Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prezent

Prezent dla ukochanego na 40 urodziny??

Polecane posty

oki, moze byc kawa ;) mnie tez trzesie troche ,bo wczoraj szefowa oznajmila mi ,ze kase dostane dopiero kolo piatku - za kwiecien (za marzec ostatnia \"rate\" dostalam w ostatnim tygodniu kwietnia :O ) , a dzis wchodzi do biura i mowi, ze leci se do Turcji :O 😠 a co z komunią ? czym sie stresujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie dostawanie kasy w ratach jest do dupy:O mniejsze kwoty szybciej z portfela uciekają i ma się wrażenie,że cały czas jest się bez kasy a jak sytuacja w firmie?mam na myśli panów od leasingu itd.uspokoiło się? czy twoja szefowa tak jak wcześniej szef Kawy szeeeroko żyje a w firmie kiepsko? no ja mam ogólnego nerwa,mam wrażenie że to jak małe wesele tysiąc spraw do pomyślenia i do załatwienia + stres w robocie więc ogólnie mam nerwa giganta tylko humor mi zagwarantował mój kolega,który wysłał mi zdjęcia dziewczyny którą poznał,i pyta co ja jako kobieta sądzę o niej po tych zdjęciach,bo On się liczy z moim zdaniem,ale żeby aż tak się liczył?hmmm to wypijmy tą kawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm panow od leasingu nie widzialam ostatnio , moze cos im wplacili (oczywiscie nie calosc) i narazie odpuscili ?? nie mam pojecia jak szefowa poza firmą ,ale chyba nie tak szeroko jak to bylo u Kawki ;) no ale .. jeden kierowca strajkuje (brak kasy oczywiscie) , drugi tez mysli o odejsciu ,wiec wiesz, niedlugo pewnie ta firma pociagnie ... Ja zreszta tez juz mysle ,zeby powiadomic ich o moim odejsciu ,bo raczej od 1. lipca zaczynam gdzies indziej ;) . Mam tylko nadzieje ,ze bede mogla odejsc za porozumieniem stron - no miesiac moge popracowac jak im powiem np.1.06. , bo 3 miesiace jeszcze tu to jakas masakra :O Komunia sie nie przejmuj ... a zaprosilas w koncu ta kolezanke ? (no i ja nie dostalam zaproszenia jeszcze :P ) aaacha - dzwonilam do BonPrixu :D - wczoraj - powiedzieli ze dostali ta moja sukienke JUZ od producenta ,ale jeszcze nie wyslali. No to ich opierdolilam, ze nie dosc ,ze tyle czekam, to oni se jeszcze na cos czekaja ?? Moral z tego taki : nigdy wiecej ! i bede im robic antyreklame WSZEDZIE gdzie sie da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taa temat tego bon-prixa to jest porażka,w jakich czasach oni się zatrzymali z takim podejściem do klienta?i druga rzecz skąd oni w ogóle mają klientów?:P a mówisz że sprawy twoje nowo-firmowe się klarują,no to żeby nie zapeszyć i oczywiście trzymam kciuki!:) kumpeli nie zaprosiłam,Was też nie:D ale pamiątkę przysłać możecie:) będzie mi miło a Małej kupiłam od nas złotą bransoletkę,z grawerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel zawsze możesz odejść z pracy od razu z winy pracodawcy, jest jakis paragraf na to że pracodawca nie wywiazywał się w umowy odnosnie wypłaty wynagrodzenia i wtedy jeszcze chyba wypłaca się odszkodowanie czy coś. U nas dwóch kierowców nas tak załatwiło hehehe..Jakby co to zawsze mozesz sie zapytac jakiejś kadrowej albo w inspekcji pracy jak to załatwic. Domyslam się że będziesz teraz dzielnie \"współpracować\" ze swoim R ? Mi praca z facetem swietnie sie układała - w pełni zazdroszcze :) Co do mojego byłego szefa - lexus wystawiony na sprzedaz, piekny dom ma być zlicytowany...jeszcze wszystkiego nie splacił. No ale teraz w drugiej firmie działa no i znowu sie zaczyna - w maju jadą z facetami na żużel do Danii... Goździk - luzuj- wszystko bedzie dobrze :) U nas juz się zaczęły komunie. Dzieciaki w białych albach zadowolone ganiają się w koło kościoła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te Kawa jakie luzuj?:P wiesz to jest tak z wszystkim jak coś nas bezpośrednio w jakiejś chwili nie dotyczy,to sobie myślimy eee czym ona się w ogóle przejmuje,ja pamiętam takie miałam podejście w zeszłym roku gdy komunijny był mój chrześniak,wtedy po prostu się pięknie ubierasz kupujesz prezent i gra:) ale gdy zaczyna cię to bezpośrednio dotyczyć,w przypadku komunii gdy dotyczy to twojego dziecka,martwisz się żeby wszystko było jak najlepiej,denerwujesz się,myślisz kurcze Ona dopiero była taka malutka a tu już komunia,biegasz,załatwiasz,myślisz,prosisz o ładną pogodę itd.:) więc mi tu nie mów luzuj,ok:D nooo Angel spijmy jakąś kawę,pogoda już nas zdążyła porozpieszczać i teraz jestesmy zdziwieni że zimno i pada;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawka - wiem ,ze tak moge, zwlaszcza, ze kasy ostatnio nie dostaje na konto ,tylko do reki - i to bez zadnego pokwitowania :classic_cool: :P ;) No i w umowie chyba mam ,ze kase dostaje do konca miesiaca za przepracowany miesiac , a przeciez dopiero co dostalam za marzec . Wiec to tez moze byc pomocne. Musze poszukac przepisow na ten temat. 🖐️ tak w ogole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooooooo , goraca kawka, najlepiej z rumem :classic_cool: , taka mega rozgrzewajaca ... u nas nie jest nawet zimno , jest lodowato .....brrrrrrrrrrrrrr :O Gozdzik ... mam nadzieje ze pogoda sie poprawi za 1,5 tyg. ;) . No i nie moge sie doczekac Ciebie w tej tajemniczej kiecce :D Kawka , masz racje - bede pracowac z R. w jego (naszej) firmie. Wynegocjowalam sobie podwyzke , dodatki do pensji i takie tam ;) . No i myslimy o samochodzie sluzbowym jeszcze :P . I nie bedzie opoznien w pensji, bo bede m.in. zajmowac sie przelewami :D A jak ten Twoj BonPrix ? dostalas juz zalegly towar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooooooooo , ja tam juz jestem troche podziebiona , kicham troche :O a Gozdzik jak Twoje wlosy i revalid ? :classic_cool: u mnie sie znacznie poprawilo , ale ja biore te specyfiki rozne + witaminy od lutego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie widzisz poprawę? bo ja chyba kurde nie a może trochę tak,sama już nie wiem,nadal wszędzie leżą moje włosy,mimo regularnego ich odkurzania;) a też już biorę jakiś czas,najpierw 1 opak.skrzypowity,teraz 3xdziennie ten revalid,no dobra jestem cierpliwa piszą że poprawa powinna być przy końcu tego pierwszego opakowania,no to czekam kurka a ile to kłopotu,żeby pamiętać o wciągnięciu tabletki te 3xdziennie:D no w każdym razie nie kombinuję z innymi cudami tylko czekam, a Ty to chyba sobie jeszcze czaszkę czymś smarujesz co? w sobotę znów im dam czadu farba:classic_cool:;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki :) przeczytałam CAłY wasz topik normalnie sama nie wiem kiedy się wciągnęłam:) cieszę się że wasza znajomość tak długo się utrzymuje.aaa i mała uwaga do goździkowej :P nie farbuj włosów farbą paletą :/ to jest najgorsza metaliczna farba, która szkodzi włosom.Wieczorem będę miała więcej czasu to zajrzę do was:D pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki :D przeczytałam CAłY wasz topik normalnie sama nie wiem kiedy się wciągnęłam:) cieszę się że wasza znajomość tak długo się utrzymuje.aaa i mała uwaga do goździkowej nie farbuj włosów farbą paletą :/ to jest najgorsza metaliczna farba, która szkodzi włosom.Wieczorem będę miała więcej czasu to zajrzę do was pozdrawiam cieplutko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gozdzik - tak ,smaruje czaszke ;) , no i nieraz nie biore 3 tabletek, tylko 2 ,bo mam skleroze :P ;) czesc czarnaagusia :) , co do palety, to ja kiedys uzywalam, i moze to tez to wplynelo na stan moich wlosow ......teraz uzywam Garniera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam to mówisz że my = pasjonująca lektura:classic_cool: no nooo:) paletą to ja też nie maluję,no chyba że moja fryzjerka ma naklejoną inną etykietkę na jakieś inne opakowanie farby i bezczelnie robi mnie w konia:O;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobity. U mnie też lodownia, az nie mogę uwierzyć że w niedziele prażyłam się w bikini nad jeziorem a w poniedziałek już siedziałam zmarznięta w grubym swetrze :O Goździk, ja nie powiedziałam żebyś się nie przejmowała tylko trochę zluzowała żebyś w międzyczasie mogła się tym trochę nacieszyć zamiast tylko stresować :) Ja wiem że to wielkie wydarzenie w zyciu każdego rodzica, ale nie dajmy się zwariować. Bedzie dobrze :) Ciesz się tym :) Cześć czarnaagusia - gratuluję odchudzania :) i witam. Angel - no jakbym dalej pracowała w tamtej firmie to bym Ci konkretny paragraf podała bo dwóch napisało dokładnie takie same wypowiedzenia jak chcieli opuścić prace z dnia na dzień.No ale teraz niepamiętam i watpie żeby moja kadrowa na ten moment też wiedziała. No ale mam w necie coś na ten temat - dotyczy cięzkiego naruszenia obowiązków pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umowę o pracę pracownik może rozwiązać bez wypowiedzenia tylko w przypadku zaistnienia jednej z czterech ściśle określonych przyczyn: zostało wydane orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie pracownika, pracodawca ciężko naruszył swoje obowiązki względem pracownika, pracownik został przywrócony do pracy u innego pracodawcy, zakład pracy przeszedł na innego pracodawcę. Ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracodawcy wobec pracownika Jak pewnie pamiętasz pracodawca mógł wypowiedzieć pracownikowi umowę o pracę jeżeli ten ciężko naruszył podstawowe obowiązki. Okazuje się, że z analogicznym rozwiązaniem mamy do czynienia gdy to pracodawca ciężko naruszył podstawowe obowiązki. W takim wypadku rozwiązać umowę bez wypowiedzenia może pracownik. Katalog obowiązków pracodawcy został wyliczony w art. 94 Kodeksu Pracy. Nie jest to katalog zamknięty - lista obowiązków będzie zmieniała się w zależności od rodzaju zakładu pracy. Art. 94. Pracodawca jest obowiązany w szczególności: (skróciłam) 5) terminowo i prawidłowo wypłacać wynagrodzenie, 6) ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych, 7) stwarzać pracownikom podejmującym zatrudnienie po ukończeniu szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe lub szkoły wyższej warunki sprzyjające przystosowaniu się do należytego wykonywania pracy, 8) zaspokajać w miarę posiadanych środków socjalne potrzeby pracowników, Pamiętać należy, że pracodawca nie tylko musi naruszyć obowiązek podstawowy - musi być to naruszenie ciężkie. To czy jest ono ciężkie zależeć będzie od specyfiki danego przypadku - kieruj się po prostu zdrowym rozsądkiem. Ciężkim naruszeniem jest z pewnością nie wypłacenie wynagrodzenia (nadgodzin). Pamiętać należy, iż rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić po upływie 1 miesiąca od uzyskania przez pracownika wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy. W przypadku gdy rozwiązanie umowy nastąpiło z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków przez pracodawcę pracownikowi przysługuje od pracodawcy odszkodowanie. Odszkodowanie przysługuje w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy - w wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a więc moja Angel - mozesz nie tylko odejśc kiedy chcesz ale jeszcze dostaniesz odszkodowanie takie jak odprawa (jak 3 miesiace wypowiedzenia to 3 wypłaty) Nieźle, nie? Dobrze znać przepisy ;) A co do bonprixu - no ja już ich też ochrzaniałam i też mi powiedzieli że spodziewają się towaru w zeszłym tygodniu to było - do dzisiaj cisza. Mówiłam że moje kolezanki z biura zamawiały w styczniu i nadal czekają? Dobrze że nie każą sobie płacić przelewem z góry bo bym wtedy straciła całkowicie cierpliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha znalazłam paragraf - sie może przyda - art. 55 § 11 KP, czyli rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczyną uzasadniającą zastosowane rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy będzie również sytuacja, gdy pracodawca nie wypłaca pracownikowi w terminie całości wynagrodzenia, choćby z przyczyn niezawinionych nie uzyskał na ten cel środków finansowych (zob. wyrok SN z 5.7.2005 r., I PK 276/04, Wokanda Nr 2/2006 oraz wyrok SN z 4.4.2000 r., I PKN 516/99, MoP Nr 11/2001). No dobra juz wiecej nie wklejam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helloł :D Angel- Garnier dobry wybór bo paleta jest tragiczna ;/ Goździk- w salonach raczej nie zmienia się naklejek zreszta jak będziesz szła do fryzjera zawsze mozesz spytac się o firmę i zeby ci pokazała tubkę że niby z ciekawości.jedynie takie juz typowe osiedlowe zakłady fryzjerskie bądż takie co są już z 30 lat i strzygą 60-latki to wiesz może kupują gdzieś na rynkach farbę jakąś palete czy joannę;/... bez kitu powinnyście udać sie do jakiegoś wydawcy :D:D:D podziwiam was laski :) Kawka również witam i dziękuję :) dopiero z pracy wróciłam , jak zimno.... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Kawka 🌼 , sie nawklejalas :D ;) , moze sie przyda :classic_cool: czesc dziewczyny 🖐️ , dzis juz cieplej i nie pada , no i ma sie poprawiac caly czas- przydaloby sie na weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnaagusia - a gdzie pracujesz, skoro tak pozno wracasz? No i napisalabys pare slow o sobie przy okazji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie cieplej?nie zauważyłam:O;) taa czarnaagusia możesz machnąć kilka słów o sobie:classic_cool: a może by się dziś tak polenić?no przynajmniej spróbuję;) a teraz czas na gorącą pachnącą kawę mniammm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polenić zamierzasz ? ja nic innego nie robie , juz mi sie to nudzi :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D no tak ja głupia zapomniałam;) ale uważaj bo jak Ci się z robotą polepszy to w temacie nudów pogorszy,znaczy też polepszy,zależy jak na to spojrzeć;) ja się jakoś ostatnio specjalnie nie nudzę,wciąż coś się dzieje i to chyba lepiej:) wczoraj dzwoni do mnie kupela i pyta czy wypada na komunię iść w czarnej sukience,bo innej nie ma,no a ja że oczywiście że nie wypada,i co to w ogóle za pomysł:D i wlatuje do mnie wieczorem,może jakąś z moich pożyczę a jutro po robocie idę do mojej pani,niech mi z obliczem zrobi porządek:O pooczyszcza pozimowo itd. a w sobotę na farbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×