Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Dżunia tam gdzies tak wyczytalam sobie.....DO Stuttgartu jedziesz może? Moje miasto ulubione. Jak bedziesz i bedziesz miec czas to koniecznie odwiedz outlety w Metzingen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć śpiochy. 😍 Ja tam wstałam o 6:00 jak budziki moich dzieci zaczęły śpiewać, (lepiej jak ptaszki za oknem) Teraz siedzę w kuchni i gotuję obiadek. Zaraz na 2-gą zmianę i tak do wieczora czas szybko zleci i kolejny dzień za mną. Pozdrawiam wszystkie psiółki i 👄 Kari-- zdrowiej nam i do pracy marsz. U mnie słoneczko jak w kwietniu zaświeciło od rana i mam nadzieję że tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ u mnie świeci słoneczko i dośc ciepło dziś. za to kolega z Turcji mi pisał, że pogodę dziś mają paskudną. ja dziś załatwiłam tą rezerwację dla kolejnych 2 os. więc jedzie nas razem 7 os. :D oj oj ale będzie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobo spokojnej zmiany :) Fannky a zrobiłas rezerwację na swoj hotel też? Ile zaoszczedziłas na firście na ten termin? Mi sie tak chce spać, ze zaraz rozbiję nos o biurko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss my wszyscy lecimy razem do tego samego hotelu i mam nadzieję tym samym samolotem :) ja płaciłam 2650 w pazdzierniku. a dziś 2831. także różnica nie jest jakaś powalająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss, rzeczywiście rzuciłam oczkiem na to Metzingen i jest to całkiem niedaleczko :D, a z reklamy wynika, że przeceny są bombowe. Tyle, że w tamtą stronę jedziemy w sobotę, a wracać wracamy za tydzień w niedzielę, także nie wiem, czy mi się uda 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżunia bombowe to mało powiedziane. Ze Stuttgartu jest jakies 50 km, autostradą to koło godziny drogi, a warto, warto...Obyś miała czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burak pasterny
kazik był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, no nie mam cierpliwości do tych zdjęć. Chciałam pokasować niektóre w albumie na Empiku już, ale strona mi tak muli, ze wykasowanie jednego zdjecia zajmuje 2 minuty...dla mnie to za długo. Wywołam jak leci i zobaczę co to bedzie. Angielski juz przerobiłam. Wyjęłam też moj \"hiszpański w 4 tygodnie\" - jak bede jechac do Mex juz na 100% to musze sie podszkolić :) A co tam u Was wieczorowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Pariss może jednak lepiej wywoływać zdjęcia systematycznie ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky ja już nigdy tego błędu nie popełnię :) Teraz systematycznie, jak to kiedyś robiłam. PO powrocie zaraz do wywołania. Mam nauczkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie wywołuję zawsze na bieżąco czasami tylko kilka szt. bo wiem że później już na pewno tego nie zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry 🖐️ czy wam też się tak nie chciało wstawać jak mi ?? 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie miłośniczki Turcji!!Zacznę od początku;trafiłam przypadkowo na forum szukając ofert biur podróży.Najpierw przeczytałam \'\'od dechy do dechy\'\' a potem poszukalam ofert Alanii.Zrobilam wstępną rezerwację i już wiem ,że nie mogę się doczekać do 15 lipca,a to dopiero styczeń.Przejrzalam setki zdjęć i jestem pod wrażeniem.Nie będę pytać o waluty,zakupy o wycieczki fakultatywne bo już dzięki Wam wiem ,tylko proszę mi powiedziećjedną rzecz,czy będąc w hotelu a wiem że jest tam telefon nie będzie problemem,jeśli mąż z Polski zadzwoni i czy połączą go z pokojem?Hotel jest średniej klasy trzy gwiazdki ale jest all i cena bardzo przystępna ,dwa tygodnie.Jeśli coś wiecie ,to bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się niestety nie orientuję ale pewnie tak. za to Ty mozesz dzwonic stamtąd bardzo tanio z budek tel na karte. ja za ok 20 zł dzwoniłam przez 2 tyg co 1-2 dni i jeszcze mi zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, wiem o tych kartach telefonicznych ,ale mój mąż ma taką pracę że nie o każdej porze mozna go zastac w domu.Ja mam w domu plfon i dzwonię do Turcji za 10gr/zaminutę.Jeszcze prosze Cię o informację a mianowicie, czy spotkałaś się w Alanii ze sklepem z firanami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SELAM Psiółki:) Moje postanowienie funkcjonuje,aczkolwiek z 15min opóźnieniem,ale działa!!!:D Szazza co do telefonu to nie wiem...a możesz zdradzić jaki to hotel?A co do firan to nie wiem,ale w Alanyii w centrum wydaje mi się,ze widziałam sklep coś z wyposażeniem,ale nie wiem czy były tam firany,pewnie Pariss Ci tez odpowie:) a może są tam gdzie ludzie jeżdżą po skóry, złoto,(dywany?) itp? Fannky fajowsko,że jeszcze u Ciebie się zdecydowali:D U mnie tez zapowiada sie większa grupka,ale zobaczymy jak będzie trzeba ostatecznie podjąć decyzje... U mnie dziś pochmurno i szaro:/ ale życzę słonecznego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merhaba! Ja dopiero śniadanie zjadłam. Jakoś tak mi zeszło od rana. FAnnky mi się dzisiaj dobrze spało mimo, ze pozno poszłam spać bo dopiero o 23!!!! :D Szazza nie bedziesz miec problemu z tym zeby maz do Ciebie dzwonił. Powiedz tylko w recepcji ze czekasz na telefon i juz. Zreszta nawet mozesz zapytac po prostu jaki jest bezposredni numer do pokoju z miasta i Twoj maz wykreci sam. Ewentualnie zapytaj rezydentki na pierwszym spotkaniu. Sklepy z firanami i z zasłonami itp kojarzę. Są na 100% nawet kiedys poznałam jednego własciciela ;) Bardzo bogatego hi..hi...Ostrzegam, ze takie rzeczy w Turcji są dośc drogie. Do jakiego hotelu jedziesz? po której stronie Alanii? Frogi, u mnie tez pochmurno :O Kiedy ja słońce zobaczę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Ja jadę do hotelu Kleopatra Gondola [stara nazwa Ozgondol]to jest hotel średniej klasy,miejski ,sprawdzony przez znajomą.Wiem że blisko plaży Kleopatry,pokoje skromne,czyste, żarcie podobno dobre.Tam luksusów nie ma ,ważne żeby dali zjeść ,posprzątali i żeby była fajna atmosfera.Jadę z przyjaciółką i z naszymi córkami to są juz nastolatki to nie będzie problemu.Pariss mój mąż jeździ to Turcji dwa razy do roku i tak jest od dwudziestu lat,przywozi mi różne fajne rzeczy z Istambułu ale ja chcę kupić sama coś co mnie się podoba.Ten mój mąż to stary handlarz to on umie kupować i wie jak się targować,zresztą widzę u nas w firmie jak on to robi bo współpracuje z Turkami .Tych Turkow których znam to wspaniali faceci,pożenili się w Polsce i nie został żaden dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
froggi Ty chyba też się we wrześniu wybierasz , nie ? :) szazza Istambuł to wiadomo, że mekka handlowców :) Alanya to duże miasto a raczej kurort więc sklepy raczej typowo turystyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem po waszych opisach że to miasto turystyczne ,ale wiesz ja lubię z każdej podróży coś sobie do domu przywieź,taką fajną pamiątkę.Jeszcze nie byłam w Turcji,ale myślę że napewno coś przywiozę nie koniecznie te firanki.Szkoda tylko że ten dolar i euro skacze tak do góry.Ale jest nadzieja że do lata może spadnie .Wczoraj juz było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to Ci Szazza nie powiem, bo w Alanii nie byłam. Z tego co kojarzę to zdecydowanie Istambuł jest takim centrum handlu z Europejczykami - a przynajmniej tak było sprzed 20-tu laty. Też jeździłam :P Ale za to słyszałam dowcip, który mnie rozbawił, więc się z Wami podzielę: Przed porodówką stoi tatuś i drze się do ślubnej, wychylającej się oknem na czwartym piętrze: - Urodziło się? - Urodziło. - A co: chłopiec czy dziewczynka? - Chłopiec. - A do kogo podobny? Żona macha ręką: - Nie znasz... :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten jest the best : Mąż i żona jadą przez wieś samochodem. Nie odzywają się do siebie, bo są świeżo po kłótni. Nagle żona spostrzega stadko świń i pyta pogardliwie męża: - Twoja rodzina? - Tak, teściowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shazza, Stambuł to nie tylko mekka handlowców. Jak dla mnie piękne ogromne miasto, magiczne. Kiedyś tam sobie pojadę .....może na emeryturze? ;) Z Turcji możesz dużo fajnych pamiątek przywieźć, nie tylko firanki. Np. w Kapadocji stoją takie panie z ładnym serwetkami robionymi na szydełku. Piekne oko proroka w kazdej postaci: bryloczki, obrazki itp. SKórzane portfele, paski. Ręczniki z super bawełnym grube, piękne, ciężkie, kolorowe. Torebki skórzane itd itd. Nie wspomnę o słodyczach i spożywce :) mniam..mniam... Dżunia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo się cieszę że tam jadę,nie mogę sie doczekać ,moja córka mówi że juz powinien być maj.Dużo piszecie dziewczyny o tych ręcznikach,zawsze zabieram swoje domowe chociaż są też hotelowe ale tym razem nic nie biorę kupimy na miejscu.Kocham torebki i buty ale ja mam duży rozmiar 41 to nie wiem czy w Alanii są takie kajaki.Pariss ja dostałamo fertę z biura podróży Reform Travel wyjazdy czterodniowe do Istambułu za 999zł ,wyloty z Warszawy,hotel w centrum ze śniadaniem.Jak chcesz to nie czekaj tylko wyjeżdżaj acha te loty są od 1kwietnia.Jeszcze raz dzięki za wszelkie informacje i porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss ja mieszkałam przez sześć lat w Syrii,nie moge patrzec na słodycze pierwszego zęba złamałam na tych baklały z orzechami pistacjowymi.Nie wiem jak sie mówi po turecku na te słodkości.Mój mąż sobie zamówił 5kg tyle ile mozna do podręcznego.Czy można kupić w Alanii liście winogrona?Może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzunia ten pierwszy kawal swietny :) Frogi, Fannky, Pariss jak tam z wasza dietka, duzo juz schudlyscie;) Ja sobie dzisiaj upieklam szarlotke i wlasnie ja jem popijac kawusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×