego rodzaju szkolenia itp. powinny pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vilkaa
no widziałam całkiem dobrą ofertę od Soyer, mają fajne kursy i doskonale sa prowadzone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rebka
apropo Soyera znalazłam ostatnio u nich ciekawy kurs - DIR/DIRFloortime w Autyzmie i chyba się na niego wybiorę, brzmi ciekawie i zawsze to jakaś nowość, słyszał ktoś z Was już o tej metodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggisa
o no prosze - to musi być ciekawe szkolenie. a na pewno dobrze przez nich przygotowane. a wiadomo w jakich miastach będą organizowane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigga
nie wymienię Ci tak od razu ale na pewno jest u nich na stronie wszystko napisane. chyba warto tam zaglądnąć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paticzka
nie no Soyer ma fajne kursy. dla osob po pedagogice to z pewnością się przydadzą. ja sama dwa razy korzystałam z ich oferty i ani razu nie żałowałam bo wiele praktycznych rzeczy się nauczyłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaszkas
myślę ze oni jako organizatorzy szkoleń i kursów są na prawde doskonali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poppaa
ja wlasnie widziałam ich kursy i szkolenia, tj ofertę i szczerze mowiąc bardzo mi sie podoba. podobno doskonałe szkolenia dla fizjoterapeutów robią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejja
Soyer ma dużą ofertę wiec można znaleźć ciekawy kurs dla siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kończyłam pedagogikę z logopedią i udało mi się znaleźć prace ale nie od razu. Dane dotyczące rynku pracy jasno wskazują, że nauczyciele to grupa zawodów nadwyżkowych. W tym artykule macie o tym więcej http://pomorskie-praca.pl/rynek-pracy/. Wydaje mi się, że to dotyczy nie tylko woj. pomorskiego. Ja mieszkam w Trójmieście i tutaj ogólnie rzecz biorąc ofert pracy jest sporo, ale i tak wiele osób ma pracę niezgodną z wykształceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×