Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

czyli widzę nocna zmiana nastała hehehhhe Spij dobrze Kwiatuszku:) Bobo szykuję coś dla Ciebie:)...u szefa baru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a właśnie przeczytałam Bobo Twój przepis na śledziki i aż mi nie powiem co pociekło:P pychotkaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjjj...jak sądzę coś się stało u tej mojej Bobo..czekałam i czekałam ale idę już spać w takim razie również...pappapa Udanej środy dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Was przepraszam psiólki. Szczególnie FROGI--- PRZEPRASZAM . Coś mi j...ło z internetem, wkurzałam sie do 0:00 ale nic to nie dało.Będę po południu. Fanki-- sorki że Cie wyprzedziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ w końcu chwilka luzu. Pariss jak mi napisałaś o tych literkach ( a często mi się zdarza, że jak piszę szybko to przestawiam lit. to cofnęłam się parę str i szukałam :D Bobo teraz jestem tak zalatana że w domu mało zaglądam na net, jedynie w pracy trochę więcej luzu. tak w ogóle to chyba powinnam zacząć się też pakować bo już w piątek jadę sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Nie mam siły :O Znowu dzisiaj musiałam dłużej siedzieć bo z niczym się nie wyrabiam w pracy. CO chwilę ktoś coś chce na teraz i zaraz. Ja zwiariuję. A moja kolezanka jest na tyle bezczelna, ze jak ktoś wchodzi do pokoju to nawet głowy nie podniesie zeby zobaczyc kto to zeby przypadkiem nie musiec na nic odpowiadac i czegos zrobic. Nie mowie o odbieraniu telefonów. Juz mam jej dosyć. Dzisiaj jak wyszła to tak na nią naklęłam, że sobie nie wyobrażacie. A potrafię ...jak jestem zła, oj potrafię :O Głowa mi pęka normalnie. Jutro znowu nie zrobię tego co muszę, mogę się założyć. Najlepiej mi sie pracuje po godzinach jak jest cicho i nikt nie dzwoni nic nie chce. Kwiatuszek Ty nam zrób zdjęcie tej okazałej kaczki bo pekińskiej to my nie znamy ;) Fannky a Ty tez juz jedną nogą na urlopie. Co ja bym dała żeby trochę odpocząć. Bobo, tak ja chcę do USA a stamtad do Meksyku. Raczej to realne, ale mam trochę obaw. Na innym forum rozmawiam z takim bardzo mądrym chłopakiem ze Stanów- miłośnikiem Meksyku i on jak najbardziej mnie na t namawia. Nie widzi nic przeciw. Wszystko za. Nawet hotel mi znalazł i przelot, złoty człowiek. Jak tak go jeszcze posłucham to na pewno sie przemogę i pojadę. Tym bardziej, ze Meksyk to moje naprawdę wielkie Marzenie. Cos Dżunię chyba wcięło, i Kari, i Turlusię i Manuelkę....Wszystkie porządki robią na święta???? Ja w ten weekend mam zamiar doprowadzić mieszkanie do błysku. Od piątku zaczynam :) Miłego wieczora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A również miłego wieczora moje psiółki . Nie powiem co się stało z moją pocztą. Ktoś tajemniczy wysłał mi 6 maili nia powiem jakich długich, mogę tylko zdradzić że czytanie ich i odpowiedź na nie zajęła mi ok2,5h. Jak ja to lubię (otrzymywać , nie pisać) No tak Fanki sobie pojedzie to tylko My 3-y zostaniemy damy radę. Zaraz Vanili wraca. A co do tych naszych psiółek pozostałych co Pariss-- ich wymieniała to faktycznie ich śnieg zasypał czy jak ? Ale psikusa zrobił mi wczoraj ten mój serwer , nic nie mogłam a Wy tu biedne czekałyście. Jeszcze raz Was przepraszam. Kwiatuszek -- już spakowana??? Frogi moja droga Ty pewnie w pracy dzisiaj do 1-ej i nie doczekam się na Ciebie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanki -- pisałaś coś o przestawianiu liter, ja mam ten sam problem a już szczególnie z "rz" zawsze wychodzi mi "zr" i zamiast "e", częst wstawiam "a". .Dobrze że w dobie kompów można dokonać korekty bo na maszynie do pisania było by gorzej. A pamiętacie te maszyny głośno stukające ?? kalki do kopii??? Ależ to był sprzęcieor co???? W pewnej znanej mi firmie, w mojej wsi, był dział maszynopisania , panie tam pracujące stawiały bodajże ok 600 znaków na min. a było ich chyba ze 6-ść , ależ tam była głośno . A teraz po cichutku pomalutku klikamy jak która umie i jest OK. A co z Wami koleżanki , spicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie spie. Spakowana nie jestem bo sporo jeszcze czasu zostało. Za to zaczełam odliczac ile razy jeszcze pojde w tym roku do pracy a wiec tylko albo az 10. Ale niestety 10 długich i pracowitych dni. Potem dwa dni swiat i mnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Ty szczęściara jesteś. 10 dni to tylko 10dni, nawet się nie obejrzysz jak to minie i zaraz będziesz wsiadać do samolotu.Ja na twoim miejscu była bym spakowana , bo ja jestem okropna panikara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem 🖐️ ja też robię duzo literówek a już szczególnie na gg, bo piszę szybko i nie sprawdzam. ejjj nie chce mi się pakować 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez nie jest jakos specjalnie pilno do pakowania. Jakos specjalnie za tym nie przepadam. Napewno musze to zrobic przed swietami i zaczac robic pranie poniewaz swetry nie wysychaja teraz w jeden dzien tylko czasem nawet 3 dni tak wiec za jakis tydzien pomalutku musze przemyslec co zabrac i co poprac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 3 tyg. wracam po nowym roku. Kwiatuszek ja mam tak zawsze najpierw cieszę się na wyjazd a jak przychodzi ten dzień to mi się nie chcę ruszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak piszesz, Kwiatuszku,czasem 3-dni. Tak w ogóle to sama bym się nie pozbierała przez te parę dni , dziwię się że kupujesz z lasta bo ja bym nie mogła tak szybko podjąć decyzji , spakować się i lecieć. A co niektóre tak robią,siedzą na walizkach i dużo taniej latają. Muszę kiedyś spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky o przestawianiu literek to tym razem się tyczyło mnie:P hehe Bobo63 jak Ty już dobrze wiesz jakie są opcje mojej nieobecności,tylko że poszłam do pracy niespodziewanie,bo odwołali mi wykłady,a że trafiłam znów na rezerwacje to wyszłam z pracy o 1:40 i generalnie od godziny16 cały czas miałam gości..padam. Z mailami to już taka nie bądź,bo tylko 2 długie,a reszta to zdjęcia-jak sama chciałaś:)))) Domyśliłam się wczoraj,że jak nie laptop to internet także spokojnie:) Pariss- w końcu i Tobie należało się trafić na takiego cudownego człowieka od podróży jak TY :) dobra zamykam zmianę drugą i mówię paaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam forumowiczki:) zaciekawiła mnie Wasza wcześniejsza dyskusja na temat Turcji, bo wybieram się tam razem z moją rodzinką oraz znajomymi w styczniu i chciałabym przed wyjazdem wiedzieć jak najwięcej o tym kraju... nasłuchałam się już różnych opinii - zarówno tych dobrych, jak i tych złych (o porwaniach dzieci itd), poczytałam też Wasze wrażenia z pobytu w tym kraju, nadal jednak mam kilka pytań i wątpliwości i być może tu znajdę na nie odpowiedź. Dodam, ze jadę z dwójką dzieci w wieku 10 lat (syn) i 18 m-cy (córka) i własnie o nią trochę się martwię. Bo o ile syn pewnie świetnie sobie poradzi (np. jeśli chodzi o jedzenie), to nie wiem, jak to będzie z małą? Jak wygląda lot z takim małym dzieckiem? Czy zabierać jej jakieś zupki w słoiczkach (Gerber), chociaż już raczej je wszystko; i jak z mlekiem? bo ona jeszcze 2 razy dziennie (rano i wieczorem) pije \\\"flachę\\\", a nie wiem, czy w hotelach jest możliwość zagrzania wody? Jedziemy z niemieckiego biura podróży, hotele 4-gwiazdkowe, all inclusiv, pobyt mamy w 3 miejscach: w Kemmer, Pammukale i Side. Napiszcie mi proszę, jak się przygotować do tego wyjazdu? Z tego co czytałam, to większość z Was była tam w lecie, a jak tam jest teraz, zimą? Liczę na Waszą pomoc. Pewnie jeszcze będę o coś pytać, ale to później, nie wszystko naraz:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonia woda gotowana to pewnie zależy od hotelu, moi znajomi z dzieckiem mieli swój mały czajnik. co do jedzenia to też trudno przewidzieć, każdy organizm reaguje inaczej. ja osobiście nigdy nie miałam tam problemów ani z piciem ani z wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kochane kobitki, a właściwie powinnam powiedzieć \"zdrastwujtie\", gdyż tam mnie wywiało na trzy dni i nawet nie uwierzycie po co......bawiłam się w windykatora :D :D :D Mówię wam świat już się do góry nogami poprzewracał ;) Więc na \"wschodzie\" zima, śnieg, więc cieszę się, że wróciłam do domciu i oczywiście do Was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.....i teraz sobie wsio poczytałam :) A ja to nie mam w ogóle ochoty na święta, bo mi się przyfajcyła kuchnia :( Nie ja jestem winna, ale nawet mi się już nie chce mówić na ten temat :( Dopiero co malowałam chałupkę, a tu masz !!!!!!!!! Remoncik jak nic pewien, tylko ciekawe, czy będzie za co? :( Co się nie zjarało, to \"czorne\", że domyć nie da sie w ogóle :( Już się dość naklełam, złości mam jeszcze żywe ...wrrrrrrr Ale może nie ma tego złego.......może uda mi się zrobić kuchnię moich marzeń :D - to taki śmiech przez łzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje psiólki. Frogi-- wiedziałam że późno dotrzesz ale żeby aż tak. Dam Ci już spokój z mailami bo jesteś ostatnio tak zapracowana że szkoda mi Ciebie. Dżunia bardzo współczuję tego co się stało z Twoja kuchenka.I to jeszcze święta za pasem . Bonia - W Turcji z dziećmi będziesz musiała sobie radzić sama. Woda w żadnym miejscu jest niezdatna do picia , więc tylko ze sklepu w butelkach. W Pamukkale w tej chwili jest zima , mniej więcej tak ja u nas , więc ciepłe ciuszki , w pozostałych miejscach ok.12-13 st. Co do mleka to w hotelach na śniadanie zazwyczaj było codziennie , mniej lub więcej ciepłe. Ale weź pod uwagę że jak się da \"bakszysz\" czyli łapówkę w postaci 1-2 Euro to wszystko idzie tam załatwić. Co do lotu to ja leciałam i leciało z nami małe dziecko ok 2latka i muszę Ci powiedzieć że odpowiednio zabawiane przez Tatusia ,lepiej zniosło lot jak co niektórzy dorośli. Tu masz link do pogody na świecie , amień tylko miasto na to które Cię interesuje. Pariss-- znowu nadgodzinki ??? Ta koleżanka Cię wykończy.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszki! Chyba mnie dopada przesilenie wiosenne. Przyszłam z pracy i się położyłam. Zasnęłam twardym snem na godzinę. Jutro to powtórzę bo muszę nabrać sił przed sprzątaniem przecież ;) Bobo udało mi się wysłać paczkę ciasteczkową. Nawet z pośpiechu Tobie żadnej karteczki i liściku nie wrzuciłam :O Dżunia witaj po długim czasie. Moze ta kuchnia nie taka zła, co? Zresztą jak sama mowisz nie ma tego złego...;) Bonia a kiedy jedziesz? Moja przyjaciółka była teraz ze swoim również 1,5 rocznym synkiem w Side. Mieli super hotelik w którym było naprawdę wszystko: czajnik, lodówka, woda mineralna butelkowana uzupełniana. U Turków nie ma z tym problemu. A nawet jak nie bedzie w hotelu to jak poprosisz to bedziesz miec. Nawet sobie nie wyobrażasz jak Turcy są przychylni dzieciom. Sama zobaczysz. Dlaczego bedziesz az w 3 miejscach? Nie masz stacjonarnego hotelu. Znasz ich nazwy w Kemer i Side? Jesli chodzi o zupki to na początek mozesz wziaść swoje. POzniej jednak spokojnie zaopatrzysz sie w nie na miejscu. Nie wiem jak w Side z duzymi sklepami, ale w Kemer jest duzy Carefour, dobrze zaopatrzony. Zapytaj miejscowych w którym miejscu. Poczytaj co pisały dziewczyny tutaj na polonii: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35082&w=78470801&a=78470801 Pampersy i zupki dostaniesz wiec nie ma co za duzo tego brac. Mleko tez jest w hotelu, zawsze bez problemu podgrzeją bo mają zawsze na śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! i Bobo jest! Witaj 🌼 Kolezanka mnie wykończy masz rację. Całe szczescie dzisiaj juz sie wyrobiłam spokojnie z tym co miałam zrobić i się cieszę. Jutro mam nadzieję usiąść do największej roboty, którą mam zrobić na środę, ale wolę być przygotowana bo nigdy nie wiadomo co wypadnie w poniedziałek (a ten tez bedzie zwariowany). Tak Bonia, nie pijcie wody z kranu bo w turcji jest niezdatna do picia. Na sniadanie jest duzy wybór i starsze dziecko tez cos wybierze. Jajecznica, jajka gotowane, omlety, ciasteczka, płatki, pomidorek, francuskie rogaliki, biały ser itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno: W Turcji nie porywają dzieci. Turcja to nie kraj trzeciego świata. Zobaczysz jak blisko jest im często do Europy. DO tych co chodzą na angielski: prosze mi tu napisać ładne życzenia na swieta bo dostałam juz kartke od kolegi a życzenia to dla mnie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss- voila Best Wishes for the New Year. Christmas greetings and all good wishes for your health and happiness in the coming year ! Christmas greetings and all good wishes for your health and happiness in the coming year! Dear Family! I love you and that is why I send this card. With lots of greatings, Your ......! Holiday greetings and best wishes for a New Year of happiness in a World of peace. I wish you a merry christmas, many gifts from Santa Claus and a Happy New Year. In the beauty of the season, In the joy of Christmas Day, May you find a special meaning that brings happiness your way. In the peaceful joys of Christmas, in the stars that shine above, In the wonder of the season, in the gift of God\'s great love...may you find hope and promise that will fill this Christmas season with very special happiness for you! Merry Christmas and a Happy New Year! It\'s the time of the year to wish you a Marry Christmas and a happy New Year! May His coming bring you peace and blessings this Christmas. May Peace Hope and Love be with you Today Tomorrow and Always Merry Christmas! May the Beauty of this season bring you peace and joy now and throughout the coming year. Merry Christmas and Happy New Year and God Bless. May the blessings of Christmas be yours and happiness fill each day of the New Year. May the Love, Peace, and Joy of Christmas be yours always. Love came down on Christmas Day so many years ago and brought the greatest happiness the world would ever know... Peace came down on Christmas Day to fill the hearts of men with all the sweet tranquility each Christmas brings again... Joy came down on Christmas Day as angels came to earth heralding the miracle of our Messiah\'s birth. May the Peace of the Lord fill your soul May the Love of God fill your heart May the Light of the Lamb shine upon your path May Hope Eternal guide you through the world May Christmas remain with you each and every day Merry Christmas, smile at face, many sunny days and everything the best! One of the real joys of the holiday season is the opportunity to say thank you for being a part of our lives and to wish you the very best for the New Year. One shining start to make the world bright, One infant child on that wonderful night, One little prayer for those we hold dear, To bless you at Christmas and all through the year Thanks God it\'s Christmas! I wish You all the best. Merry Christmas and a Happy New Year. The magic of Christmas never ends and its greatest of gifts are family and friends... Best Wishes for a very Merry Christmas and a Happy New Year Warmest thoughts and best wishes for a wonderful holiday and a Very Happy New Year... With Christmas greetings and all good wishes for the New Year to you all! ps. kolega from Turkey ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z tymi życzeniami Pariss-- ma rację. I jeszcze po Niemiecku , jak ktoś chodzi i po Turecku też by wypadało co? Pariss , ja tak myślałam , w dzień Cie nie było teraz do tej pory Cię nie ma. Więc nic innego jak tylko ugrzęzła w pracy. Bonia-- Pariss ma racje w Turcji dzieci możesz zostawić "samopas" na plaży czy deptaku i możesz być pewna że porwanie im nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanki -- a dla mnie po niemiecku masz coś, ale nie tak dużo jak dla Pariss--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×