Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Hej hej, Ależ co ja tu widzę?! Fannky prosze o informejszyn:):):) Pariss kiss kiss ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turqqa
Ja chcę jechać do Turcji na początku lipca- jakie biuro najlepiej wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabeka8
A ja mysle ze mogłabys spróbowac poleciec z esky. Teraz mozna tam i zarezerwoac hotel i bilet lotniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turqa, zalezy jaki standard hotelu chcesz wybrac, ile za niego zaplacić i w jaki rejon chcesz jechac. Zobacz na GTI, Alfa Star, Wezyr, Jet Touristic, Exim Tours to najpopularniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hola! Zmieniłam stopkę :) Od kilku dni magluję nową płytę Robbiego i dla niego jest moja stopka. Ech ! Śnil mi sie z tego wszystkiego dzisiaj, ale nie powiem Wam jak........👄 ❤️ Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujaca wakacje
chcialam sie Was zapytac: wybieram sie na wakacje do turcji(region Alanya - Hotel Joy Pegasos Planet Incekum-moze jakies opinie?) chcialam zobaczyc kapadocje-czy musze wykupic wycieczke czy mozna samemu majac autko sie tam wybrac, jak z biletami wstepu? z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kapadocji najlepiej jechać z wycieczką. Wynajęcie samochodu, stres na ulicach i nieznanym terenie nie jest tego wart uważam. TO sporo km i dla kierowcy nie znającego realiów tureckich moze byc ciezko. Poza tym benzyna w Turcji jest horrendalnie droga kolo 6 zl za litr. Lepiej wykupic od rezydenta lub z ulicy i najlepiej 2 dni bo podroz jest meczaca. Porównaj sobie oferte od rezydenta i z biura na ulicy i zobacz co sie oplaca. Ja kiedys sobie to liczylam i wyszlo mi drozej u rezydenta ale bylo wiecej miejsc odwiedzonych, wszystko z przewodnikiem i do tego 4* hotel na nocleg i wyzywienie. Natomiast z biura ulicznego nie ma wyzywienia wliczonego, hotel jest nieciekawy czesto, i przewodnicy, ktorzy z Toba jadą nie zawsze mogą wejsc i oprowadzac grupe. Wiem, ze np. nie wchodzą do podziemnych miast w Goreme. Dodatkowo platne natomiast jest zawsze imprezka pod nazwą : wieczór turecki". Hotelu nie znam, tutaj masz zdjecia: http://www.holidaycheck.pl/hotel-Zdjecia_Hotel+Joy+Planet+Pegasos-ch_ub-hid_160978.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kapadocji najlepiej jechać z wycieczką. Wynajęcie samochodu, stres na ulicach i nieznanym terenie nie jest tego wart uważam. TO sporo km i dla kierowcy nie znającego realiów tureckich moze byc ciezko. Poza tym benzyna w Turcji jest horrendalnie droga kolo 6 zl za litr. Lepiej wykupic od rezydenta lub z ulicy i najlepiej 2 dni bo podroz jest meczaca. Porównaj sobie oferte od rezydenta i z biura na ulicy i zobacz co sie oplaca. Ja kiedys sobie to liczylam i wyszlo mi drozej u rezydenta ale bylo wiecej miejsc odwiedzonych, wszystko z przewodnikiem i do tego 4* hotel na nocleg i wyzywienie. Natomiast z biura ulicznego nie ma wyzywienia wliczonego, hotel jest nieciekawy czesto, i przewodnicy, ktorzy z Toba jadą nie zawsze mogą wejsc i oprowadzac grupe. Wiem, ze np. nie wchodzą do podziemnych miast w Goreme. Dodatkowo platne natomiast jest zawsze imprezka pod nazwą : wieczór turecki". Hotelu nie znam, tutaj masz zdjecia: http://www.holidaycheck.pl/hotel-Zdjecia_Hotel+Joy+Planet+Pegasos-ch_ub-hid_160978.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujaca wakacje
dziekuje:) a moze ktos inny cos wie o hotelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujaca wakacje
zaczelam czytac wasz watek i teraz sie nie moge zdecydowac w ktora czesc uderzyc:(ale na 100% wiem ze turcja, najbardziej jak do tej pory podoba mi sie alanya i kemer kto pomoze? chcialabym troszke poleniuchowac ale tez pozwiedzac, cena do 7 tys/2 os, termin koniec sierpnia/ wrzesien, kurcze strasznej ochoty mi narobilyscie, nie moge sie doczekac, moze i ja zakocham sie w tym rejonie, jak do tej pory zawsze byly hiszpanskie klimaty, ale mezowi sie juz troszke znudzily:)pomocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
planująca.. no jak widzisz po wpisach większość z nas była i zakochała się w Alanyi więc cóż innego mogę ci powiedzieć jak tylko ..... jedź koniecznie !!! do alanyi, przecudowne miejsce ;) ja się zarzekałam że szybko nie pojadę, ale trochę mi już żal :)) więc zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Fannky 🌼 Łamiesz się? ;) :D Planująca, ale to ma byc na tydzien czy dwa? Jaka kategoria hotelu? Alanya jest dosc glosna, duzo sie dzieje, w porcie pelno dyskotek, nie mozna sie nudzic, wszystko otwarte do poznej nocy. Koniecznie trzeba zobaczyc Kapadocje uwazam, ale sa tez jednodniowe fajne wycieczki typu rafting, zielony kanion, jeepem po gorach itd. Kemer jest mniejsze bardziej kameralne, ale tyle sie nie naspacerujesz bo jest male. Ma piekny park, fajna plaze, urocze zatoczki i okolice za Kemer sa jak dla mnie niesamowite. Czytalas watki na forum Karawany, ktore podawalam? tam sa zdjecia z Kemer np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujaca wakacje
topik czytam od poczatku ale z braku czasu jestem dopiero na 18 str wiec jeszcze dluga droga przedemna no ale swieta tuz tuz i masa wolnego czasu bedzie wiec nadrobie:) najprawdopodobniej bedzie to z itaki wiec 8 dni(na wiecej nie moge sobie pozwolic niestety) hotel min 4* do tej pory zawsze bylo ze 2 dni nasze samodzielne z wyp. autkiem+2 dni wycieczki zorganizowane+reszta to lezenie plackiem, chcialabym odpoczac ale i tez cos zobaczyc(zachwycila mnie kapadocja na zdjeciach i chyba tylko ze wzgledu na nia jestem za turcja:)bo do tej pory nawet nie przegladalam katalogow z nia) na opinie zadko patrze bo np niektorzy sa zachwyceni majorka a nas troszke rozczarowala, ale widze ze tu siedza niemalze fanatycy wiec moze to beda udane wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planująca ---> jesli to tylko tydzień za tą kasę to możesz miec komfortowy hotel. Wystarczy, ze pojedziesz w takim razie na jeden dzien do Kapadocji bo na dwa nie wiem czy nie bedzie Wam szkoda czasu. Chociaz ja bym wziela dwa dni ;) A reszte po prostu odpoczniecie w hotelu. Lepsze hotele sa niestety na obrzezach Alanii w dzielnicy Konakli np. Ja polecam Tobie ze Scan Holiday Royal Garden - blisko do małego centrum ze sklepami, z ulicy jezdza busy do Alanii za jakies 2 E pewnie. Hotel jest sprawdzony przez moich dość wymagających znajomych. Na wylot 01.09. ten hotel kosztuje na dzien dzisiejszy za 2 osoby 4.590 zl wiec naprawde malo. 2 tygodnie sa za 7.072 zł (2 osoby). Hotel jest dosc spory i ma ladne ogrody, duzo zieleni. Zdjecia poszukaj na holidaycheck.pl W Rainbow Tours jest fajny hotel (MARZENIE moje!) Grand Zaman Garden, ale jest w samym centrum Alanii, odgrodzony od ulicy, do plazy jest rzut beretem. Fajny hotel w centrum, ale po drugiej stronie Alanii i nie przy plazy Kleopatry to hotel Panorama. Dostepny byl chyba w TUI ale teraz go nie widze. Popytaj tez w TUI albo Neckermannie o hotel Maritime Club Alantur - on jest dostepny z Niemiec, ale czasem polskie TUI moze zrobic na niego rezerwację. Wszystkie zdjecia ogladaj na holidaycheck.de i czytaj opinie na http://forum.gazeta.pl/forum/f,20943,Turcja_hotele_opinie_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujaca wakacje
dziekuje:) teraz tylko musze sie zastanowic i przedyskutowac z mezem gdzie konkretnie, jak kupie(okolice nowego roku) to dam znac gdzie uderzamy:) str 26-cienko to widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Co tu sie dzieje ??? Zadnych wpisow od 14??? Dzisiaj cala Belgie sparalizowal snieg, wieczorem o godz18 korek osiagnal 510 km! Jechalam po pôludniu autostrada 20/godz No coz, oby do lata:) Kurde, dzisiaj ostatni dzien promocji na Dominikane, pojechalibysmy w lutym, ale....nie mamy przy kim zostawic psow:( Mysle, mysle, gdzie by je podrzucic.... tak bym poleciala.... polezala na goracym piaseczku....wypila jakiegos drinka pod palemka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kari. Nic dziwnego że taki paraliż komunikacyjny i pewnie nie tylko u Ciebie.U nas z kolei jak pewnie wiesz mrozy do -20 bry.... Ludzie też nie dojechali na czas do pracy bo auta a raczej akumulatory padały jak muchy i paliwo zamarzało w przewodach. Kari a u Ciebie to nie ma hoteli dla psiaków.U nas są i nie mamy takich problemów. Nawet jeden taki hotel ma mój kolega więc jakby co to miejsce i opiekę załatwię. Pozdrawiam cieplutko z ojczystego kraju. Gotuję obiadek i do pracy na 14:00. Pozdrawiam pozostałe forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujaca wakacje
uff przebrnelam mam nadzieje ze ja tez bede tak zadowolona jak Wy na 100% turcja i pewnie bedzie to wspomniany wyzej hotel ma dobre opinie na pewno tez wybiore sie na jeep safarii i do kapadocji-wszystkie bylyscie zachwycone mam nadzieje ze jeszcze cos uda mi sie zobaczyc fannky ---wyczytalam ze wybierasz sie do londynu(do kolezanki) szkoda ze w lutym bo najpiekniej jest od kwietnia do pazdziernika cel turystyczny czy na zakupki? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mroźne dzień dobry planująca-- niestety terminem jestem zależna od koleżanki nauczycielki i jej ferii zimowych :) po co dokładnie jedziemy to chyba same nie wiemy ;D pomysł powstał spontanicznie. mamy w sumie tylko 2 całe dni na miejscu więc myślę, że będzie po trochu wszystkiego. z rana shopping, po południu zwiedzenia, wieczorem puby :D i zanim się nie obejrzymy już będziemy wracać :) ale co tam dobre i 3 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujaca waacje
to ja Ci proponuje rano zwiedzanie po poludniu zakupy wieczorem puby i na pewno zarezerwujcie sobie jeden wieczor na spacer wzdluz tamizy-jak dla mnie ladniej niz za dnia(nie widac tyle dzwigow budowlanych, a wszystko ladnie oswietlone), warto tez byc przed Buckingham Palace na zmianie warty( w lutym co drugi dzien-wiec w Waszym przypadku warto byc tam 2 razy) o 11.30 niezle przedstawienia z mala parada i orkiestra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za podpowiedzi :) a co i gdzie opłaca się kupować ??:) mam obawy że w 2 dni nie zdążę oblatać tych sklepów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie to znajdziesz wszystko na oxford street(wystarczy nielimitowana karta kredytowa:)) jesli to twoj pierwszy raz w londynie to pytaj postaram sie pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussa
Do Pariss- kiedyś zawzięcie czytałam ten topik, dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy przed wycieczka w Turcji. Teraz planuję następną, dłuższą bo aż 4 tyg.Myślimy nad Albanią, Serbią, Bośnią,Czarnogórą i Chorwacją (na ile czas pozwoli..) Chcemy jechać na własną rękę, jednak nie wiem jak się zabrać za organizację tego..do tej pory zawsze jeździłam z biurami podróży.Może mogłabyś udzielić jakiś rad? byłaś kiedyś w tych rejonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ho ho hoł! Co słychać? Kari, Dominikana dalej kusi? ;) Jussa ja w tych rejonach nie byłam nigdy. Raczej jezdze z biurami. Musisz popytac na forach podrózników. Na gazecie jest forum o Chorwacji, Słowenii, CZarnogórze moze tam ktos cos podpowie? http://forum.gazeta.pl/forum/f,$f,$seof.html?f=201 Albania tez jest: http://forum.gazeta.pl/forum/f,$f,$seof.html?f=29338 Patrz na hotele i hostele na stronach tripadvisor, hostelworld. Sa zdjecia i opinie. A Kwiatuszek juz wyjechała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss ----------> jeszcze nie wyjechałam dopiero w sobote jade. Musze zaliczyc spieta ale własnie sie spakowałam. Postaram sie wysłac kartki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ! Zdrowych,pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich babeczek oraz ich rodzin życzy Szazza. Życzę wszystkiego najlepszego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Ja rowniez zycze wszystkim turkomiaczkom i nie tylko zdrowych i wesolych Swiat Bozego Narodzenia! U mnie chyba po raz pierwszy bedzie snieg na Wigilie;) mam nadzieje ze nie stopnieje;) Na dzisiaj koniec krzatania i wreszcie nalalam sobie lampke wina i moge ja spokojnie wypic ;) Moje karpie jeszcze plywaja w wanience na ogrodzie, a moje pieski biegaja dookola niej, i tak by sie z nimi pobawily:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też życzę wszystkim Turkomaniaczkom i podczytującym Wesołych Świąt, zdrowia i wymarzonych prezentów pod choinką ;) Usiadlam dopiero i nogi mi pulsują ale jutro juz nic nie robię. Nawet prezenty popakowałam dzisiaj co mi się nie zdarza dzień przed Wigilią. Zaraz idę spać chyba .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) ja oczywiście dołączam się do życzeń. Żeby święta upłynęły wam w spokojnej i miłej atmosferze :) no i mnóstwo wymarzonych prezentów :) ja w sumie to jeszcze mało przyłożyłam się do pracy przedświątecznej :) ale dziś już mam nadzieję posprzątać na błysk :) póki co siedzę w pracy ale koło 11 myślę że się stąd ewakuuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×