Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gunaydin! Ja dzisiaj odpoczywam dalej. Posprzątałam troszkę, poprałam i teraz herbatkuję :) A co u Was? Tarlusia wiesz juz cos co z tymi Twoimi voucherami? Z tego co pisałaś to wyszło, ze to jest objazdówka, czy mi się coś pokręciło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, mnie ten weekend mija leniwie, ale jakżesz ja to lubię :D.....czasami. A w sobotę byłam w Krakówku, więc wczoraj odsypiałam ;) Dzisiaj zaliczyłam kosmetyczkę......rozglądnęłam się po moim mieszkaniu....i chyba zabiorę się za jego odgruzowywanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pracy siedzę ale nic mi się nie chce a powinnam ang powtórzyć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Cieeeee, przypomniałyście mi o english for you, bo ja to na etapie tych tureckich pilotów jestem z kawału Pariss :) a w środę i czwartek......nie będzie, że boli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie dawno też byłam na takim etapie teraz już powiedzmy, że w stopniu komunikatywnym umiem ale dalej chodzę do szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarlusia
Czesc,niestety nic nie wiem jeszcze z tym wyjazdem.napewno objazdowka.nie mam na nic czasu,zabiegana ostatnio jestem.Jak ja wam zazdroszcze nauka angielskiego a ja zostalam na etapie rosyjskiego i tak mi wstyd,inwestuje w dzieci ja juz pwnie zostane przy tym rosyjskim.Wiecie jak chodze po starowce to sobie mysle kurde,zeby tylko jakis obcokrajowiec do mnie nie podszedl i nie pytal o nic bo spale sie ze wstydu nie znajac jez ang.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tarlusia, nie przejmuj się...ja na szczęście znam niemiecki (albo tak mi się wydaje), ale doszłam do wniosku, że angielski jest jednak zdecydowanie bardziej popularny i stąd moja, byc może desperacka decyzja o jego nauce ;), ja tam kiedys na studiach miałam..małe co nie co...i teraz to wygląda tak, że gdzieś mi dzwoni...tylko tego kościoła nie mogę znaleźć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! Trafiłam na tłumy :D Ja z angielskim walczę już od podstawówki od IV klasy, pozniej przerwa dość długa. Korepetycje, trochę w szkole (w szkole pisałam za wszystkich sprawdziany jak swój skończyłam :D ) i wkońcu jakieś 3 lata na Callanie i baaardzo dużo nauki w domu. Najgorsze jest to, ze zapominam dużo słówek. Trenuję tylko z jakimiś ludzmi na skypie czy msn. Duzo tez nauczylam sie sama jak przechodzilam zauroczenie pewnym Anglikiem, ktory postanowil mnie odwiedzic! CO to był za szok! Nie wiedziałam od czego zaczac, a tu jeszcze miałam go oprowadzac po miescie i opowiadac historie itp. On jak przyjechał po 5 miesiącach to był w wielkim szoku. Wyłączyli mi tez moje ulubione BBC PRIME bo tam ogladałam sobie moje seriale ulubione, a teraz wszystko tłumaczone :O Ostatnio mnie naszło i zaczęlam znowu czytać moje czytanki z takich fajnych książek \" Repetytorium Tematyczno-Leksykalne\" Małgorzaty Cieślak, jest kilka części. Mam kilka i to jest naprawde super. Są czytanki na rózne temety i do tego słowniczki pod spodem. Tarlusia a rosyjski w Alanii sie Tobie przyda i to bardzo, tam jest duzo chłopaków, którzy mowią po rosyjsku ze względu na Rosjan ktorzy są tam w ogromnych ilościach. Tosamo w Egipcie. na koniec jeszcze link do tureckich stacji radiowych, i tv: http://pl.delicast.com/radio/Turcja/Power_FM_100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo Pariss tą książkę mogę gdzieś kupić ?? przydałaby się taka czytanka. ja właśnie jestem na callanie na 8 st. ale boję się że jak skończę to po pół roku bez praktyki zapomnę bardzo dużo :( tak miałam z francuskim, matura ustna i pisemna a teraz nic kompletna pustka, nawet bym bułki w sklepie nie kupiła :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss, dzięki, ja sobie już słucham tralalala. Ja chodzę do szkoły "Speak up" - która stawia też sporo na samodzielną naukę, mam tam jakies multimedia i konwersacje, tylko mój problem jest taki, że ja bezwiednie wtykam niemieckie słówka - czasem okazuje się, że trafiam, bo są podobne, ale w większości robią na mnie duże oczy : co ja gadam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky tutaj masz te książki: http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/english-special-repetytorium/ Ja mam dwie z tego. Tą dla dorosłych i cz. 3 . Nie kupowałam cz. 1 i 2 bo tam są bardzo łatwe te czytanki, miałam pożyczone kiedyś od kumpeli i sobie przeglądnęłam. Musisz iśc do księgarni z angielskimi ksiązkami moze i tam beda na pewno. Sama zobaczysz ktore Tobie pasują. A tematy są rozne : Social Life, Bussiness and Commerce, Science and Technolgy, The World in Danger itd. - naprawde ciekawe słownictwo. Dżunia w angielskim i niemieckim jest faktycznie duzo słowek podobnych, jak jestem w Niemczech to wyłapuję niektóre, które są podobne i jest też duzo podobnych do naszego kaszubskiego, ale tego to juz nie znasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt, kaszubski za pierona nie zrozumiesz. Raz pamiętam byłam na koloni i była wycieczka do takiej wsi, czy skansenu kaszubskiego i tam odsłuchalismy takiej piosenki - no po prostu zero zakumania :D, a Ty znasz trochę ten język???? A tak w ogóle, to jak ja mogę sobie włączyc to tv, bo tam tylko po turecku pisze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżunia pewnie byłaś we Wdzydzach a skansenie. Ja kaszubskiego też nie kumam bo moi rodzice nie są stąd, ale czasem coś tam się usłyszy. Mojej kumpeli rodzice w domu rozmawiali po kaszubsku, a jak kiedyś pojechałam do niej na wieś gdzie jej tata budował dom i się zeszli całą chmarą kaszubi to się czułam jak za granicą . Kompletnie nic nie kumałam. Słowka niektóre jednak mają z niemieckiego zapożyczone, np. kuchen - ciasto, tasza - torba. Na chwilę obecną tyle pamietam, ale wiem ze jest tego wiecej. A tv włączasz na te niebieskie literki to są kanały. CZasem odbierają czasem nie. Na SAMANYOLU TV lecą same tasiemce, reszta to raczej informatyczne. Radia pod spodem tez są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie dawno wróciłam z angielskiego i jakaś padnięta jestem, podoba mi się jeden nauczyciel z koleżanką piłyśmy z nim w piątek, dziś wchodzi na lekcję i mówi że mamy u niego przewalone bo go upiłyśmy i na callan party mamy się trzymać od niego z daleka :D fajny jest :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fannky, ja jak się w nauczycielu niemieckiego zakochałam, to mi to tylko pomogło, bo się przynajmniej tego języka nauczyłam, a potem to juz poszło......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ogladam film Kapitan Corelli, ale zaraz przełącze chyba na Majewskiego :) Rozmawiałam dzisiaj z kuzynką i zamówi mi taki ładny łancuszek z wisiorkiem i kolczykami. http://www.argos.co.uk/static/Product/catalogId/1500001151/partNumber/2194969.htm i kolczyki: http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/2107956/c_1... moja kuzynka miała to założone na swoim weselu i wyglądały bardzo ładnie, elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky, dla nauczyciela to trzeba sie przyłożyc zeby wstydu nie było. Mi pomogło kiedyś zauroczenie to może Tobie też pomoże....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohh Dziewczęta tak nakręciłyście temat języków,że aż czuje się zmotywowana do jak największej ilości nauki..w moim przypadku to zdecydowanie angielski;) chociaż kiedyś już nawet nieźle gadałam po niemiecku,ale teraz to masakra,ni w ząb!!! Pariss jak zwykle nie zastąpiona,tym razem z ta książeczką/ami:) wielki buziak dla Ciebie;)myślę,że się rozglądnie za nimi,bo w końcu wypadałoby się znaczniej posunąć do przodu z english english ;p...a na dodatek w tym roku mam egzamin na uczelni więc same rozumiecie... aa!!!I dzięki wielkie za kolejna porcje :D Nie wiecie może jakie trzeba ściągnąć wtyczki,żeby te kamery działały: http://www.alanya.bel.tr/translationPL/kamera.asp?camID=1927515162 ...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są jakieś plusy tego fakt muszę się starać, ale za to dziś nie pamiętałam nic z tego so that, so far itd dużo tego chyba wyczuł to bo jak nigdy nie pytał mnie wcale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzisiaj już ściągnęłam na wszelki wypadek ta wersje i jakąś wtyczkę tylko nie wiem czy dobra,ale jak widać chyba nie;/ bo nadal nie chce działać i już wcześniej próbowałam przez różne adresy..no nic jak będę miała więcej cierpliwości to posiedzę nad tym,a może ktoś w miedzy czasie coś mądrego nt. temat mi odpowie... POzdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro chyba nie podłączam sie do skypa bo zwariuję normalnie. Ciekawe jak Kwaituszek daje radę w tych niskich temperaturach . Iyi geceler babeczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manuela4
Witajcie Dziewczyny :) Wypadłam z forumowego obiegu,ale ciągle o Was przypominają mi maile od Pariss (turecka music). Praca i praca, ale dziś natreszcie odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×