Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Pyniu- caluski i usciski dla was obu:)chetnie poczytamy o Tobie w nowej roli mamusi i slodziutkiej Jagodce:) A jednak faceci pojachali do tesciow:( z jednej strony sie ciesze z drugiej bardzo mi smutno:( maja tam zostac kilka dni ( noce bez meza to normalka bo chodzi do pracy na zmiany ale bez syna!!??) . Odkad sie urodzil spedzilam bez niego tylko dwie noce i wierzcie mi bylo bardzo ciezko tak tesknilam... tak sie czlowiek przyzwyczail do nocnego wstawania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu, no ja faktycznie nie wierzę. :) Pojechałas tak sobie, na kilka dni, a tu dzidziuś :) Gratulacje i dużo zdrowia dla was obu. Kiedy Ala będzie w domu, wiecie już cokolwiek? Masz jakieś zdjęcia? To która nastepna w kolejce? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu wielkie gratulacje i dużo zdrówka dla Was. A kto następny to nie wiem ale ja czekam na maj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ładne kwiatki Pynia🌻🌻🌻 Gratulacje dla Ciebie, dużo zdrowia dla Alicji, cieplutkie fluidy dla całej Waszej rodzinki:-) Jak będziesz mogła napisz więcej. Cieszymy się, że wszystko jest Ok. diddlania, gorsze wyniki ciężarnych to normalne jak pisała Olkaa. Ginka prawdę Ci powie:-) Biedna jesteś z tym spaniem. W ogóle wszystkie źle śpiące ciężaróweczki, młode mamusie bardzo Wam współczuję. Jesteśmy tu nieliczne z Olkaą, Młodą Mamunią ( od całkiem niedawna), które się wysypiają. Ja teraz chodze niewyspana tylko na własne życzenie, jak posiedzę za długo na forum albo po imprezce albo jak Kasia jest chora. Na szczęście bywa chora rzadko, puk, puk;-) A co tam u Marchewki? Napisz coś do nas! A jak nasze kochane świeżo upieczone mamusie, Paprotka, Mysica? Mamunia, ja też spędziłam na razie 2 noce bez Kasi. Raz pojechałam do Krakowa na spotkanie ze znajomymi a nazajutrz pilnowałam przyjaciółce dzieci do wieczora. Wojtek z Kasią przyjechali do Krakowa ale nie moglismy się spotkać, bo dzieci koleżanki były chore i nie chciałam narażać młodej. Głupie uczucie, nie mogłam zobaczyc się z moją córką. Teskniłam za nią jak szalona, słyszałam ja w telefonie, jak popłakuje za mną, buu... Drugi raz to noc sylwestrowa, troche potęskniłam ale było juz lepiej. Może powinnysmy ćwiczyc trochę częściej?:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectro, ja sie nie wysypiam. Budzę się o 4 rano i jest koniec spania :( Nie wiem, jak temu zaradzić. Mnie na początku też było smutno, jak Krzysiu spał poza domem, ale teraz już się przyzwyczaiłam. Moja mama raz w tygodniu jedzie z nim do siostry i on potem śpi u mamy. Uwielbia to i codziennie się dopytuje, kiedy będzie spał u babci. troche mam wyrzuty sumienia, że mamie go zwalam na głowe, ale u siostry dzieci się bawią, a jak wraca wieczorem, to on jest tak zmęczony, że zaraz idzie spać. A w czerwcu cała nasza rodzina jedzie na miesiąc na wakacje. My się zmieniamy, zależy kiedy kto może wziąć urlop. Wtedy jestem cały tydzień bez Krzysia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectro dzięki za pamięć :) U mnie doba powinna mieć 40 godzin i na dodatek jest jeszcze mamaa, a potem, wole nie myśleć. Pynia uściski dla was :D Wiecie dziewczyny dziś otrzymałam propozycje powrotu do pracy na cały eteat i mam dylemat bo nie wiem co zrobić z Michasiem. Musiałabym wrócić w lipcu miałby wtedy pół roku i prakrycznie cała wypłata szła by na opiekunkę. Z drugiej strony utrzymałabym prace. Czemu to tak jest że nieraz dostaje się od życia i rybki i akwarium :( Do pon mam się zdecydować. Myślicie że pótora miesięczny bobas wytrzyma jazdę samochodem ok 2, 5 godziny bo chcemy jechać do Łodzi, skarbówka wzywa męza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectro - 🌻 🌻 🌻 jak cię czytam to zawsze mi lepiej na sercu :) musisz być bardzo fajną osobą na żywca :) Olkaa - niesety masz racje, w weekend wpadłam w prawdziwą histerię i niekt mnie nie umiał uspokoić :( ani nawet nie próbował.....ale już jest lepiej, choc czarne myśli jak chmura gradowa wiszą nade mną :( przejdzie mi pewnie jak wróci moja lekarka :) Pyniu - a ja ostatnio myślałam o Tobie, że tak cię długo nie ma, i zastanawiałam sie czy własnie nie urodziłaś już...:) ale miałam przeczucie :) moje wielkie gratuluacje dla Ciebie :) i Alicji :) 🌻 🌻 🌻 żeby Ci ładnie rosła i szybciutko przybierała na wadze :) Judyta - o Tobie też myślałam :) ale masz dzielnego i silnego synka :) to będzie bardzo waleczny człowiek :) fajnie że napisałaś :) Pojechałam wczoraj do tego szpitala....koszmar po prostu, nawet nie ma co opowiadać, pani stwierdziła że mam twardy brzuch i to juz kwalifikuje mnie do lezenia na oddziale, w ogole nie chciala sluchac ze ja nie przyszlam z twardym brzuchem (bo mam taki od początku ciąży) tylko sie chcialam dowiedziec co mnie meczy skurcze czy dziecko tak mocno kopie, niesety sie nie dowiedzialm niczego, poza tym że pani jest bardzo zmeczona i chce isc juz do domu a ja jej dupe zawracam :( jakiekolwiek pytanie o szyjke, czy o te ruchybyło uciszane: cicho cicho!! ubierać sie!! wiec na razie jestem w domu, leze caly czas i wtedy sie czuje najlepiej :) a jak tylko zaczne chodzic to juz niestety nie jest tak fajnie....Poza tym moja dzidzia kopie jak szalona, więc może to byly moje tajemnicze skurcze ;) chyba mam po prsotu pecha do tych lekarzy państwowych, bo gdzie nie trafię to nic się nie mogę dowiedzieć :( ale z mężulem powoli dochodzimy do dawnej atmosfery, więc juz mi chociaż z tego powodu duuuużo lepiej i lepiej sie przez to czuję psychicznie, wiec wierzę że będzie dobrze 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysica spoko mój mały nie miał miesiąca jak pojechaliśmy na Wielkanoc na wieś a to okolice Łodzi i od tej pory uwielbia jeździć:)) dziewczyny ja jednak się cieszę, że zdążę napisać prace do porodu bo przy dwójce bąbli to już nie hallo. Czasem mam takiego kopa że hej!!! Pisze prace sprzątam itd ale nie raz to nie chce mi się ruszać.....i brzuch przeszkadza i to i śmo Ale wczoraj to przegięłam. Zjadłam pół słoika czerwonych buraczków, pół słoika dżemu z wiśni a potem budyń...ale dziś mój mężulek kupił mi truskawki mniam mniam a ja się dziwiłam co on tak długo nie wraca a on mi owocki kupował i gruszeczki i mandarynki...kochany jest. No ale cóż zjadłam 3 truskawki przyszedł mały z przedszkola i tyle wmłócił resztę :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziu - niezle masz zachcianki:) heheh moi mezczyzni wyjechali a ja pisze 3 rozdzial pracy mag.ciezko bylo sie zebrac tym bardziej ze pisze na temat tworczosci autorki dla dzieci Wierze Badalskiej... szkoda tylko ze nie ma zadnych opracowan i wszystki jej bajeczki i dwie powiesci musze sama opracowywac, interpretowac co jest bardzo trudne gdyz nie mam takich umiejetnosci:( pol dnia gapilam sie na monitor i migajacy kursor!!!aktualnie pisze rozdzial dotyczacy powiesci dla przedszkolakow \" Jak oswoic czarownice\" ksiazeczka ta ma zaledwie 80 str. jest to bardzo smieszna historia rodziny Zapelkow ktora przezywa fantastyczne przygody! niemniej jednak przysparza mi nie lada klopot gdyz niewiem jak w niej moze byc problematyka skoro nie posiada funckji dydyaktycznych ze tak powiem:( ot tak poprostu jest to bajeczka dla dzieci : )ratunku! a ty na jaki temat piszes? mysico- ja tez dostalam propozycje pracy kiedy Alek mial ok 2 miechow bylam gotowa ja przyjac niemniej jednak tak sie sprawy potoczyly ze nie poszlam .. wiec rozumiem cie jakie emocje toba targaja:) jesli jednak piszesz ze pieniadze te w wiekoszosci przeznaczone bylyby na nianie to lepiej zostac z dzidziunia w domu!! marchewo- ale masz pecha w ciagu kliku dni trafilas na dwoch tepych lekarzy!!! wogole co to za ludzie!!!polez sobie w domu i odpoczywaj ( szkoda tylko ze ta twoja gin wyjechala tak sobie!!! wiem ze lekarzowi tez jest potrzebny odpoczynek ale mogla ci kogos polecic w razie czego??)prawda jest taka ze dobry gin taki ktory naprawde troszczy sie o pacjentke trafia sie rzadko....czytajac twoja wypowiedz przypomnialam sobie(chyba ostatnio pisalam) jak mnie badal lekarz na izbie jak tez pojechalam z takim bole ze ledwo sie ruszalam!!doslownie mial do mnie pretensje ze mu zawracam glowe!! i przeisal mi UWAGA DZIEWCZYNY!! APAP~!!!! HEHEH DOBRE NIE? spectro -podobnie jak marchewa mysle ze jestes bardzo sympatczna kobietka!!! olkaa- to nasza zdecydowana doradczyni hehmysle ze kazda z nas ceni sobie jej zdanie {kwiatek] brakuje mi Judyty!!i chimery!!zreszta calej reszty tez!! caluski dla paprotki i malego!! ale sie rozpisalam:) bede dzis spala sama juz sie dziwnie czuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda Mamuni ta moja praca też mnie wykańcza a najgorsza metodologia przede mną a jej temat łeee : \"Efektywność zawodowa policjantów w kontekście wartości ich emisyjności\" też nieźle nie? Mój mały już śpi (odkąd chodzi do przedszkola po 20.00 spokój) a mąż wróci po 22 (jak zwykle popołudniówka albo nocka) więc chyba usiądę trochę nad nią pozdrowionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby tylko tytul byl taki skomplikowany:)heheh moj brzmi calkiem latwo \" Dom i swiat w tworczosci Wiery Badalskiej \" spoko nie?nie mam czesci badawczej uffffskonczylam na dzis jutro dalszy ciag:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się, jeżli mogę komuś pomóc moim życiowym doświadczeniem. :) Marchewko, coś faktycznie masz pecha do tych lekarzy. A potem krzyczą, że za mało zarabiają i społeczeństwo ma o nich złe zdanie. Niestety, jaka praca, taka płaca. Mysico - jeżeli całe twoje wynagrodzenie ma iść na opiekunkę to chyba nie ma sensu wracać do pracy. Zobaczysz, jak fajnie siedzi się w domu z małym dzieckiem, bez dzikiego biegania i ciąglego pośpiechu. Z opiekunkami wcale nie jest tak łatwo, chyba że masz sprawdzoną, ale przypuszczam, że nie. Masz jeszcze inną mozliwość - możesz powiedzieć, że się zgadzasz i zstawic sobie trochę czasu do namysłu i poszukiwań opiekunki. To troche nie w porządku, ale jeżeli zawiadomisz pracodawcę w maju, że nie możesz przyjść, bo...to jeszcze będzie miał troche czasu na poszukiwanie kogoś na twoje miejsce. Andziu - co to jest wartość emisyjności :( ja nawet nie rozumiem, o co chodzi w tym temacie, juz nie wspominając o wypowiadaniu się na ten temat :( Emisja kojarzy mi sie z fizyką, ale z ludzmi? Ech, człowiek coraz mniej rozumie z tego świata :( Mamuniu - chyba sobie wypożyczę te bajki, skoro piszesz, że dobrze się je czyta. Poszukaj opracowań innego autora, może się coś uda dopasować ;) Wczoraj kupiłam Krzysiowi grę i rozegraliśmy dwie partie. Nie macie pojęcia, jak on oszukuje. Albo rzuca tak długo kostką, aż wypadnie mu odpowiednia liczba, albo oszukuje przy liczeniu pól. Makabra, nie powinno się dziecku pozwolić na oszukiwanie, bo musi się nauczyć, ze w życiu obowiązują pewne reguły i nie można szukać wygranej za wszelka cenę, ale praktyka nie jest taka prosta. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! pierwsza samotnie spedzona noc( od porodu) minela nie moglam spac wiec pisalam rozdzial do 22.30 a potem czytalam bardzo fajna ksiazke do 2 w nocy ( tak mnie wciagnelo hehe) w rezultacie zasnelam o 4.00 :( olkaa- nie da sie niestety podciagnac tego pod inne opracowania...😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za rade. Mamy taką znajomą i jak ona się nie zgodzi zostać z małym to niestety zrezygnuje z etatu :( Mały ma na buzi drobne wypukłe chrosteczki - nie wiecie co to? Ja już zgłupieje muszę chyba zrobić jakieś badania czy on ma skaze biłakową. Kurcze je już Nutramigen (bezmelczny) czyli pewnie ja coś głupia zjadłam, ale nie mogę się powstrzymac, taki dostałam apetyt po ciąży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysico, żadne badania nie wykażą ci uczulenia. Trzeba do tego dojść metodą prób i błędów. Lekarz jedynie powie ci czy to typowe objawy alergii. Albo i nie, bo tych objawów jest mnóstwo. putałaś czy mozna jechać z małym dzieckiem. Moja kuzynka mieszka w Karkowie, a rodzina jej męża nad morze. Poniewaz są bardzo rodzinni, jeżdzą tam bez przerwy w odwiedziny. Do tego ona 3 razy w tygodniu jeździ do katowic, bo tu studiuje. Dziecko ma 9 miesięcy, a przejechało już kilkanaście tysięcy kilometrów. podróż z niemowlakiem nie jest takim problemem, bo duzo śpi. Gorzej jest ze starszymi. Czy nie wiecie, gdzie kupić zagłówek na szyję dla dziecka (taki rogal)? znalazłam na allegro, ale ostatnio już się nauczyłam, że tam niekoniecznie musi być najtaniej. Mamuniu - wszystko się da podciągnąć :) Bierzesz opracowanie np. muzyka u Iwaszkiewicza i zamieniasz \"muzyka\" na \"dom\", \"dźwięki\" na \"meble\" itd. Grunt to chcieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkaa- masz racje tak wlasnie zrobie wezme opracowania znanych pisarzy ( np Brzechwy) i bede zmieniac heh wiesz nie myslalam o tym takim czyms bo raczej nie lubie kombinowac:) 🌼 mysico- moj Alek tez mial takie krostki:( jednorazowo pomogla mu masc masc Elocom ona jest na wszelkie rodzaje alergii ( tylko nie mozna jej uzywac czesto bo jest to masc sterydowa po ktorej moga byc odbarwienia) Alsuiowi pomogla mam ja w zanadrzu:) czy te krostki robia sie zolte i pekaja?? (tak mial moj baczek ) mial to tylko raz ok 3,4 tyg po urodzeniu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech dziewczyny ile ja mam prasowania... a tak mi się nie chce. Byłam już na poczcie rozesłać kosmetyki (dobrze, że ludziska kupują:)) ) Ja nie miałam ze swoim małym żadnych takich kłopotów więc nie poradzę, pił NAN a jak skończył rok to zwykłe mleko, które pije do dziś (obowiązkowo butla wieczorem bo nie zaśnie, w ogóle ma apetycik) a jak jesteśmy na wsi to pije krowie i nigdy mu nic nie było. Też nie wiem co zrobię po urodzeniu drugiego, czy wrócę do pracy czy nie. Starszy musiałby iść do przedszkola na 9 godzin, małe do żłobka i czy to finansowo będzie się opłacało? ale zobaczymy czas pokaże. Co to jest emisyjność - w mojej pracy mgr - to długo by pisać. Powiem jedno to nowa teoria mojej pani profesor promotor więc mam zawężone pole co do literatury (: Za tydzień do doktorka, zawsze po wizycie u niego jestem bardziej spokojniejsza. Dzidzię pooglądamy itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane dziewczyki:-) olkaa, pobudka o 4, współczuję, no nie, to kto tu się wysypia w tym śląskim klubie?:-) Może spanie Krzysia u Twojej mamy to dla niej atrakcja?:-) Dla Ciebie to tez jakaś odmiana? Jak sięgam pamięcią uwielbiałam spac u babci. To były czasy:-) Moja szwagierka, mama 10 latki i 7 latka, doradza, żeby ten zagłówek-rogal nie był zaokrąglony na szyi, taki podobno jest niewygodny, mozna go dostać np. w OBI na stoisku z art. motoryzac. Może warto zapytać w Plejadzie w Exclusive Baby albo w sklepie ze \"zdrową poscielą\". mysica, my również dużo podróżowaliśmy z malutką Kasią i było dobrze. Co do pracy to pewnie dobrym rozwiązaniem byłaby Wasza znajoma albo tak jak podpowiedziała Olkaa. Co krostek, nie wykluczone, że to skaza ale tego nie dowiesz sie na 100% . Bezpieczna jest do smarowania tzw. maść cholesterolowa. Testów na skazę u takich maluszków sie nie robi, trzeba stosowac własna dietę eliminacyjną. Przede wszystkim wylkucz z diety mleko, przetwory ml, ciastaka, ser, masło, wołowinę, cielęcinę czy inne alergizujace: czekoladki, orzechy, miód. I oczywiscie efekty nie będą natychmiastowe. Trzeba odczekać aż reakcja minie tak kilka dni. Poradzisz sobie z pewnością. A ja tam dobrze wiem, że po porodzie apetyt jest niemozliwy!:-) Marchewka i Mloda Mamunia, dziękuję za tak miłe słowa. Tylko, żebyscie mi dziewczyny szoku nie doznały jak się spotkamy w realu!!!:-):-) A Wy to co?:-), też jestescie sympatyczne i żywiołowe:), wszystkie tu jesteśmy miłe i serdeczne, wspieramy się, dzielimy doswiadczeniami, plotkujemy, narzekamy, marudzimy. Ja również bardzo sobie cenię opinie Olkii, trafne i konkretne. marchewka, Ty to rzeczywiście trafiłaś na suuuuper lekarzy, a niech to:-( Lepiej sobie odpoczywaj w domku i czekaj na swoją ginkę:-) Mamunia, wytrwałosci w badaniach literackich Ci życzę:-) Andzia, temat Twojej pracy mgr jest niemożliwy!!!:-) A mój temat miał tytuł: \" Le personnage dans \"Le Grand Meaulnes\" d\'Alain-Fournier\", hi, hi:-) Miłego dnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Le personnage dans \"Le Grand Meaulnes\" d\'Alain-Fournier\"???? ok:) wszystkie rozumiemy o co chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj brzuchol mnie boli chyba przesadziłam z pracami różniastymi dziś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja chyba miałam najbardziej ludzki temat \"Sprawozdawczość finansowa i jej wykorzystanie w ocenie stanu finansowego przedsiębiorstwa\" :) Mamuniu - widzę u ciebie pierwsze przebłyski inwencji :) Wiecie jaka mialam straszna wpadę wczoraj w pracy? Poslałam przelew do innego kontrahenta :( Na szczęście był uczciwy i zadzwonił, skąd tyle pieniędzy. I odeslał wszystko :) Nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby trafiło na kogoś nieuczciwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis mo zapal w zwiazku z wczorajszym pomyslem nieco oslabl bo szczerze mowic nie chce potem narobic jakis bykow. itp....... niemniej jednak sprobuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu, ja nie pisałam tego tak do końca poważnie :( Parę pomysłów można zaczerpnąć, ale łatwo sie na tym przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc a co tu tak cicho dziś, wszystkie pracują albo prace piszą? ja o swojej pracy mgr już na szczęscie zapomnialam w lipcu będzie dwa lata po obronie i uczyć już mi się nie chce, więc rozumiem to siedzenie przed kompem i wpatrywanie się w ekran, zgroza. dziś wizyta u gina, dzwoniłam i będzie na mnie czekać. jak ktos chce zobaczyć mojego synusia lub brzuszek dajcie znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam Wam powiedzieć dzień doberek:-) Kasia spi, zaraz muszę coś pokombinowac w kuchni, wziać dziecię na spacerek jak się wyspi itd... Mloda Mamunia:)nie rozumiesz?:-) temat mojej pracy prosty był jak drut :\"Postać literacka w \" Mój przyjaciel Meaulnes\" Alain-Fournier\'a. Bajeczka!:-) Polecam przeczytać, taka sliczna historia o miłości dla trochę większych dzieci niz nasze. Diddlania, jasne, że chcę zobaczyć:) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×