Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaaaaaasia

Panna z dzieckiem do ślubu w białej sukni???

Polecane posty

Gość przyczepa
taka sukienka to jest tylko symbol , tak samo jak obraczki i inne bajery; a moj maz i ja na przyklad nie mamy obraczek - to bardzo zle z nas malzenstwo , prawda? szybki wniosek , bo w koncu jak malzenstwo , to obraczki i kropka. Moi niemieccy koledzy maja od roku dziecko. Jak sie dowiedzieli , ze ona jest w ciazy , to nie organizowali na leb na szyje slubu , bo mieli to w dupie. Pierwsze to bylo - wieksze mieszkanie. I przeprowadzka. Slub byl rok po urodzeniu dziecka , wlasciwie prawie poltora rooku. I nikt sie nie oburzal , nikt im sie nie kazal wstydzic. Wszystko powoli , spokojnie , wszystko w swoim czasie. A nie z jezorem na brodzie , poki brzuch jeszcze nie jest za duzy. I slub byl polaczony z chrzcinami. To dopiero wstyd by byl u nas , co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczepa jest chora
ślub kościelny biora katolicy prawda? czyli osoby które wyznaja pewne zasady zycia kościelnego, spowiadają się , przyjmują sakramenty. Nie wiem czy wiecie ,że jest coś takiego jak grzech nieczystości. Kobieta współrzyjąca przed śłubem to grzech,, jakoś mozna zamknąc na to oko, ale kobieta dopuszczająca się grzechu nieczystości ze skutkiem dziecka jest nieczysta i ma czelnośc iśc w bieli do kościoła i w welonie? Obłuda. Taka osoba nie jest katolikiem i bierze slub po to byc kazdy podziwiał jej suknie . Slub to sakrament. każdy katlok(prawdziwy) wie co znaczy nieczystość). Nie ma mowy o moherach zanzaczam. Katliczki wiedzą o czym mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczepa
chora przyczepo , ciesze sie , ze jestes bez grzechu , swieta i niepokalana , a moze grzech nieczystosci jest takim szczegolnym grzechem , ktory - w przeciwienstwie do innych grzechow - jest nie do wybaczenia i wyklucza z kosciola ? Bo mnie zawsze uczono , ze Bog jest milosierny i przebacza grzechy , a poza tym nikt nie jest bez grzechu , czlowiek jest grzeszny i omylny i ma do tego prawo ? Eh ty to masz zakuty leb , czolg pancernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczepa
NIECZYSTA W dawnych czasach za nieczsta uwazano kobiete , ktora ma akurat okres. Nawet byl taki zabobon , zeby baba z miesiaczka nie robila ciasta , bo wyjdzie zakalec albo zeby w czasie przygotowan do wielkanocy , tam gdzie robi sie potrawy , nie siedziala zadna miesiaczkujaca , bo sie wszystko popsuje i 'zanieczysci'.To podobna stylistyka i logika. Koltun , 21. wiek , a koltun zyje i ma sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup
nie rozumiem dlaczego na współżycie bez dziecka sie przymyka oko, a na współżycie z dzieckiem, juz absolutnie nie??????? czy tylko dlatego, że takiej bez dziecka nie zagląda sie w majtki, i teoretyucznie ona nmoze być dziewicą???to moze jeszcze przed ślubem księża beda nas wysyłac do lekarza na badania, i jak sie okaże, żesmy nie dziewice, to akysz????? Pierdol-nij sie w ten głupi łeb, moherówko stara!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toc to POlska
zyjemy w Polsce, w kraju katolickim , więc niech niech nie zabierają głosu Niemki . Niemcy to kraj niechrzescijański.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsydz się
pierdolnij sie w ten moherowy łeb moherówko:cytat jednej z was. bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech kobiety ile
wy potraficie rozrywki człowiekowi dostarczyć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsydz się
masz zakuty łeb kolejny cytat domyslam sie tylko ze to jest jedna i ta sama osoba, która bardzo wulgarnie sie odnosi do tych którzy maja inne zdanie na temat panny z dzieckiem idącej do slubiu w welonie. Pocóz ta agresja? chsesz swiat zmienić? Bo pojawiasz się na każdym topiku i tak się wulgarnie zachowujesz. :D niemasz siły przebicia i walczysz o pozycję ? Najlepiej kogos wyzwac by miec przewagę? Mylisz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaasia
CYTUJE"""""Tak mam 23 lata i jestem dziewicą. mam wspaniałego faceta o kilku lat, mamy mieszkanie kupione, pomieszkujemy razem, remontujemy mieszkanie, razem studoiujemy i pracujemy."""""" WI ĘC TY NIE MASZ GRZECHU???POMIESZKUJESZ SOBIE Z FACETEM PRZED ŚLUBEM TO JUZ JEST GRZECH!!!A KYSZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech kobiety ile
wsydz się= o drugim obozie można powiedzieć to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tez coś
kasiaaa celowo napisałam i czekałam na twój atak:D Tak pomieszkuję z narzeczonym, i nie uprawiam seksu. Nikt mi nie zagląda w majtki i mam czyste sumienie i wiem ze jestem dziewicą i będę miała welon. Wiem ze to grzech a owszem. Dlatego mówie ze mozna sie bzykac , mozna się nie bzykać i iśc do slubu w bieli. Ja trąbie ci o tym ,że nie nalezy iśc w bieli jak sie ma juz dziecko. czy umiesz zroumiec to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorneta
Biel moze razić starsze osoby. Sama, gdybym była w takiej sytuacji wybrałabym sukienkę w odcieniu kremowym, a zamiast welona wpięłabym we włosy prawdziwe kwiaty - oryginalnie i romantycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tez coś
ech kobiety ile- o drugim obozie. Nie zauważyłam oby któraś tu wyzywała takimi wulgaryzmami naprawdę bardzo brzydkimi, i pisała dośc agresywnym tomem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczepa
mozna sie tez bzykac i isc do slubu w bieli , nigdzie nie jest napisane , ze nie wolno , a i panie w salonach nie wymagaja swiadectwa czystosci od ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaasia
jestem w szokui...spalili mnie na stosie bo kilka lat leczyłam się na bezplodność, nareszczie Pan Bo dal mi dziecko a teraz okazyuje się że nie to wstyd mieć dziecko bez ślubu. Wygralam walkę z rakiem....lekarze dali mi ostatnią szansę na dziecko i udalo się!!!a terasz zniewieściałe dziewice palą mnie na stosie....a jak jest dziewica oleańska po skrobance to może iść w bieli?????a jak się puściła i poroniła to może iść w bieli????Możę.....ale ja nie....no bo nie wypada,,,,,i dlatego ubiore dresy...i kask żeby nikt nie powiedział że stanęłam twarzą w twarz z Bogiem przed ołtarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lorneta
ale takich jak ty jest mało jak widzisz. Sama poczytaj co sie dzieje.:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech kobiety ile
no tez coś- a starym obyczajem proponuje (bo w końcu to też tradycja) by małżonek twój po nocy poślubnej w oknie wywiesił prześcieradło z czerwoną plamą. Tylko staraj się by czerwień dobrze było widać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tez coś
juz przesadzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez takich głupich histerii
dobrze? lorneta dobrze napisała. jest tyle pięknych sukien w innych odcieniach i tyle ozdób do włosów, diademów i innych, że uważam, że kobieta, która juz ma małe dziecko i decyduje się na biel i welon, robi to tylko po oto, żeby prowokować takie dyskusje i obgadywanki. lubisz być na językach - rób sobie co chcesz. ale gdybyś miała odrobinę wyczucia i dobrego smaku, wybrałabyś inne rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech kobiety ile
eeeee nie no przecież to tradycja o co ci chodzi ?! tradycje trza szanować! i kropka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorneta
Kasiu, nie przejmuj się, bo czytam i nadziwić się nie mogę. Te pyskówki na forum przypominają mądrowanie się dzieci w piaskownicy. Ludzie, którzy życia nie znają, mądrują się na cudzy temat. Czytając, mam wrażenie, ze są to wypowiedzi niedojrzałych piętnastolatek. Niestety zauważyłam, że na każdym topiku, gdy dziewczyna zada proste pytanie, nikt nie potrafi na nie odpowiedzieć. Odpisują tylko te, co nie mają z czasem co zrobić i lubią innych gnoić. Teraz są wakacje, więc wciskają nos tam gdzie nie trzeba z braku innego zajęcia. Niech lepiej książki poczytają i wzbogacą się intelektualnie, bo ich wypowiedzi poza pojedynczymi, nie świadczą o tym, by miały wysoki iloraz inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczepa
ja tez uwazam , ze obowiazkowo wywiesic przescieradlo ! kaaaaaaasiu , wszystko zalezy od Twojej wrazliwosci na zlosliwe i bezczelne komentarze. Bo widzisz tu przekroj przez spoleczenstwo. Jesli nie robi Ci to przykrosci , mozesz isc w bieli. Jesli mialabys plakac przez takie potwory , to dla wlasnego komfortu wybierz inny kolor , bo po prostu szkoda nerwow i szkoda , zeby Ci zniszczyly Twoje swieto. A zeby sie wstydzic dziecka albo wymagac tego wsytdu od kogos , to trzeba byc durniem. Znam taka jedna babe , co nie chce pokazywac zdjec swoich wnukow , bo ziec jest turkiem. I takie 'czorne'. Glupia i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panienka z dworca
prowokacja sie zaczeła i podpuszczanie do dalszej dyskusjo kłótnio przepyszanki. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorneta
Ale przy bieli lepiej nie upieraj się, może to koleć w cudze oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahah
tak jasne przyczepo moze iśc w bieli i narazić sie na ośmieszenie, i niezapomnij jeszcze zaweicic krzyza na szyi. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahah
przyczepa mówi ze złosliwe komentarze padaja a teraz sama wyzywa:o i kto tu jest bezczelny i złośliwy i chamski przyczepo? nikt inny tylko ty i twoje wulgarne komentarze. Wracaj do niemiec.Tam nie ma chrzescijaństwa bo ty nie jestes katoliczką. Katolik nie ma takich poglądów i zachowania jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczepa
no wiec wlasnie mowie - jesli ma tak kulturalne osoby w swoim otoczeniu jak wy - ktore sie wysmiewaja z bialej sukienki w przypadku matki - i jakby jej to mialo sprawiac przykrosc , to po prostu szkoda zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech kobiety ile
hahahahahah-- tak !! TAK TAK masz racje prawdziwy polski katolik widzi prawdziwe granice i wielbi tylko czystych i ojca rydzykanta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczepa
no , nie jestem katoliczka , bo nie mam nic przeciwko bialym sukienkom idz ty katoliczko , jak juz skonczysz tu klapac pyskiem , idz odmowi rozaniec , zloz raczki i pochwal sie bozi , jak dzis ladnie nagadalas zlej przyczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×