Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość specjalisci od kuracji Huldy C

Kuracja oczyszczenia wątroby metodą Huldy Clark

Polecane posty

Gość kamyczki
hej! czy sa jeszcze na forum osoby czyszczace watrobe? Wlasnie koncze moje pierwsze oczyszczanie i chcialam zapytac co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z przyjemnością witam wszystkich na tym forum.Temat interesuje mnie od kilku lat i mam sporą praktykę w oczyszczaniach zwłaszcza wątróbki.Chętnie podzielę się moimi doświadczeniami jak i wykorzystam Wasze. 5 lat temu usg wykazało, że mój woreczek żółciowy owinięty jest wokół wielkiego złogu i musi być usunięty. Postanowiłam pomóc sobie sama. Zaczęłam pić zioła w/g Klimuszki. Przetrwałam kilka strasznych ataków, kilka razy miałam żółtaczkę bo blokowały się przewody żółciowe ale trochę kamieni zeszło /jak groszek konserwowy/Dziś wiem dlaczego tak się działo. Potem wpadły mi w ręce książki Tombaka, następnie Małachowa i Clark. Zaczełam stosować Tombaka z bardzo pozytywnym wynikiem. Okazuje się, że nie można nic robić na łapu-capu. To baaardzo ważne, żeby przed oczyszczaniem wątroby nawet przez miesiąc pić sok jabłkowo burakowy,żeby rozkruszyc kamienie,brać kąpiele rozgrzewające a w czasie zabiegu grzać wątrobę ile wlezie! wtedy nie ma się co bać, że coś będzie boleć lub kamyk zablokuje przewód.Największy kamień jaki u mnie zszedł /też bezboleśnie/ miał dł ok 6 cm i szer ok 3,5 cm /tak, centymetrów/ i jeszcze jeden okaz - rozgałeziony, grubości kciuka ! ale to były oczyszczania kombinowane, po 3 dniach głodówki na sokach z użyciem soli gorzkiej, cytryny i oliwy piołunowo-czosnkowo-gożdzikowej. Ktos też tu napisał, że czyścić wątrobę trzeba 2 lata - myśle, że nie miał racji. Przy naszych nawykach żywieniowych to procedura do końca życia. Zresztą, potem to wchodzi w nawyk i po prostu człowiek bez oczyszczania czuje się jak nie umyty. Ale poznaje co to prawdziwe zdrowie:) oj! się rozpisałam!. Pozdro dla wszystkich a szczególne dla Walterra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczki
Jak czesto nalezy powtarzac czyszczenie watroby? Ja zrobilam pierwsza kuracje pod koniec kwietnia. Nie przygotowywalam sie specjalnie do kuracji. Dzien wczesniej jadlam jablka i pilam ziola przeczyszczajace, to wszystko. W dniu kuracji rano woda i jablka a od godz 14 juz nic. Po kuracji leciala ze mnie sama woda i takie zielone kamyczki, ktore rozkruszaly sie pod wplywem nacisku. Najwiekszy wielkosci fasolki a reszta wielkosci paznokcia. Czy to wlasnie te zlogi? Nie wiem czy dobrze przeprowadzilam kuracje. Troche rozgrzalam watrobe termoforem, nic wiecej. Podczas kuracji nic mnie nie bolalo, czulam jedynie ogolne oslabienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poldi
z soboty na niedziele oczyszczałem wątrobę drugi raz w tym roku, 300 ml soku z cytryny + 300 ml oliwy z oliwek...oczyszczanie zrobiłem z marszu i udało sie, posypaly sie duże zielone kamyki. Nastepne planuje w ten piątek lub nastepny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczki
a mozna oczyszczac z taka czestotliwoscia? Mozesz opisac kuracje jaka stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poldi
kamyczki watrobe oczyszczam od 3-lat przewaznie raz w miesiacu księżycowym przed pełnią;) cały czas stosuje do oczyszczania oliwe z oliwek i sok z cytryny+termofor do ogrzewania watroby:) narazie oczyszczania wychodzą i to jest najważniejsze. Obecnie czuje potrzebę jeszcze jednej kuracji oczyszczania i przeprowadze ją 1 czerwca:) byc może watrobe oczyszcze jeszcze ze dwa razy w tym rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczki
a sol gorzka? Ja stosuje taka kuracje, znaleziona na necie DO KURACJII POTRZEBUJESZ: - 250 ML OLIWY Z OLIWEK (na dwie dawki, kazda po pol szklanki: jedna sobotnia, druga niedzielna) - 2 DUZE GRAPEFRUITY (kazdy na dwie dawki: sob. + niedzielna) - 4 LYZKI SOLI „EPSOM” tzw." SOLI GORZKIEJ" = ( MgSO4 + 7H2O= Magnesium Sulphate) = EPSOMITE = Magnesium Sulfate Heptahydrate) na 4 dozy roztworu solnego. Wybierz sobote na dzien startu picia mikstury oczyszczajacej.Kontynuacja wypadnie na niedziele. Piatek: Nie bierz zadnych lekow , witamin czy ziół na dzien przed czyszczeniem. Dobrze jest dokladnie oproznic jelita (lewatywa lub ziola przeczyszczajace wypite w piatek na noc) Sobota: Sniadanie ma byc beztluszczowe , nie pij tez mleka. Poleca sie natomiast sycące platki owsiane NA WODZIE, gotowane warzywa, owoce (jablka), sok owocowy, To umozliwi wywarcie wiekszego parcia na watrobe, ktora wydali dzieki temu wiecej kamieni I sluzu. 14:00 NIE PIJ I NIE JEDZ PO GODZINIE 14:00!!! PRZYGOTUJ: Wymieszaj 4 lyzki stolowe soli w 3 szklankach wody przegotowanej. Tak uzyskany roztwor wlej do dzbanka i wstaw do lodowki. Z tego powinnas uzyskac 4 porcje mikstury solnej. (kazda po mniej wiecej ¾ szklanki.) *** Jesli chcesz zamiast wody do roztworu solnego uzyc soku z grapefruita lub swiezo wycisnietetgo soku z jablek – bardzo prosze, bedzie ci lepeij smakowac. 18:00. A) ROBISZ: Pijesz 1 dawke roztworu solnego. Po wypiciu mozesz oplukac usta woda lub napic sie kilka lykow wody, aby nie czuc pieczenia po solnym roztworze. B) PRZYGOTOWUJESZ: wyciagasz z lodowki olive z oliwek i grapefruita, aby sie ocieplily do temp. Pokojowej. 20:00. A) ROBISZ: Pijesz 2 dawke solna. Nie jesz od godziny drugiej, ale nie powinienes sie czuc glodny. B) PRZYGOTOWUJESZ: rozscielasz lozko, ubierasz pizame, zalatwiasz toalete. To jest decydujacy, krytyczny moment dla osiagniecia sukcesu w oczyszczeniu watroby! 21:45. A) PRZYGOTOWUJESZ: Wlej pol szklanki oliwy zoliwek do sloika z nakretka. Duzego grapefruita wcisnij do osobnego naczynia, oddziel metne strzepki grapefruita od soku. Powinnas osiagnac przynajmniej pol szklanki czystego soku. Wlej ten sok do sloika, gdzie jest juz oliwa z oliwek, zakrec wieczko i wstrzasajacj dobrze wymieszaj z oliwa. B) ROBISZ: Teraz idz do ubikacji jeden lub wiecej razy, nawet jesli mialabys sie spoznic z wypiciem PRZYGOTOWANEJ OLIWY Z GRAPEFRUITEM do 15 minut.. Ale nie przekrocz 15 min spoznienia, bo d tego zalezy ilosc wydalonych przez watrobe kamieni. Im wieksze odstepy w piciu soli i oliwy tym efekt moze byc slabszy. 22;00. A) ROBISZ: Pijesz pierwsza dawke roztworu oliwy + grapefruita. I do pieciu minut po wypiciu masz znalezs sie w lozku, inaczej zaszkodzisz sama sobie- Kamienie moga sie nie wydobyc. Mozesz po tej p[orcjii oliwy zazyc leknasenny, zebys mogla przespac cala noc spokojnie. Mozna ten lek popic woda. Poloz sie na plecach, glowa wysoko na poduszce. Probuj nie ruszac sie przez nastepne 20 minut, wytrwaj w tej pozycjii jak najdluzej. W tym czadsie moze poczuc cos jakby sznur kamieni wedrujacych wzdluz jelit.Nie bedziesz odczuwac bolu, poniewaz sol epsom otwiera zastawke kanalu żółciowego. Po 20 min bezruchu zasnij jak najszybciej juz w dowolnej pozycjii. Nastepny dzien: Zraz po wstaniu wypij 3 porcje roztworu solnego. Nie pij jej przed 6:00 rano. Mozesz sie po wypiciu jeszcze polozyc , ale ruch tez jest wskazany. 2 godziny pozniej: wypij druga dawke mixu oliwy+ grapefruita. 2 godziny po tym: wypij 4-ta doze roztworu solnego. Mozesz sie polozyc. 2 godziny pozniej: mozesz wypic sok owocowy. Po pol godzinie zjedz owoc. Godzine pozniej mozesz zaczac jesc rzeczy lekkie. ***Mozesz spodziewac sie biegunki w godzinach rannych***. A ty podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fusia To jest cenne co napisałaś. Przed p[ierwszym czyszczeniem watroby przez 3 dni zażywałam rózne ziola zgodnie z zaleceniem Malachowa i czyszczenie bylo bardzo dobre. Drugi raz nie zrobilam przygotowania i kamieni bylo niewiele i same drobne. Czy możesz mi napisać jak przygotowujesz ten sok jabłkowo - buraczany? Czy go rozcieńczasz z wodą? ja po wypiciu takiego soku natychmiast wymiotuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczki
no to chyba musze przeczyscic sie jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzduraaaaaaaaaaaaaa
Po pierwsze wątroby nie mozna odtruć- gdyby to było mozliwe ludzie nie umieraliby na marskość tego narządu. Jesli eliminujemy używki np. kawę- to wątroba po prostu nie pracuję, ale nie oznacza to , że w tym czasie są zniej wydalane nagromadzone wcześniej substancje. I nie jest to tez zbyt dobre dla organizmu, bo np. wegetarianin, który nagle rezygnuje z bezmięsnej diety ma problemy z wątrobą. Nie żyjemy w strylnym środowisku i takie akcje niejednokrotnie przynoszą więcej szkody niż pożytku. Po drugie piękna promocja produktu - pogratulować akcji marketingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczki
no wlasnie na czym moze polegac szkodliwosc oczyszczania watroby? oczyszczalam watrobe tylko raz i chce sie dowiedziec kiedy mam zrobic kolejne oczyszczanie tak zeby sobie pomoc a nie zaszkodzic. (nie wiem tez o jaki produkt ci chodzi. ja osobiscie stosowalam sol gorzka, oliwe z oliwek i sok z grejpfruta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzduraaaaaaa
Wiesz jak wygląda człowiek , który chodził na regularne lewatywy, oczyszczał się i spał w namiocie tlenowym? Si Jackson. Teraz drobnoustroje są dla niego na prawdę groźne. Jeżeli wlewasz w siebie alkohol, kawe etc. po pewnym czasie nie ma ich we krwi- znaczy wątroba pracuje prawidłowo. "Odzwyczajając" ją od wszelkich ciężkostrawnych pokarmów oraz szkodliwych substancji- powodujesz, że spuchnie Ci przy pierwszym niezdrowym posiłku. Cóż organ nieuzywany "zanika". Po prostu nie jest mozliwe oczyszczenie wątroby- możesz zmienić dietę, ale ze świadomością , że na zawsze, w przeciwnym razie skazujesz się sama na dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczki
no to co to bylo te zielone "kamyczki" ktore ze mnie lecialy? Oczyszczanie watroby zrobilam, bo 2 lata bralam tabletki anty no i inne leki, procz tego witaminy(w kapsulkach) i takie tam. Kupe dziadostwa krotko mowiac. Ze wzgledu na miejsce zamieszkania zmienilam calkowicie diete na srodziemnomorska,a chodzilo mi tylko o oczyszczenie watroby z tych swinstw ktore bralam. Nie pije kawy, a alkohol tylko sporadycznie w minimalnych ilosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyczki Te zielone kamyczki przypominające wosk to kamienie cholesterolowe. Ci, ktorzy czyszcza watrobe systematycznie twierdzą, że nie mozna jej wyczyścic i juz bedzie ok. Te kamienie beda sie dalej tworzyc i czyszczenie znów bedzie po pewnym czasie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaden nick nie wchodzi Przy chorej wątrobie nie stosowalabym czyszczenia. To jest zbyt duzy wysilek dla watroby i organizmu. Ale to jest moje zdanie. Moze wypowiedzą sie bardziej doświadczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczki
dzieki! no wlasnie o to mi chodzilo. co jeszcze procz lekow zanieczyszcza watrobe? Uwazam ze odzywiam sie zdrowo. Codziennie warzywa, oliwa z oliwek, ocet jablkowy, itd. Jem tylko drob, ryby.smazone i ciezkostrawne potrawy tylko jak jestem w Polsce... Procz tego duzo wody a ostatnio duzo jogurtow. Nie czuje sie zanieczyszczona, ale watroba dawala mi sie we znaki jak sie faszerowalam roznymi tabletkami, wiec postanowilam oczyscic. Czy po tym pierwszym oczyszczaniu wszystko juz ze mnie "wylecialo"? czy mam powtorzyc kuracje? gdzies czytalam na necie ze po miesiacu trzeba powtorzyc a pozniej to raz na dwa lata. co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzduraaaaaaaaaaaa
http://www.zdrowemiasto.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=5771&alt=66 fragment "Podobnie jest z "oczyszczaniem organizmu". Jest to mit! Organizm oczyszcza się na dwa sposoby: albo metabolizuje związki szkodliwe z wytworzeniem nieszkodliwych, usuwalnych metabolitów, albo gromadzi toksyny w tkankach (różnych w zależności od charakteru związku). Jeśli jakiś związek jest usuwalny, to opuszcza organizm człowieka albo przez płuca (jeśli może przyjąć formę gazową), albo za pośrednictwem nerek. Niewielka ilość substancji - metabolitów szkodliwych - jest usuwana drogą przewodu pokarmowego. Po prostu przewód pokarmowy pełni inną rolę - tu się związki przyswaja a nie wydala. Wydalaniu podlegają niestrawione pokarmy. To głowonogi mają wspólny otwór gębowy i odbyt. U nas droga pokarmu jest od góry do dołu. I tego należy pilnować :-) Wszystkie znane mi terapie "oczyszczające", a wśród zielarskich mieszanek jest tego sporo, mają albo działanie moczopędne, albo zwiększają ilość żółci i w tym mechanizmie powodują "oczyszczenie", czyli - mówiąc literacko - rzadką kupkę. Zatem albo ma Pani biegunkę (kilka luźnych stolców w krótkim czasie), albo biega Pani do toalety na siusiu. Każda z tych metod jest skuteczna o tyle, że oczyszcza organizm z kilku litrów wody, więc czujemy się lżejsi (i oczywiście waga to potwierdza). Tylko że woda stanowi nieodzowny a przeważający (o czym często zapominamy!) składnik organizmu. Bez niej nie ma życia nie tylko w oceanie, ale i w naszych "lądowych" organizmach. "Oczyszczające" głodówki, zwłaszcza długotrwałe, są po prostu szko-dli-we. Mitem jest, że brak pokarmu powoduje jakieś niezwykłe a pozytywne efekty. Nie jest prawdą, że w czasie głodu organizm spala tłuszcze lub zgromadzone związki toksyczne. To nie jest skuteczna terapia odchudzająca."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleju do smażenia raczej nie stosowalaby, ale oliwę z oliwek lub pestek winogron tak. Ta oliwę przeciez nie pijemy codziennie. Ja przy czyszczeniu wypijam pół szklanki, a przeciez nie czyszcze watroby co miesiąc. To nie jest duzo. Ale inni moga miec inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyczki No nie wiem co powiedzieć o Twojej diecie. Wg mnie najlepsza jest dieta zrównoważona. Czy ta oliwę stosujesz w potrawach zamiast innych tłuszczów? A ocet? Stosujesz jako przyprawę? Bo nie pilabym codziennie oliwy i octu dla samego picia. Ale, zaznaczam, to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczki
to dlaczego niektorym kamyki zatykaja przeody zolciowe tak ze potrzebna jest interwencja chirurga? Jakos organizm nie potrafi sobie sam poradzic i sam sie oczyscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzduraaaaaaaaaaaa
wydaje mi się , ze posługujemy się błędnym przedrostkiem i stąd nieporozumienia, gdyby zamiast Oczyszczania mówiono o PRZEczyszczaniu wszystko byłoby jasne. Jak się pije olej na szklanki to PRZEczyszczenie jest gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×