Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość specjalisci od kuracji Huldy C

Kuracja oczyszczenia wątroby metodą Huldy Clark

Polecane posty

Gość kulturysta!!!
papaja czieszę się, że ci się podobają te teledyski przypominają mi moją młodość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papaja, ale jesli wg. autora diety, ZO powoduje m.in. rozpuszczanie kamieni w woreczku żółciowym czy w drogach moczowych, to w watrobie tez ich chyba nie ma ? Jesli bym byl na ZO, to dopoki samopoczucie, brak dolegliwosci z prawej strony, cera, wzrok bylyby ok, to sadze, ze i watroba bylaby w niezlej formie i w takim wypadku nie widzialbym potrzeby jej czyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plywak, papaja, MonaL i inni :classic_cool: Jak myślicie pod jaką dietę można "podciągnąć" takie odżywianie: śniadanie- produkty zbożowe typu chleb z masłem+jaka na miękko lub płatki owsiane obiad - surówka z warzyw+olej lniany lub oliwa z oliwek kolacja - warzywa gotowane w postaci sałatki+mięso lub bez ale z majonezem lub ryżem. To taki ogólny zarys, bez przykładowych nazw potraw. Wiedzę macie wiekszą w tym temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda - dzięki za miłe słowa :) :) :) Wiesz, że biorę przykład m.in. z Ciebie? Jarosław, ja nie wiem co to za dieta. Ani nie wegetariańska ani nie optymalna. Może wg Caycego? Pływak, Papaja Postanowiłam 'wczuć się' trochę w żo. Zrozumieć zasady, założenia. Poczytałam wasze linki. I nie mogę jednak tego zrozumieć. Sorry, że to wklejam, ale tak żywili się i żywią moi bliscy, rodzice, wójkowie, ciotki. Nie są zdrowi.... zawały, cukrzyca, otyłość... cytat: Przykłady posiłków dla optymalnych 1. Jajecznica na wędzonym, ugotowanym boczku, chleb optymalny z masłem. 2. Żółtka sadzone na boczku, chleb optymalny lub placuszek serowo-jajeczny z masłem. 3. Omlet z 1 białka i 3-6 żółtek na maśle z łyżką powideł śliwkowych (bez cukru) 4. Zupa „mleczna śmietanę 30% zagotować, wymieszać jajka i wlać na śmietanę. 5. Twaróg ze śmietaną, masłem rybą wędzoną lub z puszki, chleb optymalny z masłem. 6. Bigos. 7. Boczek pieczony, frytki, jarzyny ogórek kiszony, kapusta kiszona. 8. Bulion z żółtkami (3-6-8 żółtek) = obiad jednodaniowy. 9. Barszcz czerwony na gęstym rosole z pasztetem. 10. Barszcz biały na kościach mięsem, śmietaną, boczkiem, kiełbasą jajami na twardo obiad jednodaniowy. 11. Żeberka smażone bigos, frytki = obiad jednodaniowy. 12. Kotlet wieprzowy z karkówki, panierowany w jajku i bułce tartej, smażony na dużej ilości masła, l-2 ziemniaki gotowane polane tłuszczem lub kalafior. 13. Kotlet mielony z dobrego mięsa, frytki, jarzyna lub pieczarki na maśle. 14. Wątróbki z drobiu smażone na maśle, frytki, popić śmietaną. 15. Flaki wołowe na bardzo gęstymi tłustym rosole. 16. Kluski optymalne z masłem, bułką tarą przyrumienioną, cynamonem, łyżeczką cukru. 17. Gołąbki w kapuście z tłustego mięsa (bez ryżu), l-2 gotowane ziemniaki. 18. Golonka wieprzowa z chrzanem, kwaśną kapustą lub bigosem popić śmietaną. 19. Każde mięso tłuste smażone, duszone, pieczone, kluski optymalne z tłuszczem spod mięsa. 20. Sernik optymalny, popić śmietaną. 21. Lody optymalne. Powiedzcie, czy to trzeba tak rozumieć, że metodą na zdrowie jest odstawienie owoców i makaronów/ryżów/kasz/strączkowych? Bo z tego by wynikało, że to one powodują choroby. A reszta - im tłuściej tym lepiej. Prawdę mówiąc, to mam takie wrażenie, że wiekszość Polaków powinna być zdrowa jak rydze. U nas jest przecież taka tradycja: tłusta wieprzowina, bigosy, jaja, serniki. A ryżu i kasz prawie wcale. Ewentualnie ziemniaki, ale zawsze obficie okraszone tłuszczem/smalcem. Szczególnie na święta - powinniśmy po nich tryskać zdrowiem. Nie krytykuję - chcę zrozumieć. Swoją drogą, to jestem w szoku, jak bardzo różnią się od siebie różne 'koncepcje' odżywiania. A najlepsze, że każda z nich, mimo że zupełnie sprzeczne do siebie, powołują się na Jezusa i Biblię i szukają dla siebie uzasadnienia w nakazach i zasadach boskich :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonaL :classic_cool: Oczywiście że Edgara:) ja mam problem od lat pod jaką dietę "podpiąć" jego zalecenia żywieniowe :( Najbliżej było by do diety dr. Haya. Ale, jak wiemy Edgar szczególną uwagę zwracał żeby dieta składała się z 80% produktów zasadotwórczych i 20% kwasotwórczych. Ciekaw jestem czy któryś z dzisiejszych promotorów diety zwraca na ten aspekt uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonaL cytuje: " Najważniejsze jest zachowanie proporcji między głównymi składnikami odżywczymi w diecie - białkiem, tłuszczem i węglowodanami. Trzeba jeść tłusto, preferować produkty najlepsze dla człowieka, KONTROLOWAĆ TYLKO SPOŻYCIE WĘGLOWODANÓW, resztę organizm sam dopilnuje. W Żywieniu Optymalnym na 1 gram białka powinno przypadać 2,5-4,0 gramów tłuszczów i 0,5-0,6 gramów węglowodanów." To w duzym skrocie. tutaj masz troche wiekszy skrot ZO http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plywak Ciekawi mnie jak u Ciebie przedstawia się pH śliny. Masz/robisz testy papierkim lakmusowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona w tym ŻO chodzi zapewne o procentową ilość z każdego rodzaju produktów. I to się sprawdza. Ale trzeba te procenty liczyć. to nie tak, że najem się tłustego i gitara. To co Jarosław pisze, że Edgar stawia na 80% produktów zasadotwórczych i 20% kwasotwórczych. To jest właśnie to. Chodzi głównie o to, aby utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. Nie dochodzi wtedy do przerostu grzybów i rozwoju pleśni, które wytwarzają toksyny i są pośrednią i bezpośrednią przyczyną wielu chorób. Możesz jeść super zdrowo, ale jak nie masz prawidłowej równowagi kwasowo- zasadowej to możesz być podatna na choroby. Głupi uporczywy łupież, może być właśnie objawem lekkiej nierównowagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że dostarczając organizmowi wszystkich potrzebnych składników i trzymając alkaliczność 80/20 odciążamy org. od tracenia energii by utrzymać pH krwi w ściśle określonym przedziale 7-7,40 czy zwalczaniu chorób. A zamiast tracić energię, organizm może ją przeznaczyć na odnowę komórek a co za tym idzie odmładzać ciało, by dłużej żyło:) Dzięki starakość za poddanie tej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarosaw nie mam i nie robilem. Ale popijam w sumie alkalizujace wynalazki, typu gorzkie kako z miodem, woda ( u mnie ph ok 8 ), soki cytrusowe, mikstura owsiano morelowa. Czasami herbata z miodem. Do miesa dorzucam duzo surowych warzyw - czesto tarty burak z marchwia. W ciagu dnia jakies owoce i ostatio szejki. Kanapki z reguly zawsze z zielonym ogorkiem. Zoltka jaj tez nie zakwaszaja - to chyba jedyne bialko :) Pokarm przezuwam troche dluzej i slina dodatkowo go alkalizuje. ps. moze Ty bedziesz wiedzial - ja nigdzie nie widzialem - jakie ph ma gorzkie kakao ? Podejrzewam, ze z uwagi na wysoka zawartosc magnezu, jest mocno alkalizujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz Jarosław przypomniało mi jeszcze coś. W ŻO jest wyłączony cukier. A cukier to właśnie główna pożywka grzybów. Dlatego owoce w tej diecie są be, a nawet fasola czy groch, bo zawierają cukier. Ale jest sposób na wywalenie cukru z fasoli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plywak Kakao jest kwasotwórcze, w/g dwóch tabel. Ktoś kiedyś się pytał dlaczego papierki lakmusowe niemieckie są lepsze. Ja mogę odpowiedzieć że dlatego bo mają dokładniejszą skalę. Te które posiadam mają wzorniki na: 5,2-5,5-5,8-6,2-6,5-6,8-7,0-7,4 niemieckie Na Allegro widziałem 5,0-5,5-6,0-6,5-7,0-7,5-8,0 czeskie chyba Gdybyś miał kupować to polecam te z dokładniejszą skalą. Ja coprawda kiedyś dawno temu miałem ze skalą co 1 takie prymitywne polskie, ale dziś to inne czasy mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi Jednak zostanę przy środzie,to jak nie pasuje Ci ,to oczyszczaj we wtorek;) Ja od dziś miałam się przygotowywać,a na razie pracuję,może już od wieczora będę mieć wolne. MonaL.:D Papaja,dziękuję za link.Wcześniej o tym czytałam,ale warto przypomnieć sobie niektóre mądrości.Oczyszczę wątrobę i jak nie będzie poprawy,to będę myśleć co dalej. Dla wszystkich🌻 i wracam do pracy,żeby wieczorem być wcześniej w łóżku i ogrzewać się termoforem. ps.przez te zabieganie,trochę nie uważam na jedzenie:( a co do diet,to jednak stawiam na warzywa,owoce,kasze,czasem mięso.Nie przemawiają do mnie tłuste rzeczy:Oale każdy musi sam znaleźć,co jest dla niego dobre,ważne... Miłego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starakość Ja nie wiem czy warto wywalać cukier z fasoli. Jeśli go wywalimy to zostanie fasola bez cukru. A może ten cukier w fasoli jest potrzebny by org. ją strawił ? To tak jak z jabłkami, surowe są bebe bo po zjedzeniu fermentują w organiźmie, a pieczone czy gotowane są cacy bo cukier zmienił swą postać, na lepiej czy wspanialej przyswajalny dla organizmu. Podobnie jest z wit.C, sztuczna nie jest przyswajana tak jak naturalna która jest w chociażby w cytrynie wraz z innymi składnikami które powodują tą przyswajalność. Wczoraj na Discawery Science był fajny film z którego wynikało że bakterie zamieszkujące nasze jelito grube powodują rozkład pożywienia i dzięki temu org. może to pożywienie pobrać do swoich potrzeb. Tych bakterii jest miliony rodzajów i stanowią 2/3 wszystkich które są w naszym ciele, a jest ich około 1,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarosław ja piszę tylko i wyłącznie o bakteriach patogennych, których przerost jest niebezpieczny. Każdy cukier dokarmia patogeny. I dlatego w żo nie ma nawet owoców. Fasola to proteiny, węglowodany i cukier:) Tak warto wywalić cukier z fasoli, ponieważ wtedy nie puszcza się bąków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, zapomniałem że każdy z nas ma poukładane w głowie wiadomości z różnych żródeł:) a co za tym idzie inne spojrzenie na dany temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka(9)
jarosław, starakość pieknie się licytujecie kto wie wjęcej, kto jest lepszy, kto co komu udowodni... a po co? Przeciesz to co piszecie i tak nie jest weryfikowalne tylko bazuje na zaufaniu, że to co jest napisane jest wynikiem wiedzy, doświadczeń które ktoś posiada (niby) posiada czyli sprowadza się do zaufania komuś (względnym zaufaniu) jarosław naczytałeś się książek i teraz szpanujesz, że coś wiesz a mam wrażenie, że nawet co niec kopiujesz może nie dosłownie ale? specjalnie użyłam tego ostatniego argumentu bo dokładnie ty mnie z góry oceniłwś w podobny sposób oj wiele popełniamy błędów w ocenie innych ludzi oj wiele ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolka - licytujecie? Przepraszam bardzo, ale nie rozumiem. O ile pamiętam moje wcześniejsze wpisy, to podzieliłam się z Moną wiedzą, która w tej chwili jest mi niezbędna w leczeniu kandydozy, ponieważ tak się składa, że ma to zastosowanie w żo. Zasady żywienia wg Edgara, które pasują Jarosławowi są podobne i tyle. I przepraszam, ale zaczyna mnie wkurzać ciągłe posądzanie mojej osoby o mądrzenie się w tym negatywnym znaczeniu ) czyt. skończ i tak jesteś kretynką) jakby tylko jedna czy dwie osoby miały wyłączność na wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka(9)
starakość ja nie ma złych intencji wszystkich podziwiam na tym szczególnie forum za zangażowanie i chęć pomocy innym sama się chyba podłącze pod wasze oczyszczanie zaczynam z matyldą od jutra tylko soki i zero mięsa i ograniczę też skrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolka(9) Kliknij na mój nick "Jarosław" :) i pamiętaj co w nim napisałem zanim przeczytasz moją wypowiedz. Albo prześledz moje wcześniejsze wypowiedzi na tym wątku, ja ciągle piszę o tym samym. Tu dla mnie nie jesteś osobą fizyczną, jak mój syn siedzący 1,5 m ode mnie. Kiedyś pisałem a teraz powtórzę: oceniam ludzi tu będących po nickach i wpisach. Jeśli Cię uraziłem oceną kim w/g mnie jesteś to przepraszam, ale gdybyś się inaczej nazwała miałbym inne wyobrażenie o Tobie. Ja cię nie znam jako osobę fizyczną, więc niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda, na śluz w organizmie: 1 część nasion kopru włoskiego 1 część nasion kozieradki 1 część nasion lnu 1/4 części korzenia lukrecji To ma być wywar, który należy stosować przez 4 tygodnie a nawet i dłużej. Wywary przygotowuje się tak: na małym ogniu pod przykryciem gotuj ok.30 minut. ...30g ziół/ na każde 0,75ml wody. Przecedź i wypij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka(9)
jarosław nadawanie przedmiotą "a tak chyaba należy podejść do naszych linków" jakiś konkretnych cech jest bez zasadne i tak w przypadku forum oceniamy "niestey" ludzi po wpisach równie dobrz mogłam bym się nazać meduza, nimfa, afodyta... czy kartofel, nocnik, butelka to nie zna zanaczenia zobacz tu co się dziej ludzie się różnie zachowuja a jak się nazywają? http://showup.tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolka(9) To że ktoś się nazywa tak a nie inaczej świadczy o nim, widocznie ma taką samoocenę. Powtarzam: ja widzę to w ten sposób jak wcześniej pisałem. Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć abyś zrozumiała. Dla mnie koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka(9)
oczywiście jarosław to nie ma wjększego zanczenia każdy ma prawo do wyciągania wniosków kulturysta może przydało by się wiecej takich wstawek jeżeli chodzi o muzę to sa również moje klimaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulturysta!!!
ale tu posucha chyba wszyscy oglądają showup karolaka jak będe miał tochę czasu to podrzuce narazie z nim jest krucho ... życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulturysta!!!
kiedy wstawiałem te trzy piosenki było odpowiedni tyle odsłuchań 1 - 4.675.490 2 - 747.590 3 - 16.732 a po jednym dniu jest tyle: 1- 4.689.098 2 - 750.874 3 - 16.822 dynamika wejść nie spotykana,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaja303.
i ty tutaj gdzie cię niema chyba opanowałaś niemal wszystkie fora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubię bywać, rozrywkowa ze mnie dziewczyna. A ty ciągle podążasz moim śladem, zakochałeś się czy co?:D Lepiej podaj, ile dostajesz od firm-gigantów za rozwalanie wątków, ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×