Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaaaaaasia

Panna z dzieckiem do ślubu w białej sukni???

Polecane posty

Gość hahahahahah
przyczepa. Nikt sie nie wysmiewa. Przeciez tu chodzi o doradzenie. Więc doradzamy jej , aby nie szła w bieli skoro ma dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianeczka
to zalezy czy jestes bardzo religijna czy nie. Ja na twoim miejscu poszlabym w białej sukni z welonem, i tam bym sie nie przejmowała. Jak masz watpliwości to porozmawiaj ze swoim facetem na ten temat, bo sądze że to po cześci też jeg dotyczy i zróbcie tak jak uważacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mo tez coś
patrzcie jak czuc ,że przyczepa nie jest katoliczką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech odszczeli
utopi albo coś to dziecko- z morderstwa się wyspowiada, grzechu nie będzie widać i białą suknie będzie mogła wg. moherów wtedy wdziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mo tez coś
Jak ona moze iśc w białej sukni ja ma juz dziecko.? I wcale niz zalzy czy jest się wielkim katolikiem. Jakby autorka była wielkim katolikiem to juz dawno miałaby slub i wtedy po ślubie myslała by o dziecku, próbowała sobie sprawić , a nie odwrócona kolejność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech kobiety ile
no tez coś- a może jużprzestaniesz zmieniać te niki i piać o głupotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczepa
Wiecie co ? Do niemiec nie musze wracac , bo caly czas tam jestem - i ciesze sie z tego. Ciesze sie , ze nie zyje w kraju , gdzie jedyna sluszna kolejnosc to slub (koscielny oczywiscie) , potem dziecko , gdzie 23-letnia dziewczyna bez chlopaka to stara panna, gdzie ludzie obrazaja sie , bo na weselu podano wegetarianskie potrawy , gdzie pannie mlodej zaglada sie w majtki , czy na pewno jest dziewica i gdzie kazdy jeden jelop uwaza , ze ma prawo wykluczac innych z kosciola wedlug wlasnego widzimisie. I wspolczuje tym normalnym , ktorzy by chciali , zeby bylo inaczej ,a musza zyc w sasiedztwie koltunstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uyyggffvgbbvgbvbvbb
jejku ile tu hipokrytek i dziewuszek z małomiasteczkowa mentalnoscią siedzi, az przykro czytac.Jak panna sypia z facetem, ale nie zaliczy wpadki, albo zaliczy, ale ciaże usunie, to naturalnie i biała sukienka i welon na miejscu, bo ludzie się domyslają, ale nie wiedzą, to ona moze , poczucie przyzwoitosci takiej gawiedzi nie zostanie naruszone, ale jak dziewczyna urodzi dziecko przed slubem to powinna zostac napietnowana, przez to, ze nie wolno jej załozyc białej sukienki. Tak naprawdę ta biel, to juz od wielu lat jest symbolem niewinnosci bardzo UMOWNYM, ostała się jako tradycyjny kolor sukni slubnej i nic więcej. Zakąłdają ją nawet dziewczyny w zaawansowanej ciaży. I tylko do bardzo ciasnych zamkniętych umysłow takie zmiany nie docierają. Dulszczyzna gorą. Zakładaj dziewczyno co tylko masz ochotę, u mnie w rodzinie dziewczyna miałą wpadkę, slub cywilny wzieli przed urodzeniem dziecka, ale koscielny juz po urodzeniu. Dziewczyna byłą w białej sukni i nikogo to noe bulwersowało. A tak na marginesie biel jest symbolem niewinnosci, ale symbolem czystosci seksualnej jest welon, tak mi się przynajmniej wydaje, czyz nie jest tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faryzeusz
"uyyggffvgbbvgbvbvbb jejku ile tu hipokrytek i dziewuszek z małomiasteczkowa mentalnoscią siedzi ..." a poco ten twój komentarz? powiedz spokojnie swoje zdanie i kwita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niemiec nie
musisz jechac bo tam jesteć, a jednak jestes niemka stąd te twoje okrzyki i wulgaryzmy z atakami na katolików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorneta
Już ktoś chyba wcześniej napisał, że biała sukienka jest symbolem czystości. Oczywiście symbol ten jest prawidłowo wykorzystywany, gdy panna młoda jest dziewicą, a to zdarza sie niezwykle rzadko, o ile w obecnych czasach wogóle się zdarza. Tak więc mozna posunąc się o stwierdzenie, że wszystkie panny młode naginają zwyczaj ubierania białej sukienki i że żadna założyć jej nie powinna. Polatach długiego związku i posiadania nieślubnego dziecka, zwyczaj ten jest szzególnie nagięty i wręcz nie wypada ubierać białej sukienki. Wszystkie babcie i ciocie na pewno obgadają pannę młodą. Lepiej nie szargać sobie nerwów i zdecydować się na inną jasną sukienką. Wiem, marzenia marzeniami - każda chciałaby wyglądać jak prawdziwa panna młoda, ale życie jest życiem. Trzeba pokierować sie rozsądkiem. Lepiej iść do ołtarza nie miejąc obaw, że ktoś z gości wyśmieje cię w duchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejku a w czym problem
biel i welon to symbole niewinnosci( w sensie dziewictwa) :O takgwoli wyjasnienia a autorce radze dzialac zgodnie z wlasnym sumieniem! jesli w tym dniu bedzie dobrze sie czula w snieznobialej sukni z welonem do ziemi to niech takzrobi i bedzie szczesliwa (w koncu to tylko ubior, nie zgrzeszy tym w oczach Boga) co innego jak ma jakies watpliwosci i zle by sie czula no to bez sensu, bo teraz jest tyle pieknych sukien w roznych odcieniach ecru, bezu, blekitu czy innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niemiec nie
przyczepa- musisz pamietać kobito o jednym. Jestes w Niemczech a my w Polsce. Tu jest zupełnie inaczej niz u Was. U Was nie ma chrzescijaństwa i nawet nie wiem czy wogóle biorą łśub kościelny skoro nie ma katolików. W Polsce jak zwał tak zwał ale jest dulszczyzna, jest obgadywanie, i twoje niemieckie porady spowoduja ze laska się ośmieszy wyskakując w sukni z welonem:D. Niech zrobi co uwaza, ale nie mów co dobre dla niej z co złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech kobiety ile
niektóre panienki tu na pewno są dziewicami- taka np. no tez coś, obecna pod różnymi nikami, jest np dziewicą nie tylko w sensie podobno posiadanej błony, ale także w sensie umysłowym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uyyggffvgbbvgbvbvbb
no własnie to jest mój komentarz, siedzi tu duzo hipokrytek, małomiesteczkowa mentalnoscią tu zajezdza, i moherami . Płakac się chce, młodzi ludzie, a tacy ograniczeni, spłącają Giertychowi dług za matur. To jest własnie statystyczny katolik polski, o zesz...... swiat się z nas smieje, bida i zacofanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lockomotifa
no jak ktos sie obraca w takim dusznym zacofanym srodowisku to moze..., ale normalni wykształceni ludzie, mają takie konwenanse w dupie, bo biała sukienka to tradycyjny sroj panny młodej, zadne tam swiadectwo jej dziewictwa. Przestancie się wygłupiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczepa
Jak widac - nie jestem tu jedyna z takim a nie innym zdaniem - wiec chyba w Polsce tez wiele osob ma poglady podobne moim. Zreszta nie w Niemczech sie wychowalam , wiec mentalnosc mam polska. Nie wszyscy Polacy maja koltun. Poczytaj , zanim cos powiesz. Prawie cale Niemcy sa chrzescijanskie. Poludnie raczej katolickie , polnoc raczej protestancka. Tylko ludzie ponad swietojebliwa poboznosc niedzielna i przedslubna przedkladaja zycie codzienne i rozsadek. I przez to sprawiaja wrazenie bardziej ludzkich i wyrozumialych , a nie zapatrzonych w jedyna sluszna doktryne z radia maryja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chcesz isc do slubu w balej sukni - nic nie stoi na przeszkodzie :) Skonczyly sie czasy, kiedy bialy byl zarezerwowany tylko dla dziewic. Ograniczenie sie w ten sposob zakrawa na kpine. W zasadzie teraz bardziej moda slubna steruje kolorami niz jakies przesady. Poza tym jak juz tak sie czepiacie nie dziewic, ktore ubieraja sie na bialo, to robcie nagonke na ksiezy, ktorzy dupcza sie na zachrystii, albo uzadzaja dzikie orgie a mimo wszystko na mszy wyskakuja w sutannie. Kaaaaaasia >> gratuluje dzieciatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie róbcie głupich histerii
"Zakąłdają ją nawet dziewczyny w zaawansowanej ciaży. I tylko do bardzo ciasnych zamkniętych umysłow takie zmiany nie docierają." Tylko kobieta o bardzo ciasnym umyśle i wyjątkowym braku wyczucia sytuacji zakłada białą suknię ślubną, kiedy jest w ciąży. I nie rozumiem, dlaczego wg was WSZYSTKIE te, które założyły białą suknię i welon już się puszczały, skrobały i nie wiadomo co jeszcze. Wbrew pozorom dużo jest i będzie coraz wiecej takich, które do ślubu będą szły czyste, albo będą przed ślubem współżyły tylko ze swoim przyszłym męzem. A zakładanie białej kiecki przez matki i ciężarne jest dla mnie - jak już wcześniej napisałam - dość płytką i głupią próbą wzbudzenia sensacji w rodzinie i innych gościach na ślubie. Innego celu w tym nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech kobiety ile
"Tylko kobieta o bardzo ciasnym umyśle i wyjątkowym braku wyczucia sytuacji zakłada białą suknię ślubną, kiedy jest w ciąży." Dziewictwa umysłowego cd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tez coś
ja nie musze byc pod innymi nickami. Wystarczy ze mam jeden. I tak samo uwazam ,że kobieta mająca dziecko nie powinna iśc w bieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie róbcie głupich histerii
Równie dobrze możesz sobie na stadionie kupić dyplom i kazać się tytułowac magistrem czy doktorem... Przecież nie musisz postępować zgodnie z tradycyjną drogą, skoro są inne, łatwiejsze opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łasiczka 27
Zastanawiam sie czy kobieta z dzieckiem ma wogóle pozwolenie na ślub kościelny, bo jak czytam co niektóre wypowiedzi to wydaje mi sie że nie, bo przeciez mieć dziecko to grzech śmiertelny Na szczęście mój ksiadz był innego zdania i wole jego słuchać niż co niektórych dziewczyn tutaj Tak jak Kasia nie mogłam wziąsć wcześniej ślubu, więc ślub będzie dopiero za rok, moja córeczka bedzie miała 4 latka, ojciec dziecka jest moim narzeczonym i ksiadz powiedział że do ślubu moge iść i w welonie i w białej sukni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kizkarz
naprawde zakładasz, ze wiekszosc panien młodych to dziewice????/ Naprawdę myslisz, ze jak dziewczyna wspołzyła przed slubem tylko ze swoim przyszłym mezem, to jest w czyms lepsza ? Kochanie, albo zachowujesz czystosc zgodnie z przykazaniem wiary, albo nie, ato czy to będzie twoj przyszły mąz nie ma znaczenia. Nie jestes juz dziewica i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie idz poprostu
Tu sa same panny z dzieckiem i niemki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reszkowaa
Ja proponuję, zeby dziewczyny musiała się przez załozeniem białej slubnej sukni, wylegitymowac sie zaswiadczeniem lekarskim od ginekologa. Co to w koncu znaczy, zeby i inne pannice mogły w takich sukniach brac slub. Co tam wykształcenie, dyplom to nic, wiara i czystosc jest wazna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cstabnacja
oj tak, tu sami Zydzi, Niemcy, Panny z dzieckiem i Masoni, precz z otwartoscia i liberalizmem. Bronmy swych tradycyjnych POLSKICH wartosci. Panna z dzieckiem w białej sukni do slubu?, koniecswiata, co by ojciec Rydzyn na to powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alem sie usmiala
mozemy byc biedni, mozemy mature otrzymac z racji decyzji politycznej, ale nie popuscimy, ta co wyskrobała, co utopiła, co nie dosc ze wspolzyłą , jeszcze stosowaąla niedozwolone przez Kowsciol srodki antykoncepcyjne a nie wpadłł a moze miec biała sukienkę, ale ta co urodziła, bial asukienka? w zyciu, tp przekravcza pojmowania swiata przecietnego zacofanego {Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam ze powinna dziewczyna
postąpić zgodnie ze swoim sumieniem, Bo jezeli włozy biała i potem będzie cały czas myślała ze jednak słusznie nie zrobiła to zepsuje sobie całą zabawę. a jeżeli dla niej osobiscie nie ma znaczenia, i chętnie założy białą to niech wkłada i już. Dzis przchodziłam koło sklepu z sukniami i wisiała taka piękna w kolorze ecri. Pomyślałam sobie -fajnie by było taką mieć, ale poszukać będe musiała sobie białej, bo dla wszystkich było by to jasne co ten kolor oznacza. Więc niby się tu mówi ze symbolika nie ważna, ale gdzieś tam we łbie jednak siedzi zakorzeniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech kobiety ile
uważam ze powinna dziewczyna- chyba chciałaś powiedzieć w małych główkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×